Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Zanorený penis – normálny, ale neviditeľný penis ukrytý pod vrstvou tuku. Ako sa vyliečiť?

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Je to problém, s ktorým by sa nechcel stretávať asi nikto z nás. Napriek tomu sú ľudia, ktorí sa s ním dnes a denne musia vysporiadať. Zanorený penis.

  • Aký je zanorený penis.
  • Kto sa so zanoreným penisom najčastejšie stretáva?
  • Môže sa tento problém objaviť aj u vás, ako u dospelého muža, alebo je to úplne nepravdepodobné?

zanorený penis

 

Zanorený penis – čo to presne je?

Zanorený penis označuje stav, kedy je penis prekrytý prepubickou pokožkou, a je tak minimálne alebo dokonca vôbec viditeľný.

Tento stav býva označovaný aj ako „uväznený“, „schovaný“, „ukrytý“ alebo „nerozoznateľný“ penis. Muži so zanoreným penisom často vyzerajú, akoby žiadny úd nemali.

Zanorený penis sa podľa niektorých údajov vyskytuje až u milióna mužov v západnej Európe.

Americkí urológovia v článku pre Medical Daily uviedli:

„Nie je jasné, koľko mužov má zanorený penis, pretože tí, ktorí tým trpia, pravdepodobne o probléme mlčia a pomoc nevyhľadávajú.

Mikropenis trápi asi jedného z dvoch stoviek mužov. V dôsledku narastajúcej obezity ale očakávame, že zanorený penis bude stále častejším problémom.“

 

Ako na sebe spoznáte zanorený penis?

Nepleťte si ale zanorený penis s mikropenisom. Nejde totiž o to isté.

  • V prípade mikropenisu nie je penis prekrytý prepubickou kožou, len má sám o sebe veľmi malú veľkosť.
  • Kým pri zanorenom penise má muž penis normálnej veľkosti, no je prekrytý prepubickou kožou, a preto je horšie alebo vôbec viditeľný. Ale pod touto vrstvou pokožky sa nachádza úplne normálny a funkčný penis.

U mnohých mužov so zanoreným penisom dosahuje penis dĺžky až desať centimetrov v pokoji a viac než pätnásť v stoporenom stave.

Odborníci uvádzajú, že väčšie zanorenie majú muži s vyšším BMI, teda kvôli väčšiemu množstvu podkožného tuku. Výskyt tohto stavu sa teda logicky zvyšuje spolu so zvyšujúcou sa mierou obezity.

 

Môže sa zanorený penis z ničoho nič objaviť aj u dospelého muža?

Zanorený penis sa môže objaviť aj u vás, ako u dospelého muža. Penis totiž môže byť „zanorený“ pod ovisnutou kožou tukového vankúša v dôsledku prírastku telesnej váhy.

Aj keď v minulosti išlo o raritu, syndrómom zanoreného penisu dnes trpí stále viac mužov.

U týchto mužov sa navyše obvykle prejavuje aj pokles sexuálnej aktivity a libida, chronická infekcia močových ciest, symptómy dolných močových ciest, močová inkontinencia či odkvapkávanie moču.

V takúto chvíľu preto už nejde len o estetický problém, ale hlavne o problém zdravotný.

 

Zanorený penis u detí a u dospelých

Zanorený penis môže trápiť nie len dospelých pánov, ale samozrejme aj deti. U detí ide najmä o vývojovú poruchu, s ktorou sa chlapci najčastejšie rodia.

Pediater MUDr. Tomáš Jirkovský uvádza:

„Zanorený penis znamená, že má chlapec pohlavný úd vnorený do tukového vankúša nad lonovou kosťou.

S najväčšou pravdepodobnosťou počas rastu dôjde k normálnemu vývoju jeho pohlavného ústrojenstva. Pri pravidelných preventívnych prehliadkach to bude isto jeho ošetrujúci lekár sledovať.“

 

Liečba zanoreného penisu

Čo vtedy, ak počas rastu daného chlapca k normálnemu vývoju jeho pohlavného ústrojenstva nedôjde? Čo vtedy?

Ak sa zanorený penis v priebehu vývoja chlapca nezlepší, je nutné pristúpiť k operácii.

Maminka Lenka si prešla podobnou situáciou:

„Teraz už mám skoro 4-ročného syna. Keď sa však narodil, mal malého pipíka. Doktorka mi najskôr povedala, že sa to bude riešiť v piatich rokoch, urobia sa mu odbery krvi kvôli hladine hormónov a pod.

Potom ale bola chorá a som s ním bola na poradni u zastupujúcej lekárky. Tá povedala, že máme okamžite ísť na urológiu, že bude nutná operácia. Pre istotu som ešte počkala na svoju lekárku a tá to potvrdila.

Po prvej návšteve na urológii sme mali termín operácie a syna operovali v 14 mesiacoch. Bolo to za 5 minút 12.

Zadržoval sa mu totiž moč a operácia, ktorá mala trvať sotva hodinu, trvala hodinu a pol, pretože ho 45 minút „iba“ čistili. Namiesto 4 dní sme boli v nemocnici 10. Diagnóza znela zanorený penis.“

 

Operácia zanoreného penisu – ako prebieha?

Operácia takéhoto zanoreného penisu prebieha jednoducho povedané takto:

  • Najprv sa odsaje tuk z okolia penisu a zároveň sa uvoľnia závesné väzy penisu.
  • Nakoniec sa koža v okolí penisu zafixuje k priamemu brušnému svalu tak, aby bol penis čo najviac odkrytý.

Po zákroku je nutná rekonvalescencia – zhruba 4 dni v nemocnici a zároveň je nevyhnutné nosiť po dobu 4 až 6 týždňov špeciálnu sťahovaciu bielizeň.

Pripomínam však, že chirurgicky sa dá riešiť zanorený penis spôsobený iba vývojovou poruchou. Zanorený penis spôsobený obezitou môžete vyriešiť len schudnutím a riadnou životosprávou.

Riešenie zanoreného penisu môže byť technicky veľmi náročné. Ak však zákrok vykonáva tím disponujúci skúseným plastickým chirurgom, je táto technika bezpečná a dosahuje priaznivý kozmetický výsledok.

Maminka Jana apeluje na všetkých čitateľov a čitateľky:

„Keby som to nechala na detskej lekárke, tak doteraz neviem, že má malý zanorený penis a fimózu. Od narodenia sa mi zdalo, že má syn malého pipíka s akýmsi iným tvarom.

Pôvodne som sa doktorky ani nechcela pýtať, pretože som si hovoria, že keď chodíme na kontroly a ona mu kontroluje miešky, tak predsa musí vidieť aj pipíka.

Raz mi to však nedalo a počas kontroly som sa na to spýtala. Až potom sa pani doktorka viac zamerala na pipíka. Skúsila ho trocha stiahnuť a zistila, že to má tak moc zúžené, že to ani náhodou nepôjde. Okamžite nás poslala na urológiu a tam až zistili, že má syn fimózu a zanorený penis.

Vo februári sme s ním boli v Prahe na operácii. Pýtala som sa tam pána primára, či je to skôr výnimka, alebo to chlapci mávajú často. Povedal mi, že sa o tom veľa nevie, no že je to úplne bežné a je lepšie to riešiť skôr, než neskôr. Ja preto radím, pokiaľ si niečím nie ste istá, pýtajte sa, pýtajte sa a znova sa pýtajte.“

 

Liečba zanoreného penisu u dospelých

Ak ste dospelý muž a trápi vás zanorený penis v dôsledku obezity, v tom prípade je jedinou možnou liečbou schudnutie.

Schudnite tak, aby vaše BMI ukazovalo hodnotu medzi 20 a 25. To je totiž ideálna hodnota, ktorú by ste mali so svojou výškou dosahovať. BMI sa vypočítava vydelením telesnej hmotnosti v kilogramoch výškou umocnenou na druhú.

 

Čo sa stane, keď sa zanorený penis nerieši?

Hovoríte si, že na veľkosti aj tak nezáleží? Že je to predsa jedno? Že aj s „malým gašparkom“ môžete zahrať veľké divadlo? Nenechajte sa zmiasť.

Muži so zanoreným penisom majú rad zdravotných problémov. Jednak sa okolo žaluďa v predkožkovom vaku udržiavajú baktérie a odumreté bunky, takže sa tam ukladá páchnucí maz, tzv. smegma, ale pre vás môže byť veľmi náročné aj dosahovanie erekcie.

Preto zanorený penis nepodceňujte a v každom prípade sa snažte schudnúť.

Čo sa týka malých chlapcov, tu môže byť situácia podobná – zadržiavanie moču, udržiavanie baktérií pod kožou, fimóza, infekcia, zápal močových ciest.

Pokiaľ teda máte syna a veľkosť či podoba jeho „pipíka“ sa vám nezdá, rozhodne sa nebojte a spýtajte sa na to vášho detského lekára. Za opýtanie sa nič nedáte.

 

KOMENTÁR REDAKCIE:

Zanorený penis nie je nič neobvyklé. U dospelých mužov sa v dôsledku nezdravého životného štýlu objavuje stále častejšie. Ani u detí to však nie je nič výnimočné.

Kým zanorený penis spôsobený vývojovou chybou sa dá riešiť chirurgicky, zanorený penis spôsobený obezitou len chudnutím a riadnou životosprávou.

Ako navyše uvádzajú odborníci, liečba zanoreného penisu u dospelých mužov je omnoho náročnejšia než u detí. Často sa neobíde bez komplikácií. Preto dbajte na zdravý životný štýl, jedzte pestro a umiernenie. Pokiaľ vás už zanorený penis trápi, schudnite nejaké to kilo.

Z dôvodu chúlostivej povahy tohto zdravotného problému v článku nezobrazujeme žiadne fotografie. Na internete vyhľadajte výraz „zanorený penis“.

 

ĎALŠIE ČLÁNKY O PENISE A OBMEDZENÝCH MOŽNOSTIACH ZVÄČŠENIA

Zväčšenie penisu je výmysel klamlivých reklám. Penis sa nedá predĺžiť.
Jelqing – „nadojte“ si maximálnu erekciu a veľkosť
Veľkosť penisu – verte alebo nie, ste v norme. Aké sú čísla?
Rast penisu štatisticky v priebehu života – aké sú slovenské štandardy?
Masáž penisu – vplyv na veľkosť penisu a pevnosť erekcie. Pomôže?
Penilný implantát – drahé, ale finálne riešenie dysfunkcie
Zanorený penis – normálny, ale neviditeľný penis ukrytý pod vrstvou tuku
Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze