Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Veľkosť penisu – verte alebo nie, ste v norme. Aké sú čísla?

1/52/53/54/55/5 (19 hlasů, průměr: 3,89 z 5)
Loading...

Muži sa veľkosťou svojho penisu trápia snáď odjakživa. Vzájomne si ho porovnávajú s inými mužmi, podobne ako svaly, hodinky či autá. Toto porovnanie je dosť neobjektívne. Veľkosť penisu sa v pokojovom stave len veľmi málo pozná.

S muži, ktorým sa pri erekcii nijak zvlášť nezväčší ani nestvrdne, aj keď v pokoji vyzerá veľký. Naopak existujú aj takí, ktorí dokážu svojim abnormálnym zväčšením a tvrdosťou dokonale prekvapiť. Veľkosť penisu v pokoji ale môže klamať.

Často teda býva penis menší iba subjektívne. Ide tiež o vplyv premrštene klamlivých informácií alebo sledovanie abnormálne vybavených pornohercov. Zameriame sa teda aj na veľkosť mužských penisov. Zistite, či ste v pohode alebo potrebujete „pridať“.

penis veľký ako vzducholoď

 

Dĺžka penisu

Muži teda často zbytočne trpia obavami a úzkosťami, že ich penis nie je dostatočne veľký. Majú obavy, že ich úd nepostačí na vyvolanie libida a orgazmu partnerky. Sexuálne praktiky a uspokojenie ženy však nie je len o veľkosti penisu.

Ženy si ale v skutočnosti obyčajne na veľkosť partnerovho penisu vôbec nesťažujú. Ak sa už sťažujú na samotný rozmer, omnoho častejšie na to, že je penis príliš veľký, než na to, že by bol priveľmi malý.

Veľký penis mnohé ženy skôr obťažuje. Zadná pošvová klenba, na ktorú penis počas súlože naráža, ženy pri hlbšom prieniku bolí.

RÝCHLY TIP: Žiadne tablety na rast penisu neexistujú a ide vždy len o klamavú reklamu. 

Existujú ale doplnky na podporu erekcie, ktoré silne prekrvujú penis. Okrem zlepšenia erekcie krv vyplní aj miesta, kde sa inak nedostane. 

Vďaka tomu penis pôsobí pevnejšie, robustnejšie, má väčší objem a udrží si erekciu dlhšie. Odporúčame aspoň mesiac užívania kanadského Vimaxu. 

tablety vimax na erekciu

 

Dĺžka penisu teda nerozhoduje?

Skôr, než na veľkosť a dĺžku penisu, sa teda zamerajte na jeho kvalitnú erekciu. To znamená dostatočnú tvrdosť. Ak je penis mäkký, ani ho nezasuniete. Vaša partnerka z toho navyše nebude mať nič. Takže, čím tvrdší, tým lepší.

Ďalšou omnoho dôležitejšou vecou je relatívne dlhšia výdrž. Tu sa množia sťažnosti na problém predčasnej ejakulácie. Ak však dokážete o chvíľu po vyvrcholení na to hupsnúť znova, je to super. Ak nie, je čas sa venovať sexuálnej predohre a musíte si s partnerkou vedieť poradiť proste inak. Je potrebné ale podotknúť, že čo sa výdrže týka, aj tu platí, že všetkého veľa škodí. Mnohé ženy majú mimoriadne citlivú sliznicu pošvového vchodu a príliš dlhá súlož ju oderie.

TIP: Ako zvládnuť predčasnú ejakuláciu a konečne si uspokojivo zasúložiť?

 

Ideálna a u žien vysnívaná dĺžka penisu

Ideálna dĺžka penisu neexistuje. Aj tak však prinášame tabuľku, akú má mať penis veľkosť počas dospievania. Musíte sa prestať porovnávať a zapracovať na svojej fyzičke a kondícii. Napchať do tela testosterón a zmeniť sa zo zženštilého metrosexuála, ktorých sú plné ulice, konečne zas na silného chlapa.

TIP: Silným chlapom máme na mysli poriadneho alfasamca, ktorým sa chcete stať. Aké sú vlastnosti alfasamca?

alfasamec

 

To ženy priťahuje najviac. Ak to teda nie sú nafúknuté svaly z bobúľ. Ženy viac mrzí to, ako sa v posteli správate pred, počas aj po sexe. A ako sa k nim správate počas celého dňa. To má totiž najväčší vplyv na schopnosť uspokojenia.

Pri penise sa potom zamerajte na pevnosť a výkon, nie na jeho dĺžku. Penis navyše môže rásť až do 20. roku. Ideálne mužské proporcie získate zdravým životným štýlom i stravou a pravidelným cvičením. Toto uvádzajú tabuľky veľkosti penisu počas dospievania o dĺžke penisu podľa veku:

  • priemerná dĺžka prirodzenia v 12 rokoch pri erekcii je 9 až 11 cm a obvod 7,5 cm
  • priemerná dĺžka prirodzenia v 13 rokoch pri erekcii je 11 až 14 cm a obvod 10 cm
  • priemerná dĺžka prirodzenia v 14 rokoch pri erekcii je 13 až 15 cm a obvod 10,5 cm
  • priemerná dĺžka prirodzenia v 15 rokoch pri erekcii je 13 až 15 cm a obvod 11 cm
  • priemerná dĺžka prirodzenia v 17 rokoch pri erekcii je 14,5 až 17,5 cm a obvod 12 cm

 

Ako zmerať presnú dĺžku penisu?

Ako sa meria dĺžka penisu? Na meranie obvodu penisu pri erekcii si vezmite klasický krajčírsky meter alebo prúžok papieru a pravítko. Následne ho omotajte okolo najširšieho bodu penisu a máte výslednú hodnotu.

Na meranie dĺžky opäť postačí krajčírsky meter alebo prúžok papieru. Ten zatlačte až na koniec penisu do jeho koreňa. Ide o miesto, kde sa penis väzivom spája s telom. Druhý koniec veďte až na koniec penisu, kde odčítate výslednú dĺžku. To je spôsob, ako sa meria veľkosť penisu.

ĎALEJ ČÍTAJTE: Samostatný článok o meraní penisu.

 

Priemerná dĺžka penisu na Slovensku

Slovo penis je najvyhľadávanejším výrazom v službe Google. Často ho dopĺňajú slovné spojenia ako môj penis, ako zväčšiť penis, aký veľký je môj penis, prečo je môj penis malý. Keby sa muži zaujímali viac o celkový život, partnerské súžitie a chod domácnosti a nepremýšľali o dĺžke svoju penisu ale viac sa zapojili do všeobecného diania, nemali by problémy so sebavedomím ani s pevnosťou erekcie.

Odborníci však napriek tomu pre pokoj v mužskej duši zmerali tisícky penisov, aby tak odľahčili mužské obavy z nedostatočnej vybavenosti. Priemerná dĺžka penisu bez erekcie je asi 9 cm, s erekciou je to niečo cez 13 cm.

 

VIDEO: Čo si ženy myslia o veľkosti penisu? 

 

Ako zväčšiť penis?

NAUČTE SA: Cviky na penis – získajte na objeme penisu a nenápadne posilnite erekciu doma.

cviky na penis

 

Dĺžka a úprava penisu

Pokiaľ ste práve zistili, že do priemeru nespadáte, znova si prečítajte to, čo sme napísali doteraz. Na syndróm malého penisu a syndróm nespokojnosti so svojim telom sa vykašlite. Začnite so sebou niečo robiť, no nesústreďte sa urputne len na dĺžku.

Život je vonku, nie vo vašich gatiach. Ženy navyše posadnutosti penisom nerozumejú a ani ju nemajú rady. Muži svoje údy navyše vidia z nevýhodnej pozície, pretože pri pohľade zhora sa zdá byť menším. Pri pohľade spredu a zboku sa zdá byť omnoho väčší. Takým spôsobom sa pozeráte na svojich súperov, s ktorými sa nezmyselne porovnávate. Vždy si to uvedomte a upokojte sa. Keď penis oholíte alebo si pristrihnete ochlpenie, vizuálne sa dosť zväčší.

ĎALEJ ČÍTAJTE: Ženy nemajú rady, keď si muži siahajú na penis. Prečo to robíme a čo na tom ženy tak neskutočne štve?

 

Priemerná dĺžka penisu v SR a v Európe

Priemerná veľkosť penisu sa zisťovala takmer u všetkých. Rozdiely sú naozaj iba nepatrné. Priemerná veľkosť penisu v ochabnutom, no natiahnutom stave u mužov vo veku od 17 do 91 rokov je 9,14 cm a pri erekcii 13,23 cm.

To je normálne veľkosť penisu, alebo ak chcete ide o priemernú veľkosť. Priemerný obvod pohlavných údov v ochabnutom stave je asi 9,3 cm. Pri vzrušení ide o 11,66 cm. Medzi dĺžkou a šírkou bola pri meraniach iba malá súvislosť.

Keď už hovoríme o šírke penisu, to je ukazovateľ, ktorý partnerky pred dĺžkou uprednostňujú. Hlavným aspektom je však naďalej pevnosť erekcie a výdrž. 2 až 3 minúty sú málo. Ak budete pokračovať v čítaní, uvedomíte si, že všetci muži sú na tom v podstate rovnako. Takže 24 hodín dôkladne sledovať svoj penis skutočne nie je na mieste.

 

Priemerná dĺžka penisu v SR a vo svete

Keď si prečítate údaje zistíte, že najlepšie sú na tom štáty, kde sú muži najviac v pohybe. Fyzicky pracujú a testosterón im skutočne nechýba. Sedením pri PC ho do tela nedostanete. Ak sa pýtate, či je 16 cm dosť, odpoveď znie áno. Aká je priemerné dĺžka mužského pohlavia v SR?

  • priemerná dĺžka penisu SR sa nachádza vo svetovom priemere a ide o 15 cm
  • najmenšiu veľkosť penisov majú obyvatelia krajín, akými sú Čína, Japonsko, Kórea ale aj Rusko a Kanada
  • najväčšie penisy sú v Afrike, Brazílii, Mexiku, Venezuele, Turecku, Chorvátsku a Južnej Amerike

 

Meranie dĺžky penisu a delenie do skupín

Počas merania dĺžky penisu žiadna štúdia nezistila spojenie medzi veľkosťou penisu a oblasťou, odkiaľ muži pochádzali. Vylúčená je aj spojitosť dĺžky penisu s veľkosťou chodidla alebo pomerom dĺžky ukazováka a prstenníka. Sú to iba povery.

Poverou je aj veľkosť penisu podľa znamenia. Štúdie navyše dokladujú, že penisy majú muži v podstate rovnaké. Ich odchýlky sú nevýrazné. Medián pri erekcii je 12,95 cm. Dĺžku 11,94 cm mala pri erekcii len spodná skupina mužov v rozsahu 25 %. Hornú skupinu tvorilo 25 % mužov a mali 14,22 cm. Rekordnú dĺžku 22,86 cm malo pri vzrušenom stave len 1 % mužov.

Uvedomte si však, že nie je čo závidieť. Z takejto dĺžky nebude žiadna žena nadšená. Možno vás upokojí diskusia o veľkosti penisu. Uvedomíte si, že ostatní muži sú na tom podobne.

 

Spokojnosť žien a dĺžka penisu u mužov

Veľkosť penisu leží v hlave mužom, nie ženám. Dôkazom je aj nedávna štúdia, v rámci ktorej bolo vyspovedaných viac než 52 000 heterosexuálnych mužov a žien. Celých 85 % žien bolo spokojných s veľkosťou penisov svojich partnerov.

S veľkosťou svojho penisu však bolo spokojných len 55 % mužov. Spokojnosť sa s vekom nemení. Nezáleží na veľkosti penisu. Záleží skôr na tom, do akej miery sú muži obecne spokojní so svojim vzhľadom. O tom, ako páni vnímajú svoj penis, rozhoduje sebavedomie.

Upracte si život, zlepšite si stravovanie a vyrazte do telocvične či posilňovne. Môžete tiež skúsiť prírodné doplnky a tabletky pre maximálne prekrvenie penisu.

Ide napríklad o kotvičník zemný a doplnky stravy pre mužov alebo vyššie uvedené kegelové cviky a jelquing, ktoré vám pomôžu pri zlepšení prekrvenia penisu a jeho erekcie.

Udržujte penis riadne prekrvený, aby pôspobil robustne a pevne. Pomôže vám 1 mesačné balenie tabliet Vimax. 

tablety vimax na erekciu

 

ĎALŠIE ČLÁNKY O PENISE A OBMEDZENÝCH MOŽNOSTIACH ZVÄČŠENIA

Zväčšenie penisu je výmysel klamlivých reklám. Penis sa nedá predĺžiť.
Jelqing – „nadojte“ si maximálnu erekciu a veľkosť
Veľkosť penisu – verte alebo nie, ste v norme. Aké sú čísla?
Rast penisu štatisticky v priebehu života – aké sú slovenské štandardy?
Masáž penisu – vplyv na veľkosť penisu a pevnosť erekcie. Pomôže?
Penilný implantát – drahé, ale finálne riešenie dysfunkcie
Zanorený penis – normálny, ale neviditeľný penis ukrytý pod vrstvou tuku

 

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze