Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Vysoký tlak a erekcia – kondícia ciev silno ovplyvňuje jej silu

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Vysoký tlak a erekcia spolu úzko súvisia a vadia aj pri sexe. Zúžené cievy nie sú schopné dopraviť dosť kyslíka a živín do všetkých orgánov, samozrejme ani do penisu. Ateroskleróza, kôrnatenie alebo zúženie tepien, je úzko spojené s vysokým krvným tlakom, ktorým trpí na Slovensku asi 40 % ľudí vo veku 25 až 64 rokov.

Naviac asi 25 % hypertonikov o svojej chorobe vôbec ani nevie. Vysoký krvný tlak nebolí, nemá žiadne vážnejšie príznaky, ale aj preto spôsobuje veľké poškodenie tepien a životne dôležitých orgánov. Vysoký krvný tlak môže byť ale veľmi často doprevádzaný bolesťami hlavy, nespavosťou a únavou.

merač krvného tlaku

Tlak by ste si mali nechať preventívne zmerať aspoň raz za rok

 

Krvný tlak ovplyvňuje naplnenosť penisu krvou erekciu

Mužský pohlavný úd je zložený z dvoch karvenóznych alebo toporivých telies zodpovedných za to, že sa penis pri erekcii naplní krvou a zdvihne. Pod nimi je špongiózne alebo hubovité teleso.

Močová trubica vedie spermu aj moč stredom penisu. Toporivé telesá sú zložené z malých tepien, žíl hladkého svalstva a dutiniek. Pri pohlavnom vzrušení a pri erotických fantáziách idú signály z mozgu alebo v prípade jeho stimulácie z nervových zakončení v penise.

Tie potom spôsobia, že sa uvoľní hladká svalovina a tepny sa rozšíria. Súčasne sa vyvíja tlak na žily, ktoré sa uzavrú a znemožnia odtok krvi späť. Tým sa plní a zväčšuje objem penisu. Potom vzrušenie opadne, hladké svalstvo sa zmrští, odbúra sa tlak na žily, a tým sa umožní odtok krvi z penisu, ktorý ochabne.

 

Vysoký krvný tlak a sex

Vysoký tlak a sex nejdú dohromady. Muža hypertenzia postihuje oveľa skôr. Na vysoký krvný tlak vás upozornia aj problémy s erekciou. Najčastejšou príčinou úmrtia sú u nás kardiovaskulárne ochorenia, ktoré vznikajú ako dôsledok zlého prekrvenia.

Hlavnou príčinou je práve ateroskleróza, teda kôrnatenie tepien, ktoré vyvoláva práve cukrovka, obezita, zvýšené hladiny krvných tukov a vysoký krvný tlak.

Zúžené cievy nie sú schopné dopraviť k orgánom dostatok kyslíka a živín, tie potom trpia a zhoršuje sa ich funkčnosť. Následkom je aj porucha erekcie.

 

TIP: Krátke cvičenie na zníženie vysokého tlaku. 

 

Poškodené cievy blokujú kvalitnú erekciu

Následkom poškodenia je aj porucha erekcie – erektilná dysfunkcia. Prejavuje sa preto, že cievy penisu sú oveľa tenšie ako sú cievy v srdci alebo mozgu, preto sa ich postihnutie prejaví podstatne skôr.

Erektilná dysfunkcia sa potom bohužiaľ prejavuje nie len pri pokuse o pohlavný styk, ale príznaky sa dajú vypozorovať aj v noci.

Nočná erekcia, ktorá je bežná u zdravého muža, sa prestane dostavovať. Signály v podobe nedostatočnej erekcie sú pre vás  dostatočnou výstrahou, že sa niečo deje a treba s tým niečo robiť.

 

Dajte si zmerať tlak 

Optimálna hodnota tlaku krvi je 120 130/75 85 mm Hg. V prípade, že nejaká hodnota nakrátko vyskočí nahor, nie je to až tak dôležité. Môže za to často prechodný stres.

Krvný tlak je potrebné mať pod kontrolou. Vysoký tlak a sex spolu úzko súvisia. Pravidelné meranie tlaku vám totiž môže zachrániť možnosť mať sex. Dokáže tiež odhaliť zmeny v kardiovaskulárnom systéme a predchádzať rizikám vzniku infarktu a mnohým ďalším chorobám. Štandardný doplnok prevencie hypertenzie je meranie krvného tlaku. Choďte k lekárovi.

VIETE, ako prebieha vyšetrenie u urológa? 

 

Ťažkosti s erekciou môžu predchádzať infarktu

Cievy penisu sú tenšie ako cievy srdca a mozgu, preto sa postihnutie prejaví skôr, čo je aj organická príčina. Problémy s erekciou môžu byť zapríčinené aj psychickými poruchami.

Registre infarktu myokardu preukazujú, že fajčenie patrí k najrizikovejším faktorom. Priemerný vek mužov s prvým infarktom, ktorí fajčia, je u nás okolo 60 rokov a u tých, ktorí nefajčia, okolo 70 rokov. Vysoký tlak postihuje mužov skôr. Počas menopauzy žien sa „skóre“ vyrovnáva.

 

Potraviny znižujúce krvný tlak 

Pokiaľ práve premýšľate, či vám pomôžu lieky alebo príroda, tiež ste si už možno mysleli, že lieky na vysoký tlak sú už do konca života. Vyskúšať môžete aj prírodné prostriedky.

Je potrebné zbaviť sa obvyklých zlozvykov a zaradiť potraviny s vysokým obsahom draslíka, ktorý znižuje krvný tlak. Sex pri vysokom tlaku je problém a je potrebné upraviť ho.

  • Ide najmä o banány, zemiaky, marhule a tiež pomaranče.
  • Cesnak je veľmi spoľahlivý. Krvný tlak pomáha znížiť pravidelné užívanie 1 až 2 strúčikov cesnaku denne. Rozťahuje cievy, zníži tlak svalového sťahu srdca a frekvenciu tepu.
  • Cibuľa má podobné účinky a výborné je aj oregano.
  • Fazuľa obyčajná, najmä čaj zo struku bez semien je vhodný práve na znižovanie tlaku u diabetikov. Súčasne znižuje hladinu cukru a má aj močopudný účinok.
  • Hloh jednosemenný sa používa veľmi dlho na vysoký tlak a účinky potvrdzujú aj nové lekárske štúdie.
  • Medovka lekárska znižuje krvný tlak, upokojuje a tlmí bolesť. Je neškodná, predávkovanie nehrozí a je bez vedľajších účinkov.
  • Imelo a jeho výťažky sa pre znižovanie vysokého krvného tlaku využívajú práve v tradičnej čínskej medicíne. Rastlina je toxická a musí sa s ňou zaobchádzať opatrne.
  • Na zníženie vysokého krvného tlaku sa využíva aj akupunktúra.
  • Koenzým Q10 má potvrdené účinky, je to silný antioxidant, chráni bunky pred poškodením nepriaznivými chemickými procesmi.

zemiaky proti hypertenzii

Obyčajné zemiaky sú dobrá prevencia pred vysokým tlakom. Pozor ale na spôsob prepravy – nevyprážať!

 

Ako na vysoký tlak?

Vysoký krvný tlak zvyčajne nespôsobuje len jedna príčina, ale kombinácia mnohých faktorov, kam patrí najmä kúrenie, stres, príliš, veľa soli a alkohol. Fungujú rozhodne zmeny stravovacích návykov a redukcia hmotnosti, ktoré zvýšený krvný tlak efektívne zredukujú.

Efekt znásobíte, pokiaľ budete menej soliť, prestanete fajčiť, znížite stres, obmedzíte pitie alkoholu a zaradíte pravidelnú fyzickú aktivitu. Pokiaľ všetko urobíte a budete mať stále krvný tlak zvýšený, poraďte sa s lekárom o liečbe liekmi.

Je veľmi efektívne, pokiaľ užívate lieky pravidelne a dôsledne. Poruchy stoporenia penisu totiž berú chuť na sex mnohým mužom a psychická frustrácia potom zdvíha tlak ešte viac.

 

Aj nevhodné lieky môžu erekcii uškodiť

S vysokým tlakom súvisí rad faktorov, ktoré kazia erekciu. Samotný vysoký krvný tlak môže viesť k erektilnej dysfunkcii. Samozrejme škodia aj niektoré lieky, ktoré udržujú hodnoty vysokého tlaku v normálne a môžu byť príčinou porúch erekcie.

Patria medzi ne najmä diuretiká a beta-blokátory. Muži s nadmerným krvným tlakom mávajú často nízku hladinu testosterónu, mužského hormónu, ktorý hrá pri sexuálnom vzrušení, erekcii a sexe veľkú rolu.

ČÍTAJTE TIEŽ: Ako doplniť testosterón v 12tich krokoch?

Preto si môžete nechať zmerať aj testosterón, podporiť jeho zvýšenie cvičením, životosprávou a prírodnými doplnkami stravy.

Pilulky na podporu erekcie sú silnými alternatívami Viagry. Pôsobia na zlepšenie kvality a predĺženie erekcie u mužov. Tablety rozširujúce cievy, ktoré pomáhajú zlepšovať erektilné funkcie u mužov. Čaká vás potom ďalšia a silnejšia erekcia, zvýšený prísun krvi do genitálií, väčšia tvrdosť penisu počas erekcie, zvýšenie výkonu aj chuti na sex.

 

Sex a fyzická námaha pomáha proti vysokému tlaku

Za optimálny sa považuje sex aspoň dvakrát až štyrikrát týždenne. Ideálne ale každý deň. Sex sám o sebe znižuje krvný tlak. Preukázal to celý rad výskumov.

Sex posilňuje obranyschopnosť organizmu a budete mať silnejšiu imunitu, pretože pri sexe produkujete viac protilátky imunoglobínu A. Ten vás chráni aj pred chrípkou či nachladnutím.

Pokiaľ máte problémy so spánkom, vyrieši to pravidelný večerný sex. Sex tiež prospieva srdcu. Pomáha predchádzať srdcovo-cievnym chorobám, znižuje riziko infarktu myokardu a cievnej mozgovej príhody o 45 %. Sex bojuje aj s inkontinenciou, a to nielen u žien.

ĎALEJ ČÍTAJTE: Únik moču – inkontinencia – obmedzuje milostný život. Ako sa jej brániť?  

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze