Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Beh a erekcia – aký čas a vzdialenosť musím odbehnúť, aby som si zlepšil erekciu?

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Že je pravidelný pohyb dôležitý pre našu fyzičku, to už všetci vieme. Že je to aj základný stavebný prvok pre pevné zdravie a hlavne pevnú erekciu, to už tiež asi viete.

A tak mnohým z vás určite napadne, že je práve beh pre erekciu veľmi prínosný a pozitívny.

  • Lenže, koľko toho behu vlastne musí byť?
  • Stačí vám pár minút mesačne, niekoľko hodín týždenne alebo je nevyhnutné absolvovať hneď celý maratón?
  • Aké množstvo behu je pre vašu erekciu prínosné?
  • A v čom presne vlastne beh erekcii prospieva?

Na to sa spoločne pozrime práve v tomto článku.

beh a erekcia

 

Beh a erekcia

Aby sme pochopili hlavné prínosy behu či akejkoľvek inej fyzickej aktivity na vašu erekciu, je potrebné si najprv uvedomiť, prečo vlastne vzniká erektilná dysfunkcia. Aké sú príčiny vzniku erektilnej dysfunkcie?

Medzi tie najzákladnejšie a najhlavnejšie príčiny erektilnej dysfunkcie patria kardiovaskulárne ochorenia či zhoršená priechodnosť ciev. To môže byť spôsobené kornatením tepien, ukladaním cholesterolu v cievach či vekom.

A práve tieto základné príčiny vzniku erektilnej dysfunkcie možno jednoducho vyriešiť zdravým životným štýlom, pestrou stravou a dostatkom pohybu.

Nezáleží potom na tom, o aký pohyb ide. Môže to byť spomínaný beh, posilňovanie alebo napríklad plávanie. To už záleží iba na vás. Potvrdila to tiež odborná štúdia z roku 2018.

MAJTE PREHĽAD:

Problémy s erekciou – zoznam typov, bežné príčiny, metódy najrýchlejšej liečby a pomoci.

 

Potrebná dĺžka behu na viditeľné zlepšenie erekcie

Avšak pokiaľ budete behať len pár minút mesačne, žiadny väčší úžitok ani zmenu to na vás mať nebude.

Stačí sa riadiť jednoducho tým, čo vidíte v zrkadle a na váhe. Asi sa zhodneme na tom, že to na vašej fyzičke nebude mať väčší vplyv.

Preto je dôležité dodržiavať určitý objem takéhoto tréningu.

Podľa vyššie spomínanej štúdia by ste sa mali behu alebo nejakej inej aeróbnej činnosti, teda napríklad jazde na bicykli, venovať po dobu 40 minút 4-krát týždenne. Podľa inej štúdie z Harvardu bolo už obyčajných 30 minút chôdze denne spojených s 41 % poklesom rizika vzniku erektilnej dysfunkcie.

Toto cvičenie by malo byť v strednej až vysokej intenzite. To znamená, že sa zahrejete, zapotíte, vaša tvár sčervená, pulz sa zvýši a začnete rýchlo dýchať.

Celkovo takéto týždenné cvičenie 160 minút po dobu 6 mesiacov prispieva k znižovaniu erektilných problémov, ďalej napomáha v boji s obezitou, hypertenziou, metabolickým syndrómom či kardiovaskulárnymi ochoreniami.

 

V čom beh prospieva erekcii?

Ako sme už uvádzali vyššie, erektilná dysfunkcia najčastejšie vzniká zhoršenou priechodnosťou ciev, teda zhoršeným prúdením krvi do penisu.

Práve zmeny v životnom štýle a viac pohybu dokážu tento negatívny faktor eliminovať. Fyzická aktivita totiž zlepšuje prietok krvi v celom tele, a to aj práve v penise.

Aeróbne cvičenie posilňuje srdce, zlepšuje stav ciev, podporuje správny prietok krvi do celého organizmu a celkovo udržiava telo v dobrej fyzickej kondícii. Práve preto sa vám môže vďaka pravidelnému behu zlepšiť vaša erekcia.

Cvičenie či beh by ste však mali považovať iba za začiatok trvalejších zmien vášho celkového životného štýlu. Zo začiatku vám napríklad beh pomôže k dosiahnutiu pevnejšej erekcie, no nebude to navždy.

Najmä vtedy, ak sa nestravujete zdravo, fajčíte, pijete alkohol a veľa sa stresujete. Preto je okrem pravidelnej fyzickej aktivity dôležitá aj celková zmena životného štýlu.

 

SLOVO REDAKCIE:

Beh či akékoľvek iné aeróbne cvičenie je pre vašu erekciu a celkové zdravie veľmi dôležité. Na tom sa už teraz určite zhodneme. Nemožno však staviť iba na to.

Okrem behu by ste mali začať aj zdravšie žiť. To, že máte nejaké problémy s erekciou, je len jedným zo signálov, že vo vašom organizme nie je všetko v poriadku

A s najväčšou pravdepodobnosťou to môže súvisieť s vašimi cievami. Preto začnite pravidelne behať, zdravo žiť, dostatočne odpočívať a menej fajčiť. To všetko vám pomôže zlepšiť vaše celkové zdravie aj erekciu.

ĎALEJ SI PREČÍTAJTE:

Zdravým životným štýlom k zdravej erekcii (MANUÁL). Čo a ako presne robiť?

zdravý život, zdravá erekcia

 

Použité zdroje:

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze