Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Ako bezpečne a zdravo oplodniť ženu? Myslite hlavne na zdravé a silné spermie.

1/52/53/54/55/5 (4 hlasů, průměr: 3,50 z 5)
Loading...

Dostali ste sa do veku, kedy začínate premýšľať o založení rodiny? S partnerkou máte milujúci a vrelý vzťah a chceli by ste ho posunúť na ďalšiu úroveň? Premýšľate o bábätku?

V tejto chvíli je dôležité začať poriadne myslieť na svoje zdravie a na svoj spôsob života. Zdravá totiž nemusí byť iba nastávajúca mamička. Aj vy, ako budúci ocko, sa o seba musíte poriadne starať, pretože dieťa vyrastie práve z vašej najrýchlejšej spermie.

Čo teda ovplyvňuje kvalitu vašich spermií? Čo jesť a piť, aby boli vaše spermie kvalitné a čulé? Čomu sa, naopak, vyvarovať? Existujú nejaké zaručené babské rady, ktorá vám pomôžu rýchlejšie počať? Ako bezpečne a zdravooplodniť ženu?

 

ako oplodniť ženu?

 

Ako oplodniť ženu bezpečne a zdravo?

Udržujte dostatočný pitný režim, aby semenníkom nič nechýbalo

Znie to ako klišé, ale je v ňom viac múdrosti, než by ste si mohli myslieť. Dostatočný pitný režim je pre zdravé oplodnenie partnerky kľúčový.

Pokiaľ totiž nebudete dostatočne piť, bude váš ejakulát príliš hustý, spermie sa v ňom budú veľmi ťažko pohybovať a nakoniec ani nedorazia k cieľu, teda k vajíčku. Preto pite, pite a zase pite.

Odporúčané množstvo tekutín sú 3 litre obyčajnej vody denne.

 

Zvýšte hladinu testosterónu v tele pre vyššiu produkciu silných spermií.

Ďalej je dôležité mať dostatočné množstvo testosterónu v tele. Testosterón, teda najdôležitejší mužský hormón, totiž ovplyvňuje kvalitu vašich spermií. Čím viac testosterónu v tele máte, tým viac budete mať aj kvalitných spermií.

Prirodzenú hladinu testosterónu v tele môžete ovplyvniť prírodnými zložkami a najrôznejšími bylinkami. Týmito látkami sú L-arginín, Maca peruánska a Kotvičník zemný. Tieto a ďalšie zložky pomáhajú udržať prirodzenú hladinu testosterónu v tele.

Dôležitosť testosterónu v mužskom tele potvrdzuje aj uznávaná sexuologička andrologička MUDr. Taťána Šrámková, CSc.:

Typický pacient s nedostatkom testosterónu sa v ordinácii sexuológa sťažuje na stratu alebo zníženie sexuálnej túžby a sexuálnej aktivity, únavu, poruchu erekcie, zhoršenie ranných erekcií, menej intenzívnu ejakuláciu či znížený objem ejakulátu.

Ďalšie príznaky nedostatku testosterónu sú: znížená vitalita, úbytok svalovej hmoty a sily, rednutie ochlpenia, abdominálna obezita (obvod pásu viac ako 102 cm), epizodické potenie, návaly tepla, nespavosť, ale aj poruchy psychických funkcií, ako je podráždenosť alebo letargia, znížený pocit spokojnosti, nedostatočná motivácia, nízke sebavedomie, znížená duševná energia, depresia, pocit strachu či problémy s krátkodobou pamäťou. Významný nedostatok testosterónu vedie k neplodnosti.

 

SLEDUJTE SA Testosterón a 8 nepríjemných prejavov zníženej hladiny testosterónu.

 

Začnite s pokusmi otehotnieť čo najskôr. Pokiaľ by sa nedarilo, je čas vec riešiť.

Hovoríte si, že by ste zhruba o rok mohli začať s pokusmi o bábätko? Začínate o tom „tak trochu“ uvažovať?

Potom už teraz zmeňte životný štýl a pokojne začnite so skúšaním už teraz.

Áno, môže sa vám podariť otehotnieť hneď na prvý pokus, ale tiež môžete spadnúť do prevažujúcej skupiny mladých ľudí, ktorí sa snažia o bábätko pokojne aj dlhšie ako dva roky.

V priemere navyše trvá otehotnenie jeden rok. Preto pokusy neodsúvajte.

problémy s počatím

 

Neodkladajte zakladanie rodiny po štyridsiatke. S vekom klesá plodnosť a zvyšuje sa riziko problematického otehotnenia a pôrodu.

Zároveň neodkladajte zakladanie rodiny na vyšší vek.

Sexuológ a gynekológ MUDr. Pavel Turčan to vysvetľuje:

S vyšším vekom, bohužiaľ, dochádza k vyššej miere oxidačného poškodenia DNA spermií. Preto, i keď bude počet spermií v ejakuláte u muža vo veku 20 rokov a 40 rokov rovnaký, bude šanca oplodniť vajíčko s pribúdajúcimi rokmi nižšia.

 

Urológ MUDr. Viktor Vik z kliniky Gennet dopĺňa:

Okolo 40 rokov začína byť muž z reprodukčného hľadiska ďaleko menej zaujímavý. Rovnako, ako u žien platí, že ideálna doba, kedy by mali plodiť deti, je medzi 18 až 30 rokmi.

priemerný vek prvorodičiek

Priemerný vek prvorodičiek na Slovensku stále stúpa a to nie je dobre. Tehotenstvo vo vyššom veku má vyššie riziko komplikácií.

 

Vyhýbajte sa stresu. Aj ten oslabuje celé telo.

Snažte sa byť aj viac v pokoji. Stres je ďalším zabijakom vašej plodnosti. Počas stresu sa v tele produkuje stresový hormón kortizol, ktorý potláča produkciu testosterónu. A ako som už uviedla vyššie – čím viac testosterónu máte v tele, tým viac máte aj spermií.

Sexuológ a gynekológ MUDr. Pavel Turčan vysvetľuje:

Závisí to od genetickej výbavy, životného štýlu, výživy a pohybovej aktivity, plodnosť naviac ovplyvňuje aj stres alebo prekonané choroby.“

 

Pravidelne sa hýbte. Nič nemá pre telo väčší úžitok ako šport.

Okrem zdravého životného štýlu, obmedzenia nezdravých zlozvykov a zdravého stravovania nezabudnite ani na pravidelný pohyb. Aby ste totiž mohli splodiť zdravé deti, musíte byť sám zdravý.

Udržujte sa teda v dobrej fyzickej kondícii a pravidelne sa hýbte. Dopriavajte si aj dostatok odpočinku a relaxácie, meditujte, užívajte si spoločné chvíle s partnerkou, vyrážajte do prírody a trávte čas s najbližšími. To je ten najlepší recept na zdravú a šťastnú rodinu.

MAJTE ZÁLOŽNÝ PLÁN: Nedarí sa vám počať bábätko? Možnosťou je umelé oplodnenie – kde kúpite spermie, ako to prebieha a koľko to stojí?

 

Obmedzte fajčenie. Ničí produkciu spermií a spôsobuje poškodenie tela na genetickej úrovni.

Pokiaľ chcete zdravé bábätko, je dôležité, aby ste boli zdravý aj vy sám. Preto obmedzte všetky svoje zlozvyky a neresti. Jedným z nich je i fajčenie.

Práve fajčenie negatívne ovplyvňuje kvalitu a množstvo vašich spermií, a rovnako tak oslabuje erekciu. Radšej preto teraz na pár mesiacov obmedzte túto svoju kratochvíľu.

problémy s počatím

 

Zabudnite na omamné látky. Odvádzajú pozornosť tela od dôležitých procesov.

Rovnako tak to platí aj o drogách a iných omamných látkach – preč s nimi. Všetko, čo by mohlo negatívne ovplyvniť splodenie potomka, musí ísť na chvíľu stranou.

Omamné látky či drogy nerobia telu ani spermiám dobre. Preto ich prestaňte ihneď konzumovať.

 

Zmiernite pitie alkoholu. Oslabuje celé telo, produkciu spermií a testosterónu.

A do tretice všetkého „dobrého” – alkohol. Niekto si rád dopriava cigarety, niekto zase holduje alkoholu, niekto staví na silnejší kaliber v podobe omamných látok.

Toto všetko ale musí stranou, pokiaľ ide o bábätko. Ak vám skutočne záleží na svojom zdraví a na zdraví vášho budúceho potomka, potom všetky tieto neresti obmedzte.

 

Noste voľnejšiu spodnú bielizeň. Tá tesná bráni prekrveniu a dýchaniupenisu a semenníkov.

Začnite nosiť aj voľnejšiu a vzdušnejšiu spodnú bielizeň. Bolo totiž preukázané, že vysoké teploty nie sú pre spermie vôbec prínosné. Ba naopak, môžu ich dokonca poškodzovať.

A vysoké teploty sú spojené práve s tesnou spodnou bielizňou alebo tesnými nohavicami. Preto sa týmto kusom oblečenia opäť vyhnite.

ČO NOSIŤ? Trenky alebo slipy alebo ktorá spodná bielizeň menej škodí plodnosti a erekcii?

trenírky boxerky alebo slipy?

 

Nemasturbujte príliš často, hlavne pokiaľ má žena problém s otehotnením.

Nasledujúca rada nebude príjemná, avšak je to pre rýchlosť oplodnenia vašej partnerky dôležité. Príliš často nemasturbujte.

Snažte sa všetky svoje spermie uchovať pre partnerku a ejakulujte vždy, pokiaľ je to možné, pri pohlavnom styku s partnerkou. Vďaka tomu maximalizujete svoje šance na počatie.

 

Čo jesť pre lepšiu kvalitu spermií pri snahe oplodniť ženu? 

Jedzte dostatok čerstvej zeleniny každý deň. Mäso stačí obdeň.

Doprajte si aj dostatok zdravého ovocia a zeleniny. Vitamíny a minerálne látky obsiahnuté v týchto potravinách vám pomôžu posilniť imunitu, zlepšiť zažívanie, zvýšiť energiu a tiež zlepšiť kvalitu vašich spermií. A všetko, čo by vám mohlo pomôcť k oplodneniu partnerky, sa počíta.

Posledný výskum na univerzite v Rochesteri v štáte New York sledoval 189 mladých mužov, u ktorých skúmal ich stravu a vplyv na spermie. Výsledky tejto štúdie zverejnené v magazíne Fertility a sterility ukazujú, že najpriaznivejší vplyv na pohyblivosť spermií mala mrkva. Tá je bohatá na farbivo betakarotén a antioxidant luteín a práve obe tieto látky podporujú pohyblivosť spermií.

 

Zvýšte konzumáciu cesnaku pre dlhé prekrvenie tela vrátane penisu

Medzi tradičné babské rady pre zvýšenie mužskej plodnosti patrí cesnak. Cesnak má totiž schopnosť zvýšiť prietok krvi v organizme vrátane genitálií a podporiť tvorbu spermií.

A to presne je to, čo muž, ktorý plánuje založiť rodinu, potrebuje. Ďalej obsahuje selén a vitamín B6, ktoré chránia spermie pred poškodením a podieľajú sa na regulácii pohlavných hormónov.

 

Vajíčka

Rovnako tak skvelou voľbou sú obyčajné slepačie vajcia. A to na všetky spôsoby. Vajíčka totiž podporujú počet spermií a plodnosť.

Sú zdrojom vitamínu E, čoho deficit je zodpovedný za degeneráciu tkaniva semenníkov. Navyše môžu znižovať negatívny vplyv voľných radikálov.

TIP: Drahocenným vitamínom E sú obohatené aj kanadské pilulky VIMAX. 

Nie len, že vyživujú semenníky, vďaka čomu produkujú rýchle a silné spermie, ale prekrvujú aj penis, vďaka čomu bude vaša erekcia pevná a pre ženu uspokojivá. 

tablety vimax na erekciu

 

 

Rajčiny

Skvelou potravinou pre nastávajúcich ockov sú aj rajčiny. Tie majú vďaka obsahu lykopénu priaznivý vplyv na morfológiu spermií. Muži s dostatkom lykopénu preto majú nižší počet abnormálne tvarovaných spermií.

 

Jedzte granátové jablká. Podporujú zdravie spermií.

Nie je to síce typické ovocie pre naše podnebné pásmo, ale pomôže vám k vyššej plodnosti. Reč je o granátovom jablku.

To obsahuje antioxidanty, ktoré znižujú množstvo škodlivín v krvi, čím ničí spermie.

OBOHAŤTE JEDÁLNIČEK: 7 rastlín, ktoré zlepšujú cirkuláciu krvi v tele vrátane penisu.

 

Špenát

Podľa štúdie z roku 2002 s názvom „Zinc and folic acid found to boost sperm count” prišli holandskí vedci k záveru, že na mužskú plodnosť má veľmi priaznivý vplyv kombinácia zinku a kyseliny listovej.

V experimente boli látky mužom podávané vo forme potravinových doplnkov. V skupine mužov s nižším počtom spermií im bolo po šesťmesačnej konzumácii zinku a kyseliny listovej napočítaných vo vzorke až o 74 % viac spermií. A práve dokonalú kombináciu zinku a kyseliny listovej nájdete v špenáte. Preto si ho dopriavajte v hojnej miere ako Pepek námorník.

Páni, riaďte sa vyššie uvedenými radami a ručím vám za to, že nešliapnete vedľa. Zdá sa to ako úplne jasné a prirodzené, ale prekvapilo by vás, koľko ľudí sa podľa vyššie uvedených rád neriadi a potom sa diví, že sa im nedarí otehotnieť. Pritom je to tak jednoduché a nebude vás to prakticky nič stáť. Stačí iba zmeniť svoj prístup. Prajem vám pri zakladaní rodiny veľa šťastia a zdravia.

 

ĎALŠIE ČLÁNKY O PREDČASNEJ EJAKULÁCII, METÓDACH ODDIALENIA A ZVÝŠENÍ MNOŽSTVA EJAKULÁTU

Ejakulácia – kompletný sprievodca oddialením, poruchami a liekmi
Oddialenie ejakulácie – metódy predĺženia súlože
Poruchy ejakulácie – 6 intímnych utrpení muža. Čo s nimi?
Krv v ejakuláte – hematospermia – 15 častých príčin + metódy liečby
Retrográdna ejakulácia – trápi vás suchý orgazmus?
Predčasná ejakulácia – 14 tipov pre najdlhšiu súlož
Ako zvýšiť objem ejakulátu pre vyššiu kvalitu spermií, a tiež pre ohromenie partnerky?

 

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze