Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Rast penisu štatisticky v priebehu života – aké sú štandardy?

1/52/53/54/55/5 (9 hlasů, průměr: 3,22 z 5)
Loading...

Mužské sebavedomie je snáď odjakživa späté s veľkosťou penisu a tiež so schopnosťou dosiahnuť pevnú erekciu. Muži ale na dĺžke svojho prirodzenia lipnú väčšinou úplne zbytočne. Veľkosť penisu má dve hlavné zložky – šírku a dĺžku.

Je potrebné uvedomiť si, že fyziologicky je ženská vagína vzrušivá najviac asi tak do 1/3 svojej hĺbky. Ženy preferujú menší a širší penis pred jeho dĺžkou. Celkom 85 % opýtaných žien podľa výskumu uviedlo, že na veľkosti penisu nezáleží.

Dĺžka chodidla, veľkosť nosa, dĺžka od palca k ukazováku či od zápästia k špičke prostredníka, hĺbka hlasu či etnická príslušnosť nevypovedajú nič o skutočnej veľkosti penisu.

graf rastu penisu

Rast penisu sa zastavuje v 21. roku a zmenšovať sa začne niekedy po 50-ke

 

Vek a priemerná veľkosť penisu v erekcii:

 • 12 rokov – 104 mm
 • 14 rokov – 152 mm
 • 15 rokov – 155 mm
 • 16 rokov – 160 mm
 • 17 rokov – 165 mm
 • 18 rokov – 163 mm
 • 19 rokov – 157 mm
 • 20 rokov – 157 mm
 • 25 rokov – 154 mm
 • 40 rokov – 151 mm
 • 50 rokov – 148 mm
 • 65 rokov – 125 mm

RÝCHLY TIP: Žiadne tablety na rast penisu neexistujú a ide vždy len o klamavú reklamu. 

Existujú ale doplnky na podporu erekcie, ktoré silne prekrvujú penis. Okrem zlepšenia erekcie krv vyplní aj miesta, kde sa inak nedostane. 

Vďaka tomu penis pôsobí pevnejšie, robustnejšie, má väčší objem a udrží si erekciu dlhšie. Odporúčame aspoň mesiac užívania kanadského Vimaxu. 

tablety vimax na erekciu

 

 

Prečo majú muži stále ten pocit menejcennosti kvôli veľkosti penisu?

Veľkosť penisu hrá významnú rolu skôr pre sebavedomie muža. S veľkosťou svojho prirodzenia je spokojná len asi ½ mužov. Podceňovanie vlastného pohlavného údu je často zapríčinené mylnými predstavami.

Už v detstve sa nevyvinutí chlapci porovnávajú s otcami a väčšiu rolu hrá puberta. Tzv. syndróm malého penisu vzniká pri pozorovaní vrstovníkov v sprchách, saunách a šatniach. Zafunguje aj skreslená optika.

Muž vidí penis ostatných spredu, ale svoj vlastný vidí zhora, kedy dochádza k optickej strate až 2 cm. U dospelých mužov potom tento efekt najviac podčiarkuje skutočnosť, že pri pohľade zhora ich veľkosť penisu zakrýva často aj veľkosť ich brucha.

 

Výskum amerického Kinseyho inštitútu

Podľa výskumov je priemerná dĺžka nestoporeného pohlavného údu 8,6 až 9,3 cm a dĺžka pri erekcii 12,9 až 14,5 cm. Priemerný obvod penisu je 8,8 až 10 cm.

Na Slovensku je priemerná dĺžka stoporeného penisu 15,89 cm, čo českých mužov stavia v európskej mierke dokonca na 3. miesto za maďarských a francúzskych mužov.

Nikdy nemerajte penis zboku alebo zospodu, pretože vám potom vyjde číslo, ktoré nezodpovedá realite a vyššie uvedeným meraniam. Týmto spôsobom získate nadhodnotený rozmer, čo vám síce asi zdvihne sebavedomie, ale skutočnosť je iná.

 

Ako správne zmerať penis?

Vystačíte si s krajčírskym metrom, pričom je nutné merať penis v najširšom mieste pohlavného údu. Môžete použiť aj obyčajnú šnúrku, ktorú je možné použiť rovnakým systémom a následne rozmery zmeráte klasickým pravítkom podľa šnúrky.

Penis merajte pravítkom z vrchnej strany. Zatlačte pravítko do tela až k lonovej kosti, pretože práve tam pánske prirodzenie začína. Tým získate asi 1,5 až 2 ďalšie cm naviac. Výsledkom bude presná cifra, po ktorej túžite.

priemerná dĺžka penisu

 

Presné meranie penisu

Pre čo najpresnejšie zmeranie penisu je dôležité meranie penisu opakovať niekoľkokrát v rôznych dobách. Existuje totiž prirodzená vedľajšia premenlivosť veľkosti penisu, ktorá je daná mierou vzrušenia, dennou dobou, teplotou miestnosti, ale aj početnosťou sexuálnej aktivity a v neposlednom rade spoľahlivosťou merania.

Väčšina rastu penisu sa odohrá do 21 rokov. Potom sa už penis nemení, v pokročilom veku sa začne zmenšovať kvôli slabému prekrveniu. Štatisticky významná korelácia medzi veľkosťou penisu a veľkosťou ďalších častí tela, napríklad výšky, sa pri výskumoch nenašla.

VIETE, aký bude váš sexuálny život po 50-ke?

 

Rast penisu rok za rokom

Veľkosť penisu 0 do 5 rokov

Priemerná dĺžka natiahnutého penisu po narodení je okolo 4 cm, v rozmedzí medzi 2,4 a 5,5 cm. Penis v obmedzenej miere rastie od narodenia do 5 rokov života. Pokiaľ je penis pri porovnávaní s vrstovníkmi výrazne menší, či u bábätiek, alebo v škôlke, a to aj neskôr, musíte sa poponáhľať a navštíviť nejakého odborníka.

V tomto veku sa veľkosť penisu môže výrazne líšiť. Okrem iného záleží od dedičnosti a deti s nadváhou majú penis zanorený do okolitej kože, a tým sa javí menší.

 • Ak je penis menší, môže ísť o prejav nejakej poruchy žliaz s vnútorným vylučovaním, kedy to pre istotu konzultujte s pediatrom a endokrinológom. Pri pravidelných prehliadkach by si ale pediater anomálie všimol, a preto sa zbytočne neznepokojujte.

 

Veľkosť penisu od 5 do 11 rokov

Penis rastie naozaj len veľmi málo medzi 5. rokom a začiatkom puberty. Priemerná veľkosť na začiatku puberty je teda 6 cm a dospelá veľkosť sa dosahuje asi o 5 rokov neskôr. Erekcia sa prejavuje už od narodenia, najčastejšie ranná.

Vyskytuje sa aj počas noci v spánkovej fáze REM, pri ktorej sa chlapcom snívajú sny a aktivujte sa parasympatický nervový systém. Ide o fyziologický jav udržujúci penis v kondícii a pravidelnom prekrvení. Menšia erekcia sa vyskytuje aj pri potrebe močenia.

 • Dospievajúci chlapci majú často obavy, či im ich penis a semenníky dostatočne rastú. Porovnávajú sa s ostatnými chlapcami a často trpia pocitmi menejcennosti, že nie sú ako ostatní a sú vo vývoji oneskorení. Rast v období puberty je veľmi individuálny, preto nie je potrebné znepokojovať sa.

 

Veľkosť penisu od 12 do 17 rokov – puberta

Kým niektorý chlapec v 13. rokoch môže byť už dostatočne vyvinutý, u jeho vrstovníka môže detská veľkosť genitálu pretrvávať až do 15. rokov, kedy konečne dôjde k zrýchleniu rastu penisu. Dôležité je ale celkovo posudzovať postupný vývoj vnútorných pohlavných znakov. Hlavne nezúfajte.

Tak, ako sú veľké rozdiely u bábätiek a päťročných detí, rovnako tak sú veľké rozdiely penisu v puberte. Hneď, ako začne chlapec produkovať prvé spermie počas nočných polúcií a pri masturbácii, je zrelý. U chlapcov je prvý výron semena okolo 13. až 15. roku. Niekedy je to ale aj v 10 rokoch. Vývoju telesne pohlavnej zrelosti v puberte nemusí zodpovedať ani vývoj psychický.

 • V tomto období je už dôležitá a prirodzená aj masturbácia. Pokiaľ ale chuť masturbovať ešte chlapec nemá, nie je nijako oneskorený, dozrievanie je u každého iné.
 • Ak má dospievajúci chlapec naozaj veľké pochybnosti o svojom vývoji, nemal by sa nikdy vôbec hanbiť spýtať sa svojho detského lekára.
 • Odpoveď na otázku, či sa všetko vyvíja tak, ako má, by mala dať prehliadka u pediatra v 15. rokoch. Lekár by nemal túto prehliadku nikdy zanedbať. Vyšetrenie vonkajších pohlavných orgánov zrakom, hmatom, skontroluje rast ochlpenia, spýta sa na výron semena a na ťažkosti s preťahovaním predkožky.

 

Veľkosť penisu od 18 do 21 rokov – ukončenie rastu a vývinu

Rast penisu a semenníkov môže prebiehať do 18. rokov, možno aj dlhšie, teda až do 21 rokov. Je to celkom individuálne. Avšak tak dlho vôbec nie je možné čakať. Najdôležitejšie je zistiť, či dostatočne rastú semenníky, ktoré majú u dospelého muža bežne veľkosť slivky.

Veľkosť penisu v pokojovom stave nie je nijako dôležitá, u dospelého muža dosahuje bežne 6 až 10 cm. Rozhodujúca je však veľkosť v stave erekcie. U každého je to iné a v pokojovom stave sa veľkosť pri erekcii nikdy nespozná.

Niekomu sa penis dokáže tak markantne zväčšiť, že vás to prekvapí. U iných ani nestuhne a veľkosť sa nemení. Bežná veľkosť pohlavného údu pri erekcii je v našej populácii asi 12 až 16 cm.

 • Pokiaľ nemá dospievajúci chlapec okolo 15. roku penis v erekcii menší ako 10 cm, je všetko v poriadku. Rast môže vďaka testosterónu ešte dlho pokračovať.
 • Pokiaľ rast semenníkov a penisu zaostáva, je v tomto prípade potrebné vyšetriť hladinu testosterónu. Ak je hladina príliš nízka, je potrebné začať s hormonálnou liečbou ešte pred ukončením dospievania.

TIP: Otestujte sa na hladinu testosterónu a zistite, či nie je znížená. 

 

Veľkosť penisu od 22 do 30 rokov – doba takmer bezo zmeny

Vo veku okolo 25 rokov sa hormóny akosi upokoja. Množstvo testosterónu je síce rovnako veľké, ale telo si už naň stačilo privyknúť a prehnane naň nereaguje. Erekcie sú už viac pod kontrolou.

V ďalšom živote bude tento hormón viac prejavovať mužské znaky. Čaká vás vysoká sexuálna aktivita a je potrebné si ju náležite užiť, kým je erekcia pevná a bez ťažkostí. Pokiaľ nie ste spokojný s konečnou dĺžkou penisu, nikdy nezúfajte, nie je to totiž dôležité.

mladý muž s veľkým penisom

V tomto veku penis dosahuje maximum a najsilnejšia je aj erekcia a pohlavná zrelosť

 

Obdobie od 31 do 45 rokov – častý pohlavný život

V tejto dobe sa váš penis nijako nezmení a väčšina mužov má pravidelný sex. Okolo 40. roku sa semenníky začnú mierne zmenšovať, ale na erekciu to nemá vplyv. Priemerná dĺžka stoporeného penisu je 13 – 14 cm a priemerná dĺžka ženskej pošvy je len 9,5 cm.

Dlhšie penisy spôsobujú elastické predlžovanie pošvy a ženy majú pri nich bolestivé pocity. Väčšina žien veľkosť penisu nerieši a často uprednostňuje aj iné techniky dosiahnutia orgazmu, ako je súlož. Muži s menšími penismi sú ale aj napriek tomu vystavení tlaku na zlepšenie svojich zručností.

Učia sa s oveľa väčšou motiváciou, pretože chcú byť dobrými milencami. Potom sú veľmi často tolerantní a kreatívni milenci, ktorí poznajú veľa trikov, ako uspokojiť ženu.

TIP: Naučte sa všetko o ženskom orgazme a ako ho ovládnuť. 

 • Aj keď nezaznamenáte nijakú chorobu, dbajte na pravidelné lekárske prehliadky.
 • Dbajte na životosprávu a pravidelný pohyb.
 • Zabudnite na fajčenie, alkohol a dbajte na dostatok spánku.
 • Vyskytnúť sa môže aj Peyronieho choroba, kedy penis mieri jedným smerom. Objavuje sa najčastejšie v strednom veku. Niekedy spôsobuje bolestivú erekciu a komplikuje pohlavný styk. Pokiaľ vás ale nič nebolí, môže byť táto zvláštnosť pri sexe naopak na úžitok. Pokiaľ je bolestivá, navštívte lekára.
 • Pokiaľ sa prostata z nejakého dôvodu zväčší a stiesňuje prechádzajúcu močovú trubicu, objaví sa prerušované močenie, neúplné vyprázdnenie močového mechúr a časté neodkladné nutkanie na močenie a močenie v noci. Je čas navštíviť lekára.

 

Obdobie od 46 do 60 rokov – nástup andropauzy

V tomto období dochádza k zníženiu hormonálnej produkcie testosterónu a začínajú problémy s erekciou kvôli zdravotnému stavu a zlej životospráve. Zabijakom erekcie je fajčenie, alkohol, tučné jedlo, sladkosti a fastfood. Depresívne nálady a podráždenosť s tým idú ruka v ruke a pokiaľ nemáte dostatok pohybu a necvičíte, bude sa to len zhoršovať.

Poruchy erekcie sú spôsobené aj hormónmi a to mužskej ješitnosti k dobrej nálade veľmi nepridá. K úbytku testosterónu dochádza od 30. a jeho strata sa stupňuje po 50-ke. Testosterón nesúvisí len s pohlavnými schopnosťami a znakmi, ale slúži aj na udržiavanie energie, podporuje pevnosť kostí, svalov a duševné aktivity. Preto je potrebný zdravý životný štýl.

 • Pokiaľ ste to zaznamenali už skôr, objavujú sa ťažkosti s erekciou.
 • Dbajte na preventívne lekárske prehliadky, poruchy môžu mať akúkoľvek príčinu.
 • Pravidelne cvičte a dbajte na dostatok pohybu.
 • Zaraďte zdravú, vyváženú stravu v pravidelných intervaloch.
 • Zabudnite na fajčenie, alkohol a ponocovanie.

 

Obdobie od 61 a viac rokov – dôchodkový vek

Prichádza oslabená funkcia penisu, pomalý nástup erekcie a impotencia. Pokiaľ ste doteraz nemali ťažkosti s prostatou, v tomto veku už ju majú asi všetci muži. Slabá erekcia, problémy s tvorbou spermií a hormónmi sú už v tomto veku prirodzené.

Penis postupne stráca svoju tmavoružovú farbu najmä kvôli prietoku krvi. Pomaly prichádza aj o ochlpenie. Ak má muž napríklad 15 cm dlhý penis vo veku 30 rokov, môže ho mať v 60-ke až 70-ke kratší až o 3 cm.

 • Pomalé ukladanie tukových látok (plakov) v malej cieve v penise zhoršujúce prekrvenie orgánu – ateroskleróza – kôrnatenie tepien.
 • Nutné je obmedzenie tukov, alkoholu, zdravá strava, nefajčiť a cvičiť.
 • Zdĺhavý sex má na svedomí znížená citlivosť penisu. To, čo muža vzrušovalo v sexuálne produktívnom veku, neskôr už často nefunguje. Stimulácia a súlož môže trvať aj hodiny. Potrebné je priame dráždenie samotného pohlavného údu s kooperujúcou partnerkou.
 • Na rade sú aj sexuálne pomôcky, pokiaľ ste ich nezaradili oveľa skôr.

 

Najväčšie úskalie mužov pri súloži

Porucha erekcie je častou témou, veľa štatistík však ukazuje, že veľmi časté sú ťažkosti s ejakuláciou. Problémy s výronom semena môžu mať aj závažnú príčinu porúch plodnosti a pôsobia na zdravie prostaty. Sú známe súvislosti medzi častosťou ejakulácie a rakovinou prostaty, pretože zdravý muž musí proste dosahovať ejakuláciu pravidelne. Toto sú najväčšie bolesti mužov:

Nech je váš problém akýkoľvek, všetky pretrvávajúce ťažkosti trvajúce dlhšiu dobu vždy narušujú intímny život a môžu ukončiť aj vzťah.

Porucha erekcie a ejakulácie je problém, kedy je potrebné obrátiť sa na odborníka v podobe praktického lekára, urológa či sexuológa. Veľkosť penisu sa oproti týmto ťažkostiam javí ako celkom zanedbateľný problém.

Udržujte penis riadne prekrvený, aby pôspobil robustne a pevne. Pomôže vám 1 mesačné balenie tabliet Vimax. 

tablety vimax na erekciu

 

 

ĎALŠIE ČLÁNKY O PENISE A OBMEDZENÝCH MOŽNOSTIACH ZVÄČŠENIA

Zväčšenie penisu je výmysel klamlivých reklám. Penis sa nedá predĺžiť.
Jelqing – „nadojte“ si maximálnu erekciu a veľkosť
Veľkosť penisu – verte alebo nie, ste v norme. Aké sú čísla?
Rast penisu štatisticky v priebehu života – aké sú slovenské štandardy?
Masáž penisu – vplyv na veľkosť penisu a pevnosť erekcie. Pomôže?
Penilný implantát – drahé, ale finálne riešenie dysfunkcie
Zanorený penis – normálny, ale neviditeľný penis ukrytý pod vrstvou tuku

 

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze