Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Ako konečne vybrať účinný a bezpečný doplnok na erekciu, ktorý pomôže?

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Doplnkov stravy pre podporu erekcie a rozličných prípravkov pre posilnenie vášho libida je na trhu hromada. Každý produkt má iné zloženie, iného výrobcu, iné odporúčané dávkovanie alebo napríklad aj iné výsledné pozitívne účinky.

Rozdiely sú často tak obrovské, aby sa v tom čert vyznal. Ako si teda správne vybrať skutočne užitočný a účinný doplnok stravy pre posilnenie erekcie? Ako sa pri výbere správneho prípravku nepopáliť? Ako odhalíte, že je daný doplnok na erekciu bezpečný a overený? To zistíte v nasledujúcich riadkoch.

ako vybrať doplnok na erekciu?

Vyberať doplnky naslepo môže byť veľmi nebezpečné alebo úplne bez účinku, a teda zbytočné. Riaďte sa našimi radami. 

 

Prečo musia byť doplnky stravy overené?

Doplnky stravy síce vyzerajú podobne, ako lieky, avšak ide len o zvláštnu kategóriu potravín. Doplnky stravy nič neliečia ani nepredchádzajú žiadnym ochoreniam, len vám môžu pomôcť tonizovať či stimulovať svojím špecifickým zložením určitú oblasť života, napríklad erekciu.

Väčšinou obsahujú prírodné látky či výťažky z rastlín a bylín pre doplnenie určitých látok do tela. Avšak nenahrádzajú pestrú a vyváženú stravu. Stále platí, že k pevnému zdraviu je potrebná vyvážená strava a tú vám žiadne doplnky stravy nenahradia. Preto sa im rovnako hovorí „Doplnky stravy“, pretože slúžia len ako doplnenie pestrého a vyváženého jedálnička.

Neobsahujú žiadne liečivá. Ich hlavnou úlohou je dodať telu určité živiny, nie vyliečiť nejakú chorobu. Prečo teda musia byť overené? Prečo si nemôžete kúpiť akýkoľvek doplnok stravy, na ktorý narazíte?

Doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina CSc. varuje:  

Najhorším variantom je nakupovanie liečivých prípravkov na liečbu erektilnej dysfunkcie na internete, pretože často ide o nepodarky. Vzhľadom na akútnosť zdravotného problému sú pritom práve nelegálne prípravky na liečbuerektilnej dysfunkcie spolu s anabolickými steroidmi ponúkané najčastejšie.

 

Bezpečnosť doplnkov stravy pre posilnenie erekcie

Podľa základnej definície neobsahujú doplnky stravy nič škodlivé. Alebo nie? Opak je, bohužiaľ, pravdou.

Bohumil Hlavatý z Českej asociace pro speciální potraviny hovorí:

Ľudia často podceňujú správny výber doplnkov stravy. Kúpia si napríklad prvý vitamín C, ktorý na internete vidia. Mali by byť však viac pozorní, výberu venovať dostatok času a neriadiť sa len cenou. Kúpiť si neznámy doplnok stravy v ázijskej tržnici či u neznámych internetových predajcov môže byť len v niektorých prípadoch aj nebezpečné.

Rovnako, ako si kontrolujete, aké zložky sa nachádzajú vo vašom jedle a čo vkladáte do úst, tak isto by ste si mali kontrolovať obsah doplnkov stravy. Všetko, čo totiž prijmete do tela, môže negatívne ovplyvniť váš organizmus a vo výsledku aj vaše zdravie. A bohužiaľ na doplnky stravy sa nekladú tak vysoké požiadavky, ako na lieky na lekársky predpis.

Robert Krueger konštatuje:

V Spojených štátoch amerických sa predávajú desiatky tisícok doplnkov stravy a je možné len obtiažne zistiť, čo obsahujú. V prípravkoch pochádzajúcich z Ázie bola dokonca objavená ortuť či olovo.

Presne preto by ste mali staviť vždy výhradne na bezpečné a overené doplnky stravy!

 

Môžu mať doplnky stravy pre posilnenie erekcie vedľajšie účinky?

Pokiaľ si na trhu zakúpite skutočne kvalitný a overený prípravok, nebude mať na vás žiadne nežiaduce účinky. Bohužiaľ, pri falošných a neoverených doplnkoch stravy predávaných nedovolenými predajcami si nemôžete byť ničím istý. Ich zloženie je nejasné a rovnako tak aj ich vedľajšie účinky.

MUDr. Jaroslav Zvěřina CSc. dopĺňa:

V lepšom prípade nemajú preparáty vedľajšie účinky a je možné očakávať nešpecifické zlepšenie predovšetkým zásluhou placebo efektu.

 

Základné body pri výbere bezpečného doplnku stravy

Narazili ste na zaujímavý doplnok stravy pre posilnenie erekcie, ale nie ste si istý, že ide o skutočne kvalitný prípravok? Chcete si overiť, či je tento doplnok stravy bezpečný a overený, ale neviete, ako na to?

Nebojte, zvládnete to aj vy. Nie je to nič zložité. Existujú základné indície, ktoré vám prezradia, či je daný doplnok stravy, a to nie len na posilnenie erekcie, bezpečný a účinný:

 

Overený výrobca

Najprv si preklepnite samotného výrobcu doplnku stravy. Ten musí mať na webových stránkach uvedené existujúce sídlo spoločnosti. Skopírujte si danú adresu do vyhľadávača a uvidíte, čo na vás vyskočí. Pokiaľ k danému sídlu nenájdete žiadnu negatívnu referenciu alebo nič podozrivé, máte prvý dôkaz, že ide o overeného výrobcu.

Na webe musí mať výrobca uvedené kontaktné údaje, IČO a meno konateľa či majiteľa firmy. Všetko musí byť opäť ľahko dohľadateľné v obchodnom registri na internete. Rýchlo si tieto údaje skontrolujte.

Pokiaľ ide len o distribútora, nie o výrobcu doplnku stravy, malo by to mať opäť riadne uvedené na svojich webových stránkach. Ideálne by tu malo byť doložené potvrdenie, že ide o distribútora.

 

Povolenie k predaju doplnku stravy

Ak všetky tieto údaje sedia a nenašli ste k nim na internete nič podozrivé ani kompromitujúce, môžete prejsť k ďalšej položke, a tou je Povolenie na predaj doplnku stravy. Každá spoločnosť toto povolenie musí podľa zákona č. 110/1997 Sb., o potravinách a tabakových výrobkoch a rovnako podľa zákona č. 450/2004 Sb. v znení 330/2009 Sb. mať, aby mohla doplnok stravy na trhu ponúkať.

To si preto opäť na webe danej spoločnosti skontrolujte. Pokiaľ povolenie na predaj na ich webových stránkach nenájdete, môžete sa na danú spoločnosť priamo obrátiť a o zaslanie tohto povolenia si môžete osobne zažiadať. Zároveň by daná spoločnosť mala mať k dispozícii rozpory tovaru, ktoré predáva.

 

Skontrolované potravinárskou inšpekciou

Aby ste si boli skutočne 100 % istý, že nekupuje mačku vo vreci, overte si tiež, že sú dané doplnky stravy riadne ohlásené v Státnej zemědělskej a potravinářskej inspekcie. Na webe si naviac môžete overiť aj to, či sa daný doplnok stravy nenachádza na tzv. „čiernej listine”. Stačí zadať názov daného prípravku do vyhľadávača.

 

Bezproblémová komunikácia

Pokiaľ všetko vyzerá úplne bez problémov, môžete si dôveryhodnosť daného predajcu overiť aj rýchlosťou komunikácie. Napísali ste danému predajcovi správu a do pár minút sa obdržali profesionálnu a vecnú odpoveď? Potom je to dobré znamenie.

Kvalitný predajca by totiž nikdy nemal nič zatajovať a mal by riadne zdvíhať telefóny, rýchlo odpovedať na e-maily a malo by byť možné s ním bez problémov komunikovať. Akýkoľvek problém v komunikácii môžete poukazovať na problémového strýka.

 

Reklamačné a obchodné podmienky

Poslednou indíciou, vďaka ktorému zistíte, či ide o dôveryhodného predajcu, sú jasné nákupné a reklamačné podmienky uvedené na webe. Musí byť úplne a bez zbytočných pochybností jasné, za akých podmienok si daný doplnok stravy kupujete a kedy ho môžete vrátiť.

Poctivý predajca by vám rovnako mal ponúknuť záruku vrátenia peňazí v prípade nespokojnosti s produktom. Všetko musí byť zrejmé a pochopiteľné. Zbytočné výhovorky a mlčanie rozhodne nepatria do praktík overených a dôveryhodných predajcov

 

Bezpečný doplnok stravy na erekciu

Rovnako, ako existujú indície, ktoré vám prezradia, či je daný predajca alebo výrobca preverený, môžete rovnakým spôsobom odhaliť, či je aj samotný doplnok stravy bezpečný a overený.

 

Overené zákazníkmi

Či už môže ísť o prevratnú novinku, nikdy neskúšajte nič, čo nebolo pred vami overené. Preto si opäť na pomoc prizvite internet a nájdite si o danom doplnku stravy čo najviac od seba nezávislých recenzií a skúseností rôznych užívateľov. Čím viac pozitívnych hodnotení, tým lepšie.

Doplnok stravy by mal byť na trhu známy a dohľadateľný. Mali by ste byť schopný nájsť k danému prípravku články, recenzie, videá, prípadne odporúčania od nejakého odborníka, napríklad sexuológa či urológa. Pokiaľ k doplnku stravy nič nenájdete, radšej si ho nekupujte. Neriskujete totiž len nulové účinky, ale aj svoje zdravie.

 

Ohlásené na úradoch

Rovnako, ako si môžete overiť, že má výrobca povolenie na predaj daného doplnku stravy, môžete si rovnakým spôsobom overiť, či je daný doplnok riadne nahlásený na úrade Státnej zemědělskej a potravinářskej inspekcie. Alebo si môžete skontrolovať, či nie je uvedený na zozname nebezpečných liekov.

 

Prírodné zloženie

Starostlivo si prečítajte zloženie daného doplnku stravy. To by malo obsahovať len látky a výťažky prírodného pôvodu, teda extrakty z bylín a rôznych rastlín. Ktoré rastliny a byliny pre podporu erekcie sú overené a bezpečné, si uvedieme nižšie. Doplnok stravy nie je liek, a preto môže obsahovať len prírodné zložky, vitamíny a minerály.

 

Číslo šarže

Akýkoľvek doplnok stravy tiež musí byť označený číslom šarže a dátumom spotreby. Vo chvíli, kedy prípravok obdržíte, si aj tieto náležitosti preto skontrolujte.

K dispozícii by mal byť k doplnku stravy zároveň príbalový leták. Pre vašu väčšiu istotu tu môže byť priložený aj dokument o akreditovanej skúške v nezávislom laboratóriu, ktoré preverilo parametre produktu a porovnalo ich so zákonnými požiadavkami EÚ.

 

Drahý neznamená vždy kvalitný

Nenechajte sa zmiasť ani cenou výrobku. V tomto prípade totiž neplatí staré známe pravidlo – drahé rovná sa kvalitné. Radšej sa riaďte zložením daného výrobku, jeho overenou kvalitou a pozitívnymi recenziami spotrebiteľov.

 

Originálny obal

A na záver si ešte pred samotným užitím skontrolujte, či vám doplnok stravy dorazil v originálnom a neotvorenom obale. Škatuľka s tabletami by mala byť nepriedušne zapečatená, mala by mať plastový bezpečnostný obal a na obale by mala byť aj slovenská alebo česká etiketa.

Tablety nesmú byť nijako vybrané zo škatuľky. Napríklad tzv. testovacie dávky doplnkov stravy v neoriginálnom balení, ktoré niektorí výrobcovia zasielajú v balíčku zvlášť, sú zákonom zakázané.

V zásielke by ste zároveň mali nájsť aj doklad o kúpe s kompletnými fakturačnými údajmi. To všetko je signálom, že je doplnok stravy overený, dôveryhodný a bezpečný.

 

Overené zloženie doplnkov stravy na erekciu

Všetky vyššie popísané body vás môžu upokojiť, že je doplnok stravy skutočne preverený a bezpečný. Pokiaľ si ale chcete byť skutočne na 100 % istý, môže vám pomôcť aj samotné zloženie.

Samozrejme, že každý doplnok stravy na podporu erekcie má trochu iné zloženie. Avšak existujú bylinky, ktoré sú často pre tieto prípravky využívané a majú zároveň vedecky preukázateľné pozitívne účinky pre človeka, respektíve pre pevnú erekciu.

Medzi tieto bylinky patria:

 

Kotvičník zemný (Tribulus terrestris)

V doplnkoch stravy pre posilnenie erekcie sa často stretnete s kotvičníkom zemným. Ten má množstvo zdravotných prínosov. Znižuje hladinu cukru v krvi, zvyšuje chuť na sex, niektoré výskumy dokonca preukázali jeho pozitívne účinky na erektilnú dysfunkciu. Vedeckých štúdií sledujúcich kotvičník zemný bolo vykonaných nespočetne veľa.

V jednej štúdii vedci dokonca objavili významné zlepšenie erekcie po požití 1 500 mg kotvičníka zemného denne. Ďalej sa napríklad ukázalo zlepšenie imunitného systému po podaní výťažku z tejto rastliny. Výskum tiež preukázal možný protinádorový účinok Tribulus terrestris.

 

Serenoa plazivá (Saw palmetto)

Ďalšou častou zložkou doplnkov stravy pre posilnenie erekcie je Serenoa plazivá (Saw palmetto). V prípade tejto rastliny boli vedeckými výskumami objavené pozitívne účinky na človeka. Pomáha spomaliť zväčšovanie prostaty alebo rovnako pomáha udržovať zdravú močovú trubicu a močové cesty. Čo sa týka mužského libida, pomáha Saw palmetto udržiavať prirodzenú hladinu mužských hormónov (5).

 

Maca peruánska (Lepidum meyenií)

Okrem kotvičníka zemného a Saw palmetta sa v doplnkoch stravy často stretnete s macou peruánskou. Maca peruánska zlepšuje sexuálnu túžbu mužov, udržuje zdravú hladinu testosterónu v tele a tiež zlepšuje náladu a zmierňuje depresiu. Nie len teda, že vás maca peruánska bude stimulovať v posteli, ale zároveň vám zlepší náladu.

 

Jinan dvojlaločný (Ginko biloba)

Ginko biloba je síce spojené skôr s lepším prekrvením končatín a zlepšením funkcie mozgu, ale tiež v posteli vám táto rastlinka môže pomôcť. Extrakt z ginko biloby zjednodušuje prietok krvi, ovplyvňuje systémy oxidu dusnatého a má uvoľňujúci účinok na tkanivo hladkého svalstva.

Vedci rovnako zistili, že extrakt získaný z listov ginko biloby je účinný pri liečbe sexuálnej dysfunkcie indukovanej antidepresívami. Ginko biloba má všeobecne pozitívny účinok na všetky fázy cyklu sexuálnej reakcie: túžbu, vzrušenie (erekciu) a orgazmus.

 

Zinok

Zinok sa síce zaraďuje medzi minerály, avšak aj v doplnkoch stravy pre posilnenie erekcie hrá dôležitú rolu. Jeho prítomnosť v potrave je úplne nevyhnutná nielen pre správny vývoj organizmu, ale aj pre udržanie zdravej hladiny testosterónu v tele.

Štúdie z roku 1996 preukázala veľmi jasný vzťah medzi hladinou zinku v tele a množstvom testosterónu. Výskumníci odhalili, že so zvyšujúcim sa obsahom zinku v tele sa hladina testosterónu u mužov takmer zdvojnásobila.

Doplňovanie zinku tiež zlepšuje celkové sexuálne funkcie. V neposlednom rade štúdia z roku 2016 zistila, že zinok zlepšuje ejakulačnú kontrolu, a preto pomáha proti predčasnej ejakulácii.

 

Ženšen (Panax ginseng)

Poslednou zložkou, s ktorou sa môžete často stretnúť v doplnkoch stravy pre zlepšenie erekcie, je Ženšen pravý. Prvá odborná štúdia zaznamenala zlepšenie symptómov spojených s erektilnou dysfunkciou v porovnaní s tými, ktorí užívali len placebo.

V ďalšej štúdii bolo sledovaných celkom 90 pacientov rozdelených do troch skupín. V skupine, ktorá dostávala ženšen, boli zmeny v erektilných parametroch, ako je tuhosť a obvod penisu, libido a uspokojenie pacienta, významne vyššie ako v prípade iných skupín.

Takých štúdií bolo v histórii hneď niekoľko. V roku 2008 preto vykonali redaktori z časopisu British Journal of Clinical Pharmacology revíziu štúdií týkajúcich sa ženšenu a jeho vplyvu na erektilnú dysfunkciu. Redaktori objavili šesť štúdií, v ktorých bolo preukázané zlepšenie erektilnej funkcie vďaka ženšenu v porovnaní s placebom.

 

Sú doplnky stravy pre posilnenie erekcie účinné?

Na záver tu máme otázku, ktorá vám teraz určite koluje v hlave. Sú vôbec doplnky stravy pre posilnenie erekcie účinné? Má cenu zaobstarať si ich alebo sú to len vyhodené peniaze?

Odpovedať si v tomto prípade môžete len vy sám. Vašu sexuálnu kondíciu totiž ovplyvňuje obrovský rad faktorov. Nie je preto jednoduché povedať, či práve vám doplnok stravy nepomôže. Odpoveď nájdete len po osobnom vyskúšaní daného doplnku stravy. Pri výbere si ale dajte veľký pozor a radšej ako podľa pútavej reklamy sa riaďte vlastným rozumom a skúsenosťami ostatných.

 

ĎALŠIE ČLÁNKY O PROBLÉMOCH S EREKCIOU A METÓDACH ZLEPŠENIA

Ako konečne vybrať účinný a bezpečný doplnok na erekciu, ktorý pomôže?
Steroidy oslabia vašu erekciu, celý organizmus aj plodnosť
Dôchodcovia a erekcia – čo všetko sa dá ešte stihnúť?
Cukrovka a erekcia – rozlúčia sa diabetici so sexom?
Lieky, generiká a doplnky na erekciu – hlavné rozdiely
Poruchy erekcie 1. časť – mierne, ale nedostatočné stoporenie penisu
Podpora erekcie, 2. časť – 25 príčin oslabenia erekcie a mäknutia penisu

 

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze