Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Kegelove cviky – najprirodzenejšia podpora erekcie

1/52/53/54/55/5 (3 hlasů, průměr: 4,67 z 5)
Loading...

Väčšina mužov už o Kegelových cvikoch pravdepodobne počula. Majú vplyv na posilnenie a spevnenie svalov panvového dna. Tieto cviky boli pôvodne určené pre ženy. Mali im pomáhať pri zúžení vagíny po pôrode.

Dobrou správou je, že z  nich môžu ťažiť aj muži. Výhody pravidelného precvičovania panvového dna rozhodne za 10 minút námahy denne stoja.

Dr. Arnold Kegel

Dr. Arnold Kegel je „otcom“ kegelových cvikov

 

Panvové dno – brána k intímnemu zdraviu a sexuálnej výkonnosti

Panvové dno pozostáva zo skupiny svalov. Tieto svaly sú akýmsi podvozkom ľudského tela. Majú niekoľko dôležitých funkcií. Oddeľujú hornú a spodnú časť tela. Ak sú v dobrej kondícii, udržuj´´w dlhé a ladné telo. Silné panvové dno znamená lepšie držanie tela, miernejší kašeľ a kýchanie, smiech a sexuálny zážitok.

Najväčším svalom panvového dna je takzvaný PC sval (pubococcygeus). Pri posilňovaní panvového dna sa však nezapája iba on. Okrem neho sú zapojené aj IC a BC svaly. Na zjednodušenie budem ďalej v článku používať termín PC sval.

TIP: Svalstvo panvového dna funguje správne, pokiaľ je dostatočne prekrvené. Aj s tým pomôžu kanadské tablety Vimax, ktoré vďaka bylinnému zloženiu rozťahujú cievy a krv dostanú tam, kam je inak prívod znížený. 

tablety vimax na erekciu

 

 

Kde sa nachádza svalstvo panvového dna?

Ako tento sval čo najlepšie nájsť? Keď budete nabudúce močiť, zastavte na chvíľu prúd. Svaly, ktoré ste na to použili, sú práve svaly panvového dna. Vraví sa im aj zvierače.

 

Úlohy svalov panvového dna

 • Panvové dno je veľmi dôležitou súčasťou v živote muža aj ženy.
 • Svaly panvového dna udržujú pohromade všetky vnútorné orgány. Majú na starosti aj správne držanie tela. Ak sú silné, výsledkom je krásna a vzpriamená postava. Tento poznatok využíva napríklad cvičebná metóda pilates.
 • Panvové dno obsahuje tri skupiny svalov (PC, IC, BC). Sú usporiadané vo vrstvách a svojou súhrou uzatvárajú panvovú oblasť.
 • Panvové dno vytvára správne hodnoty vnútrobrušného tlaku, čoho následkom je stabilizovaná chrbtica v oblasti bedier.

 

VIDEONÁVOD:  Techniky a cvičenia na uvedomenie si panvového dna od lektora Václava Vocáska

 

Iné metódy posilnenia panvového dna

Techník na posilnenie panvového dna je niekoľko. Znalci odporúčajú jógu. Majstri jógy vo všeobecnosti veľmi uctievajú oblasť panvového dna. Práve v tejto oblasti sa podľa nich nachádza takzvaný „energetický had“. Panvové dno je tak podľa ich filozofie strediskom životnej sily a vitality.

Vo všeobecnosti možno povedať, že pre silnejšie panvové dno prospieva akákoľvek pohybová aktivita. Kegelove cviky sú jednoznačne najlepším a odskúšaným variantom posilnenia svalov panvového dna. Navyše sú aj jednoduché. Túto techniku dokáže každý zvládnuť veľmi rýchlo.

NAUČTE SA: Cviky na penis – získajte na objeme penisu a nenápadne posilnite erekciu doma.

cviky na penis

 

Cviky svalov panvového dna pre lepšiu sexuálnu atletiku

Staré príslovie hovorí, že kto necvičí, ten chátra. Je skutočne pravdivé. Svaly zapojené do sexu fungujú rovnako ako všetky ostatné svaly v tele. Ak ich nebudete pravidelne zaťažovať, začnú chátrať.

Masturbácia je síce fajn, ale nemožno ju úplne považovať za precvičovanie svalov. Sex panvové dno a PC sval neposilňuje do potrebnej miery. Jedinou výnimkou je – najmä u žien – orgazmus. Na sexuálnu atletiku však treba viac práce a úsilia.

ČÍTAJTE AJ: Sexuálna aktivita vo veľkom vplýva aj na libido. Kliknite a zistite, prečo libido slabne a ako ho znovu nakopnúť. 

 

Cvičenie posilní výdrž aj sexuálnu kondíciu

V zásade existujú dve skupiny svalov, na ktoré je potrebné zamerať pozornosť, ak chcete v posteli badať lepšie výkony:

 1. Svaly panvového dna – umožňujú lepší zážitok z orgazmu a oddialenie ejakulácie
 2. Svaly trupu – brucho, ramená a pomocné svaly. Pevné brušné svaly umožňujú pri sexe udržať rytmus bez známok únavy.

Cvičenie prináša výhody pre mužov aj ich partnerky. Jednoduchý cvičebný program zameraný na stred tela a ďalšie jeho časti (stačí aj 10 – 15 minút denne) spolu s Kegelovými cvikmi výrazne zvýšia sexuálny pôžitok.

ČÍTAJTE AJ: Svalstvo sa oslabuje aj vekom. Mužov po 40tke začína trápiť andropauza. Kliknite azistite, čo je andropauza a ako sa prejavuje. 

 

Príznaky povoleného panvového dna

Nespevnené panvové dno neznamená len horší sexuálny zážitok. Muži so slabou panvovou oblasťou – a že ich vďaka sedavému životnému štýlu bude veľa – budú musieť skôr či neskôr riešiť aj ďalšie problémy. Môžu sa objaviť tieto problémy:

 • Neschopnosť udržať moč – odkvapkávanie po močení – inkontinencia (častý problém)
 • Zlé držanie chrbtice
 • Zlé držanie vnútorných orgánov
 • Poruchy potencie
 • Strata intenzívneho zážitku zo sexu

 

Kegelove cviky pre mužov

Pokračujte v  čítaní a zistíte všetko, čo vás kedy mohlo zaujímať o zázračných Kegelových cvikoch pre mužov. Čo sú zač? Ako ich praktizovať? Ako často? Môžu napomôcť pri mnohopočetnom orgazme partnerky? A ešte viac!

 

VIDEO: O výhodách Kegelových cvikov hovorí zasvätene Dominika zo sexshopu RuzovySlon.cz

 

Čo sú Kegelove cviky?

Cviky vynašiel doktor Arnold Kegel v roku 1940, aby ženám po pôrode pomohol zúžiť vagínu. Kegelove cviky však nie sú určené len pre dámy. Z ich účinku môžu vyťažiť aj páni.

Cvičenie je výborným spôsobom, ako zlepšiť celkové zdravie a erekciu. Ruka v ruke ide aj schopnosť väčšej výdrže v posteli. Pri ženách aj mužoch je cieľom posilnenie PC svalu (ako sme už spomínali, ide o sval panvového dna).

Svaly panvového dna mužov aj žien sú si veľmi podobné. Ťahajú sa od kostrče až po lonovú sponu. Zo svalov tak vytvára akúsi „telesnú podlahu“. PC sval podopiera panvové orgány, drží orgány brucha a podporuje chrbticu pri držaní tela.

Kegelová metóda sa od ostatných cvičení líši. V tomto prípade ide o posilňovanie kostrového svalstva. Hovoríme o vnútornom svalstve, ktoré nevidieť.

 

Aké sú výhody Kegelových cvikov?

Precvičovanie PC svalov je vhodné pre mužov aj ženy na ceste za lepším sexuálnym životom. Aj keď veľa mužov si ich výhody neuvedomuje. Je to jednoducho tým, že cvičenie nezväčšuje penis. Ide skutočne o krátkozraké tvrdenie, pretože výhod je omnoho viac.

Cvičenie pomáha pri mnohých problémoch. Medzi zdravotné benefity patria:

 • Zdravší PC sval poskytuje vďaka Kegelovým cvikom lepšiu erekciu.
 • Erekcia je trvalejšia vďaka lepšiemu prietoku krvi penisom.
 • Sila a mohutnosť ejakulácie bude vyššia.
 • Nepriame spevnenie penisu vďaka lepšiemu prietoku krvi.
 • Uvoľnenie napätia brucha – stresová inkontinencia.
 • Odstránenie úniku moču po operáciách prostaty a močového ústrojenstva.
 • Pomoc pri hyperaktívnom mechúre – návšteva záchodu viackrát za noc.
 • Zlepšenie schopnosti udržania stolice – tento bod platí najmä pri starších ročníkoch, aj keď sa vek čoraz viac znižuje.
 • Lepšia kontrola nad ejakuláciou dáva lepšiu výdrž.
 • Zdravšia prostata. Kegelové cviky sú úspešné pri bolestiach prostaty spôsobených benígnou hyperpláziou prostaty (BHP).
 • Cviky sú účinné aj pri bolestiach po zápale prostaty.
 • Vnútorné orgány sú vďaka cvičeniu v  správnej polohe.

Podľa odborníkov ide o najlepšie „sexuálne cvičenie“. Vďaka výhodám, ktoré so sebou cviky prinášajú na ne experti nedajú dopustiť. Každý muž by mal Kegelove cviky vykonávať denne, alebo aspoň každý druhý deň po minimálne 10 minútach.

 

Kegelove cviky pre mužov

Cvičenie pre mužov penis prináša mnohé výhody. Okrem vyššie uvedených výhod je ich cvičenie veľmi jednoduché a možno ho vykonávať takmer kdekoľvek a kedykoľvek. Nikto nebude tušiť, že ich práve robíte! Ako na to?

 1. Nájdite svoje skryté svaly je to jednoduché. Keď nabudúce pôjdete na záchod, skúste spomaliť, alebo úplne zastavte prúd moču. Použité svaly sú presne tie, ktoré budete zatínať pri cvičení. Nesťahujte nohy, brucho ani zadok. Namiesto toho svoju pozornosť sústreďte na zdvihnutie celého panvového dna smerom nahor. Ako keby ste análnym otvorom chceli zdvihnúť napríklad cukrík. Nezabudnite pri tom dýchať. Najdôležitejšie je uvoľnenie hlbokého nádychu. Ak dokážete uprostred močenia zastaviť alebo spomaliť tok moču, práve ste úspešne našli a stiahli svoj PC sval. Gratulujeme. V prípade, že sa vám to ešte stále nedarí, ide o rovnaký sval, ktorým sťahujete análny otvor. Ak ste ho našli, ste pripravený na Kegelové cviky.
 2. Stiahnite svaly panvového dna – prvým krokom Kegelových cvikov je stiahnutie svalov, ktoré ste objavili pri skúške počas močenia.
 3. V ďalšom kroku sval zatnite a vydržte tak – v ďalšej fáze je potrebné sval na chvíľu udržať zaťatý. Vydržte čo najdlhšie. Väčšina mužov nedokáže sval udržať zatiahnutý na viac než niekoľko sekúnd. Je to v poriadku. Niektorí ľudia ho nedokážu udržať vôbec. Ide len o otázku cviku. Cvičenie tieto svaly postupne spevní. Zapisujte si, koľko vydržíte vy.
 4. Uvoľnite kontrakciu a  postup zopakujte – uvoľnite napätie a cvik opakujte. Opakovanie vykonajte desaťkrát. Postupne zvyšujte dobu zadržania svalu. Cieľom je dosiahnuť časť 10 sekúnd.

Pri správnom vykonaní cviku by ste mali cítiť, ako vaše semenníky stúpajú mierne nahor. Niektorým mužom to bude chvíľu trvať. V prípade pravidelného cvičenia však túto métu dosiahnu. Zlepšenie je spravidla badateľné do 4 až 6 týždňov.

Na Kegelových cvikoch je najlepšie, že nepotrebujete žiadnu pomoc rúk či nôh. Cvičenie je tak možné vykonať kdekoľvek – na stoličke v kancelárii, v metre, pri ceste do práce, v práci, v čakárni či vo fronte v obchode.

kde cvičiť kegely?

Tento pán síce nakupuje, ale nenápadne môže cvičiť kegeove cviky. Nikto nič nespozná

 

Ako často cvičiť Kegely?

Ako pri iných cvičeniach, ani tu nemá cenu nič preháňať. Lepší je pomalý začiatok a postupné zvyšovanie záťaže. Tu je pár odporúčaní, ako začať s cvičením pre lepšie sexuálne zdravie.

 • Niekoľko prvých týždňov: Každý deň urobte 50 cvikov. Každú kontrakciu udržujte od 1 do 5 sekúnd v  závislosti od sily vášho PC svalu. V prvých fázach pravdepodobne nevydržíte viac ako 1 – 2 sekundy. Čím viac budete cvičiť, tým budú vaše svaly silnejšie a výdrž dlhšia.
 • Po prvotnej fáze: Zaraďte do cvičenia viac opakovaní. Cvičenie by malo trvať od piatich do desiatich minút denne. Frekvencia cvičenia je približne štyrikrát týždenne. Nemal by to byť problém, pretože Kegelove cviky možno vykonávať takmer kdekoľvek. Mnoho vyznávačov tohto cvičenia si panvové dno posilňuje ráno. Termín si však určite vy. Po čase môžete na spestrenie skúsiť udržať stiahnuté panvové dno tak dlho, ako to len pôjde.

 

Pomôžu mi Kegelove cviky dosiahnuť viacnásobný orgazmus?

Odpoveď je áno. Kegelove cviky dokážu pomôcť pri dosiahnutí aj tejto méty. Ak je PC sval dostatočne silný, budete vedieť zastaviť ejakuláciu. Pre túto schopnosť musíte vedieť panvové dno udržať stiahnuté aspoň 10 sekúnd. Ak to dokážete, vyskúšajte metódu na oddialenie orgazmu:

 • Stiahnite PC sval ešte prv, než pri ejakulácii dosiahnete bod, z ktorého niet návratu – ide o chvíľu, kedy semeno začne prúdiť vašim penisom a ejakuláciu už nejde odvrátiť.
 • Svaly majte stiahnuté 10 sekúnd.
 • Keď zmizne nutkanie na ejakuláciu, uvoľnite svaly.

Najťažšou časťou celého procesu je vybudovať si svaly natoľko silné, aby dokázali zastaviť ejakuláciu. Tento učebný proces zaberie týždne, mesiace a možno aj roky. Mnohí muži tvrdia, že rozpoznanie „bodu zvratu“ zaberie rovnaký čas, ako samotné posilňovanie panvového dna.

Je potrebné veľa trénovať. A prejsť mnohými pokusmi. Táto snaha sa vám v budúcnosti oplatí. Silné panvové dno je základom pre mnohonásobný orgazmus muža.

ČÍTAJTE AJ: 6 najčastejších porúch ejakulácie. Kliknite a zistite, či vás netrápi niektorá z nich. 

 

Extra tipy na efektívne posilnenie panvového dna

 • Kegelove cviky spojené s ďalšími cvičeniami – v situácii, kedy muž praktizuje ešte napríklad Jelquing (cvičenie na prekrvenie penisu) môžu Kegelove cviky napomôcť  ešte lepšiemu prekrveniu. Jednotlivé cvičenia sa tak navzájom podporujú a súčasne aj rastie ich účinnosť. V bode, kedy muž cíti istotu pri jednom z cvičení, môže efektívne zapojiť do hry aj ďalšie. Ide o ideálny spôsob, ako posilniť panvové dno a zvýšiť svoju sexuálnu výkonnosť.
 • Kegelove cviky sú určené pre mužov aj ženy – môžu ich cvičiť obidve pohlavia. Je len dobré, ak tieto cviky do svojho repertoáru zaradia partneri spoločne. Zvýšia si tým vzájomnú rozkoš. Keď žena počas súlože svoj PC sval stiahne, zúži jej vagínu. Výsledkom bude viac rozkoše všetkých zúčastnených!
 • Kegelove cviky a predčasná ejakulácia„Och bože môj, už som.“ – to je veta, ktorú partnerka počuť nechce. Rovnako často ju nechce hovoriť ani muž. Niektorí muži v začiatkoch cvičenia zistia, že ejakulácia prichádza omnoho rýchlejšie. je to tým, že počas súlože dostatočne neuvoľnia PC sval. Robia to nevedomky. Sval tým ochabne. Ak je unavený, vyvrcholenie príde skôr. Tento jav našťastie zmizne do pár týždňov. Následne príde odmena v podobe omnoho väčšej výdrže. Čím viac je posilňované panvové dno, tým je výdrž lepšia. Občas je však na mieste trpezlivosť.

 

Pri Kegelových cvikoch môže dôjsť aj k preťaženiu 

Pretrénovaniu sa chcete vyvarovať pri tomto, ako aj ostatných cvikoch na penis. Môže byť lákavé urobiť čo najväčší počet cvikov a udržať sval stiahnutý čo najdlhšie to pôjde. Nerobte to! Vidina rýchleho výsledku niektorých ľudí motivuje, no zvyčajne ide o kontraproduktívny postup.

Chce to pomalý postup, rovnako, aký vidíme o kulturistov a ďalších špičkových športovcov. Pretrénovaný sval bude stagnovať. Bude bolestivý a  nebude možné ďalšie pokračovanie v  tréningu. Pretrénovaním spôsobíte viac škôd než úžitku. Počúvajte svoje telo. Samo vie, kedy má prestať. Dajte mu šancu uzdraviť sa a zregenerovať. Postupujte pomaly a zožnete všetky plody, slávu a obdiv partnerky.

NEZABUDNITE svalstvo panvového dna poriadne prekrvovať. Kanadský Vimax rozťahuje drobné cievky a oslabené oblasti zásobuje okysličenou krvou. 

tablety vimax na erekciu

 

 

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze