Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Slabá erekcia – príčiny, ktoré odstránite aj sám a tie, ktoré sa dajú vyliečiť

1/52/53/54/55/5 (3 hlasů, průměr: 4,33 z 5)
Loading...

Celý týždeň to ide v práci od desiatich k piatim. Na čo siahnete, to sa vám nedarí. Šéf vám nedá ani chvíľu pokoja. Neustále od vás niečo chce, neustále vám pridáva ďalšie a ďalšie úlohy, aj keď nemáte hotové ani tie predchádzajúce. Cítite sa ako jedno veľké klbko nervov.

Keď potom prídete konečne domov a chcete si oddýchnuť, naraz sa objaví ďalšia pohroma. Nechce sa vám postaviť. Nech robíte, čo robíte, váš penis nechce spolupracovať. Proste si tam len tak visí a nič. Aj keď je vaša priateľka nádherná, sexi a pomilovali by ste ju hneď, len ako ju vidíte, penis sa nie a nie postaviť. Celý „skvelý“ deň tak zakončíte naviac ešte aj fiaskom v posteli…

Kde sa berie slabá erekcia? Prečo niektorí muži s týmto javom nemajú absolútne žiadny problém, ale ruka „šťasteny“ si ukázala práve na vás? V čom tkvie tajomstvo alfa samcov z porno filmov, ktorí môžu sexovať neustále a bez problémov? Poďme sa na to spoločne pozrieť.

muž so slabou erekciou

Oslabenie erekcie patrí medzi najväčšie mužské mindráky. Necítia sa silní a klesá ich ego a záujem o ženy. Preto sa erekcia musí rýchlo posilniť.

 

Slabá erekcia u mladých vs. starších mužov

Najprv si ale slabú erekciu musíme riadne rozlíšiť. U mladých mužov sa totiž bude prejavovať inak ako u tých starších. Konkrétne a presné rozdelenie problémov s erekciou nájdete v článku Mužská frigidita – 17 dôvodov oslabeného záujmu o sex.

Pokiaľ máte okolo dvadsať rokov, nemusíte sa báť, že by na vine bola napríklad zväčšená prostata. To je skoro nepravdepodobné. Skôr bude na vine nervozita, stres, obavy či strach.

Naopak, pokiaľ máte viac ako 65 rokov, asi už neriešite obavy zo sexu ako novej životnej skúsenosti, ale skôr bude na vine úbytok mužských hormónov či nejaké ochorenie.

Naviac je potrebné rozlíšiť problém s erekciou od poklesu sexuálnej chuti, ku ktorému dochádza často pri dlhodobých vzťahoch. Pokiaľ je vaša erekcia pevná, vedie k vyvrcholeniu, aj keď v kratšom intervale, mávate ranné erekcie či erekciu pri masturbácii, najskôr problém s erekciou mať nebudete,vysvetľuje MUDr. Veronika Horáková. Ak vás téma nechuti na sex u mužov v dôsledku stereotypu vo vzťahu zaujala, môžete si prečítať tento článok.

Poďme sa pozrieť na koreň slabej erekcie v porovnaní mladých a starých mužov.

 

Slabá erekcia u mladých mužov

Nezáleží na tom, koľko máte rokov alebo z akých sociálnych pomerov pochádzate. Každý muž na svete, a to aj ten mladý, môže zažiť slabú erekciu.

Erektilné problémy sa vyskytujú aj u mužov mladších, zvlášť u tých, ktorí začínajú svoj pohlavný život. V tomto veku sú problémy väčšinou psychogénneho charakteru. Nie sú podmienené cievnou nedostatočnosťou alebo neurologickými problémami, ale najskôr neistotou a neskúsenosťou.

U starnúcich mužov sa potom samozrejme zvyšuje podiel tých, u ktorých sú predovšetkým cievne problémy,uvádza v rozhovore pre magazín Zdravie prof. PhDr. Petr Weiss, Ph. D., klinický psychológ, psychoterapeut a sexuológ.

Nemusíte sa preto báť, že by to bolo niečo divné alebo nenormálne. Každý muž sa s týmto problémom stretne, len sa o tom príliš nehovorí. Čo za týmito problémami v mladom veku stojí?

 

Základné príčiny slabej erekcie u mladých mužov

Stres

Ako uviedol pán prof. PhDr. Petr Weiss, Ph. D. v mladom veku sú najväčšími ničiteľmi pevnej erekcie psychogénne faktory. Medzi ne sa zaraďuje v prvom rade stres.

Áno, o strese toho bolo už napísaného veľa. Asi teda nemusíme opakovať, že je to asi jeden z najväčších problémov moderného ľudstva. Ľudia sú v dnešnej dobe veľmi vystresovaní, čo nevedie k ničomu inému, než k poruchám erekcie. V strese skrátka nemôžete podávať skvelé výkony. Tak to proste je.

Zmeňte svoj životný štýl, snažte sa viac odpočívať a meditovať a časom problémy s erekciou odznejú samy. Zároveň je dôležité, či sa u vás problémy s erekciou vyskytujú pravidelne alebo len občas.

Určite je podstatné vedieť, či ide o problém pri každom pohlavnom styku, či sa erekcia dostavuje ráno, či je dostatočne pevná, či je pri masturbácii všetko v poriadku alebo či ani pri nej nedosiahnete ejakuláciu. Vzhľadom na dlhodobý problém by som odporučila urologické vyšetrenie, odber pohlavných hormónov, prípadne sexuológa,uvádza MUDr. Veronika Horáková.

 

Únava

Na druhom mieste stojí únava. Tá hrá v sexuálnom živote muža obrovskú rolu. Nielenže, rovnako ako vystresovaný, nemôžete ani unavený podávať skvelé výkony, ale tiež málo spánku vedie k nižšej produkcii hormónu testosterónu, ktorý stojí za všetkou vašou mužnosťou. Testosterón sa totiž v tele muža tvorí najmä v dobe hlbokého spánku. A pokiaľ nebudete mať spánku dostatok, nebudete mať ani dostatok testosterónu.

Dopriavajte si preto viac spánku aj odpočinku a uvidíte, že po čase už ani nebudete vedieť, čo to tá slabá erekcia znamená.

 

Prepracovanosť

Spoločne so stresom a s únavou súvisí aj prepracovanosť. Dni aj noci strávené v práci alebo nad učebnicami sú síce občas potrebné, ale nesmiete to preháňať. Potom totiž nemôžete očakávať, že vám bude tvrdo stáť.

Odpočívajte, odpočívajte, odpočívajte. To je základné heslo pevnej erekcie. Snažte sa uchytiť si čas pre seba a nezatvárajte sa stále len nad knihami alebo v kancelárii. Život predsa nie je len o tom.

 

Príliš častá sexuálna aktivita

Áno, aj príliš častý sex alebo masturbácia môže ovplyvniť tvrdosť vašej erekcie.

Erekcia môže byť oslabená v dôsledku častých sexuálnych aktivít. Penis, samozrejme, musí byť na erekciu stimulovaný, aby došlo ku kvalitnej erekcii. Stimulácia prebieha buď priamo dotykom, alebo predstavami psychicky.

Nedostatočnosť erekcie môže byť podmienená psychicky, vplyvom liekov, chorobou, hormonálnou poruchou. U mladých mužov je najčastejší vplyv psychiky. Preto odporúčam psychickú vyrovnanosť a v prípade opakovanej poruchy erekcie pri pohlavnom styku vyšetrenie lekárom a adekvátnu liečbu,popisuje MUDr. Jan Vašinka.

Jednoducho povedané môžete byť zo sexu tak unavený, že sa vám už ani nepostaví. Na druhej strane to ale nie je nič hrozné, čo by aspoň jednodenný sexuálny pôst nespravil.

 

Obavy

Pred prvým sexuálnym stykom, samozrejme, panujú v mužovi obavy. Obavy, či to zvládne, či sa mu to bude páčiť, či svoju partnerku dostatočne uspokojí a veľa, veľa ďalšieho. Obáv má mladý muž celý rad. A bohužiaľ väčšinou je muž tak vystresovaný z prvého milovania, že sa potom väčšinou aj tie najčernejšie obavy vyplnia.

Pri tejto príčine pre vás máme dobrú správu – sama odznie. Hneď, ako získate istú dávku skúseností a praxe, budete sa pohybovať v posteli ako ryba vo vode.

 

Drogy

Na vine môžu byť aj omamné a psychotropné látky. Aby ste boli správnym alfa samcom, musíte mať úplne čistú hlavu. V opačnom prípade sa vám ľahko môže prihodiť, že vám nebude stáť.

Snažte sa preto drogám a iným omamným látam vyhýbať a uvidíte, že aj pevná erekcia sa dostaví.

 

Alkohol

A na záver tu uvedieme aj alkohol. Opitý nemôžete často ani stáť na nohách, tak ako by ste potom chceli vôbec vykonávať sex? Vyčistite si preto hlavu a uvidíte, že vám opäť bude stáť, ako kedysi. Vytriezviete a získať späť sexuálnu sebadôveru.

 

Slabá erekcia u starších mužov

Samozrejme, s mladosťou problémy s erekciou nemusia odznieť. Slabá erekcia sa u vás môže objaviť aj vo vyššom veku.

Potvrdzuje to aj prof. PhDr. Petr Weiss, Ph. D.:Podľa nášho niekoľko rokov starého výskumu sana Slovensku vyskytujú erektilné dysfunkcie rôzneho stupňa závažnosti až v prípade 52 % percent mužov stredného veku, t. j.. vo veku medzi 35 65 rokov. Asi v prípade jednej štvrtiny z nich sú problémy tak závažného charakteru, že vyžadujú odbornú pomoc.

Ako hovorí prof. PhDr. Petr Weiss, Ph. D., kedysi sa ľudia domnievali, že sú problémy s erekciou spôsobené len psychologickými faktormi, teda stresom, únavou alebo prepracovaním, čo už sme tiež uviedli vyššie.

Dnes sa sexuológovia prikláňajú skôr k tomu, že dokonca až 80 percent ťažkostí spôsobujú somatické faktory, teda že sú cievneho a neurologického pôvodu. Príčina erektilných problémov je pritom pravdepodobne závislá predovšetkým od veku pacienta. V mladosti isto prevládajú skôr psychogénne príčiny a so stúpajúcim vekom stále viac dôvody somatické,hovorí prof. PhDr. Petr Weiss, Ph. D.

To teda znamená, že s pribúdajúcim vekom sú na vine skôr problémy fyzického charakteru. Aké to sú?

 

Príčiny slabej erekcie u starších mužov

Znižujúca sa hladina mužských hormónov

Základnou príčinou slabej erekcie u starších mužov je postupne sa znižujúca hladina mužských hormónov. Tie postupne, či už chcete alebo nie, klesajú. Už v päťdesiatich rokoch môžete mať v tele o 50 % menej testosterónu, ako v dvadsiatke.

Riešenie, samozrejme, môže byť jednoduché – prírodné zvyšovanie hladiny testosterónu v tele. Pomôcť vám môže kotvičník zemný, v ktorom bolo niekoľkými od seba nezávislými štúdiami zistený pozitívny vplyv na prirodzené zvýšenie hladiny testosterónu v tele.

Hlavná štúdia, ktorá toto tvrdenie potvrdila, je Pilot Study on the Effect of Botanical Medicine (Tribulus terrestris) on Serum Testosterone Level. Tá priniesla prevratné zistenia. Po troch mesiacoch užívania preukázala štatisticky významný rozdiel v hladine testosterónu v prípade sledovanej skupiny mužov a zároveň tiež zlepšenie sexuálnych funkcií, najmä erekcie.

 

Problémy s krvným tlakom

Aj problémy s krvným tlakom vám môžu napáchať v posteli neplechu. A nezáleží na tom, či trpíte vysokým či príliš nízkym tlakom. Pokiaľ váš tlak nie je v normále, nemôže byť v normále ani vaša erekcia. O tom sme tiež písali v článku Vysoký tlak a erekcia – stav ciev silno ovplyvňuje silu erekcie.

Na pomoc si ale opäť môžete prizvať prírodného pomocníka. Macu peruánsku. V tej bolo odborným výskumom Effect of Lepidium meyenii (MACA) on sexual desire and its absent relationship with serum testosterone levels in adult healthy men zistený pozitívny vplyv na sexuálnu túžbu po najmenej šiestich týždňoch užívania. Užívajte preto macu peruánsku aspoň 6 týždňov a budú sa diať divy.

 

Obezita

S pár kilami naviac sa človek vyrovná. Avšak s obezitou je už život pomerne náročný. Asi vám to nemusíme príliš objasňovať. Obezita nie je len zabijakom pevného zdravia a kondície, ale tiež sexuálnej aktivity.

V tomto prípade vám síce opäť môžu pomôcť prírodné výťažky a určité rastlinky, o ktorých sme sa zmienili vyššie, ale bolo by to len vybíjanie klinu klinom. V tomto prípade musíte prejsť k riešeniu základného problému, a to k schudnutiu. Snažte sa schudnúť aspoň niekoľko kíl a uvidíte, že sa budete cítiť oveľa lepšie.

 

Cukrovka

Ďalšou príčinou, prečo už vám v posteli nestojí ako za mladi, môže byť cukrovka. Odbornou štúdiou Study of risk factors for erectile dysfunction in patients with type 2 diabetes mellitus: Correlation to serum testosterone level bola skutočne odhalená priama súvislosť medzi diabetom typu 2 a erektilnou dysfunkciou.

Táto štúdia bola vykonaná na 100 mužských pacientoch s diabetom typu 2 vo veku nad 40 rokov a s dĺžkou trvania diabetu viac ako 5 rokov. Pacienti zo štúdie boli podrobení dôkladnej anamnéze a problémy s erekciou boli práve u mužov s diagnostikovaným diabetom štatisticky vyššie ako u zdravých mužov.

Aké je riešenie? Napodiv opäť prírodné výťažky z kotvičníka zemného.

Štúdia s názvom Hypoglycemic effect of saponin from Tribulus terrestris skúmala účinky užívania kotvičníka zemného na diabetes typu 2 a prišla s prevratnými výsledkami. Po troch mesiacoch užívania sa v prípade sledovanej skupiny významne znížila hladina cukru v krvi a hladina cholesterolu.

Ďalšia štúdia, tentoraz na zvieratách, tiež preukázala, že kotvičník zemný môže znížiť hladinu cukru v krvi, pomáha chrániť pred poškodením ciev a pomáha predchádzať zvýšeniu hladiny cholesterolu v krvi.

A ako sme už uviedli vyššie, kotvičník je tiež skvelým sexuálnym budičom, a tak s ním zabijete hneď dve muchy jednou ranou.

 

Rakovina prostaty

Veľmi nepríjemnou príčinu slabej erekcie môže byť aj rakovina prostaty. Nechceme vás tu síce desiť, ale rakovina prostaty je jeden z najčastejších karcinómov u mužov. Preto ju tu musíme zmieniť.

Akékoľvek rozširovanie rakoviny dokáže prevrátiť celý život hore nohami, a to aj ten sexuálny. Výnimkou, samozrejme, nie je ani rakovina prostaty. Súvislosť medzi rakovinou prostaty a erektilnou dysfunkciou bola zmapovaná v odbornej štúdii Erectile dysfunction and the risk of prostate cancer. Podľa tejto štúdie môže slabá erekcia predznamenať nástup alebo dokonca prítomnosť rakoviny prostaty.

Liečbu vám môže odporučiť a presne určiť len váš lekár. Tu si nedovolíme radiť ani nič odporúčať. Rozhodne neodporúčame liečbu bylinkami ani nejakou zeleninou. V tomto prípade je potrebné siahnuť po radikálnom a účinnom riešení.

 

Nevhodné lieky

Na vine môžu byť aj nevhodné lieky, ktoré užívate, či už na niektoré vaše ochorenie, alebo ako doplnok, napríklad v podobe steroidov. Lieky totiž môžu pomáhať aj prinášať negatívne účinky.

Štúdia z amerického ústavu Kaiser Permanente Southern California´s Department of Research and Evaluation potvrdila, že slabá erekcia môže mať súvislosť s užívaním určitých liečiv. Napríklad bol zistený negatívny vplyv liekov pre liečbu vysokého krvného tlaku. Tie uvoľňujú niektoré hladké svalstvo, ktoré sa nachádza práve napríklad v penise.

Dr. Steven J. Jacobsen, spoluautor štúdie, naviac ešte upozornil na jednu dôležitú skutočnosť:Hoci sme počítali s tým, že muži, ktorí majú vysoký tlak, trpia obezitou, nadbytočným cholesterolom alebo depresiami, sú ohrození erektilnou dysfunkciou. A tu je ešte iná príčina, ktorá zatiaľ zostáva skrytá pod povrchom. Môže to byť napríklad vzájomná interakcia medzi liekmi.

Pokiaľ teda užívate viac liekov naraz a trápi vás slabá erekcia, môže byť práve v tom zakopaný pes. Riešenie je jednoduché – snažte sa zlepšiť životný štýl, trochu schudnite, zlepšite si fyzičku, posilňujte svoju obranyschopnosť a samozrejme čo najviac obmedzte prijímané lieky. Vďaka tomu sa vám opäť vráti sexuálna túžba.

 

Zväčšená prostata

Okrem chorôb alebo napríklad rakoviny prostaty môže stáť za slabou erekciou aj zväčšená prostata. Podľa odborníkov by síce nemala vašu sexuálnu funkciu nijako narušiť, ale pokiaľ narastie do obrích rozmerov, môže aj tá napáchať zlobu.

Ideálna je prevencia proti zväčšovaniu prostaty – celoživotný zdravý životný štýl, zdravá strava, udržovanie dobrej kondície. Pokiaľ už predsa len začne rásť a mohutnieť, môže vám pomôcť Saw Palmetto (Serenoa plazivá).

Štúdia Pharmacological effects of saw palmetto extract in the lower urinary tract odhalila, že Saw palmetto síce nezmenšuje celkovú veľkosť prostaty, ale pomáha zmenšovať vnútornú výstelku, ktorá tlačí na močovú trubicu. Preto sú výťažky zo Saw Palmetto široko využívané na liečbu symptómov zväčšujúcej sa prostaty.

Vzťahu prostaty a erekcie sme sa bližšie venovali v článku Prostata a erekcia – ako boľavá a zväčšená prostata ovplyvňuje prekrvenie penisu?.

 

Celkové oslabenie organizmu

Za slabou erekciou môže, samozrejme, stáť aj oslabený imunitný systém a celkové fyzické vyčerpanie. Len si spomeňte, ako ste sa cítili, keď ste mali napríklad chrípku. Určite vám v tú chvíľu nebolo ani do tanca, už vôbec nie do sexu. A presne s tým sa spája aj oslabený imunitný systém. Pevnú erekciu bohužiaľ so slabým organizmom mať nebudete.

Preto sa opäť snažte dodržiavať zásady zdravého životného štýlu, pravidelne sa otužujte a cvičte, choďte často na čerstvý vzduch a nezabudnite na hory ovocia a zeleniny.

Medzi zeleninu, ktorá posilňuje imunitu, sa zaraďuje cibuľa, rajčiny, špenát, červená repa, červená paprika alebo napríklad cesnak. Dopriavajte si kopu zeleniny každý deň a nie len choroby, ale ani slabá erekcia váš už trápiť nebude.

 

Homosexualita

A na záver tu máme predsa jednu psychosomatickú príčinu slabej erekcie – skrytá homosexualita. Pokiaľ ste vo vnútri duše homosexuál, ale doteraz ste sa to snažili ututlať, je jasné, že asi nebudete dosahovať pevnú erekciu s vašou partnerkou. Či už sa snažíte čo najviac, takto to proste nejde.

V tomto prípade vám nepomôže žiadna zelenina, doplnky stravy, lieky na podporu erekcie ani bylinka, ale jednoducho úprimnosť. Buďte k sebe a k svojmu okoliu úprimný. Povedzte to svetu a prestaňte sa skrývať. Len tak môžete opäť otvoriť dvere svojej sexuality dokorán.

 

Pár slov o slabej erekcii záverom

Problémy s erekciou nepodceňujte. Môžu síce značiť len únavu alebo prepracovanie, ale tiež môžu odkazovať na oveľa závažnejšie problémy.

Erektilné problémy bývajú často prvým indikátorom závažného somatického systémového ochorenia typu hypertenzie, hyperlipidémie, diabetu a ďalších. Problém so stoporením by mal byť pre muža rovnakým signálom, akým bolo napríklad udusenie kanárika v baniach pri výskyte metánu. Jeho smrť varovala, že sa deje niečo závažné vo chvíli, kedy o tom baníci nemali ešte ani tušenia,uzatvára celé rozprávanie prof. PhDr. Petr Weiss, Ph. D., klinický psychológ, psychoterapeut a sexuológ.

 

ĎALŠIE ČLÁNKY O PROBLÉMOCH S EREKCIOU A METÓDACH ZLEPŠENIA

Ako konečne vybrať účinný a bezpečný doplnok na erekciu, ktorý pomôže?
Steroidy oslabia vašu erekciu, celý organizmus aj plodnosť
Dôchodcovia a erekcia – čo všetko sa dá ešte stihnúť?
Cukrovka a erekcia – rozlúčia sa diabetici so sexom?
Lieky, generiká a doplnky na erekciu – hlavné rozdiely
Poruchy erekcie 1. časť – mierne, ale nedostatočné stoporenie penisu
Podpora erekcie, 2. časť – 25 príčin oslabenia erekcie a mäknutia penisu

 

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze