Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Čo presne sa stane, keď ludia zmiešajú alkohol a sex?

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Pitie alkoholu niektorým ľuďom pomáha upokojiť sa, stretávať sa a spoločne oslavovať. Nie je výnimočné, keď ľudia miešajú alkohol so sexom a súložia opití. Bohužiaľ má alkohol významný vplyv na sexuálnu aktivitu a kondíciu.

Ľudia pred sexom pijú, pretože dúfajú, že im pomôže odhodiť zábrany. Dúfajú, že zmierni úzkosť a zlepší sexuálne prežitky.

Jeden alebo dva poháriky môžu byť v tomto smere prospešné, ale pitie príliš veľkého množstva môže zmeniť to, ako organizmus reaguje na sexuálne podnety a prežíva ich. To môže viesť naopak k menej uspokojivému sexu.

Článok vymenúva účinky alkholu na sex, borí niektoré zažité mýty a poradí, ako postupovať správne.

alkohol a sex

 

Účinky alkoholu na mužskú sexualitu

Muži často tvrdia, že im alkohol dodáva kuráž a odstraňuje sexuálne zábrany. Ľudia v štúdii potvrdili, že pod vplyvom sú menej vyberaví čo sa týka sexuálnych partnerov.

Bohužiaľ tiež potvrdili, že po pití alkoholu majú menej citlivé genitálie. Znamená to, že dosiahnutie orgazmu im trvalo dlhšie. Muži závislí na alkohole majú omnoho častejšie sexuálne dysfunkcie. Potýkajú sa s erektílnou dysfunkciou, neuspokojivými orgazmami, predčasnou ejakuláciou a strateným libidom.

Ďalším problémom je rizikové sexuálne správnaie, a teda sex bez ochrany s neznámymi ľuďmi. To samozrejme rapídne zvyšuje riziko prenosu pohlavných chorôb a tiež nechceného tehotenstva.

 

Účinky alkoholu na ženskú sexualitu

U žien alkohol narúša schopnosť vzrušenia, erotickú túžbu a libido, sexuálne vnímanie, prežívanie a správanie.

Štúdia dokladá, že ženy si po pití alkoholu pripadajú príťažlivejšie. Ženy uviedli, že po pití pociťujú väčšiu túžbu po sexe. Každopádne staršia štúdia tvrdí, že aj keď alkohol môže zvýšiť ženské vzrušenie, časté pitie má negatívny dopad na tzv. genitálnu odpoveď.

Alkohol má na ženské genitálie otupujúce účinky. Ženy v štúdii tvrdili, že sex s alkoholom trval dlhšie kvôli zníženej citlivosti genitálií. Ženy tiež hlásili sníženú vaginálnu lubrikáciu a problémy s dosiahnutím orgazmu.

Nadmerné pitie môže viesť k sexuálne riskantnému správaniu. Štúdia zistila zvýšený výskyt sexuálnych partnerov, sexuálne prenosných infekcií a nechcené tehotenstvá.

 

Zažité mýty o alkohole a sexualite

Tieto časté mýty bohužiaľ celú situáciu medzi opitými mužmi a ženami prehlbujú.

 

Pitie robí ostatných ľudí príťažlivejšími

Áno, veda tento účinok alkoholu pozná a je dobre preskúmaný. Podnapití ľudia v štúdii hodnotili fotografie cudzích ľudí omnoho atraktívnejšie. Hodnotenie sa zvýšilo hlavne u tých ľudí, ktorí v triezvom stave hodnotili obrázky ako menej atraktívne.

Alkohol totiž zvyšuje socializáciu medzi ľuďmi, znižuje zábrany a zhoršuje triezvy úsudok.

 

Alkohol nemá na mužov iný účinok než na ženy

Keď muži a ženy pijú rovnaké množstvo alkoholu za rovnaký čas, ženy sa obecne opijú rýchlejšie a to bez ohľadov na váhu. Rozdiel spočíva vo fyziologických rozdieloch, metabolizme a v hormonálnej hladine.

V ženskom tele je priemerne menej vody a enzýmov, ktoré alkohol štiepia. Majú vyšší objem telesného tuku a dochádza k hormonálnym zmenám, ktoré činnosť metabolizmu ovplyvňujú.

 

Alkohol môže zlepšiť sex

Áno, jeden alebo dva poháriky skutočne dodajú na odvahe, zvýšia sebavedomie a zbavia ľudí zábran. Opitosť ale má negatívne dopady.

Opitý človek nezvláda bežný pohyb, komunikáciu s partnerom a nedokáže sa poriadne sústrdiť na partnerské potreby.

Ďalej pocity nevoľnosti, závrate, bolesti hlavy a brucha, zaspávanie, neschopnosť dosiahnuť erekciu alebo orgazmus môžu byť behom „opitého sexu“ problém.

 

Pokiaľ ste opití obaja partneri, nemôže byť reč o sexuálnom znásilnení

Bohužiaľ to tak nefunguje. K sexu musia dať súhlas obaja partneri, inak sa môže jednať o sexuálne napadnutie. Až 2% amerických vysokoškolákov priznalo, že zažili sexuálne útoky v spojitosti s alkoholom.

Pitie alkoholu zhoršuje úsudok a vymazáva z pamäti kompromitujúce udalosti. Človek si teda často nedokáže dostatočne vybaviť, čo sa presne udialo a na prípadné trestné oznámenie nedokáže adekvátne reagovať ani pokiaľ je nevinný.

 

Rozdiel medzi pripitosťou a opitosťou

Čím vyšší je obsah alkoholu v krvi, tým vyššie sú tiež riziká spojené s opitosťou. Rozdiel v miere intoxikácie alkoholom je dôležitý vzhľadom k sexuálnej aktivite.

Opitý človek nie je schopný prijímať rozhodnutia a súvisle komunikovať. Môže rozprávať zcesty, mať prehnané emócie a reakcie, potkýňa sa a nemá nad sebou dostatočnú kontrolu. Potrebuje pomoc pri chôdzi, je zmätený a môže omdlieť alebo zaspať.

Pokiaľ sa človek pokúsi o sexuálnu aktivitu s opitým človekom bez toho, aby táto osoba dala na sex súhlas, ide o sexuálne napadnutie.

 

Ako piť s mierou, aby nedošlo k zníženiu kvality sexu?

Veci by ste si mal plánovať ešte pred pitím a myslieť zodpovedne.

  • Nemusíte piť ako ostatní. Majte pomalšie tempo, nikam sa nenáhlite a nepredvádzajte sa, koľko toho dokážete vypiť.
  • Každý pohárik alkoholu zapite nealkoholickým nápojom, ideálne pohárom čistej vody.
  • Dajte si maximálny limit vypitých pohárikov a množstvo neprekračujte.
  • Noste kondómy alebo iné metódy antikoncepcie a to aj pokiaľ nepredpokladáte, že by mohlo dôjsť k sexu.
  • Všímajte si, či vás do sexu niekto nenúti pod nátlakom.

 

Čo sme zistili?

  • Jeden dva poháriky odbúrajú ostych a zábrany a môžu sex spríjemniť.
  • Nadmiera alkoholu má na sexuálne funkcie a prežitky negatívny účinok.
  • Do sexuálnych aktivít sa nezapájajte nikdy, pokiaľ ste vy alebo partnerka príliš opití na to, aby ste si na sex udelili súhlas.

ĎALEJ ČÍTAJTE: Alkohol má na svedomí slabnúcu erekciu aj u mladých mužov. Tu je 9 ďalších príčin mizernej erekcie u mládencov.

problémy s erekciou u mladých mužov

 

 

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze