Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Testosterónové tablety – rýchla posila mužnosti

1/52/53/54/55/5 (4 hlasů, průměr: 4,50 z 5)
Loading...

Vo veku 40 rokov máte pravdepodobne zníženú hladinu mužského pohlavného hormónu testosterónu. Spoznáte to jednoducho. Nemáte chuť na sex a chýba vám sexuálna výkonnosť. Rovnako klesá energia a celková dravosť.

Dobrou správou je, že existujú spôsoby na zvýšenie hladiny mužského pohlavného hormónu. Medzi ne patria testosterónové tabletky na chemickej báze. Ďalej tabletky na báze prírodnej (inak aj doplnky a testosterónová terapia).

Niektoré tabletky sú vo forme lieku na recept a dokážu pozdvihnúť hladinu testosterónu vďaka účinným látkam a steroidnému efektu. Iné tabletky a kapsule naopak stavili na mix vitamínov, minerálov a prírodných bylín.

Na trhu existuje  mnoho volieb na zvýšenie hladiny mužského hormónu. Len časť z nich je naozaj bezpečná a účinná. Aké sú možnosti voľby sa dočítate ďalej.

testosterónové tablety

Výrobkov pre podporu testosterónu je toľko, že je náročné sa v nich orientovať

 

Prečo zvyšovať hladinu testosterónu?

Pokiaľ to ešte neviete, testosterón a estrogén sú sexuálne hormóny. Obe pohlavia, muži aj ženy, produkujú oba tieto hormóny. Muži podstatne viac testosterónu, ženy naopak viac estrogénu.

Mužský pohlavný hormón testosterón môže za rast penisu počas puberty. Tiež podporuje ďalšie fyzické aspekty, ako je hlboký hlas, rast fúzov, spevnenie svalov.

Najviac je sexuálne vzrušenie a výkonnosť úzko spojená s množstvom testosterónu v tele. Hormón stúpa a klesá v priebehu celého dňa. Mnoho mužov je najviac sexuálne vzrušených ráno, pretože vtedy je hladina testosterónu najvyššia. Hladina výrazne rastie počas spánku.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: 8 nepríjemných prejavov zníženej hladiny testosterónu. 

 

Čo sú testosterónové tabletky?

Testosterónové tabletky je možné rozdeliť na dve zásadné skupiny. Do prvej spadajú lieky na predpis. V prípade druhej skupiny ide o prírodné potravinové doplnky. Niektoré z nich sú klinicky testované a štúdie dokladujú ich efekt, iné sú stále predmetom skúmania.

 

Testosterón v tabletkách a hormonálna terapia

Tabletky s testosterónom sú primárne určené na orálne užitie. Nie sú ale tak efektívne vo zvýšení hladiny hormónu, ako hormonálna terapia.

V tomto prípade lekári dávajú hormón priamo do tela. Terapia je síce veľmi efektívna a krátkodobo zvýši obsah testosterónu v krvi v rade stoviek percent, ale je veľmi nákladná a s vedľajšími účinkami.

Rozhodne najlepšie sú v tomto prípade prírodné doplnky stravy, ktoré síce nespôsobujú masívne nárasty hormónov, avšak vychádzajú z dlhodobého hľadiska cenovo najvýhodnejšie.

Plusom je aj to, že sú bez vedľajších účinkov. Predstavujú teda pomerne lacnú a bezpečnú alternatívu na zvýšenie hladiny testosterónu.

 

Prečo užívať testosterónové tabletky?

Jednoznačným motívom, prečo brať tabletky, je potreba muža doplniť stratenú hladinu svojho pohlavného hormónu. Úroveň testosterónu sa v priebehu života mení. Po 30. roku dochádza k prvému poklesu.

Najväčšími užívateľmi tabliet na testosterón sú muži od 40. roku a viac. Tí už znateľnejšie pociťujú stratu záujmu o sex, menší príliv energie a nastávajúce problémy s erekciou.

Mnoho tabletiek dokáže doplniť hladinu testosterónu na úroveň mladého veku. Takže muž je schopný nabiť znovu pozitívnu sexuálnu energiu. Z tohto efektu môžu ťažiť muži takmer všetkých vekových kategórií od 30. roku a viac.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: 10 dôvodov oslabenej erekcie u mladých mužov.

 

Fungujú testosterónové tabletky?

Tu záleží na konkrétnom prípade. Pokiaľ pôjde o prípad pacienta, ktorý trpí hypogonadizmom (telo má problém tvoriť vlastný testosterón), potom testosterónové tabletky ani prirodzené doplnky nebudú stačiť.

Tu pomôže len terapia, kedy je hormón daný do tela priamo injekciou či iným spôsobom. Tabletky budú fungovať predovšetkým tam, kde k poklesu hormónu dochádza prirodzeným spôsobom.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Podrobne o testosterónovej injekcii.

 

Riziká užívania hormonálnych tabliet

Prírodne zamerané doplnky väčšinou neznamenajú väčšiu hrozbu. Vedľajšie efekty prakticky neexistujú, pretože doplnok na erekciu sa skladá výhradne z prírodných látok.

Testosterónové tabletky na chemickej báze sú už trochu iný príbeh. V princípe ide o lieky a anaboliká so steroidným účinkom. Tu existujú rôzne riziká spojené so srdcovými problémami.

Štúdia zverejnená v The New England Journal of Medicine uvádza, že niektorí muži nad 65 rokov zaznamenali srdcové problémy po tom, čo užili testosterónový gél, čo je určitá forma hormonálnej terapie. Na chemické testosterónové tabletky je možné pozerať podobne, len vedľajšie účinky budú oveľa miernejšie.

Neskoršia štúdia ukázala, že ohrození boli aj muži mladší ako 65 rokov. Umelá terapia testosterónom teda nie je bez rizika. Vždy konzultujte akúkoľvek tabletku alebo hormonálnu terapiu so svojím lekárom. Nikdy nekupujte tieto lieky načierno.

 

Ako fungujú testosterónové tabletky?

V podstate existuje niekoľko spôsobov, ako navýšiť testosterón v tele:

 • testosterónové tabletky (steroidy a lieky)
 • testosterónová terapia (injekcia, gély, implantáty a podobne)
 • doplnky stravy na podporu testosterónu (prírodný základ)

Všetky tieto spôsoby dokážu navýšiť hladinu hormónu. Najefektívnejšia je testosterónová terapia, ktorá však znamená aj veľa vedľajších účinkov.

Ďalším variantom sú tabletky na báze steroidov, teda obsahujú účinné látky na navýšenie pohlavného hormónu. Prípadne obsahujú priamo dávku testosterónu, ktorý sa dostáva cez tráviaci trakt do organizmu.

Doplnky stravy sú posledným variantom, ako navýšiť testosterón. Majú menší nástup účinku ako predošlé varianty, ale sú takmer bez vedľajších efektov.

 

Hormón je možné zvýšiť aj bez testosterónových tabliet

Pokiaľ chcete zvýšiť testosterón prírodnou cestou bez použitia chemických tabletiek, existuje prirodzená cesta. Tá je založená na vyváženej strave bohatej na vitamíny a minerály. Zdravý životný štýl je najistejším kľúčom na zvýšenie hladiny testosterónu.

Spolu s prírodnými doplnkami ide o veľmi silnú kombináciu na zvýšenie hladiny mužského pohlavného hormónu. Za týmto názorom stojí väčšina lekárov a výživových špecialistov.

 

Testosterónové tabletky a ich benefity

Zvýšenie voľného testosterónu

Približne 60 % testosterónu v mužskom tele sa viaže na globulín. Akonáhle sa naviaže, stráca testosterón svoj anabolický efekt a mizne aj celkový vplyv na mužské libido. Niektoré testosterónové tabletky sú poskladané tak, aby navýšili množstvo voľného testosterónu v obehu.

 

Zníženie estrogénu

Telo muža obsahuje enzým nazývaný aromatáza. Ten je zodpovedný za produkciu estrogénu. Niektoré testosterónové tabletky obsahujú látky, ktoré potlačujú tento enzým. S poklesom estrogénu rastie v tele podiel testosterónu.

 

Druhy testosterónových tabletiek

Najprv sa pozrieme na tabletky na chemickej báze. Ich účinky často využívajú kulturisti na rýchle navýšenie testosterónu. Efektivita je síce vysoká, ale vedľajšie efekty a dôsledky na zdravie znamenajú pre normálneho človeka príliš vysokú cenu.

 

Metyltestosterón

Je prvým steroidom vytvoreným pre orálne podanie. Doktori ho v medicíne používajú ako liek pre muža s oligozoospermiou (nedostatok spermií). Pri zvýšení hladiny dochádza súbežne k zvýšeniu libida a sexuálnej energie.

Nevýhodou orálneho podania je, že veľká časť látky je metabolizovaná a deaktivovaná pri prvom prechode pečeňou. Do krvi tak prejde maximálne 5 10 % účinnej látky.

 • Dávkovanie – odporúčaná dávka je 3 až 8 tabliet za deň.
 • Nežiaduce účinky – jedným z vedľajších účinkov je rast agresivity. Tento efekt využívajú športovci v silových a bojových športoch.

Vzpierači používajú prípravok s obľubou pred náročným tréningom a súťažami. Efekt nastáva už hodinu po požití. U muža sa zvýši agresivita, sebavedomie a sexuálne libido.

Androgénne pôsobenie však znamená aj rad nežiaducich účinkov. Po užití hrozí vypadávanie vlasov, akné, zväčšenie prostaty a podobne. Tiež je ohrozená pečeň. Dlhodobé užívanie prípravku ju môže poškodiť. Maximálna doba podávania je tak odporučená po dobu 6 až 8 týždňov. Potom by mala nasledovať minimálne rovnako dlhá prestávka.

 

Cena tabliet

 • Methyltestosterone – GENESIS, 100 tabliet po 25 mg za cenu 30 eur.
 • Methyltestosterone – HUBEI, 50 tabliet po 10 mg za cenu 15 eur.

 

Undestor

Ide o mäkké oválne tobolky s lesklým poťahom. Obsahujú 40 mg účinné látky testosteroni undcanoas. Táto látka sa v tele premieňa na testosterón. Tento liek nasadzujú v prípade nízkej alebo nulovej hladiny testosterónu u muža (takzvaný hypogonadizmus).

 • Dávkovanie – Berú sa 3 až 4 tobolky za deň počas prvých 2 až 3 týždňov. Potom dávka klesá na 1 až 3 tobolky denne. Prípravok je potrebné užívať spolu s jedlom. Tobolky sa dávkujú celé. Je potrebné zapíjať ich dostatočne veľkým množstvom vody. Dávka sa vždy delí na dve polovice – jednu rannú a jednu večernú.
 • Nežiaduce účinky – u mužov hrozí pred dlhším braním strata plodnosti, pretože prípravok potlačuje tvorbu spermií.

 

Cena, dostupnosť

 • Undestor je liečivý prípravok a dostanete ho len na lekársky predpis.
 • Balenie obsahuje 60 mäkkých toboliek pri cene okolo 12 eur.

 

Clomiphene citral

Prípravok je určený na liečbu sterility u mužov a navýšenie testosterónu. Dokáže veľmi dobre harmonizovať narušenú produkciu mužského pohlavného hormónu. V priemere za 10 až 14 dní.

 • Nežiaduce účinky -– sú veľmi odraďujúce. Dochádza k silným poruchám zraku, bolestiam žalúdku, nárastu hmotnosti, návalom tela a môže dôjsť k porušeniu pečene.
 • Dávkovanie – Denná dávka sa pohybuje okolo 50 až 100 mg a prípravok sa berie maximálne po dobu 5 dní s následným znižovaním dávky. Nakoniec sa prípravok úplne vysadí po dobe 10 až 14 dní.

 

Cena a dostupnosť

Balenia sú v dávkovaní 25 mg alebo 50 mg v jednej tablete za cenu zhruba 14 eur/balenie.

 

Cyclofenil

Ide o veľmi slabý estrogén brániaci receptorom estrogénov spojiť sa s inými silnými estrogénmi. Tento antiestrogén bráni rastu estrogénov v tele a tvorí tak lepšie podmienky pre rast testosterónu. Hlavná sila prípravku spočíva vo zvyšovaní mužského pohlavného hormónu. Po použití prípravku rastie mužom libido a celková sila energie.

 • Nežiaduce účinky – Oproti ostatným tabletkám sú pomerne mierne. Zriedka sa objavuje ľahké akné, prípadne návaly.
 • Dávkovanie – Denná dávka sa pohybuje v rozmedzí 100 až 200 mg za deň po dobu 4 – 6 týždňov. Po tejto dobe účinnosť prípravku klesá. Najvyššiu účinnosť vykazuje prípravok, pokiaľ sa rozdelí na dve časti. Prvá sa berie ráno nalačno a druhá tesne pred spaním.

 

Cena a dostupnosť

Tabletky dostanete s obsahom 100 mg alebo 200 mg.

 

Prírodné testosterónové tabletky

Ako vidieť, chemické tabletky naozaj nie sú bez rizík. Na navýšenie testosterónu pri nich síce opravdu dôjde, ale nie je možné brať ich dlhodobo a bez dôsledku na zdravie. Preto sú podľa môjho názoru aj skúseností lepšie prírodné tabletky (doplnky stravy) na zvýšenie hladiny testosterónu.

Je možné užívať ich dlhodobo a bez výrazných vedľajších účinkov. Prírodné zloženie, výber byliniek overených generáciami pred nami, kľúčové minerály a vitamíny spolu s laboratórnymi podmienkami pri výrobe robia z doplnkov na obnovu mužského hormónu tu správnu a predovšetkým bezpečnú voľbu.

 

Ďalšie články o potrebe dostatočnej hladiny testosterónu v krvi a metódy jeho zvýšenia

Testosterónové injekcie dokážu zruinovať erekciu a poškodiť zdravie
Testosterónové tablety ako rýchla posila mužnosti
Doplnenie testosterónu – 12 krokov k spoľahlivej mužnosti
TESTOSTERÓN – podrobný profil účinnej látky na erekciu

 

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze