Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Steroidy a erekcia – nebezpečenstvo pre váš penis, telo aj plodnosť

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Je známe, že hlavný mužský pohlavný hormón testosterón výrazne podporuje stavbu bielkovinových zložiek tkanív. Jeho podávanie v prepojení s fyzickou námahou a cvičením vyvoláva rast svalového tkaniva a túto jeho vlastnosť nazývame anabolický efekt.

Pokusy o oddelenie anabolického účinku od jeho hlavných vlastností androgénnych mužských efektov priviedli na svet anabolické steroidy.

užívanie steroidov

Umelo nahnané svaly ani nevyzerajú prirodzene a pekne. Naviac vás oberú o erekciu a plodnosť.

 

Predaj anabolických steroidov

Snaha oddeliť pozitívne účinky testosterónu na metabolizmus svalov, tvorbu červených a bielych krviniek a stavbu kostí a súčasne obmedziť maskulinizujúce účinky, a to najmä u žien a detí, sa ale nikdy úplne nepodarila.

Pri podávaní syntetického hormónu dochádza k výrazne negatívnemu ovplyvneniu vlastných hormonálnych regulačných mechanizmov. Keď sa pozeráte na anaboliká a predaj steroidov, vždy vyhľadávajte preverené zdroje.

Úplne najlepšie je si nechať všetko vysvetliť u lekára a nie u predajcu, ktorý prípravok vychváli do nebies.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Ako prebieha bežná preventívna návšteva u urológa? 

 

Anabolické steroidy liečebné a športové

Dávky používané v športe sú oveľa vyššie ako dávky liečebné, podávané napríklad po úrazovej strate obidvoch semenníkov. Hladiny mužských pohlavných hormónov v krvi majú značný význam ako informácie pre mozgové hormonálne centrá, teda medzimozog a hypofýzu.

Umelo vyvolaný nadbytok mužských pohlavných hormónov v krvi následne vyvolá útlm týchto centier a tie prestanú produkovať regulačné hormóny.

VIETE, prečo je injekčné dopĺňanie testosterónu zdraviu nebezpečné? 

 

Hormóny v semenníkoch

Releasing hormóny a tropíny riadia tvorbu vlastných mužských pohlavných hormónov priamo v semenníkoch. V tkanive semenníkov je za normálnych okolností 50 x až 100 x vyššia hladina vlastného testosterónu, než je v krvi, aby z buniek mohli vznikať spermie.

Vlastný testosterónu sa potom v semenníkoch pri podávaní hormónov prestáva vytvárať, semenníky sa zmenšia a muž sa často stane neplodným.

Hladina hormónu v tkanive semenníkov výrazne klesne pod hodnoty nutné na tvorbu spermií a je tu porucha spermiogenézy a neplodnosť. Azoospermia je absolútna neprítomnosť spermií v ejakuláte, ktorá sa vyskytuje aj rok po ukončení užívaní preparátov.

 

VIDEO: O nepríjemných efektoch užívania steroidov. 

 

Anabolické steroidy a ďalšie účinky

Súčasne sa objavuje akné, zväčšenie pŕs u mužov, zadržiavanie vody v tele a opuchy. U žien dochádza k nenávratným zmenám hlasu, zväčšeniu klitorisu tzv. virilizáciu, čo je mužský vzhľad.

Kedysi používané preparáty často poškodzovali pečeň a aj dnes je riziko zrýchlenia vývoja nádorového ochorenia pečene. U mladých s neukončeným rastom môžu anaboliká spôsobiť zastavenie rastu.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Prejavy vysokej hladiny testosterónu u žien

 

Najčastejšie účinky anabolických steroidov

  • Rakovina zaujíma prvé miesto, vzniká aj na základe užívania anabolických steroidov a bol zaznamenaný o dosť častejší výskyt. Užívanie anabolických steroidov s najvyššou pravdepodobnosťou výrazne podporuje vznik rakoviny.
  • Ochorenia pečene sú často spojené s užívaním anabolických steroidov. Vplyv steroidov na pečeň je najmä v zmene hladiny enzýmov. Pečeň funguje ako detoxikačný orgán tela. Čím viac látok steroidnej povahy koluje v organizme, tým viac je pečeň zaťažená. Po dlhodobom užívaní sa môže dostaviť aj abnormalita pečene. Veľkú rolu hrá aj množstvo, aké užívate a aká je náchylnosť k ochoreniam pečene. Užívanie steroidov môže spôsobiť aj zápal pečene.
  • Vysoký krvný tlak má väčšina športovcov, ktorí užívajú anabolické steroidy. Hypertenzia vzniká dôsledkom zadržovania tekutín v telesných tkanivách, čo spôsobuje užívanie anabolických steroidov. Dočasný jav je po vysadení steroidov čiastočne normalizovaný. Nikdy nekombinujte steroidy s diuretikami. Pokiaľ máte v rodine vysoký krvný tlak, infarkt a ochorenie obličiek, mali by ste sa steroidom vyhnúť, inak to môže mať aj smrteľné následky.
  • Zvýšený cholesterol je preukázateľný. Zvýšená hladina LDL cholesterolu je často spájaná s ochorením srdca. Hladina cholesterolu sa zvyšuje bez ohľadu na to, v akom stave bola pred začiatkom užívania anabolických steroidov.
  • Steroidové akné je ďalším vedľajším účinkom užívania anabolických steroidov. Môže ísť o slabú formu, kedy je pokožka mierne zapálená, alebo o silnú zápalovú reakciu a pokožka zostane silne zvrásnená a sčervenalá. Po závažnějších prejavoch akné zostávajú cysty a jazvy do konca života. Vyššia aktivita kožných žliaz vďaka nadmernej sekrécii najmä olejov predstavuje živnú pôdu pre baktérie spôsobujúce akné nie len na tele, ale aj na tvári.
  • Gynekomastia je jednostranné alebo obojstranné zväčšenie prsnej žľazy u mužov. Produktom rozpadu testosterónu a jeho steroidných derivátov je aj ženský hormón estrogén. U niektorých mužov sa nadmerné množstvo testosterónu mení v periférnych tkanivách na estrogén a dochádza k opuchnutiu pŕs. Buď samovoľne zmizne po vysadení anabolických steroidov, alebo zaberie operácia, alebo zaradenie antiestrogénnych látok. Väčšina anabolických steroidov so silne androgénnymi účinkami je nebezpečná. Prakticky všetky deriváty testosterónu sú možnou príčinou gynekomastie. Jej vznik môže stimulovať aj rastový hormón alebo marihuana.

gynekomastia u mužov

Prsia sa zväčšia a sú ovisnuté. Nič, s čím by ste sa chceli chváliť pred ženami.

 

Anaboliká a medicína

Anaboliká boli z hľadiska medicíny vyvinuté pre povzbudenie metabolizmu kostí pri ochoreniach, ako je osteoporóza, rednutie kostného tkaniva, zle sa hojacich ranách, na povzbudenie tvorby bielkovín pri vysilujúcich chorobách, pre rekonvalescentov po ťažkých infekciách, po operáciách, popáleninách, s pokročilými zhubnými nádormi, pri málokrvnosti a liečbe nádorov cytostatikami a ožarovaním. Podávanie anabolík nie je možné brať ako náhradu chýbajúcich prirodzených androgénov ani vo vyššom veku.

VIETE, aký bude váš sex a erekcia po 50-tke? 

 

Znižovanie sily spojivových tkanív

Užívanie anabolických steroidov znižuje silu spojivových tkanív, a to pomerovo. Nie je pravdou, že vplyvom anabolických steroidov znižujú väzy a šľachy svoju pevnosť, ale nárast svalovej hmoty je tak rýchly, že šľachy a väzy začínajú praskať.

U športovca, ktorý neužíva anabolické steroidy, naopak dochádza k nárastu svalovej sily a sily šliach rovnomerne.

 

Účinky anabolických steroidov na psychiku

Steroidy a psychika sú úzko prepojené. Objavujú sa zmeny nálad od počiatočnej eufórie a športového nabudenia, ktoré ide až k agresívnemu a konfliktnému správaniu spojenému niekedy s paranojou, halucináciami či depresiou.

Časté sú poruchy spánku. V pokročilejších prípadoch nie sú výnimkou ani samovražedné sklony a pokusy.

 

Priapizmus ako negatívny jav anabolických steroidov

Priapizmus je ďalší negatívny jav anabolických steroidov vo vzťahu k ich užívaniu u mužskej populácie. Ide o dlhotrvajúcu veľmi bolestivú erekciu, ktorá neodznieva ani po ejakulácii.

Tí, ktorí tento stav zažili a majú s anabolickými steroidmi skúsenosti, hovoria o skutočne nepopísateľnej bolesti a opuchu penisu pri erekcii, čo je veľmi nepríjemný stav.

Penis sa nezväčší, zato sa zmenšia semenníky. Anabolické steroidy sa dokonca používali ako antikoncepcia pre muža v laboratórnych podmienkach.

 

Doping zlepšuje prekrvenie, má to však svoje ale

Užívatelia steroidov zažívajú oveľa silnejšiu erekciu a napumpovanie svalov, čo je dosť často otravné. Idete do kopca a nohy vám stvrdnú. Efekt sa nevzťahuje len na svaly a uvádza lepšie prekrvenie penisu a steroidy pôsobia trochu ako Viagra.

Úd sa zväčší tým, že pojme viac krvi. Anaboliká zvyšujú chuť na sex, dávajú hlbší hlas, hustejšie ochlpenie a väčšie libido. Budete zažívať častejšiu a tvrdšiu erekciu. Testosterón sa preto používa aj pri liečbe neplodnosti.

Steroidy a sexualita idú k sebe. Efekty ale zmiznú, keď steroidy vysadíte. Telo si na nich dokáže vybudovať závislosť. Váš sexuálny život sa môže aj vylepšiť, ale byť aj nepríjemný.

 

Anabolické steroidy a plodnosť – potencia

Anabolické steroidy síce pôsobia v tele ako katalyzátory výstavby svalovej hmoty a nárast muskulatúry urýchľujú. Zároveň sú to ale veľmi silné hormóny pôsobiace na mužský pohlavný systém a práve pri nadmernom užívaní preparátov spôsobujú neplodnosť a poruchy erekcie.

Anaboliká nie sú príčinou neplodnosti mužov, ale sú stále častejšou príčinou. Keď beriete anaboliká, ste často neplodný. Pokiaľ by ste brali steroidy aj v dospievaní, môže to byť aj trvalý stav neplodnosti a impotencie. Našťastie by ale steroidy nemali mať vplyv na plod.

 

Dokonalá postava na úkor plodnosti?

Skvelá kondícia a dokonalá postava môže byť naopak príčinou faktu, že ich partnerka nemôže otehotnieť. A keď majú ísť muži na vyšetrenie spermy – spermiogram, cítia sa urazení a ponížení.

Väčšinou potom zažívajú ešte väčšie peklo, keď u nich test odhalí, že nemajú v ejakuláte takmer žiadne spermie. Väčšina mužov užívajúcích anaboliká prekonáva takzvané rozvrátené hladiny pohlavných hormónov. Prejavom je akné, agresivita a nevysvetliteľné zoranžovenie pleti pri opaľovaní vplyvom užívania steroidov.

 

ĎALŠIE ČLÁNKY O PROBLÉMOCH S EREKCIOU A METÓDACH ZLEPŠENIA

Ako konečne vybrať účinný a bezpečný doplnok na erekciu, ktorý pomôže?
Steroidy oslabia vašu erekciu, celý organizmus aj plodnosť
Dôchodcovia a erekcia – čo všetko sa dá ešte stihnúť?
Cukrovka a erekcia – rozlúčia sa diabetici so sexom?
Lieky, generiká a doplnky na erekciu – hlavné rozdiely
Poruchy erekcie 1. časť – mierne, ale nedostatočné stoporenie penisu
Podpora erekcie, 2. časť – 25 príčin oslabenia erekcie a mäknutia penisu

 

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze