Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Podpora erekcie, 2. ČASŤ – 25 príčin oslabenia erekcie a mäknutia penisu

1/52/53/54/55/5 (Žádné hodnocení)
Loading...

V minulej časti sme si vymenovali metódy – pomôcky, lieky a doplnky – pre podporu erekcie. Erekciu ale nemožno zlepšovať, pokiaľ sa nevzdáte návykov a zlozvykov, ktoré ju oslabujú.

Vezmite si naše rady k sdrcu a snažte sa negatíva odstrániť skôr, než kvôli nim prídete o erekciu úplne.

muž s podporenou erekciou

Zmena návykov a radosť zo života sú prvoradé kroky k pevnej erekcii

 

Čo spôsobuje oslabovanie erekcie?

Vidíte, že poruchy erekcie rozhodne nie sú „len“ o slabej erekcii. Avšak kde tieto všetky problémy začínajú? Prečo niektorí muži majú penis tvrdý ako kameň a iní by mohli konkurovať slimákom? Čo spôsobuje oslabovanie erekcie? Príčin môže byť obrovské množstvo. V tomto článku si popíšeme tie najbežnejšie z nich.

 

Vek

Za znižujúcou kvalitou erekcie môže v prvom rade rastúca číslica označujúca váš vek. Je úplne normálne, že s pribúdajúcim vekom prichádzajú určité zdravotné komplikácie a výnimkou nie je ani slabšia erekcia. Logicky nemôžeme počítať s tým, že budeme mať aj v osemdesiatich rokoch rovnako pevnú erekciu, ako napríklad v dvadsiatke. Tak to proste je.

Ale samozrejme je to niečo iné, pokiaľ máte slabú erekciu už v tridsiatke. Tu už je niečo zle a mali by ste vyhľadať lekársku pomoc.

 

Zlý zdravotný stav

Keďže je erekcia indikátorom pevného zdravia, je erektilná dysfunkcia jasným znakom nejakých zdravotných ťažkostí. Nemôžeme presne povedať, akou chorobou trpíte, ale rozhodne s vami nie je najskôr dačo v poriadku. Zdravé je totiž dosahovať pevnú erekciu až do dôchodkového veku.

V opačnom prípade vám opäť odporučíme návštevu vášho lekára a odbornú konzultáciu. Za erektilnou dysfunkciou totiž môžu stáť psychické aj závažné fyzické problémy.

 

Cukrovka

Jednou z najzávažnejších chorôb, ktoré majú neblahý vplyv na vašu pevnú erekciu, je cukrovka. U diabetikov bola zistená erektilná dysfunkcia 3 x až 5 x častejšie než napríklad u mužov s bežnými zdravotnými problémami.

Cukrovka má totiž neblahý vplyv na vaše cievy a hladké svalstvo v oblasti penisu. A ako sme už uviedli vyššie, k erekcii môže dôjsť len vtedy, pokiaľ je váš penis dostatočne prekrvený, čo nie je možné dosiahnuť s upchatými cievami.

 

Zníženie hladiny testosterónu

S postupujúcim vekom môže byť hlavnou príčinou porúch erekcie tiež zníženie hladiny testosterónu v tele. Testosterón je najdôležitejší mužský hormón. Práve ten stojí za hrubým hlasom, pevnými svalmi alebo tvrdou erekciou. Keď máte teda testosterónu v tele málo, bude slabá aj samotná erekcia. Naviac sa hladina testosterónu v tele postupne znižuje, a to už od 25. roku.

ČÍTAJTE TIEŽ: 12 tipov pre doplnenie testosterónu.

 

Problémy so srdcom a cievami

Taktiež kardiovaskulárny systém má na vašu erekciu obrovský vplyv. Sú to prepojené nádoby. Pokiaľ nie sú vaše cievy dostatočne priechodné, nemôže dôjsť k dostatočnému prekrveniu penisu a opäť sa bavíme o nedostatočnej erekcii. Zároveň môže byť vaša nedostatočná erekcia barometrom, že niečo nie je v poriadku a môže vás upozorniť napríklad na kardiovaskulárne ochorenie.

 

Vysoký krvný tlak a jeho liečba

S tým súvisí tiež vysoký krvní tlak. Opäť je to všetko prepojené. Zúžené cievy nie sú schopné dostatočne prekrviť váš penis. Ten nemá nie len dostatok krvi, ale ani kyslíka, a tým pádom dochádza k erektilnej dysfunkcii.

Zároveň ale nie je ani liečba vysokého krvného tlaku pevnej erekcii naklonená. Liečebné preparáty a lieky, ktoré by vám mali pomôcť s vysokým krvným tlakom, sa totiž vylučujú s tvrdou erekciou. Najmä potom diuretiká a beta-blokátory. Tie môžu celkom ochromiť vašu sexuálnu činnosť.

 

Rakovina prostaty

Ďalšou príčinou, prečo už nemáte tak silnú erekciu, môže byť rakovina prostaty. Rakovina prostaty nezmožňuje normálnu činnosť penisu a má vplyv na vašu celkovú pohodu. I keď si to sám napríklad neuvedomujete, rakovina prostaty ovplyvňuje nie len vašu erekciu, ale napríklad aj vašu náladu.

 

Fyzické zmeny u partnerky

Fyzické zmeny sa, samozrejme, netýkajú iba vás, ale aj vašej partnerky. Či už ide o zmenu hmotnosti, vzhľadu, vrások, vážneho ochorenia či napríklad starnutie v dôsledku pribúdajúceho veku.

Aj to vás môže pri sexe ochromiť. To ale čaká bohužiaľ všetkých. Nikto nezostane až do staroby mladý a stále krásny. Všetci raz zostarneme. Buď sa s tým zmierite, alebo si budete musieť nájsť mladšiu partnerku.

 

Depresia

So psychickými problémami budeme ešte chvíľu pokračovať. Taká depresia sa môže negatívne podpísať na vašom výkone v posteli. J

e úplne jasné, že pokiaľ sa v myšlienkach utápate v smútku a žiali, nemôžete byť v posteli poriadny alfa samec. Najprv je potrebné dostať sa do psychickej pohody a až potom je možné premýšľať nad kvalitným sexom.

 

Psychické problémy

Podobne je tomu aj v prípade iných psychických porúch a ochorení. Človek môže trpieť celým radom psychických ťažkostí, ktoré mu nielen komplikujú obyčajný život, ale aj znepríjemňujú intímne chvíle s partnerkou. Skrátka je najprv nutné pracovať na psychickej stabilite a až potom môžete začať premýšľať, ako zlepšiť erekciu.

 

Nadváha

Ďalším zabijakom pevnej erekcie je nadváha. Nehovoríme tu len o pár kilogramoch navyše, ale o skutočnej obezite. Nielen, že sa s takýmito problémami nemôžete poriadne hýbať, ale tiež to so sebou prináša celý rad zdravotných ťažkostí, ako je zvýšený krvný tlak, kôrnatenie tepien, kardiovaskulárne ochorenia, psychické problémy a veľa ďalšieho.

 

Stres

A ani stres vám k pevnej erekcii nepomôže. Práve naopak. Stres a erekcie nešli, nejdú a nikdy nepôjdu dohromady. Stres je doslova zabijakom pevnej erekcie. Môžete byť zdravý muž, môžete mať hromadu svalov, ale pokiaľ bude vo veľkom strese, erekciu nedosiahnete ani za sto rokov. Človek musí byť úplne v poriadku a v pohode, aby sa mohol oddávať milostným radovánkam.

 

Drogy

Snáď ani nemusíme vysvetľovať, prečo drogy a erekcia nejdú dohromady. Psychotropné látky celkom pokrivujú naše vnímanie a myslenie a pôsobia rovnako, ako napríklad psychická porucha. Pokiaľ teda chcete mať opäť erekciu pevnú ako skala, drogy radšej vyraďte zo svojho repertoáru.

 

Fajčenie

Rovnako aj fajčenie neprospieva vašim výkonom v posteli. Nielen, že znižuje produkciu kvalitu spermy, ale tiež zanáša tepny a cievy, čo je len krok od slabej erekcie. Zároveň fajčenie preukázateľne spôsobuje rakovinu, čo je ďalší už vyššie uvedený zabijak pre pevnú erekciu. A o zdravotnom stave ani nehovorme.

 

Nezdravý životný štýl

Okrem nadmerného stresu a škodlivých zlozvykov, ako je napríklad fajčenie, môže celkovo oslabiť erekciu aj nezdravý životný štýl. To znamená nezdravý jedálniček, málo pohybu, psychické problémy, depresia, vysoké pracovné nasadenie atď. Do nezdravého životného štýlu sa zaraďuje napríklad aj pitie alkoholu, ktoré tiež zhoršuje kvalitu erekcie.

 

Partnerské nezhody

Aby mohol váš intímny život fungoval, musí fungovať aj ten partnerský. Pokiaľ zrovna nesúložíte s náhodným objektom, ktorý ste stretli v bare, sú partnerské nezhody ďalším častým dôvodom oslabenej erekcie.

Môže to byť napríklad menšia hádka o to, kam pôjdete na dovolenku alebo čo bude na večeru, a u sa vám nemusí postaviť. Psychiku človeka dokážu rozhodiť aj drobnosti, ktoré, samozrejme, vo výsledku hrajú obrovskú rolu, a zároveň pomaly rozkladajú celú integritu vzťahu.

 

Potlačená homosexualita

Možnosti, prečo sa vám nepostaví, je skutočne veľa. Jednou z nich môže byť napríklad aj potlačená homosexualita. Hoci žijeme v dobe a vo spoločnosti, ktorá je veľmi otvorená, stále je medzi nami veľa ľudí, ktorí svoje pravé ja skrývajú.

Či už ide o homosexualitu, alebo transexualitu. Avšak vedzte, že také skrývanie vám neprinesie nič dobré. Potláčanie seba samého povedie len k psychickým problémom, depresiám, stresu a nakoniec aj k poruchám erekcie.

 

Užívanie steroidov

Hoci chápeme, že chcete vyzerať čo najlepšie a že je dnes tlak na vzhľad človeka obrovský, pamätajte, že ani steroidy nemajú na vašu pevnú erekciu zrovna pozitívny vplyv. Užívaním steroidov si totiž úplne narušíte svoju hormonálnu rovnováhu, a tým porušíte aj niektoré bežné prejavy, ako je napríklad erekcia. Naviac môže dlhodobé užívanie steroidov negatívne ovplyvniť vašu plodnosť.

ČÍTAJTE PODROBNE: O negatívnom vplyve steroidov na pevnosť erekcie.

 

Oslabené svaly panvového dna

Za slabou erekciou môžu stáť aj oslabené svaly panvového dna. Tento stav bezpečne spoznáte podľa úniku moču. Svaly v oblasti panvového dna sa totiž nemôžu dostatočne stiahnuť, a tým riadne neplnia svoju funkciu.

 

Zväčšená prostata

Príčinou môže byť aj zväčšená prostata. Tá by vám síce podľa odborníkov nemala pri erekcii fyzicky prekážať, avšak dokáže narobiť problémy na vašej psychike. Inkontinencia, neustále nutkanie na malú a časné nočné výlety na toaletu rozhodne na vašej pohode nepridajú. Preto aj zväčšená prostata môže byť príčinou, prečo už sa vám penis pri vzrušení nepostaví do pozoru.

 

Príliš veľká únava

Psychickú nepohodu môže vyvolať aj príliš veľká a dlhodobá únava. Tu máme na mysli skutočne obrovské fyzické vyčerpanie za posledných niekoľko mesiacov. Stáva sa to najmä mužom s veľkým pracovným vyťažením, ktorí nemajú čas odpočívať. Potom sa nie je čomu diviť, keď telo chce len jedno – spať.

 

Nadbytok kávy

Hoci je káva označovaná ako životabudič, všetko s mierou. Vo chvíli, kedy sa „skávičkujete“, sa vám zvýši krvný tlak, stiahnu cievy, zväčšia zorničky a telo sa snaží s takým náporom vysporiadať. V takej chvíli väčšinou dochádza len ku krátkodobej erekcii, ktorú sme popísali vyššie – penis sa vám na chvíli stoporí, ale prakticky ihneď klesá.

 

Chrípka a nachladnutie

Vášmu vzrušeniu, samozrejme, neprospieva ani choroba, ako je napríklad chrípka, angína alebo nachladnutie. Je jasné, že v takej chvíli sa bude najmä liečiť. Zároveň je to snáď „najlepší“ dôvod, prečo sa vám nechce poriadne postaviť. Keď však choroba odznie, erekcia sa sama vráti do normálu.

 

Poruchy nervových zakončení

Keďže sa erekcia prenáša z mozgu do penisu pomocou nervových vláken, môže mať erektilná dysfunkcia príčinu aj v prerušení niektorých týchto vláken či v poruchách ich zakončenia. Pokiaľ totiž nervy nefungujú správne, nemôžu ani správne prenášať vzruchy, a tým pádom logicky nemôže ani dôjsť k erekcii.

 

Poškodenie mozgu

A na záver tu máme príčinu poruchy erekcie v poškodení mozgu. Celý proces erekcie totiž začína práve tu. Pokiaľ je teda mozog nejako poškodený, napríklad po vážnej autonehode alebo úraze, môže dôjsť k erektilnej dysfunkcii.

 

Aké dôsledky môžu mať problémy s erekciou?

Poruchy erekcie sú nie len nepríjemné samy o sebe, ale tiež môžu mať nepríjemné dôsledky. Keď sa neopakujú príliš často, väčšinou sa vášho vzťahu nijako nedotknú. Avšak vo chvíli, kedy k sexu nedôjde napríklad niekoľko mesiacov, môže byť vaša partnerka pekne rozladená.

Všetko to môže vyústiť do nevery, zníženia psychickej pohody oboch z páru, zníženia sebavedomia vašej partnerky, depresie, až nakoniec aj ukončenia vzťahu.

 

ĎALŠIE ČLÁNKY O PROBLÉMOCH S EREKCIOU A METÓDACH ZLEPŠENIA

Ako konečne vybrať účinný a bezpečný doplnok na erekciu, ktorý pomôže?
Steroidy oslabia vašu erekciu, celý organizmus aj plodnosť
Dôchodcovia a erekcia – čo všetko sa dá ešte stihnúť?
Cukrovka a erekcia – rozlúčia sa diabetici so sexom?
Lieky, generiká a doplnky na erekciu – hlavné rozdiely
Poruchy erekcie 1. časť – mierne, ale nedostatočné stoporenie penisu
Podpora erekcie, 2. časť – 25 príčin oslabenia erekcie a mäknutia penisu

 

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze