Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Poruchy ejakulácie – 6 intímnych utrpení muža. Čo s nimi?

1/52/53/54/55/5 (4 hlasů, průměr: 3,75 z 5)
Loading...

Ejakulácia môže chýbať úplne, môže byť predčasná, oneskorená, slabá, bolestivá alebo retrográdna (spätná). Prezradíme vám príčiny aj dôsledky problémov s ejakuláciou. Zároveň poradíme, ako na prevenciu a liečbu.

predčasná ejakulácia

Problémy s ejakuláciou nie sú len otázkou veku. Trápia všetky mužské vekové kategórie.

 

Poruchy ejakulácie

Poruchy ejakulácie trápia mužov takmer rovnako často, ako problémy s erekciou. K výronu semena dôjde priveľmi skoro, penis ochabne a ďalší sex nie je možný. Koľkí poznáte previnilý pocit po 3 minútach súlože? Keď sa partnerka ani „nerozohriala“ a vy už máte hotovo?

V takom prípade trpíte predčasnou ejakuláciou. Na druhej strane sú muži, ktorý ejakulujú iba veľmi málo, prípadne vôbec a tak sa stávajú neplodnými (impotentnými). Oneskorená ejakulácia ohrozuje najčastejšie starších mužov alebo pacientov po chorobách.

Zdravý muž má totiž ejakulovať pravidelne. Existuje iba jedno odporúčanie na to, ako často ejakulovať: Čo najčastejšie. Ideálne viackrát denne. Žiadne raz za týždeň alebo iba pri sexe. Čo najviac.

BEZPEČNÝ TIP: Kanadské tablety Vimax vďaka kvalitným bylinným zložkám vyživujú semenníky, ktoré tak produkujú silné a kvalitné spermie.

Odporúčame aspoň mesiac pravidelného užívania.

tablety vimax na erekciu

 

Predčasná ejakulácia pokazí celú súlož

Predčasná ejakulácia je rozšírená mužská sexuálna porucha. Predčasným výronom semena trpí až 1/3 mužov. Len minimum z nich vyhľadá odbornú lekársku pomoc.

Ak muž ejakuluje za 1 – 1,5 minúty po zavedení penisu do pošvy, ide o predčasnú ejakuláciu. Predčasný výron semena síce nemá vplyv na plodnosť, spôsobuje však výrazné partnerské problémy. Za minútu svoju partnerku len sotva uspokojíte.

Príčinou môže byť množstvo vrodených aj získaných problémov – sú to problémy genetické, psychické, hormonálne, neurobiologické či infekčné. Môže to byť ale aj nižší prah dráždivosti, zápal pohlavného ústrojenstva či krátka uzdička.

ako oddialiť ejakuláciu

Minútka či dve súloženia sú naozaj málo. Kvôli slabému sexu sa od mužov odvrátili mnohé partnerky.

 

Existuje množstvo rád a techník, ktorými problémy s predčasnou ejakuláciou môžete vyriešiť. Tento problém by ste však mali konzultovať s odborníkom, ktorý vám navrhne účinné riešenie.

Ideálnou pomocou sú cviky na posilnenie panvového dna. Po pár mesiacoch denného cvičenia dokážete udržať erekciu sťahmi panvového svalstva. Výhodou je, že netreba užívať žiadne prípravky. Cvičenie je zadarmo.

Vyskúšať môžete aj znecitlivujúce gely alebo spreje. Penis je po nich menej citlivý, takže k vyvrcholeniu dôjde neskôr. Nevýhodou je, že môžu znecitliviť penis natoľko, že nebude vnímať žiadne stimuly a k orgazmu nedôjde.

 

Slabá ejakulácia zarazí partnerku

Slabá ejakulácia alebo astenická ejakulácia je čiastočná neschopnosť ejakulovať. Muži pri nej majú slabší pocit orgazmu a necítia typické rytmické kontrakcie spojené s výronom semena.

Slabú ejakuláciu môže zapríčiniť množstvo primárnych ochorení. Tohto problému sa však môžete zbaviť spoločne s týmito ochoreniami. V prípade poranenej miechy či postupnej roztrúsenej sklerózy je astenická ejakulácia neliečiteľná.

Otázkou je aj kondícia semenníkov. Tie môžu pracovať nesprávne a to aj pri inak pevnej erekcii. Testosterón sa dá našťastie prirodzene zvýšiť.

 

Oneskorená ejakulácia partnerku môže nudiť

Oneskorená ejakulácia je menej častým problémom. Niekedy ju voláme aj retardovaná ejakulácia. Hovoríme o nej vtedy, keď muž potrebuje k výronu semena veľmi dlhý čas na stimuláciu stoporeného penisu.

Príčiny sú často psychogénne aj organické. Potrebný čas sa predlžuje s vekom a zároveň dochádza k znižovaniu množstva semena.

oneskorená ejakuláćia

Partnerky mužov s príliš skorou ejakuláciou čakajú často márne na svoj vlastný orgazmus.

 

Retardovaná ejakulácia je častá u mužov s cukrovkou, úrazom miechy alebo po urologických či brušných operáciách. Ovplyvniť ju môže aj užívanie liekov proti depresii či iným psychickým problémom a liekov proti vysokému krvnému tlaku.

Opäť ide o zdravotný problém, pretože niekoľko desiatok minút potrebných k dosiahnutiu ejakulácie nie je bežných a pre partnerku sa z toho môže stať nepríjemný maratón, ktorý časom začne nenávidieť.

Ak príčina tohto problému nie je zdravotná, najčastejším dôvodom je psychika. Ak zvládnete bez problémov ejakulovať pri masturbácii, musíte naučiť správne dotyky aj partnerku a zmeniť zabehnutú sexuálnu rutinu. Určite však vyhľadajte pomoc špecializovaného odborníka a tento problém riešte. Spoliehať sa na to, že sa vyrieši sám, je naivné.

 

Chýbajúca ejakulácia je už prípad pre lekára

Chýbajúca ejakulácia je stav, počas ktorého muž síce orgazmus dosiahne, ale bez akéhokoľvek výronu semena. Hovorí sa jej aj suchý orgazmus. Neschopnosť ejakulovať je často spôsobená porušením nervov v dôsledku úrazu, poškodením miechy či chrbtice, chirurgickými zákrokmi, psychofarmakami a hypotenzívami na zníženie krvného tlaku.

Suchý orgazmus spôsobuje aj cukrovka, roztrúsená skleróza a operácia prostaty. Niekedy však za to môže aj príliš častá masturbácia, kvôli ktorej sa ejakulát nestíha obnovovať. Tento problém vyriešite párhodinovým sexuálnym pôstom.

 

VIDEO: Sex koučka Gaia rozpráva o predčasnej ejakulácii vo vzťahu 

 

Muži so suchým orgazmom síce môžu viesť uspokojivý sexuálny život, ale hlavným problémom je neschopnosť oplodniť partnerku. Riešením môže byť asistovaná reprodukcia, počas ktorej vám ambulantne odoberú semeno pomocou špeciálneho vibrátoru stimulujúceho nervové zakončenia penisu. Ten vyvolá ejakuláciu u viac ako 80 % mužov.

Spermie možno použiť k oplodneniu partnerky alebo k laboratórnemu oplodneniu odobraných vajíčok. Pravidelná vibračná stimulácia zlepší funkciu vývodových semenných ciest aj kvalitu semena. Ďalšou metódou je mikrochirurgický odber spermií metódou MESA alebo TESE v úplnej anestézii. Zároveň prebieha aj hormonálna pripravenosť partnerky, odber vajíčok a oplodnenie v laboratóriu.

 

Retrográdna ejakulácia môže brániť otehotneniu

Retrográdna ejakulácia je tiež neschopnosť výronu semena. Na rozdiel od chýbajúcej ejakulácie pri retrográdnej dôjde k výronu semena, ale ten sa nedostane von z tela, ale do močového mechúra.

Trpia ňou asi 2 % mužov a je jednou z príčin mužskej neplodnosti. Retrográdnu ejakuláciu spoznáte aj sami – po dosiahnutí orgazmu je moč zakalený spermiami. Vďaka rozboru moču ju identifikuje aj lekár.

Oplodnenie sa rieši laboratórnym odberom spermií z moču po vyvrcholení a umelým oplodnením vajíčok. Retrográdnu ejakuláciu spôsobuje porucha nervového zásobovania zvierača hrdla močového mechúra. Najčastejšie sa prejavuje pri cukrovke a neurologickom ochorení. K retrográdnej ejakulácii dôjde takmer vždy po operácii prostaty. Aj preto veľa mužov túto operáciu odmieta.

 

Bolestivá ejakulácia bráni súloži

Bolestivá ejakulácia nie je veľmi častá, no o to viac vám dokáže znepríjemniť život. Najčastejšie ide o jav spôsobený psychickými problémami, poruchou autonómnych nervov, infekciou močových ciest, zápalom či rakovinou prostaty, zápalom nadsemenníkov a užívaním antidepresív.

Prejavuje sa bolesťou konečníka, otvoru na žaludi alebo močovej rúry. Preto musíte navštíviť urológa a absolvovať vyšetrenie moču alebo ultrazvuk brucha. Najčastejšie ide o zápal, ktorý sa s vhodnými liekmi rýchlo lieči.

 

Poruchy ejakulácie musí posúdiť lekár

Akékoľvek problémy s ejakuláciou sú problémami zdravotnými. Jediným účinným riešením je vyhľadať špecializovanú odbornú pomoc. Tento problém síce môžete na chvíľu odstrániť pomocou gélov na oddialenie ejakulácie aj ďalšími spôsobmi, vtedy však tento problém neriešite, ale iba odsúvate.

Príčinu problému s výronom semena zistí iba lekár. Jedna návšteva vás môže veľmi rýchlo vrátiť k úplne uspokojivému sexuálnemu životu.

VIETE, ako vyzerá bežné urologické vyšetrenie?

 

Zachovajte pokoj a hlavne ejakulujte!

Pri akýchkoľvek problémoch zabudnite na stres, uvoľnite sa a relaxujte. Je dôležité vytvoriť partnerskú intimitu, dôveru a dobré partnerské vzťahy. Nesústreďte sa iba na podávaný výkon. Užite si orgazmus bez akéhokoľvek posudzovania výkonu a trvania sexu. To je predsa to najdôležitejšie.

Každá žena ocení snahu riešiť problém a aj to, že pred ním neutekáte. Nech už vás trápi čokoľvek, ak to neriešite, môže sa narušiť váš intímny život či dokonca ukončiť vzťah. Porucha ejakulácie je presne ten moment, keď už sa musíte obrátiť na odborníka.

NEZABUDNITE semenníky poriadne vyživovať. Kanadský Vimax vám pomôže udržať spermie zdravé a vitálne.

tablety vimax na erekciu

 

ĎALŠIE ČLÁNKY O PREDČASNEJ EJAKULÁCII, METÓDACH ODDIALENIA A ZVÝŠENÍ MNOŽSTVA EJAKULÁTU

Ejakulácia – kompletný sprievodca oddialením, poruchami a liekmi
Oddialenie ejakulácie – metódy predĺženia súlože
Poruchy ejakulácie – 6 intímnych utrpení muža. Čo s nimi?
Krv v ejakuláte – hematospermia – 15 častých príčin + metódy liečby
Retrográdna ejakulácia – trápi vás suchý orgazmus?
Predčasná ejakulácia – 14 tipov pre najdlhšiu súlož
Ako zvýšiť objem ejakulátu pre vyššiu kvalitu spermií, a tiež pre ohromenie partnerky?

 

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze