Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Oxid dusnatý rapídne napumpuje krv do penisu

1/52/53/54/55/5 (2 hlasů, průměr: 3,50 z 5)
Loading...

Oxid dusnatý je účinná signálna molekula vyskytujúca sa v kardiovaskulárnom a nervovom systéme, ale aj v celom tele. Veľmi dobre preniká membránami a následne vysiela konkrétne správy alebo biologické signály regulujúce bunkovú činnosť, čo dáva nášmu telu príkazy na aktiváciu určitej funkcie.Dr. Louis Ignarro

Oxid dusnatý ovplyvňuje funkciu skutočne všetkých telesných orgánov, vrátane pľúc, pečene, obličiek, žalúdku, srdca a genitálií. Z uvedeného je zrejmé, že je s ním úzko spätá aj erekcia.

Ide o silný antioxidant zneaktivujúci voľné kyslíkové radikály. Doktor Louis J. Ignarro, laureát Nobelovej ceny za medicínu, objavil molekulu zodpovednú za kardiovaskulárne zdravie – oxid dusnatý.

 

Úloha oxidu dusnatého pri erekcii

Oxid dusnatý je plyn s krátkou životnosťou pôsobiaci v tele ako signálna molekula. Pôsobí ako neuroprenášač pri sexuálnej stimulácii. Súčasne rozširuje malé tepny v penise, čo podporuje erekciu.

Okrem jeho kľúčovej úlohy pri dosahovaní erekcie sa jeho nedostatok podieľa na mnohých degeneratívnych ochoreniach, akými sú napríklad spomínané kardiovaskulárne choroby. Arteriálny endotel teda dáva pomocou oxidu dusnatého bunkám okolitého hladkého svalstva znamenie na uvoľnenie, čím sa rozširujú cievy, zvyšuje sa prietok krvi a súčasne sa udržiava normálny krvný tlak. Ak sa budete často smiať, zvýši sa vám hladina rastového hormónu, dopamínu a tiež hladina oxidu dusnatého.

 

Funkcie oxidu dusnatého

  • uvoľňuje a rozširuje cievy
  • zjednodušuje dosiahnutie a udržanie si erekcie
  • pôsobí ako neurotransmiter, ktorý sa podieľa na dlhodobej pamäti
  • modeluje uvoľňovanie neurotransmiterov
  • udržiava normálnu hodnotu krvného tlaku
  • podporuje zdravý imunitný systém
  • podporuje správnu činnosť genitálií a schopnosť erekcie

ČÍTAJTE AJ: Všetko o Viagre, pozitívach aj negatívnych účinkoch. 

 

Oxid dusnatý ako liek

Oxid dusnatý nemôže byť užívaný v podobe doplnkov, pretože ide o plyn. Nutričné zložky, akými je L-arginín alebo ikarín, môžu spoločne zvýšiť žiadúcu produkciu oxidu dusnatého v endotele, a tým môžu podporovať zdravie, lepšiu erekciu, libido, výkon a mužskú plodnosť.

Ikarín je obsiahnutý v škornici šípolistej, latinsky Epimedium sagittatum alebo aj krpčiarka. L-citrulín je aminokyselina, ktorú obličky premieňajú na L-arginín a v tele sa premení na oxid dusnatý.

L-arginín je častá látka používaná v prípravkoch na podporu erekcie a tréningových suplementoch. Prírodne ho možno získať z mäsa alebo mandlí. Z prírodných zdrojov sa L-citrulín najviac vyskytuje v dyni.

Pretože tieto uvedené látky sú často obsiahnuté v suplementoch, fyzický pohyb a šport sú úplne kľúčové pre podporu tvorby oxidu dusnatého a testosterónu.

TIP: 12 krokov k rýchlemu doplneniu testosterónu.

 

Ďalšie účinné látky ovplyvňujúce oxid dusný

Kapsaicín je jeden z najlepších prírodných spaľovačov podkožných tukov a prispieva k zvýšeniu hladiny oxidu dusnatého v tele. Kapsaicín možno získať z kajanského korenia a pálivého korenia.

Vedecké štúdie dokazujú, že niektoré živiny obnovujú erektilný výkon, no súčasne zlepšujú aj endoteliálne funkcie spôsobené oxidačným stresom a zároveň znižujú hladinu oxidu dusnatého.

Štúdie a klinické štúdie v minulosti skutočne dokázali, že tieto živiny môžu potenciálne znižovať riziko kardiovaskulárnych ochorení a erektilnej dysfunkcie.

Vitamín D zo slnka dokáže cez kožu zvýšiť vlastnú produkciu oxidu dusnatého. Vedci z univerzity v Edinburgu zistili, že pokiaľ dôjde k styku slnečného žiarenia s kožou, oxid dusnatý sa do krvného riečiska okamžite uvoľní.

 

Oxid dusnatý zlepší erektílne dysfunkcie aj plodnosť

Okrem schopnosti liečby porúch erekcie bolo súčasne dokázané, že tieto živiny značnou mierou zlepšujú libido a súčasne zvyšujú životaschopnosť, množstvo a pohyblivosť spermií, čo celkom jasne a veľmi výrazne zvyšuje mužskú plodnosť.

Spoločne aj samostatne tak tieto živiny podporujú systémové endoteliálne zdravie a poskytujú konzistentný prísun látok, ktoré môžu zabrániť a zvrátiť erektilnú dysfunkciu.

Asi 330 miliónov mužov po celom svete bude už v blízkej budúcnosti čeliť dosť značným problémom s erekciou a kardiovaskulárnymi ochoreniami. Súčasne bolo aj klinicky dokázané, že tieto živiny majú pozitívny prínos pre cievny systém, mužove zdravie a zlepšené sexuálne funkcie dnes už pre milióny ľudí a ich partnerov.

 

Nemýľte si Oxid dusnatý (NO) a Oxid dusný (N2O)

Oxid dusný je bezfarebný, nedráždivý a sladkasto chutiaci plyn. Spolu s jediným anorganickým plynom, xenónom, sa využíva v anestéziológii. Používa sa predovšetkým v stomatológii a na zmierňovanie bolestí pri pôrode.

Dodáva pocit eufórie a má analgetický účinok. Má veľmi rýchly nástup ale aj odbúranie účinku. Inhalácia oxidu dusného sa používa predovšetkým na tlmenie bolesti v ambulantnej chirurgii počas drobných chirurgických zákrokov.

Oxid dusný patrí medzi takzvané skleníkové plyny a koncentrácie vdychované dlhšiu dobu môžu spôsobiť aj zdravotné komplikácie. Preto je potrebné dodržať všetky hygienické predpisy pri aplikácii. Nemožno ho zameniť za oxid dusnatý.

 

Nemýľte su Oxid dusnatý (NO) a Oxid dusičitý (NO2)

V plynnom stave ide o červenohnedý agresívny a prudko jedovatý plyn. V kvapalnom stave je to žltohnedá látka, ktorá tuhne na bezfarebné kryštály. Vzniká v spaľovacích motoroch za vysokých teplôt oxidáciou vzdušného dusíka.

Oxid dusičitý je pohlcovaný hlienom dýchacích ciest na 80 až 90 % a spôsobuje zápaly dýchacích ciest od ľahkých foriem až po pľúcny edém.

Oxid dusičitý je spoločne s oxidom síry súčasťou kyslých dažďov. NO2 súčasne s kyslíkom a tekutými organickými látkami významne prospieva pri vytváraní prízemného ozónu a vzniku fotochemického smogu.

 

Oxid dusnatý (NO) reguluje prietok krvi

K mnohým životne dôležitým úlohám, ktoré oxid dusnatý vykonáva, patrí aj rola vazodilátora. Pomáha teda regulovať prietok krvi do všetkých častí tela. Uvoľňuje a rozširuje cievy, aby krv mohla účinne zásobovať srdce a ďalšie orgány.

Bráni vytváraniu krvných zrazenín, mozgovej mŕtvici, srdcového infarktu a reguluje krvný tlak. Spomaľuje tvorbu aterosklerotických plátov v cievach a znižuje cholesterol.

Imunitný systém využíva NO na ničenie infekčných baktérií, vírusov a parazitov. Obmedzuje bujnenie rakovinových buniek. Slúži ako prevencia alzheimerovej choroby, znižuje opuchy a problémy pri artritíde a má protizápalové účinky.

Oxid dusnatý bráni vytvoreniu žalúdočných vredov, kde zaisťuje prekrvovanie sliznice tráviaceho ústrojenstva. Ako neurotransmiter zvyšuje prekrvenie genitálií a je veľmi dôležitý na zaistenie normálnej sexuálnej funkcie. To viedlo k vývoju lieku Viagra a voľnopredajných liekov na podporu erekcie.

 

 

 

Potraviny na podporu erekcie

Problémy s erekciou spôsobujú aj zlé stravovacie návyky a nízka hladina testosterónu. Predstavíme si 6 potravín, ktoré majú preukázateľný vplyv na jednoduchší prietok krvi a produkciu oxidu dusnatého, čo sú zásadné faktory zlepšenia erekcie.

 

Nepražené RAW kakao

Bežne predávané výrobky z kakaa sú vyrábané pri vysokých teplotách, kedy sa všetky pozitívne prvky kakaa strácajú. Patria sem antioxidanty a najmä látky podporujúce tvorbu oxidu dusnatého.

RAW – surové, neopražené kakao patrí medzi najzdravšie potraviny. Jeho chuť je horká a štúdie dokazujú, že RAW kakao znižuje systolický tlak. Znamená to, že látky v kakau rozširujú cievy a umožňujú lepší prietok krvi, čo predstavuje kľúčový proces dôležitý pre kvalitnú erekciu.

Cievy v ľudskom tele sú zvnútra vystlané vrstvou buniek s názvom endotely a ich kvalita a pružnosť je úmerná kvalitnej erekcii. Netepelne spracované kakao obsahuje flavonoidy, priaznivo pôsobia na endotely, regenerujú a spevňujú cievy.

RAW kakao zvyšuje produkciu oxidu dusnatého. Navštívte obchod so zdravou výživou alebo si ho kúpte cez internet. Ide o jeden z najlepších zdrojov pre kvalitnú erekciu.

 

Slovenský cesnak

Napriek svojej aróme, ide o jednu z najlepších potravín pre mužov. Má super účinok na tvorbu testosterónu a je veľmi účinný na podporu erekcie. Štúdie tiež potvrdzujú, že cesnak znižuje krvný tlak omnoho lepšie než niektoré lieky na predpis.

Pri teľatách dokáže zvýšiť prietok krvi o 15 % a podľa záverov vedcov je spôsob, akým cesnak pôsobí na zvieratá úplne rovnaký aj u ľudí. Český cesnak patrí k najlepším na svete.

 

Granátové jablko

Bez debaty ide o najlepšie ovocie na podporu erekcie, ktoré ovplyvňuje aj tvorbu testosterónu. Existuje niekoľko štúdií poukazujúcich na výnimočný efekt granátového jablka na kardiovaskulárne zdravie a podporu erekcie.

Razantne zvyšuje hladinu oxidu dusnatého a pritom ho súčasne aj chráni proti voľným radikálom a oxidácii. Dlhodobá izraelská štúdia potvrdzuje vysoko pozitívny vplyv konzumácie granátového jablka na krvný tlak.

Po 3 rokoch pravidelného pitia fresh džúsu z granátového jablka (nie koncentráty zo škatúľ) sa u testovaných ľudí znížil povlak arteriálnych stien v priemere až o 30 %.

Potvrdený bol aj vplyv granátového jablka na kvalitu endotelu a zlepšenie prietoku krvi. Granátové jablko by malo byť pravidelne radené do mužského jedálnička. Na požadovaný efekt skutočne nefungujú žiadne extrakty z granátového jablka. Tento účinok má len čerstvé ovocie alebo jeho šťava.

 

Špenát

Špenát je bohatý na prírodný nitrát, teda dusičňany. Táto látka sa pri kontakte s jazykom a črevnou mikroflórou mení na oxid dusnatý, ktorý je potrebný na kvalitnú erekciu. Špenát sa skúmal v rámci štúdie, kedy bol sledovaný vplyv potravín bohatých na dusičňany a ich premena na oxid dusnatý.

Bol vyhodnotený ako jeden z najlepších. Je bohatý na látku ecdysterone, ktorá bola v jednej zvieracej štúdii zameranej na silu účinnejšia než anabolické steroidy. Pokiaľ sa vám vďaka tejto látke zvýši hladina testosterónu, súčasne sa vám tým zlepší aj erekcia.

Špenát obsahuje veľa vitamínov a minerálov potrebných na tvorbu oxidu dusnatého a podporu erekcie. Vždy si radšej kupujte špenát listový, nesekaný, nemrazený, ktorý obsahuje viac prospešných látok. Ešte viac dusičnanov nájdete v rukole. Účinné sú všetky druhy listových šalátov. Ak si neurobíte šalát, skúste mixované smoothie.

 

Vlašské orechy

Všetky orechy pomáhajú zlepšovať kvalitu erekcie. Zďaleka najlepšími sú však vlašské orechy. Sú bohaté na L-arginín, aminokyselinu premieňajúcu sa v tele na oxid dusnatý.

V istej štúdii sa napríklad značne znížil krvný tlak po požití 6 až 8 vlašských orechov. Rovnaké výsledky majú problém dosahovať aj lieky na predpis. Proces premeny vysokého obsahu L-arginínu na oxid dusnatý vo vlašských orechoch vašej erekcii veľmi prospeje. Okrem vlašských orechov sú na L-arginín veľmi bohaté aj mandle či lieskovce.

 

Šťava z červenej repy

Šťava z červenej repy obsahuje veľký počet nitrátov a pomáha zvyšovať oxid dusnatý v tele. Dokáže znížiť hladinu estrogónu v tele a podporiť tvorbu testosterónu. V jednej štúdii z roku 2015 sa zistilo, že 250 ml šťavy z červenej repy značne znížilo hladinu krvného tlaku.

Rovnaké množstvo dokázalo zvýšiť hladinu cGMP – cyklický guanosinmonofosfát. Táto látka je jednou z najdôležitejších látok na dosiahnutie kvalitnej erekcie. Hlavnou úlohou oxidu dusnatého je zvýšiť produkciu cGMP, ktorá následne uvoľňuje cievy. Zaberá aj zeler, mrkva, petržlen či reďkvička. Účinná je aj vyššie uvedená dyňa.

 

Vedľajšie účinky a možné nežiadúce účinky

Ak sa nepredávkujete, nič vám nehrozí. V prípade, že to preženiete, môže sa objaviť hnačka, žalúdočná nevoľnosť, bolesti hlavy, poruchy spánku, pocit slabosti, hypertenzia, hyperglykémia, zvýšené potenie, vracanie, dýchacie problémy (astma) a svrbenie. Pri užívaní akéhokoľvek potravinového doplnku preto dodržujte dávkovanie.

ĎALEJ ČÍTAJTE: Kovičník ako lacná a čisto prírodná podpora erekcie. 

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze