Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Andropauza straší mužov – ako sa prejavuje a lieči?

1/52/53/54/55/5 (2 hlasů, průměr: 4,50 z 5)
Loading...

Muži  vo vyššom veku prežívajú mužský prechod – andropauzu. Iba sa o tom toľko nehovorí. Prečítajte si, ako zistíte, či sa mužský prechod týka aj vás. Ako sa hovorí v reklame: „Aj muži majú svoje dni“. A muži tiež majú svoju andropauzu. Obodobie prechodu, plné zmien psychiky, meniacej sa sexuálnej aktivity aj hladiny pohlavných hormónov v tele. Rovnako ako u žien je toto obdobie náročné a neraz prináša zásadné životné komplikácie.

syndróm mužského prechodu

Andropauza mení aj psychiku muža. Častá je únava, depresia a podráždenie

 

Andropauza alebo syndróm mužského starnutia

K označeniu mužského prechodu sa veľmi často používa termnín andropauza, ale od skutočnej andropauzy, teda od prakticky úplného pozastavenia tvorby mužských pohlavých hormónov, má toto obdobie ďaleko. Ide o pozvoľný proces, na ktorom môžete veľmi dobre zapracovať.

V tejto etape života dochádza k postupnému poklesu tvorby pohlavných hormónov. Nejde ale o taký prudký proces, ako u žien. Tu tvorba mužských pohlavných hormónov zostáva zachovaná až do relatívne vysokého veku. V súčasnosti je mužský prechod častejšie označovaný presnejším termínom – syndróm mužského starnutia.

Dôležité: Kanadské tablety Vimax optimalizujú hladinu testosterónu, ktorý behom andropauzy strácate veľmi rýchlo. 

Navyše prekrvujú penis a podporia oslabenú erekciu. Vimax je doplnok,ktorý by mal mať doma každý muž po 40siatke. 

tablety vimax na erekciu

 

 

Vplyvy urýchľujúce andropauzu

Nástup andropauzy ovplyvňujú viaceré faktory: 

  • genetické faktory
  • obezita a diéta
  • fajčenie a alkohol
  • stresové situácie rôzneho pôvodu a druhu
  • pohybová aktivita
  • sezónna variabilita
fajčenie a erekcia

Slováci sú v spotrebe tabaku na prvých miestach v Európe. Aj to je dôvod tak skorej andropauzy u Slovákov

 

Prvý pokles tvorby  testosterónu nastáva po 30. roku života. Jeho hladina však u mužov klesá veľmi pozvoľna. Príznaky nedostatku sa zvyčajne prejavujú až medzi 50. až 55. rokom života. Je to samozrejme individuálne a prejavy andropauzy aj hladina testosterónu sa pri jednotlivých mužoch výrazne líšia.

Symptómy si tiež uvedomuje iba časť mužov a mnohí svoje ťažkosti spájajú s inými príčinami. Rozhodne však nečakajte a s prevenciou začnite včas.

 

Príznaky andropauzy

Príznaky mužskej andropauzy rozdeľujeme do troch skupín:

  • príznaky psychologické – napätie, podráždenosť, úzkosť, rozladenosť, depresívne nálady, zvýšená únava, celkové zníženie aktivity, vitality a životnej energie
  • príznaky somatovegetatívne – návaly tepla, potenie, často spojené so začervenaním, nespavosť alebo naopak, zvýšená potreba spánku, zníženie fyzickej výkonnosti, úbytok svalov, problémy s kĺbami, svalmi a zhoršovanie pamäte
  • príznaky sexuálne – pokles erekčnej pohotovosti, menej pevná erekcia, kratšia výdrž, refrakterná fáza, teda akčného nedráždivého napätie po vyvrcholení sa predlžuje, pokles chuti na sex, znížené vnímanie orgazmu a zmenšenie objemu ejakulátu

 

Andropauza a psychika

Možno pre vás dodnes nebol problém súložiť viackrát po sebe.  Možno ste dnes ale radi, že sa vám podarí dokončiť aspoň jedna súlož za večer. Najmä poruchy erekcie, pri ktorých klesá sexuálny apetít, mávajú na psychiku mužov naozaj nepriaznivý dopad.

Často sa pri mužoch sexuálne zlyhanie spája so zlyhaním v ostatných oblastiach života. Vzbudzuje nezmyselné pocity vlastnej neschopnosti a straty mužnosti. V tom sa ženy od mužov často líšia. Sexuálny život pre ne nie je alfou a omegou celého života. Dokážu sa povzniesť a radovať sa z iných oblastí života.

erekcia a psychika

Muž v andropauze trpí „hlodavým“ pocitom menejcennosti a obavami zo zlyhania

 

Často opakované zlyhania zhoršujú psychický stav muža. Keďže práve psychika hrá pri sexualite veľkú úlohu, pomaly sa začína muž prepadať do začarovaného kruhu, ktorý často vedie až k závažným depresívnym stavom.

Pokiaľ sa adekvátnejšie neriešia, môžu mať naozaj tragické následky. Jedna pokazená erekcia ešte neznamená úplný prepadák, ale pokiaľ ste chlap, problémom sa tak musíte aj postaviť.

 

Pomalý nástup syndrómu mužského starnutia

Podobne ako u žien aj u mužov dochádza k zmenám, ktoré sa prejavujú rôznymi komplikáciami až po dlhšom čase. Na prvý pohľad bývajú nenápadné.

Testosterón nie je len hormón ovplyvňujúci mužnosť a sexualitu. V skutočnosti je testosterón hormón s komplexnýn poľom pôsobnosti. Význam má pri stavbe a obnove všetkých ľudských tkanív.

Má obrovskú účasť na správnej funkcii všetkých bielkovinových zložiek mužského organizmu. S nízkym testosterónom je ohrozená aj optimálna tvorba krvi. 

 

Diagnóza menom Andropauza

Tu by sme opäť radi pripomenuli postupný príchod. Nečakajte, kým bude neskoro a začnite konať. Na mieste nie je nič iné, ako prevencia. Diagnóza sa dá stanoviť veľmi jednoducho laboratórnym vyšetrením hladiny testosterónu v krvi.

Tu však často dochádza k neochote mužov vyhľadať pri problémoch lekára, najmä pokiaľ sú hlavným ukazovateľom poruchy erekcie. Tie však muži často registrujú.

NECHAJTE SI VYŠETRIŤ PLODNOSŤ: Odovzdajte vzorku spermií na spermiogram a overte potenciu. 

 

Existuje gynekológ pre mužov?

Ženy navštevujú pravidelne gynekológa. Čo však muži? Nájsť si špecializovaného lekára, na ktorého by sa mohli hocikedy obrátiť nie je jednoduché. Starostlivosť o mužov nielen v prechode veľmi chýba.

Spoločenské tabu je potom mužom veľmi nepríjemné. Pekne to zametá s mužským sebavedomím. Je nutné začať u svojho obvodného lekára, ktorý vám poradí, na aké vyšetrenie u akého odborníka sa máte objednať. A už to býva pre mnohých mužov nepredstaviteľný krok.

LEKÁR NEUBLÍŽI! Viete, čo sa deje na urologickej prehliadke? 

Starostlivosť je čiastočne vložená do rúk lekárov s rôznymi odbornosťami. Je tu urológia, sexuológia, endokrinológia, andrológia, teda liečba mužskej neplodnosti a sexuálnych problémov, až po praktických lekárov.

Narozdiel od žien je to oveľa obtiažnejšie v tom, že muži o svojom intímnom živote nie sú zvyknutí hovoriť. A s lekármi už vôbec nie. Omnoho viac než ženy musia v sebe prekonávať obrovské bariéry a vedú vnútorný boj, než sa vôbec odhodlajú akéhokoľvek špecialistu navštíviť.

 

Liečba a zmiernenie príznakov andropauzy

Liečebných metód hormonálnej substitučnej terapie dodávajúcich chýbajúci hormón je dosť. Liečba má pozitívny vplyv na zlepšenie nálady a fyzických problémov. Prvé zlepšenie nastáva už po 3 až 6 týždňoch po začatí hormonálnej liečby.

Substitučná terapia testosterónom nie je vôbec vhodná pre každého. Odpustiť si ju musia onkologickí pacienti s rakovinou prostaty a tiež pŕs u mužov. Ďalej nie je vhodná pri cievnych ochoreniach, edémoch, chorobách pečene, obličiek či cukrovke. Testosterón pri tejto liečbe blokuje tvorbu spermií. Pokiaľ chcete splodiť ďalších potomkov, neodporúča sa.

 

Prevencia andropauzy – čo pomôže?

Liečbu musí sprevádzať zdravá životospráva. Nefajčiť, obmedziť tuky, pravidelne sa hýbať, športovať, jedálniček obohatiť o selén, vápnik a draslík. Práve pohyb a budovanie svalovej hmoty má obrovský vplyv. Kto trénuje, má lepšie výsledky. Lepšia fyzická kondícia a svaly vám zlepšia tiež funkciu pohlavných orgánov. Fyzická záťaž podporuje prirodzenú tvorbu testosterónu aj vaše sebavedomie.

prevencia andropauzy

Celý život sa hýbte, zdravo jedzte, bavte sa životom a milujte ženy. Sú to najlepšie spôsoby, ako oddialiť andropauzu.

 

Prevenciou je teda vyvážený životný štýl, zníženie hmotnosti, pravidelné a vhodné cvičenie, málo alkoholu a naozaj prestať fajčiť.

Stavte aj na proteín, ale ten sójový prenechajte ženám. Existuje množstvo iných druhov. Bez práce nie sú koláče. A pokiaľ nechcete svoj pohlavný život zavesiť na klinec, berte to ako výzvu a problém riešte.

Vimax je doplnok,ktorý by mal mať doma každý muž po 40siatke. Optimalizuje hladinu testosterónu, ktorý behom andropauzy strácate veľmi rýchlo. 

Navyše prekrvuje penis a podporia oslabenú erekciu.

tablety vimax na erekciu

 

 

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze