Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Saw palmetto (Serenoa plazivá): Prospešné účinky na hladinu testosterónu, libido a zdravie prostaty

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Saw palmetto (Serenoa plaziváSerenoa repens) je malá palma pôvodom z Ameriky. Pre zdravotné účely sa využívajú drobné bobuľovité plody. Keďže na Slovensku serenoa nerastie, sú slovenskí muži odkázaní na jej konzumáciu vo forme doplnkov stravy. Najčastejšie ide o kapsuly a tabletky, gélové cukríky alebo rôzne roztoky a výluhy.

V článku vymenujeme všetky zdravotné účinky Saw palmetta podoprené výsledkami odborných vedeckých štúdií.

Saw palmetto, účinky

 

Prečo ľudia konzumujú a užívajú Saw palmetto?

Najčastejším cieľom užívateľov serenoy a doplnkov z nej je podpora zdravia, kondície a vitality prostaty a zvýšenie hladiny testosterónu. Prostata je často zapálená alebo nezhubne zväčšená (benígna hyperplázia prostaty).

Ak máte prostatu zväčšenú, vždy poslúchnite odporúčanie lekára (urológa). Saw palmetto ani doplnky z neho totiž nie sú lieky a nemajú liečivé účinky. Neliečia teda choroby spôsobené nedostatkom testosterónu ani choroby, ktoré hladinu hormónu znižujú. Pomáhajú iba ako súčasť stravy udržiavať dobrú kondíciu. Pokiaľ prostata vyžaduje liečbu, Saw palmetto túto moc bohužiaľ nemá.

Ďalej Saw palmetto a výrobky z neho zvyšujú produkciu spermií a tým aj plodnosťzvyšujú sexuálne libidochránia pred vypadávaním vlasov, tlmia príznaky bronchitídy, sú vhodné pre diabetikov a tlmia zápaly v tele (vrátane zapálenej prostaty alebo močových ciest).

 

Potvrdené a predpokladané účinky Saw palmetta

Plody Saw palmetta získali záujem už u tradičných amerických domorodcov z Floridy. Tí sa bobuľami celkom bežne kŕmili s cieľom liečiť nebo zlepšiť stav močových ciest, rozmnožovacej sústavy a tiež tlmiť zväčšenú prostatu. Bobule jedli a spracovávali pre liečbu neplodnosti, kašľa a dýchacích problémov, tráviacich ťažkostí a problémov so spánkom.

VIETE, ŽE kanadský Vimax obsahuje 80 mg Saw palmetta v jednej dávke? Spoločne s ďalšími zložkami (zoznam TU) tak dlhodobo podporuje tvorbu testosterónu a posilňuje sexuálne libido.

Všetko celkom bezpečne, prirodzene a bez lekárskeho predpisu. Vimax je doplnok stravy.

tablety vimax na erekciu

Kliknite a pozrite sa na všetky účinky doplnku Vimax na mužské zdravie. Prípadnú objednávku vám diskrétne doručíme do 2 dní.

Saw palmetto a podpora zdravia prostaty

Prostata bohužiaľ rastie vekom a toto zväčšenie je prirodzené. Muži sa tak môžu iba snažiť zväčšenie a prípadný zápal tlmiť, aby ich nepobolievala a nebudila cez noc kvôli močeniu.

Ako prostata rastie a naberá na objeme, tlačí na močovú trubicu a spôsobuje problematické, často bolestivé, nevýdatné a prerušované močenie.

Saw palmetto pomáha v tele udržiavať optimálnu hladinu testosterónu, vďaka čomu možno spomaliť alebo dokonca zastaviť ďalší rast prostaty. Tým pádom mužov chráni pred negatívnymi dôsledkami nezhubne zväčšené prostaty. Tá sa najčastejšie prejavuje nasledovne:

 • príliš časté močenie, ktoré obmedzuje kvalitu života
 • nočné močenie, kvôli ktorému muž vstáva a nevyspí sa dostatočne
 • problém spustiť prúd moču
 • slabý a dlho tečúci prúd moču
 • bolesť počas močenia
 • nutnosť tlačiť pri močení
 • nedokonalé vymočenie so zvyškami moču v mechúre
 • sústavný pocit, že troška moču chce von aj po vymočení
 • inkontinencia – samovoľný únik malého množstva moču

Saw palmetto pomáha tieto negatíva tlmiť alebo odstrániť, vďaka čomu zvyšuje životný komfort postihnutého muža.

 

Saw palmetto a podpora sexuálneho libida

Znížený testosterón významne oslabuje sexuálne libido. Keďže Saw palmetto pomáha udržať optimálny telesný testosterón a bráni jeho úbytku, udržuje tiež sexuálne libido a chráni ho pred slabnutím.

Testosterón zároveň ovplyvňuje mužskú plodnosť a produkciu spermií, takže čím vyššia hladina, tým silnejšie a kvalitnejšie spermie vo väčšom počte. Zvážte užívanie Saw palmetta alebo konkrétne kanadského Vimaxu s jeho obsahom v prípade, že sa o dieťa snažíte neúspešne dlhšie než pol roka.

 

Serenoa plazivá a ochrana vlasov pred vypadávaním

Aj rast, hustota a vitalita vlasov závisí od dostatočnej hladiny vlastného testosterónu v krvi. Saw palmetto testosterón do tela nedopĺňa, ale podporuje jeho produkciu priamo v žľazách (semenníky, nadobličky). Vďaka udržaniu optimálnej hladiny udrží Saw palmetto vlasy na hlave až do dôchodku, a zároveň podporí ich rast, hustotu, pevnosť, pružnosť a lesk.

 

Nežiaduce vedľajšie účinky Saw palmetto

Negatívne účinky sa môžu objaviť iba ojedinele. Keďže ale ide o potravinu, respektíve o plod rastliny, môže sa objaviť alergická reakcia.

Veľmi ojedinele boli hlásené tieto vedľajšie účinky:

 • bolesti hlavy a závrate
 • nevoľnost a zvracanie
 • zápcha a hnačka

Pokiaľ jete plody Saw palmetta čerstvé, udržujte zdravú mieru. V prípade doplnkov ich vždy užívajte podľa odporúčania konkrétneho výrobcu.

Saw palmetto sa neodporúča užívať s liekmi na zrážanlivosť krvi, u žien s antikoncepčnými tabletkami.

V prípade kanadského Vimaxu je odporúčaná 1 kapsula za deň. Účinky na posilnenie erekcie, libida a hladiny testosterónu pocítite už po prvom mesiaci užívania.

V prípade nespokojnosti možno aj otvorené balenie kedykoľvek vrátiť a peniaze vám v plnej čiastke vrátime na bankový účet.

 

Ďalšie články o potrebe dostatočnej hladiny testosterónu v krvi a metódy jeho zvýšenia

Testosterónové injekcie dokážu zruinovať erekciu a poškodiť zdravie
Testosterónové tablety ako rýchla posila mužnosti
Doplnenie testosterónu – 12 krokov k spoľahlivej mužnosti
TESTOSTERÓN – podrobný profil účinnej látky na erekciu

 

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze