Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Prostata a erekcia – ako zväčšená prostata ovplyvňuje pevnosť erekcie?

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Hovorí sa, že s vekom prichádza múdrosť a skúsenosť. Nikto vám ale nepovie, že s pribúdajúcimi číslicami označujúcimi váš vek prichádzajú aj problémy v posteli a zdravotné komplikácie.

Ešte pred niekoľkými rokmi ste sa mohli milovať prakticky každý deň. Prišli ste domov z práce, odhodili ste oblečenie a celý večer ste sa venovali len vašej partnerke. Premilovali ste sa pokojne celé noci a keď na to prišlo, tak aj dni, a vôbec ste nepociťovali žiadne problémy. Pripadali ste si ako najšťastnejší muž na svete.

Avšak v posledných dňoch to už zrazu nejde tak jednoducho ako kedysi. Zároveň na sebe pociťujete zub času aj v podobe inej nepríjemnosti – častého močenia, obtiažneho a prerušovaného močenia, pravidelných nočných výletov na toaletu, a teda, súhrnne povedané, problémov so zväčšenou prostatou.

Môžu tieto zdanlivo nesúvisiace komplikácie spolu nejako súvisieť? Ovplyvňuje zväčšená prostata pevnosť erekcie?

muž so zväčšenou prostatou

Nevýhodou boľavej zväčšenej prostaty je fakt, že na sex najskôr ani nepomyslíte

 

Súvislosť medzi prostatou a erekciou

Prostata je drobná nenápadná žľaza, ktorá má u zdravého muža veľkosť zhruba vlašského orecha. U novorodenca má veľkosť hrášku. Nachádza sa pod močovým mechúrom, kde obopína močovú trubicu. Presnú anatómiu vášho penisu si môžete naštudovať v tomto článku.

Zdalo by sa, že prostata je v reprodukčnom procese úplne zbytočná, ale má v ňom kľúčovú rolu. Prostata totiž vylučuje sekrét, ktorý zvyšuje životnosť a pohyblivosť spermií. Preto ju má každý muž na svete.

NAUČTE SA: Ako rozoznať zväčšenú prostatu (hyperplázia prostaty) od rakoviny (karcinómu) prostaty?

 

Čo je zväčšená prostata?

Bohužiaľ sa ale prostata postupom času zväčšuje. Už od vašich 25 rokov rok čo rok pomaly naberá na veľkosti. Nie je to síce žiadny radikálny rast niekoľko centimetrov ročne, avšak už vo vašej päťdesiatke môže mať dvojnásobnú veľkosť. Pamätajte si, ako sme písali, že u zdravého muža má prostata veľkosť zhruba vlašského orecha? Tak v starobe môže mať veľkosť broskyne.

Negatívnym javom spojeným so zväčšenou prostatou je zúženie močovej trubice, okolo ktorej sa prostata upína, a teda časté a problematické močenie, neustále nutkanie či časté návštevy toalety v nočných hodinách.

Všetky príznaky, ktoré vás môžu upozorniť na zväčšenú prostatu, nájdete v článku Zväčšená prostata – príznaky, vyšetrenie a liečba.

 

Zväčšená prostata a erekcia

Stále sme sa však nezmienili, akú úlohu hrá zväčšená prostata v sexe. Je to jednoduché – pokiaľ je prostata zväčšená, dochádza k zúženiu močovej trubice, ktorou nemôže dostatočne prúdiť nie len moč, ale ani ejakulát. A zároveň dochádza k nedostatočnému prekrveniu celého penisu. A nedostatok krvi v penise vedie k jedinému výsledku, a to k problémom s erekciou.

Hoci zväčšená prostata sama o sebe nebolí a až na časté močenie vás vlastne nijako neobmedzuje, môže mať silne negatívny vplyv na váš výkon v posteli. Zväčšená prostata a erekcia spolu rozhodne súvisia.

 

Chronický zápal prostaty a erekcia

Zväčšená prostata ale nie je jediná podozrivá. Na vine môže byť aj chronický zápal prostaty. Pokiaľ máte v močovej trubici, v močovom mechúre alebo dokonca v samotnej prostate zápal, je naprosto logické, že nebudete v posteli podávať výkony ako správny alfa samec.

Chronický zápal prostaty sa prejavuje bolesťami okolo prostaty a pod penisom, bolestivým močením a v najhorších prípadoch tiež krvou v moči či v ejakuláte. Zápal je nutné okamžite začať liečiť, aby sa nerozšíril do tela alebo aby ste ním nenakazili svoju partnerku.

Lekár vám môže predpísať špeciálne antibiotiká a odporučiť pokoj na lôžku. Rozhodne sa v takej chvíli neodporúča sex ani iné intímne hry.

 

Rakovina prostaty a erekcia

Nechceme vás teraz desiť, ale problémy s erekciou môžu mať pôvod tiež ešte aj inde, a to v rakovine prostaty.

Rakovina prostaty postihuje muža najmä po päťdesiatom roku života a je úplne najčastejším nádorovým ochorením u mužov. Len tento rok si na Slovensku vypočuje túto diagnózu 3 000 mužov. Naviac sa výskyt rakoviny v slovneskej populácii za posledných 10 rokov zvýšil o 56 %, preto ju tu rozhodne nemôžeme vynechať.

Rakovina prostaty sa prejavuje často veľmi podobne ako zväčšená prostata. Častejšie musíte chodiť na záchod, mávate problémy s močením, nočné výlety na toaletu nie sú neobyčajné a občasné pobolievanie v oblasti semenníkov a prostaty pripisujete dlhému sedeniu v práci. Avšak práve to môžu byť varovné signály, že je niečo vo vašom tele zle. Rakovina prostaty prichádza pomaly. Prakticky si na ňu až do poslednej chvíle zvyknete. Väčšinou sa na ňu príde až keď je neskoro.

A práve rakovina prostaty môže byť vašim zabijakom libida. Erekcia nie je s rakovinou prostaty samozrejme tak silná a zároveň ani príliš častá. Keďže je ale celý proces postupný, väčšinou to muži zle odhadnú, ako problémy spojené s vekom a nijak to neriešia. Keď sa ale na to potom príde, je už väčšinou neskoro. Zaujímavosťou je, že u mužov, u ktorých došlo k vyvrcholeniu 21 x za mesiac, bolo riziko ochorenia rakovinou prostaty až o tretinu nižšie.

 

Liečba prostaty a erekcia

Nech už stojí za vašimi problémami v posteli čokoľvek, rozhodne by ste nad tým nemali mávnuť rukou a nechať tieto ťažkosti len tak svojmu osudu. Aj keby pravou príčinou nebola hneď ten najhorší variant, a to rakovina prostaty, je potrebné všetky tieto komplikácie riešiť.

Odporúčame vám teda čo najskôr navštíviť vášho praktického lekára, ktorý vás pozrie, vyšetrí a určí presnú diagnózu a liečbu. Vďaka tomu podchytíte všetky možné následky a môžete sa ešte celkom relatívne ľahko vrátiť do normálneho života.

 

Lieky na prostatu

Lekár vám v prvom rade môže odporučiť rozličné spektrum tabletiek na zväčšenú prostatu. Vo väčšine prípadov ide o doplnky stravy, ku ktorým nepotrebujete lekársky predpis.

Tieto doplnky stravy obsahujú bylinné extrakty, ktoré pomáhajú udržať zdravú prostatu, stimulujú pevnú erekciu, napomáhajú zdravému fungovaniu penisu a prispievajú k zdravému sexuálnemu životu muža. Nemajú žiadne vedľajšie účinky, a tak sa nemusíte báť nejakých problémov.

Nejde totiž o lieky, ale len o špecifickú skupinu potravín, ktoré majú len stimulačný a podporujúci účinok.

Väčšinou sa v takých tabletkách nachádza kotvičník zemný, ktorý je považovaný za prírodné afrodiziakum. Podporuje normálnu činnosť kardiovaskulárneho systému a nervovej sústavy, zlepšuje prekrvenie penisu, pomáha na zlepšenie nálady a udržanie telesnej a psychickej sviežosti.

 

Operácia prostaty a erekcia

Pokiaľ nie je liečba pomocou liekov či doplnkov stravy dostatočne účinná alebo pokiaľ sa u pacienta objaví karcinóm prostaty, volí sa radikálnejšie riešenie, a to operácia prostaty. Tá je, jednoducho povedaná, vykonávaná cez močový mechúr. Počas zákroku sa odstráni stredná časť prostaty, teda zväčšené tkanivo vnútri prostaty, alebo v prípade nádoru samotný nádor.

Vďaka tomu sa prostata zmenší, zmenší sa tlak na močovú trubicu a obnoví sa správne fungovanie močovej trubice a penisu. Muži sa po operácii bežne vrátia do normálneho sexuálneho života a dosahujú pevné a dlhé erekcie, ako keby mali opäť 20.

 

Riešenie problémov s erekciou

Čo keď to ale ani po operácii príliš nejde? Existuje nejaké riešenie? Je možné použiť vákuovú pumpu na erekciu po operácii prostaty a po akom čase? Vákuovú pumpu určite na svoju erekciu použiť môžete, len je potrebné s ňou zaobchádzať opatrne. Vákuová pumpa totiž funguje na princípe podtlaku, čo však môže spôsobiť bolestivé zranenie. Preto by ste vákuovú pumpu určite nemali používať príliš často, a to ani v zdravom stave.

Veľa ale záleží od vášho lekára, či vám pumpu odporučí. Len lekár totiž môže povedať, či je pre vás táto metóda vhodná

 

Prírodné riešenie problémov s erekciou

Vákuová pumpa ale nie je jedinou možnosťou, ako si môžete zaistiť opäť pevnou erekciou. Pomocnú ruku vám môžu podať aj rozličné doplnky stravy, tentokrát špeciálne určené pre posilnenie erekcie.

V takých doplnkoch stravy sa nachádzajú účinné prírodné látky, ktoré stimulujú libido, podporujú chuť na sex a prispievajú k pevnejšej erekcii. Medzi také látky môžeme okrem zmieneného kotvičníka zemného zariadiť tiež Ženšen pravý a Ginkgo bilobu.

 

Lieky na podporu erekcie

V neposlednom rade môžete vyskúšať tiež najrôznejšie lieky na podporu erekcie. Tieto lieky vám môže odporučiť a predpísať len váš praktický lekár a rozhodne nie sú vhodné pre každého. Musíte byť totiž v pomerne dobrej fyzickej a zdravotnej kondícii.

Medzi ne sa zaraďuje aj slávna Viagra, ktorú asi nemusíme bližšie predstavovať. Bohužiaľ je nevýhodou liekov na podporu erekcie množstvo nežiaducich účinkov. Medzi tie najbežnejšie sa zaraďuje bolesť hlavy, žalúdku a nevoľnosť, sčervenenie tváre, návaly tepla, bolesti svalov a chrbta, mierne závraty, ale aj poruchy trávenia. Pokiaľ vás lekár vyhodnotí, že ste pre užívanie liekov pre podporu erekcie vhodným kandidátom, nemusíte sa ničoho báť.

Páni, nenechajte sa ale problémami s prostatou ovplyvniť alebo dokonca obmedziť. Aj vo vyššom veku môžete mať intímny život, ako by vám bolo dvadsaťpäť.

 

ĎALŠIE ČLÁNKY O PROBLÉMOCH S EREKCIOU A METÓDACH ZLEPŠENIA

Ako konečne vybrať účinný a bezpečný doplnok na erekciu, ktorý pomôže?
Steroidy oslabia vašu erekciu, celý organizmus aj plodnosť
Dôchodcovia a erekcia – čo všetko sa dá ešte stihnúť?
Cukrovka a erekcia – rozlúčia sa diabetici so sexom?
Lieky, generiká a doplnky na erekciu – hlavné rozdiely
Poruchy erekcie 1. časť – mierne, ale nedostatočné stoporenie penisu
Podpora erekcie, 2. časť – 25 príčin oslabenia erekcie a mäknutia penisu

 

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze