Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Penilný implantát – drahé, ale finálne riešenie dysfunkcie

1/52/53/54/55/5 (7 hlasů, průměr: 3,86 z 5)
Loading...

Erektílna dysfunkcia mužom aj ich partnerkám silno narušuje vzájomné súžitie. Neschopnosť dosiahnuť pevnú erekciu má ale konečné riešenie v podobe penilného implantátu s tlačidlom.

Nejde o lacnú operáciu, a asi sa s ňou nebudete chváliť chlapom v krčme, predsa však ide o veľmi dobré riešenie. Penilný implantát, nazývaný aj penilná protéza, je pomôcka využívaná na liečbu ťažkej erektilnej dysfunkcie, ktorý sa počas operácie zavádza do toporivých telies penisu. U nás ide o novinku, v zahraničí sa už ale používa dlhšiu dobu.

penilný implantát

„Nafukovací“ penilný implantát vyjde na tisíce euro. Poisťovňa pomôcku neprepláca.

 

Druhy penilných implantátov (protéz penisu)

Polotuhý penilný implantát

Implantáty sa vyrábajú v dvoch základných typoch. Nenafukovacie semirigidné, teda polotuhé implantáty majú veľmi jednoduché použitie a len ohybom penisu nastavíte polohu vhodnú pre pohlavný styk.

Ide o výbornú metódu pre muža s obmedzenou zručnosťou a s postihnutím prstov a inými poruchami pohyblivosti. Implantácia polotuhej protézy je jednoduchší zákrok vhodný pre vážne chorých pacientov, pre ktorých je ďalší sexuálny výkon neúmernou záťažou.

Je výrazne lacnejší ako nafukovacia varianta. Za nevýhodu je možné považovať trvalú „erekciu“, ktorá môže byť obťažujúca. Objavujú sa aj častejšie pooperačné bolesti, kým si penis zvykne na nový stav. V dlhodobom horizonte môže dochádzať aj k stenčeniu tkaniva penisu. Cena zákroku je asi 4 000 eur.

Výhody:

 • Nenafukovacie implantáty sú lacnejším typom penilných.
 • Jednoduché použitie.

Nevýhody:

 • Častejšie pooperačné bolesti, je potrebné zvyknúť si.
 • Môže dochádzať k stenčeniu tkaniva penisu.

 

Nafukovací penilný implantát

Nafukovacie implantáty sú dvojdielne alebo trojdielne. Ide o najlepšiu variantu, akú trh momentálne ponúka. V Českej republike túto metódu vykonáva lekár klinického centra ISCARE Lukáš Bittner.

Rez má asi len 5 cm a vykonáva sa medzi mieškom a penisom. Podľa lekárov sa v tomto mieste veľmi dobre hojí. Pacienti túto operáciu veľmi dobre maskujú ako operáciu prostaty.

Vzhľadom na možnosti vyfúknutia toporivých telies tu nedochádza k stenčeniu tkaniva penisu. Vzhľadom na to, že po operácii je implantát vyfúknutý, pacienti po operácii udávajú minimum bolestí. Po zákroku môžete čakať napríklad aj po tretej ejakulácii pevnú erekciu. Už mesiac po operácii je možné mať pohlavný styk. Cena zákroku je asi 11 000 eur.

Výhody:

 • Nafukovacia protéza umožňuje dobrý vzhľad penisu v erekcii aj bez nej. Partnerka len s ťažkosťou spozná, že je v penise implantát.
 • Penis je v pokoji mäkký, takže nič neruší ani netlačí.
 • Nedochádza k stenčovaniu tkaniva penisu.
 • Zákrok a a neskoršie pocity sú takmer bezbolestné.

Nevýhody:

 • Finančne náročný zákrok.
 • Ťažšia manipulácia s pumpičkou a príslušenstvom.
 • Komplikovaná operácia nie je vhodná pre každého.

 

VIDEO: Nafúknutie penisu je jednoduchý mechanizmus, ale vyžaduje určitú zručnosť. 

 

Výsledky sú takmer dokonalé

Nafukovací penilný implantát sa skladá z rezervoárov, cylindrov a pumpičky schovanej v miešku. Keď je implantát vypustený, je penis malý a ochabnutý, ale nafúknutý je počas niekoľkých sekúnd.

Po operácii penis funguje ako gombík. Muž pomocou niekoľkých stlačení mieška naplní cylindre implantátu tekutinou z rezervoáru umiestneného v samotnej protéze alebo inde v tele a dôjde k erekcii.

Erekcia potom trvá do tej doby, kým sa implantát vypustí. Je to veľká výhoda pre pacientov trpiacich predčasnou ejakuláciou. Po skončení súlože muž stlačí gombík na implantáte a tekutina sa spätne prepustí do rezervoáru. Penis je zase malý a pokojný.

 

Operácia je nevratná, ale spĺňa očakávania

Vhodný pacient má realistické očakávania. Operácia má vplyv len na erekciu, nie na libido a schopnosť prežívať orgazmus. Je potrebné zdôrazniť, že ide o nevratnú operáciu. Hneď, ako sa v toporivých telesách vytvorí priestor pre implantát, zvyšková funkcia je zničená.

Pokiaľ by sa musel implantát vybrať, je možné mať erekciu znovu len pri ďalšom vložení implantátu. Záleží od toho, ako je muž zdravý, aký veľký má penis a miešok, či neabsolvoval operáciu panvy alebo či nemá závažné ťažkosti s prostatou, ako je nádor alebo zväčšená prostata.

Je potrebná manuálna zručnosť pacienta a finančné prostriedky, pretože zákrok nehradí zdravotná poisťovňa. Liečba pomocou penilného implantátu je pre všetkých pacientov, ktorí trpia poruchou erekcie s organickou príčinou, ktorým konvenčná terapia pomocou tabliet či injekcií do toporivých telies nezabrala.

TIP: Prečítajte si o výhodách a rizikách injekcie na erekciu. 

 

Priebeh operácie

Predoperačné vyšetrenia je možné urobiť priamo v ISCARE. V rámci prípravy na celkovú anestéziu nesmiete 6 hodín pred výkonom jesť, piť a fajčiť. Spýtajte sa lekára, či si môžete vziať svoje bežné lieky, pretože niektoré je potrebné pred operáciou včas vysadiť. Po príjme na sálu dôjde k oholeniu v oblasti výkonu na operačnej sále, dezinfekcii a zarúškovaniu. Operácia prebieha buď v celkovej, alebo tzv. zvodnej anestézii.

Pre operácii sa vedie rez dlhý asi 3 cm v oblasti medzi penisom a mieškom a obnažia sa toporivé telesá, ktoré sa otvoria, rozšíria sa otvory na implantáty, zmeria sa dĺžka implantátu a vkladá sa penilný implantát vhodnej veľkosti. Potom dôjde k uzatvoreniu toporivých telies. Pri nafukovacích implantátoch výkon pokračuje uložením pumpy do mieška, uložením rezervoáru a k prepojeniu komponentov s uzatvorením operačnej rany zošitím.

Operácia nafukovacej protézy trvá asi 2 hodiny, nenafukovací implantát má kratšiu dobu výkonu. Po operácii sa vykoná kompresívna bandáž penisu. Chirurgovia ponechávajú penilný implantát jeden deň nafúknutý a niektorí tiež používajú na 24 hodín drén. Prvý deň po operácii sa potom odstráni močový katéter. Pred prepustením do domácej starostlivosti sa odstráni kompresívna bandáž z penisu a vyfúkne sa čerstvo implantovaná protéza.

Podľa čoho lekár rozhoduje, či ste vhodným pacientom? 

 • Celkový zdravotný stav, kedy je napríklad u pacientov s nesprávne upravenou hladinou krvného cukru možný väčší počet infekčných komplikácií.
 • Absolvované operácie v panve, penise a miešku, riziká spojené so zväčšenou prostatou alebo podozrenie na nádor prostaty.
 • Veľkosť penisu a mieška.
 • Manuálna zručnosť pacienta.
 • Finančná náročnosť.
 • Je možné čiastočné alebo plné financovanie formou splátok podľa priania zákazníka.

 

Pooperačný postup a liečba

Po výkone zostáva pacient v klinickom centre ISCARE (alebo inom) 1 až 2 dni. Po prepustení do domácej starostlivosti je dobré ďalšie 2 dni byť v pokoji a hlavne sa vyvarovať sedeniu, pretože by mohlo dôjsť k nechcenej aktivácii pumpy pri dosadnutí na miešok.

Po dobu niekoľkých týždňov po operácii môžete pociťovať bolesť a opuch penisu i mieška. Môžete užívať analgetiká a prikladať studené obklady na opuchnuté miesta. Asi 2 až 3 dni po výkone môže z operačnej rany pretrvávať mierna sekrécia, ktorú nie je nutné ošetrovať a sama ustúpi.

 

Celkom 4 až 6 týždňov po operácii:

 • Nezdvíhajte predmety ťažšie ako 5 kg
 • Nejazdite na bicykli ani rotopede a neposilňujte
 • Nechoďte do sauny a do kúpeľov či bazénov
 • Konzultujte predpísané lieky s lekárom

 

Svojho urológa alebo lekára upozornite:

 • Pokiaľ neustúpia výrazné opuchy
 • Pokiaľ pozorujte začervenanie a veľkú citlivosť v mieste rezu
 • Pokiaľ sa zhoršujú bolesti
 • Pokiaľ máte horúčku

Celková doba pracovnej neschopnosti je týždeň až 14 dní a 3 týždne sa užíva malá dávka antibiotík. Za 4 až 8 týždňov po operácii je možné aktivovať pumpu.

Najprv sa tak deje s pomocou lekára a potom nafukovanie penisu precvičujete sami doma, najlepšie 1 až 2 x denne v teplej vode. V momente, kedy ovládanie implantátu nerobí pacientovi žiadne ťažkosti, môžete začať sexuálny život a vrhnúť sa do toho zo začiatku opatrne, až potom pokojne po hlave.

 

Dôvodom pre penilný implantát je vždy neliečiteľná, veľmi ťažká erektilná dysfunkcia

Medzi najčastejšie príčiny erektilnej dysfunkcie patrí cukrovka, kardiovaskulárne ťažkosti, liečba rakoviny prostaty, lieky na krvný tlak, antidepresíva, hormonálne ťažkosti, ale aj poranenia miechy.

Najrizikovejší faktor, ktorý najčastejšie vedie k narušeniu sexuálneho života, je však fajčenie. Už obyčajné 2 cigarety denne spôsobujú nedostatočné prekrvenie mužských pohlavných orgánov a zhoršenú erekciu. Takže pokiaľ fajčíte, je načase prestať, inak to môže skončiť implantátom.

 

ĎALŠIE ČLÁNKY O PENISE A OBMEDZENÝCH MOŽNOSTIACH ZVÄČŠENIA

Zväčšenie penisu je výmysel klamlivých reklám. Penis sa nedá predĺžiť.
Jelqing – „nadojte“ si maximálnu erekciu a veľkosť
Veľkosť penisu – verte alebo nie, ste v norme. Aké sú čísla?
Rast penisu štatisticky v priebehu života – aké sú slovenské štandardy?
Masáž penisu – vplyv na veľkosť penisu a pevnosť erekcie. Pomôže?
Penilný implantát – drahé, ale finálne riešenie dysfunkcie
Zanorený penis – normálny, ale neviditeľný penis ukrytý pod vrstvou tuku

 

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze