Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Zdravým životným štýlom ku zdravej erekcii (MANUÁL). Čo robiť a ako presne?

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Zdravý životný štýl sa stal synonymom modernej doby. Neexistuje snáď článok, video či čokoľvek iné na zlepšenie erekcie či celkového zdravia, kde by sa o zdravom životnom štýle nehovorilo.

Ale nemyslite si, že je to len tak. Žijeme v zvláštnej dobe. Aj keď toho o tele a jeho fungovaní vieme najviac v histórii ľudstva, stále sa oň dostatočne nestaráme a nevenujeme mu potrebnú starostlivosť.

  • Namiesto zdravých a čerstvých potravín siahame po polotovaroch a spracovaných potravinách.
  • Namiesto pravidelného pohybu radšej vysedávame pred televízorom.
  • A namiesto zdravých návykov mordujeme telo nezdravými zlozvykmi.

Takže potreba zdravého životného štýlu je teraz väčšia než kedykoľvek predtým.

zdravý život, zdravá erekcia

 

Zdravým životným štýlom k zdravej erekcii

A okrem pevného zdravia a spokojného života súvisí zdravý životný štýl aj s pevnou erekciou.

Erekcia je totiž snáď ten najcitlivejší proces v mužskom tele. Pokiaľ nie je muž úplne zdravý, okamžite sa to na erekcii prejaví.

Nie je dostatočne pevná, nie je dostatočne dlhá, prípadne k nej vôbec nedôjde. Preto sa tiež často o erekcii hovorí, že je to barometer zdravia.

Čokoľvek, čo v mužskom tele nie je správne, sa prejaví práve na erekcii. A to tak v pozitívnom, ako aj v negatívnom zmysle slova.

Osvetľuje to sexuológ Jaroslav Zvěřina:

Musíme si uvedomiť, že s vekom sa stále znižuje výskyt úplne zdravých ľudí. Poruchy erekcie sa u mužov starších ako 65 rokov vyskytujú až v 80 % prípadov.

U mužov ďalej prevládajú problémy, ktoré súvisia s ochorením srdcia a ciev a tiež aj prostaty.

Pri ženách potom bolesťami pri styku spôsobené suchou pošvou pri výpadku tvorby hormónov po prechode.

  • Aké zdravotné opatrenia teda povedú k pevnejšej erekcii?
  • Aké odporúčania z radu zdravého životného štýlu sú najúčinnejšie?
  • Čo by ste mali robiť aj vy, aby vám vždy stál ako z ocele?

 

Zdravé stravovanie

Asi nemôžem začať hovoriť o zdravotnom životnom štýle inak, než o zdravom stravovaní.

Teraz nemám na mysli len veľa ovocia a zeleniny, o čom bude reč až o chvíľu, ale celkovo vyvážený, pestrý a zdravý jedálniček plný bielkovín, sacharidov a vlákniny.

Orechy, ryby, rastlinné oleje, strukoviny, jemné mäso. Potraviny čerstvé, nespracované a hlavne skôr varené a dusené, než vyprážané.

To všetko sú potraviny, ktoré nám v jedálničku dramatický chýbajú. Presa len si dajme ruku na srdce, kto z nás radšej siahne po hranolčekoch či hamburgeri, než aby zvolil zdravú rybku s dusenou zeleninou?

Nebojte, u mňa je to úplne rovnako. Človeka to skrátka láka viac k jedlám, ktoré mu chutia, než k jedlám, ktoré by mal správne jesť.

Avšak v tom je práve pes zakopaný. Na jedle to väčšinou všetko stojí aj padá.

Pokiaľ budeme jesť zdravo a vyvážene, budeme mať v jedálničku dostatok bielkovín a vlákniny, potom ani nemusíme toľko cvičiť a mordovať sa v posilňovni.

 

Zdravá strava a erekcia

Pritom zdravá strava ovplyvňuje viac, než len náš vzhľad a postavu. Zdravá strava stojí aj za onou erekciou. Že tomu neveríte? Že to predsa nie je možné? Práve naopak.

Predstavte si, že budete celý život jesť len hamburgery, pizzu a hranolčeky. Na zdravé potraviny sa ani nepozriete. Čo sa potom stane s vaším organizmom?

Okrem toho, že budete rýchlo naberať na váhe, sa tiež začnú diať isté zmeny vnútri vášho tela. Začne vám stúpať množstvo tuku v tele, začne sa zvyšovať hladina cholesterolu vo vašej krvi a to postupne začne spôsobovať to, že sa vám začnú upchávať cievy.

Najprv to bude úplne neškodné. Možno to na sebe ani nepocítite. Postupom času však bude toto upchatie natoľko závažné, že to pokojne môže skončiť aj cievnou mozgovou príhodou či infarktom.

Tieto prípady na Slovensku stoja za väčšinou predčasných úmrtí.

 

Zdravou stravou k zdravej erekcii

Ako to všetko súvisí s erekciou?

Pokiaľ nie sú vaše cievy dostatočne priechodné, pokiaľ nimi nemôže krv normálne prúdiť a pokiaľ teda nie je váš penis dostatočne zásobený krvou, nemôže dôjsť ani k erekcii.

Erekcia totiž nie je nič iné, než nahromadenie krvi v toporivých telieskach v penise.

Sexuológ MUDr. Ondřej Trojan, Ph.D., FECSM z TH kliniky Praha dopĺňa:

Erekcia je záležitosť krvnej mechaniky. Keď v cievach niečo nie je v poriadku, prejaví sa to na citlivom a jemnom orgáne, akým je penis.

 

Strava bohatá na prírodné afrodiziaká

Okrem toho, že si zdravým a pestrým jedálničkom môžete dopomôcť k zdraviu, zároveň tak môžete do tela prijať prírodné afrodiziaká, ktoré vám prirodzeným spôsobom tiež pomôžu k pevnej erekcii.

Medzi prírodné afrodiziaká patrí napríklad čokoláda, vanilka, med, jahody, korenie, šafran, petržlenová vňať, guarana, kotvičník zemný, ašvaganda, maca peruánska, Ženšen pravý, saturejka, ustrice, škorica, chilli, zeler, zázvor, klinčeky, cesnak.

Stačí tieto potraviny akýmkoľvek spôsobom zaradiť do svojho jedálnička a budete mať väčšiu chuť na sex, silnejšie sexuálne libido, pevnejšiu erekciu a celkovo lepší sexuálny život.

Tieto potraviny síce nie sú lieky na erektilnú dysfunkciu, ale dokážu jemne zlepšiť prekrvenie organizmu, dodať telu potrebné látky pre správne fungovanie a zároveň tonizovať pevnú a stabilnú erekciu.

ĎALEJ SI PREČÍTAJTE: Potraviny na erekciu – bezpečný a lacný spôsob silnejšieho prekrvenia penisu na každý deň.

potraviny na erekciu

 

Dostatok ovocia a zeleniny v jedálničku

A zdravý jedálniček zakončím dostatkom ovocia a zeleniny. Hovorí sa o tom v jednom kuse. Spomínajú to výživoví poradcovia a aj lekári.

Čerstvého ovocia a zeleniny totiž máme v jedálničku naozaj tragický nedostatok.

Namiesto toho, aby sme si na desiatu dopriali napríklad obyčajné jablko či si nastrúhali mrkvu, radšej siahneme po polotovaroch či (ešte horšie) po vyprážaných jedlách.

Pitom v ovocí a zelenine je mimoriadne dôležitá vláknina na správne zažívanie a zároveň aj veľké množstvo vitamínov a minerálov, ktoré naše telo taktiež potrebuje.

 

Vitamíny a minerály pre pevnú erekciu

Napríklad vitamíny B, vitamín C, vitamín D či minerály horčík, vápnik, železo, zinok, selén a chróm nám v strave skutočne dramaticky chýba.

Lenže práve spomínané vitamíny a minerály sú kľúčové pre správnu funkciu nervovej sústavy a mozgu, pôsobia preventívne proti vzniku niektorých nádorových ochorení, zlepšujú náladu, upravujú kvalitu spánku a posilňujú erekciu.

Každý muž by si ich teda mal dopĺňať, a to už pomocou špeciálne upraveného jedálnička, alebo doplnkov stravy.

NEHOLDUJETE OVOCIU A ZELENINE?

Spomínané dôležité nutrienty namiešané špeciálne na podporu erekciu nájdete v kanadských tobolkách Vimax.

tablety vimax na erekciu

 

Nedostatok vitamínov a problémy s erekciou

Problémy mužom spôsobuje hlavne nedostatok zinku. Ten sa totiž stará o produkciu testosterónu v mužskom tele a má samozrejme vplyv aj na kvalitu mužskej erekcie.

Štúdia z roku 1996 preukázala veľmi jasný vzťah medzi hladinami zinku a testosterónu. Výskumníci preukázali, že so zvyšujúcim sa obsahom zinku v tele sa hladina testosterónu u starších ľudí takmer zdvojnásobila.

To je silný dôkaz, že má zinok jednoznačný vplyv na produkciu testosterónu, a teda aj na kvalitu erekcie. Nie je to však jediná dôležitá látka, ktorá ovplyvňuje erekciu.

Štúdia v časopise Journal of Sexual Medicine zistila, že veľké percento mužov s erektilnou dysfunkciou má aj nízku hladinu vitamínu D.

Konkrétne nedostatkom vitamínu D trpelo 35 % mužov s erektilnou dysfunkciou, oproti 29 % tých, ktorí erektilnú dysfunkciu nemali.

Z toho jednoznačne vyplýva, že vitamín D má tiež na erekciu obrovský vplyv.

Vedúca pracovníčka Dr. Erin Michos, docentka medicíny na Johns Hopkins University School upokojuje:

Našťastie nedostatok vitamínu D je ľahko riešiteľný problém.

Stačí trocha pozmeniť životný štýl, čo zahŕňa cvičenie, zmeny v jedálničku, doplnenie vitamínov a väčšie vystavenie sa slnečnému žiareniu.

 

Normálna váha

Presuňme sa teraz od jedálničku a stravy k vášmu telu. Znova si nebudeme vôbec klamať. Ani s telesnou hmotnosťou to nie je v našich zemepisných šírkach žiadna sláva.

Počet obéznych Slovákov každým rokom rastie. Obéznych je podľa odborníkov už štvrtina slovenských žien a 22 % mužov, ďalšia štvrtina populácie trpí nadváhou.

A nebavíme sa teraz vôbec o tom, ako daný človek vyzerá, či mu to pristane, či je pre svoje okolie atraktívny.

Toto zhodnotenie nechávam na každom z vás. S obezitou a nadváhou sa totiž spája omnoho závažnejšie riziko. Takýmto ľuďom totiž hrozí viac než 30 závažných ochorení.

 

Obezite silno ovplyvňuje erekciu

Nedávny výskum na univerzite v Adelaide ukazuje, že muži s nadváhou alebo obezitou majú vyššiu mieru výskytu erektilnej dysfunkcie.

Tento stav môže byť podľa odborníkov často úplne eliminovaný zlepšením fyzického stavu a znížením telesnej hmotnosti. Riešenie teda v tomto prípade nie je vôbec zložité – schudnite na normálnu hmotnosť a erekciu opäť budete mať silnú ako v mladosti.

Obezita má tiež negatívny vplyv na hladinu testosterónu v tele, čo tiež môže viesť k erektilnej dysfunkcii.

Štúdia z roku 2009 ukazuje, že BMI (index telesnej hmotnosti) je nepriamo úmerný s koncentráciou celkového testosterónu v krvi.

 

Vypočítajte si svoje vlastné BMI

A aká je vlastne normálna hmotnosť? Koľko by ste teda mali vážiť, aby ste boli v „norme“? To jednoducho zistíte výpočtom svojho BMI, teda indexu telesnej hmotnosti.

Stačí vydeliť vašu hmotnosť druhou mocninou svojej výšky.

  • Napríklad muž vysoký 180 cm s hmotnosťou 90 kg má už nadváhu.
  • Muž vysoký 190 cm so 120 kg je obézny.

Vypočítajte si teda svoju hodnotu BMI a zistite, ako na tom ste. Výsledné hodnoty medzi 20 až 25 sú v poriadku. Všetko, čo vám vyjde nad tým, už označuje nadváhu či obezitu.

 

Pravidelný pohyb

So zdravým stravovaním, normálnou, zdravou hmotnosťou, sa spája aj ďalší bod, a to pravidelný pohyb.

Pohyb prirodzene patrí do nášho života. Keby sme sa ako ľudstvo nemali hýbať, nemali by sme ruky a nohy a pripomínali by sme skôr balvany.

Tak tomu ale nie je. Evolúcia a život chceli, aby sme sa hýbali a mali život plný najrôznejších pohybov.

Lenže moderná doba zapríčinila, že skôr než pohybu sa stále častejšie oddávame vysedávaniu či polihovaniu.

Snáď nikdy inokedy v histórii nemal človek k dispozícii takýto komfort a všetky prakticky na dosah ruky.

Už nemusíme kvôli jedlu stráviť polovicu dňa na poli. Už nemusíme kvôli práci uraziť stovky kilometrov. Už nemusíme kvôli obezite prakticky vstať zo stoličky.

Veľa práce, voľného času a ostatných aktivít dnes prebieha zo stoličky, gauča či z postele.

 

Pohyb je dnes dôležitejší než kedykoľvek predtým

Na jednej strane je to úžasná doba, akú ľudstvo nikdy predtým nezažilo.

Na druhej strane sme ale viac než kedykoľvek predtým smrteľne ohrození nadváhou a obezitou. Stačí prakticky málo a hneď máte nadváhu.

Nemusíte sa ani moc snažiť, aby ste mali nejaké to kilečko navyše.

Preto je práve v dnešnej dobe pohyb snáď dôležitejší, než čokoľvek iné. Skúste využiť každú voľnú chvíľku k pohybu.

Kedykoľvek to len je možné, choďte peši, choďte na prechádzku, využite pohybovú lekciu s priateľmi alebo si zájdite niekam zacvičiť. Akýkoľvek pohyb urobíte, bude to dobre.

Štúdia z University of the West v Spojenom kráľovstve zistila, že pravidelné cvičenie dokáže pomôcť 40 % mužov s erektilnou dysfunkciou obnoviť ich normálnu erektilnú funkciu.

 

Nemusí to byť len posilňovňa

Dnes už sú úplne prefláknuté posilňovne a najrôznejšie fitness centrá. Lenže tento štýl cvičenia a pohybu nie je pre každého. A to je úplne v poriadku.

Nemusí to totiž byť hneď fitko, ktoré budete od prvej chvíle, kedy prekročíte jeho prach, nenávidieť. O tom to vôbec nie je.

Vedúci autor Helle Nygaard Gerbild, PhD študent z výskumného oddelenia General Practice, Ústavu verejného zdravia na univerzite v južnom Dánsku hovorí:

Je dôležité, aby muži nepodceňovali silu týchto informácií a pravidelne cvičili. Mnoho mužov s vysokým krvným tlakom alebo so srdcovými problémami trpí erektilnou dysfunkciou.

A tu je konečne niečo, čo môžu urobiť svojpomocne, bez toho, aby museli navštíviť psychológa alebo svoj vzťah konzultovať s partnerkou.

Robte taký šport a venujte sa takému pohybu, ktorý vás bude baviť a napĺňať.

Tancovanie pred televízorom, behanie po vonku, jazda na bicykli, agility s vaším psom, skupinové lekcie, cvičenie s osobným trénerom, tímové športy, lezenie po skalách.

Môže to byť naozaj čokoľvek. Čokoľvek, čo vás zdvihne zo stoličky alebo postele sa počíta.

Štúdia publikovaná v časopise American Journal of Cardiology naznačuje, že aeróbne cvičenie môže významne pomôcť zlepšiť erektilnú dysfunkciu.

 

Obmedzenie nezdravých zlozvykov

Zdravý životný štýl zahŕňa samozrejme aj obmedzenie nezdravých zlozvykov.

Fajčenie, nadmerné pitie alkoholu alebo užívanie omamných látok. To všetko tiež vášmu telu, zdraviu či erekcii nepridá. To všetko negatívne ovplyvňuje vaše telo a časom sa na ňom môže skutočne závažne podpísať.

Alkohol môže výrazne znížiť sexuálnu túžbu a spôsobiť erektilnú dysfunkciu. Potvrdil to americký ústav na kontrolu ochorení (.S. Centers for Disease Control and Prevention (CDC)). Vedci z Washingtonu prišli na to, že príliš mnoho alkoholu ovplyvňuje váš mozog aj penis.

V jednej štúdii sledovali triezvych mužov, ktorí boli schopní dosiahnuť erekciu rýchlejšie než opití muži. Štúdie navyše ukazujú, že muži, ktorí sú závislí na alkohole, majú až 60 % či dokonca 70 % šancu, že ich bude trápiť erektilná dysfunkcia.

Rovnako je tomu aj v prípade cigariet. Podľa lekára Charlesa Walkera si väčšina ľudí neuvedomuje, že existuje priama súvislosť medzi fajčením cigariet a erektilnou dysfunkciou.

Štúdia z roku 2011 uverejnená v British Journal of Urology ukázala, že muži, ktorí sa vzdali fajčenia, mali po ôsmich týždňoch silnejšiu erekciu a dosiahli maximálneho vzrušenia päťkrát rýchlejšie, než fajčiari, ktorí sa k fajčeniu vrátili.

MUDr. Josef Stolz MBA, primár UroKlinikum Praha, predo odporúča:

Podobne ako u iných ochorení je najlepšou prevencia – teda vyvarovať sa všetkých rizikových faktorov, napríklad fajčenia, alkoholu, prejedania sa a ďalším civilizačným nešvárom, ktoré vedú k obezite, hypertenzie alebo ateroskleróze.

 

Zdravie na prvom mieste v snahe zlepšiť erekciu

A na záver tu spomeniem ochorenia. To, či chytíte nejakú chorobu, nemusíte do veľkej miery ovplyvniť.

Čo ale môžete ovplyvniť, tak je včasné odhalenie tohto ochorenia a jeho rýchle liečenie pomocou vhodnej liečby. Najhoršie pre váš organizmus a erekciu totiž je, keď ochorenia neriešite, prechodíte ich a svoje problémy riešite až na poslednú chvíľu.

Preto nepodceňujte pravidelné preventívne lekárske prehliadky. Svoje zdravotné problémy neprechádzajte len mávnutím ruky, no skutočne ich riešte.

Nebojte sa lekárov a venujte svojmu zdraviu dostatočnú starostlivosť. Predsa len máme iba to, a preto si zaslúži vašu pozornosť.

ĎALEJ SI PREČÍTAJTE: Ako prebieha preventívne vyšetrenie u urológa?

urológ

 

SLOVO REDAKCIE:

Možno sa všetky rady zdajú zložité, ťažké a príliš časovo náročné, no nie sú. Nechcem od vás nič svetoborného, ani nadľudského.

Stačí sa len o seba starať. Nič viac, nič menej. Výsledky sa potom dostavia samé.

Takže nezabúdajte – zdravo jesť, zdravo žiť a pravidelne sa hýbať – to je tá najlepšia cesta k zdravému, dlhému, spokojnému a plnohodnotnému životu, do ktorého bude patriť aj pevná erekcia.

 

ĎALŠIE ČLÁNKY O PROBLÉMOCH S EREKCIOU A METÓDACH ZLEPŠENIA

Ako konečne vybrať účinný a bezpečný doplnok na erekciu, ktorý pomôže?
Steroidy oslabia vašu erekciu, celý organizmus aj plodnosť
Dôchodcovia a erekcia – čo všetko sa dá ešte stihnúť?
Cukrovka a erekcia – rozlúčia sa diabetici so sexom?
Lieky, generiká a doplnky na erekciu – hlavné rozdiely
Poruchy erekcie 1. časť – mierne, ale nedostatočné stoporenie penisu
Podpora erekcie, 2. časť – 25 príčin oslabenia erekcie a mäknutia penisu

 

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze