Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Pravidelný sex a 14 významných zdravotných benefitov pre každého milovníka súlože

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Radi si doprajete sex každý deň? Máte z toho vždy taký dobrý pocit? Neradi sa vzdávate svojej sexuálnej rutiny? Vedci potvrdili, že pravidelný pohlavný styk neprináša iba zdravotné benefity ale aj dobrú náladu. Poďte spoločne s nami odhaliť najvýznamnejšie zdravotné benefity pravidelného sexu.

pravidelný sex

 

Zdravotné výhody pravidelného sexu – domáca a úplne bezplatná prevencia niektorých ochorení

1 – Pravidelná súlož posilňuje imunitný systém. Budete odolnejší

Sexuologička Yvonne K. Fulbrightová, PhD. uvádza:

„Sexuálne aktívni ľudia trpia menej často najrôznejšími ochoreniami.“

Podľa vedcov z Wilkesovej univerzity v Pensylvánii bývajú ľudia, ktorí si doprajú pravidelný sex, menej náchylní na najrôznejšie bakteriálne aj vírusové ochorenia. Do svojej štúdie zapojili 112 vysokoškolských študentov, ktorí si viedli záznamy, ako často mali sex.

Sledovaní vysokoškolskí študenti, ktorí mali sex raz alebo dvakrát týždenne, mali vyššiu hladinu určitej protilátky v porovnaní so študentmi, ktorí mali sex menej často.

ZAUJÍMAVOSŤ: Telo jedného muža si dokáže do dvoch týždňov vyrobiť toľko spermií, že môže oplodniť všetky ženy na svete.

 

2 – Dostatok sexu zvyšuje libido. Budete mať častejšie chuť 

Sexom k ďalšiemu sexu? Podľa vedcov áno. Čím viac sexu si doprajete, tým viac naň máte chuť. Vaše telo vďaka pravidelnosti neupadne do sexuálnej letargie a stále budete mať dostatok pohlavných hormónov dôležitých na ďalšie vzrušenie.

Lauren Streicher, MD. asistentka klinického profesora pôrodníctva a gynekológie na Feinbergskej fakulte lekárskej fakulty Northwestern University v Chicagu hovorí:

„Sexom sa zlepší a zvýši vaše libido.“

 

Doktor Barry Buffman z Boston Medical Group uviedol:

„Dobre známa stereotypná múdrosť hovorí, že muži nepotrebujú zrovna veľa dôvodov, prečo si dopriať sex. Je však dobré si uvedomiť, že pravidelný sexuálny život nie je dôležitý len na rekreačné účely, dobré sexuálne zdravie je totiž u muža dôležité pre celkové fyzické, psychické aj emocionálne zdravie.“

 

NAUČTE SA: Masáž penisu – nezväčšuje penis, no prospeje vašej erekcii a zlepší vašu sexuálnu kondíciu.

 

3 – Súlož pôsobí preventívne proti inkontinencii. Posilníte prácu zvieračov

Vďaka pravidelným orgazmickým sťahom posilňujete svoje svaly panvového dna. Ich pevnosť je dôležitá pri prevencii proti úniku moču, teda inkontinencii a ďalším problémom v intímnej oblasti.

ZAUJÍMAVOSŤ: Vďaka Kegelovým cvikom dokážu muži v posteli vydržať dlhšie, dokážu lepšie kontrolovať svoju ejakuláciu, môžu mať silnejšiu erekciu a celkovo môžu podávať v posteli lepšie výkony.

 

4 – Zvýšený tep znižuje krvný tlak. Nebudete cítiť také napätie.

Odborné výskumy tiež naznačujú väzbu medzi sexom a nižším krvným tlakom, hovorí Joseph J. Pinzone, výkonný riaditeľ a lekársky riaditeľ spoločnosti Amai Wellness.

Joseph J. Pinzone konkrétne uviedol:

„Na túto tému už bolo vypracovaných mnoho štúdií. Jedna orientačná štúdia zistila, že pravidelný pohlavný styk znižuje systolický krvný tlak.“

Výsledky potvrdila aj škótska štúdia, ktorej sa zúčastnilo 24 žien a 22 mužov. Vedci došli k záveru, že ľudia, ktorí žijú vo vzťahu a pravidelne sa milujú, majú lepší krvný tlak. Aj keď sa počas sexu ľuďom zvyšuje pulzová frekvencia, faktom zostáva, že pravidelný sexuálny život udržiava hodnoty krvného tlaku na zdravej úrovni.

ZAUJÍMAVOSŤ: Vysoký tlak a erekcia spolu úzko súvisia a vadia aj pri sexe. Zúžené cievy totiž nie sú schopné dopraviť dosť kyslíku a živín k všetkým orgánom, a teda ani k penisu.

 

5 – Vyplavené hormóny šťastia zmierňujú bolesti. Budete sa cítiť lepšie

Počas sexu sa do tela uvoľňuje celý rad hormónov. Medzi tie najdôležitejšie patrí oxytocín. Niekedy sa nazýva aj hormónom lásky. Práve tento hormón má pozitívny vplyv na bolesť. Zmierňuje bolesť hlavy, svalov, chrbta alebo aj kĺbov.

Doktor Barry R. Komisaruk, významný profesor v Rutgers, štátnej univerzite v New Jersey, to vysvetľuje:

„Zistili sme, že vaginálna stimulácia môže zablokovať chronickú bolesť chrbta a nôh a mnohé ženy nám povedali, že genitálna seba-stimulácia môže znížiť menštruačné kŕče, artritickú bolesť a v niektorých prípadoch aj bolesť hlavy.“

 

ZAUJÍMAVOSŤ: Najsilnejší a najrýchlejší orgazmus prežívajú ženy počas menštruačného cyklu. Práve v tomto období sú totiž ženské pohlavné orgány najviac prekrvené a najcitlivejšie.

 

6 – Súlož znižuje riziko srdcového infarktu. Budete mať silnejšie srdce

Pravidelný sexuálny život je prínosný aj pre vaše srdce. Okrem skvelého spôsobu, ako si zvýšiť srdcovú frekvenciu, pomáha sex udržiavať rovnováhu medzi hladinou estrogénu a testosterónu v tele.

Pokiaľ je hladina jedného z týchto hormónov nízka, začnete mať veľa problémov, akými sú osteoporóza a dokonca aj srdcové ochorenia.

Pravidelný sex vám ale môže pomôcť. Počas jednej štúdie vedci zistili, že muži, ktorí mali sex najmenej dvakrát týždenne, mali o polovicu menšiu pravdepodobnosť, že zomrú na srdcové ochorenia, v porovnaní s mužmi, ktorí mali sex len zriedka.

PRIPRAVTE SA: Aj ľudia po šesťdesiatke bežne súložia. Vedci z chicagskej univerzity zistili, že vo veku medzi 65 a 74 rokmi má sex 53 % ľudí, pri kategórii 75 až 85 rokov je to 26 %. 73 % mužov je navyše ešte aj v 70-ke potentných.

 

7 – Zvýšená činnosť prostaty počas sexu pôsobí preventívne proti rakovine prostaty. Výrazne znížite riziko karcinómu

Pravidelný sex môže tiež, podľa vedcov, pôsobiť preventívne proti rakovine prostaty. Štúdia odhalila, že muži, ktorí ejakulovali aspoň 21-krát mesačne, mali menšiu pravdepodobnosť výskytu rakoviny prostaty než muži, ktorí ejakulovali omnoho menej. Štúdia bola publikovaná v Journal of the American Medical Association.

NERISKUJTE: Samovyšetrenie prostaty nie je presné a ochorenie nepreukáže. Čo robiť a kde sa nechať vyšetriť odborne?

 

8 – Pravidelná sexuálna „námaha“ zlepšuje spánok. Budete spať bez budenia

Poznáte ten pocit, keď sa vám po veľmi dobrom sexe chce veľmi spať? Je tomu tak preto, že sa do tela po sexe uvoľňuje veľmi dôležitý hormón prolaktín.

Dr. Sheenie Ambardar, psychiater v západnom Hollywoode, vysvetľuje:

„Po orgazme sa do organizmu uvoľňuje hormón prolaktín, ktorý je zodpovedný za pocity uvoľnenia a ospalosti.“

Pravidelný sex je tak doslova blahodárnym prostriedkom na zlepšenie vášho spánku. Vďaka sexu už nebudete musieť hodiny a hodiny počítať ovečky.

 

9 – Vyplavovanie hormónov šťastia počas sexu zmierňuje stres a napätie. Budete viac v pohode

Blízkosť vašej partnerky či partnera zmierňuje stres a napätie. Vďaka pravidelnému sexu sa tak môžete dokonale zrelaxovať a oddýchnuť si od práce aj povinností.

Tieto výsledky potvrdila aj škótska štúdia, ktorej sa zúčastnilo 24 žien a 22 mužov a už sme ju spomínali. U sledovaných mužov a žien vedci totiž okrem iného skúmali aj to, akým spôsobom pravidelný sex ovplyvňuje stresové situácie.

Potvrdilo sa, že ľudia majúci pravidelný pohlavný styk zvládajú stresové situácie omnoho lepšie než ľudia, ktorí sa milujú málo, prípadne vôbec.

ZAUJÍMAVOSŤ: Sex je najbezpečnejší upokojujúci prostriedok na svete. Je 10-násobné efektívnejší než válium.

 

10 – Erotický záujem o vašu osobu zvyšuje sebavedomie. Budete si viac veriť 

Vedci z University of Texas zistili, že sex zvyšuje u ľudí aj pocit sebavedomia. Keď totiž muž dokonale uspokojí svoju partnerku, má potom zo seba dobrý pocit a pripadá si ako kráľ.

Rodinná terapeutka Gina Ogdenová hovorí:

„Jedným z dôvodov, prečo ľudia hovoria, že sexujú, je to, že potom zo seba majú dobrú pocit.“

Skvelým sexom skrátka môžete výborne vybudovať svoju sebadôveru. Pravidelne sa preto milujte a nebudete potrebovať ani psychológa, ani osobného kouča.

ZAUJÍMAVOSŤ: Penis je po orgazme rovnako citlivý ako klitoris.

 

11 – Potenie počas sexu vyplavuje nečistoty a zlepšuje kvalitu pleti. Budete vyzerať mladšie a vitálnejšie

Používate drahé pleťové krémy? Bojíte sa vrások? Chceli by ste spomaliť starnutie? Potom by ste sa podľa vedcov mali viac venovať práve sexu.

Britský neuropsychológ David Weeks z Royal Edinburgh Hospital túto domnienku podložil odborným výskumom. Vo svojej štúdii odhalil, že ľudia, ktorí uviedli, že sa milujú 4-krát týždenne, vyzerali o 10 rokov mladší, než v skutočnosti boli.

Podľa Davida Weeksa je vysvetlenie tohto javu veľmi jednoduché – potešenie vyplývajúce zo sexuálneho aktu uvoľňuje hormóny, vrátane rastového hormónu, ktoré sú základnou esenciou zachovania si mladosti.

Navyše muži, ktorí majú nadštandardnú frekvenciu orgazmov, majú úmrtnosť až o 50 % nižšiu v porovnaní s mužmi, ktorí neejakulujú.

ZAUJÍMAVOSŤ: Ženy, ktoré čítajú romantické knihy, majú sex dvakrát častejšie než tie, ktoré ich nečítajú.

 

12 – Námaha v posteli pôsobí preventívne proti depresii a chrípke. Zažeňte zlé myšlienky, a to bez soplíka

To, že sex zmierňuje napätie, zlepšuje imunitu a celkovo zlepšuje náladu, sme tu už spomínali. Niet sa čomu diviť, keď odborníci objavili spojenie aj medzi pravidelným sexom a prevenciou proti depresii a chrípke.

Častejší sex pomáha zvýšiť hladinu protilátok (Imunoglobulínu A alebo IgA). Tie vás dokážu ochrániť pred nachladnutím a chrípkou. Preto ľudia, ktorí majú sex častejšie než raz týždenne, majú o 30 % vyššie hladiny IgA a vďaka tomu sú menej chorí.

 

13 – Stimulácia vagíny a klitorisu má pozitívny vplyv na menštruačné bolesti. Vaša perióda bude znesiteľnejšia

Predposledný prínos pravidelného sexu je určený najmä pre ženy. Pravidelný pohlavný styk totiž zmierňuje menštruačné bolesti. To opäť súvisí s posilňovaním svalov panvového dna.

Pokiaľ zažíva vaša partnerka pravidelné orgazmy, posilňuje vďaka sťahom počas vyvrcholenia svoje svaly panvového dna. Tie sa potom dokážu počas menštruácie jednoduchšie uvoľniť a vďaka tomu sú menštruačné bolesti znesiteľnejšie alebo úplne žiadne.

ZAUJÍMAVOSŤ: Na čo vlastne slúži orgazmus? Pri vyvrcholení sa ženám sťahujú svaly panvového dna, čo posúva spermie bližšie k vajíčku. Počas menštruácie sa potom rovnaké svaly samovoľne sťahujú opačným smerom.

 

14 – Sex zlepšuje pamäť. Na pekné spomienky len tak nezabudnete

A na záver tu máme prekvapivé spojenie medzi sexom a vašou pamäťou. V štúdii vykonanej v novembri 2016 vedci zistili, že pravidelný sex výrazne zlepšuje pamäť, predovšetkým, čo sa týka rozpoznávania a vybavovania si slov.

V prieskume uverejnenom v časopise Archives of Sexual Behavior sledovali výskumníci z McGill University 78 žien vo veku od 18 do 29 rokov. Výsledky boli úplne prekvapivé:

Ženy, ktoré uvádzali častejší vaginálny styk, si dokázali slová lepšie vybaviť a zapamätať. Naopak ich kolegyne, ktoré si sexu užívali menej, mali výsledky o poznanie horšie.

ZAUJÍMAVOSŤ: Každý deň sa na svete koná 120 miliónov sexuálnych stykov. Buďte ich súčasťou.

vimax facebook

 

Všetkého, aj pravidelného sexu, s mierou

Užívať si pravidelného sexu je nielen príjemné, ale aj veľmi prínosné pre človeka a jeho zdravie. Vyzerá to teda, že kvalitného sexu nie je nikdy dosť. Všetkého však s mierou.

Vo všetkých štúdiách, ktoré vedci zverejnili, znamenal „pravidelný sex“ pohlavný styk minimálne 4-krát týždenne. Preto to so sexom nijakým spôsobom nepreháňajte. Zároveň dbajte na základy bezpečného sexu:

  • Pohlavný styk si užívajte iba s človekom, ktorého dobre poznáte.
  • Používajte ochranu.
  • Vyvarujte sa rizikovému správaniu, akým sú nebezpečné techniky a podozrivé pomôcky.
  • Súložte len tak, ako vám to je príjemné.
  • Nikdy nenúťte seba ani svoju partnerku do sexu ani do ničoho, čo nechcete.

 

ĎALŠIE ČLÁNKY O PREDČASNEJ EJAKULÁCII, METÓDACH ODDIALENIA A ZVÝŠENÍ MNOŽSTVA EJAKULÁTU

Ejakulácia – kompletný sprievodca oddialením, poruchami a liekmi
Oddialenie ejakulácie – metódy predĺženia súlože
Poruchy ejakulácie – 6 intímnych utrpení muža. Čo s nimi?
Krv v ejakuláte – hematospermia – 15 častých príčin + metódy liečby
Retrográdna ejakulácia – trápi vás suchý orgazmus?
Predčasná ejakulácia – 14 tipov pre najdlhšiu súlož
Ako zvýšiť objem ejakulátu pre vyššiu kvalitu spermií, a tiež pre ohromenie partnerky?

 

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze