Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

12 dobre citeľných príznakov zníženého testosterónu. Pozorujte sa.

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Testosterón je dôležitý mužský pohlavný hormón. V malom množstve sa nachádza aj v ženskom tele, ale to pre tento článok nie je dôležité. Muži s nízkou hladinou testosterónu trpia najčastejšie erektílnou dysfunkciou, rednutím kostnej hmoty a nízkym sexuálnym libidom.

Testosterón má v mužskom tele rôzne funkcie:

 • správny vývoj a rast kostnej hmoty
 • typické mužské rysy – hlboký hlas, rast vlasov a svaloviny, mužský tvar tela, tvorba spermií
 • ovplyvňuje tiež sexuálny apetít a záujem o ženy

Vlastná produkcia testosterónu vekom prirodzene klesá. Starší muži nad cca. 40 rokov majú príznaky zníženej hladiny veľmi často, a stále častejšie aj muži mladší. Testosterón klesá celosvetovo aj kvôli modernému spôsobu života a civilizačným chorobám.

Definícia nízkeho testosterónu znamená podľa Americkej urologickej asociácie množstvo nižšie, než 300 nanogramov na deciliter krvi. Štatisticky má nízky testosterón každý 2. muž zo 100.

príznaky zníženého testosterónu

 

12 príznakov a prejavov zníženého testosterónu

Testosterón má za úlohu mnohé telesné procesy. Nie všetky príznaky na sebe muž spozoruje. Tu sú tie, ktoré sa objavia ako prvé, pričom niektoré na sebe môžu pozorovať aj ženy.

Pokiaľ na sebe spozorujete viac než 4 z nich, odporúčame nechať si testosterón čo najskôr zmerať z krvi u lekára alebo sa pokúsiť hladinu zrovnať pomocou kanadského Vimaxu.

DOPLNOK PRE PRIRODZENÚ PODPORU TESTOSTERÓNU:

Kanadské toboľky VIMAX obsahujú živiny pre semenníky, vďaka ktorým produkujú viac testosterónu. 

Užívajte 1 toboľku denne, ideálne ráno po jedle. 

tablety vimax na erekci

Kliknite na tlačidlo a čítajte o konkrétnych účinkoch nielen na hladinu testosterónu. VIMAX vám doručíme do 2 dní.

 

Problematická erekcia

Že v posteli prestávate mať výdrž ako kedysi a erekcia zlyhá po pár minútach, alebo sa penis ani nestoporí, si všimnete ihneď. Znížený testosterón oslabuje silu, výdatnosť a trvanie erekcie. Testosterón totiž tkanivám v penise „nariaďuje“ produkciu oxidu dusnatého. Dôsledkom je niekoľko telesných reakcií, ktoré vedú k pevnej erekcii. Samozrejme iba pokiaľ nasledujú v správnom poradí a žiadna z nich nezlyhá.

Bez dostatočnej hladiny testosterónu k tomuto procesu nedochádza, preto ani erekcia nemôže byť pevná ani kvalitná. Dlhodobo ignorovaná znížená hladina môže viesť až k trvalej erektílnej dysfunkcii.

Erektílnu dysfunkciu ale môžu spôsobiť aj iné príčiny, takže nie vždy je dôsledkom nízkeho testosterónu. Jej vznik urýchľuje fajčenie a pitie alkoholu, choroby a poruchy štítnej žľazy, zvýšený cholesterol a upchané cievy, stres, úzkosť, depresie a iné psychické nepohody, diabetes a zvýšený krvný tlak (hypertenzia).

MAJTE PREHĽAD, prečo vznikajú problémy s erekciou už aj u mladých mužov.

 

Padanie vlasov

Že vám redne porast a vlasy vypadávajú si všimnete veľmi rýchlo a vaše okolie iste tiež. Mnohí muži ale plešatenie pripisujú vyššiemu veku a tí mladší dedičnosti. Strata vlasov sa im zdá prirodzená. Podľa štúdie tu môžu pomôcť testosterónové implantáty.

 

Rednutie a zvýšená lámavosť kostnej hmoty

Testosterón je veľmi dôležitý pre tvorbu kostného tkaniva a jeho hustotu. Zníženie testosterónu stojí za jej rednutím a zvýšeným rizikom zlomenín (fraktúr). Tento príznak na sebe bohužiaľ len tak nepoznáte a muži zníženie hormónu zistia často až keď je neskoro, a teda po zlomenine.

 

Zmenšovanie semenníkov v rade mesiacov

Muži s nízkym testosterónom si môžu všimnúť zmenšovanie semenníkov a akýsi pocit „slabosti a nedostatočnosti“ v nich. Semenníky bežne ustupujú v chladnom počasí, ale s nedostatkom testosterónu je zmenšenie trvalé. Aj miešok môže byť mäkší než bežne.

 

Menší objem ejakulátu

Semenníky za pomoci testosterónu produkujú spermie. Pokiaľ je ho málo, znížená je aj prirodzená produkcia spermií. Pokiaľ máte pocit, že máte menej ejakulátu než pôvodne, je načase nechať si odmerať testosterón. Hrozí zníženie plodnosti (fertility) až neplodnosť (sterilita, infertilita).

NAUČTE SA: Ako zvýšiť objem ejakulátu pre lepšiu kvalitu spermií, ale tiež ohromenie partnerky?

 

Problémy so zaspávaním a spánkom

Muži s nízkym testosterónom často nemôžu zaspať, budia sa behom noci, spánok je plytký a nevýdatný. Môžu trpieť až spánkovou apnoe (paralyzujúca porucha dýchania až dusenie behom spánku).

 

Znížené libido a nezáujem o sex

Muži s nízkym testosterónom často nemajú záujem, chuť ani náladu na sex. Pokles sexuálneho libida je bežný kvôli pokročilému veku, ale keď testosterón klesne, libido klesá rýchlo a rapídne v krátkom čase.

MAJTE PREHĽAD: Zdravotné príčiny nízkeho libida u mužov a u žien – identifikujte ich a zbavte sa ich.

 

Úbytok svalovej hmoty

Testosterón je pre rast a silu svalov veľmi potrebný. Vďaka nemu rastú a vyvíjajú sa správne. Znížená hladina teda priamo ovplyvňuje znížený objem svaloviny.

 

Návaly tepla a časté silné potenie

Kolísavá hormonálna hladina ohrieva organizmus, kvôli čomu vznikajú behom dňa aj noci návaly neznesiteľného tepla a obmedzujú mužov s nízkym testosterónom v bežnom fungovaní.

 

Únava, vyčerpanie a nízka energia

Zníženie testosterónu vedie k úbytku energie a silnej únave. Muž sa cíti unavený aj keď spí dostatočne a nevynakladá žiadnu ťažšiu fyzickú aktivitu. Klesá tiež záujem o pohyb, fyzickú prácu a aktivity, kvôli čomu sa únava ešte viac prehlbuje. Rozvíja sa aj lenivosť a apatia voči predtým obľúbeným činnostiam.

 

Priberanie na váhe

Muži s nízkym testosterónom obvykle trpia nadváhou a u niektorých prerastá až do obezity. Častá je tiež gynekomastia, a teda zväčšenie mužského prsného tkaniva kvôli hormonálnej nerovnováhe.

 

Náladovosť a psychické nepohodlie

Muž s nízkym testosterónom je náladový a prevládajú negatívne emócie. Má problém sústrediť sa, prepadá depresiám, bezdôvodnému žiaľu a smútku. To je problém je pre jeho okolie, rodinu, priateľov a kolegov.

 

Kedy s podozrením na znížený testosterón zájsť k lekárovi?

Nie vždy si na sebe muž zníženú hladinu testosterónu všimne, kvôli čomu sa do ordinácie nie vždy dostane včas alebo tam nejde vôbec. Muži sa o ňom niekedy dozvedia náhodne pri bežnom odbere krvi.

Na vyšetrenie krvi by ste si ale mal zájsť kedykoľvek na sebe pocítite niektorý z uvedených príznakov. Lekár tieto symptómy overí a bude s vami viesť dôverný rozhovor, takže pred ním nič netajte. Bežný je aj odber krvi a to aj opakovaný, ktorý zistí presné hodnoty. Pridružiť sa môžu aj ďalšie testy, napríklad test hustoty kostí.

 

Liečba zníženého testosterónu u muža

Najčastejšie sa predpisuje substitučná liečba testosterónom, a teda dopĺňanie hormónu do tela rôznymi spôsobmi. Táto liečba sa predpisuje, pokiaľ pacient vykazuje niekoľko spomenutých príznakov a testy preukážu zníženie.

K úľave a zvýšeniu hladiny testosterónu by malo bežne dôjsť za 4 až 6 týždňov od začatia substitučnej terapie.

Testosterón sa do tela dopĺňa:

 • náplasťami na kožu
 • testosterónové gély
 • perorálne tablety
 • testosterónové injekcie
 • čípky, ktoré sa vpravia do tela a testosterón pomaly uvoľňujú

 

Ako zvýšiť hladinu testosterónu prirodzene?

V prvom rade je vhodný dostatok pohybu a snaha znížiť váhu. Tieto zmeny samy o sebe nijak výrazne hladinu nezvýšia, ale celú snahu dokážu urýchliť. Navyše ide o bežné zásady zdravej životosprávy a stravovania.

Testosterón klesá vekom a tomuto prirodzenému poklesu sa nedá príliš brániť. Aj zmeny životosprávy k lepšiemu majú vekom slabší účinok. Napríklad cvičenie má najsilnejší účinok na mladších mužov.

Dôležitá je tiež strava. Telo potrebuje dostatočný jedálniček, aby dokázalo živiny premieňať na testosterón. Vhodné stravovanie vám môže odporučiť aj lekár. Do jedálnička preto zaraďte:

 • hovädzie mäso a zvieracie vnútornosti
 • dostatok rýb
 • obilniny a strukoviny
 • orechy a semená
 • vajcia
 • kvasené a plnotučné mliečne výrobky

 

Ďalšie články o potrebe dostatočnej hladiny testosterónu v krvi a metódy jeho zvýšenia

Testosterónové injekcie dokážu zruinovať erekciu a poškodiť zdravie
Testosterónové tablety ako rýchla posila mužnosti
Doplnenie testosterónu – 12 krokov k spoľahlivej mužnosti
TESTOSTERÓN – podrobný profil účinnej látky na erekciu

/ZDROJ/

 

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze