Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Mikropenis (minipenis) – aký je bežný penis a čo sa považuje za „mikro“?

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Keď sa povie poriadny alfa samec, asi každému okamžite napadne urastený a svalnatý muž riadne obdarený prírodou vo všetkých smeroch, nevynímajúc penis. Vďaka pornofilmom asi nikoho neprekvapia páni s poriadnou kládou medzi nohami.

Nenechajte sa však zmiasť. Iba 4,4 % mužov na svete má penis dlhší než sedemnásť centimetrov. Máte pocit, že však vlastníte skutočne, ale skutočne mini penis? Čo to vlastne ten mikropenis je? Mali by ste sa obávať? Existujú nejaké spôsoby ako to vyriešiť?

mikropenis

To, že sa vám penis zdá malý, neznamená, že je skutočne mikro. Mikropenis má presnú definíciu. 

 

Čo je to mikropenis?

Začneme popisom, čo to vlastne mikropenis či minipenis je. Každý si najskôr pod týmto pojmom predstaví niečo iné. Poďme sa však na to pozrieť čisto z lekárskeho pohľadu.

Podľa sexuológov pojem mikropenis“ označuje neobvykle malý penis s dĺžkou len do 7 cm pri erekcii. V pokojovom stave tak môže ísť o penis merajúci len pár centimetrov.

PREČÍTAJTE SI PRAVDU o tabletkách na zväčšenie penisu. Žiadne z nich totiž neúčinkujú a zbytočne vyhodíte peniaze von oknom. Zároveň si prečítajte, Ako zväčšiť penis bez tabletiek? Naučíme vás účinné cviky a tipy.

 

Čo mikropenis je a čo už nie?

Touto kozmetickou chybou však na celom svete trpí len 0,6 % mužov. 95 % mužov má tak priemerný penis medzi 13 a 16 cm. A iba 4,4 % mužov má penis dlhší ako 17 cm.

Napriek tomu je podľa prieskumov 45 % mužov nespokojných s veľkosťou svojej pýchy a často majú pocit, že vlastnia mikropenis. Ak však máte medzi nohami penis s dĺžkou 12,5 cm, rozhodne nemožno hovoriť o mikropenise. V tomto prípade ste úplne zdravý a v norme.

Potvrdzujte to aj Doc.MUDr. Jaroslav Zvěřina, CSc.:

„Fakt, že je problém malých pohlavných údov zveličovaný, dokladajú skúsenosti sexuológov. Drvivá väčšina pacientov, ktorí za nimi prichádzajú kvôli nedostatočným penisom, ich má viacmenej normálne. Ich problémy sú psychického, nie fyziologického charakteru. Kolegovia sa ich snažia upokojiť: trápia sa zbytočne, všetko majú v norme.“

 

Je mikropenis skutočne problém?

Diagnóza „mikropenis“ je veľmi raritná a rozhodne nepostihuje každého muža. Bojíte sa, že trpíte touto chybičkou krásy? V tom prípade sa stačí jednoducho premerať.

Z celorepublikového výskumu sexuálneho správaniapri 1. LF UK a VFN odpovedalo 27 % mužov z celkového počtu 805 respondentov, že dĺžka ich penisu je pre nich v sexuálnom živote to najdôležitejšie. Pritom ale 87 % žien nemá proti anatomickým rozmerom svojich vyvolených žiadne námietky.

Naopak nemusia byť nadpriemerne obdarení muži pre ženu žiadnou výhrou. Uvádza to Doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina, CSc.:

„Pokiaľ ide o ženy, veľa z nich sa sťažuje na bolestivý pohlavný styk v dôsledku príliš veľkého pohlavného údu partnera. Nie náhodou. Priemerná dĺžka pošvy je v pokoji 7 až 8 cm. Ak keď sa pri pohlavnom vzrušení zväčší, často to nestačí.

Pyšniť sa pred nimi „poriadnym klátom“ býva nezmyselné aj preto, že asi 70 % z nich privádza k orgazmu dráždenie klitorisu a nie pošvy. Väčší, alebo skôr širší, pohlavný úd pripadá zaujímavý zhruba 20 % ženám. Navyše to znamená, že ich muž nemôže okúzliť inými kvalitami.“

 

Syndróm malého penisu

Skôr než reálny problém ide v súčasnosti o tzv. chorobu mužských šatní. Nemecký časopis Medical Tribune nedávno uverejnil článok, v ktorom toto „ochorenie“ popisuje. Pocit menejcennosti totiž vzniká na miestach, kde sa muži navzájom pozorujú a porovnávajú si svoje nestoporené údy.

Problém spôsobuje najmä skreslená optika pozorovateľa. Kým svoj penis pozorujete z výšky, pohlavné údy ostatných mužov vidíte priamo. Preto sa rozhodne s ostatnými neporovnávajte. Nakoniec by ste aj tak iba zistili, že ho máte úplne normálneho.

mapa veľkostí penisu vo svete

Ako je vidieť, podľa mapy majú Česi tie najväčšie penisy

 

Súlož s mikropenisom

Ak predsa len máte v gatiach menšie náradie, než predstavuje priemer, nemusíte hneď hádzať flintu do žita. Aj s menším penisom je možné mať sex.

Sexuológ Jan Raboch v knihe O sexualitě a partnerských vztazích uvádza:

„Pre spokojnosť telesného súžitia muža a ženy je veľkosť penisu úplne nevýznamným faktorom.

Napríklad Jude Law a Leonardo DiCaprio majú najmenšie penisy v Hollywoode. A že by si nedopriavali sex? Ani náhodou. Ich spálňami prešli tie najväčšie krásavice na svete. A pritom sa v gatiach nechvália žiadnymi obrovskými klátmi.

Stačí sa na to pozrieť z trocha iného uhlu pohľadu a inovatívne. Nemusíte predsa 100 % času s partnerkou venovať iba pohlavnému styku. Existuje aj orálny sex, erotické hračky alebo prípadne ruky, ktorými môžete svoju milovanú tiež obšťastniť. Preto sa neupínajte na koitálne spojenie.

Pokiaľ na chvíľu zavítame do ríše zvierat, zistíme, že nespokojnosť s veľkosťou penisu je úplne zbytočná. Samec gorily, ktorý je omnoho ťažší a väčší než človek, má stoporený penis dlhý iba tri centimetre. Orangután len o centimeter dlhší.

 

Mikropenis foto a galéria

mikropenis foto

 

Liečba mikropenisu

Ak mikropenisom disponujete, určite vás tiež zaujíma, či je možné liečba tohto problému.

V prvom rade je potrebné si uvedomiť, že mikropenis nezískate s vekom, ale že s touto poruchou sa človek narodí. Je preto nutné hneď po narodení nasadiť liečbu testosterónom, keď sa človek následne vyvíja normálne.

Táto liečba bola testovaná už v roku 1999. Štúdia s názvom „Congenital hypogonadotropic hypogonadism and micropenis: effect of testosterone treatment on adult penile size why sex reversal is not indicated” sledovala vývoj malých detí, ktoré mali v období plodu nedostatok testosterónu. Týmto deťom bol podávaný testosterón v detstve a následne boli sledované účinky tieto liečby v dospelosti.

Všetci sledovaní chlapci mali v dospelosti priemerne veľký penis, a tak sa ich nedostatok testosterónu v období plodu nijakým spôsobom nedotkol. Pokiaľ by však liečbu nepodstúpili, trpeli by mikropenisom.

V prípade, že ste v detstve túto liečbu nepodstúpili a teraz vás trápi mini penis, existuje už iba jediná možnosť, a síce chirurgické predĺženie penisu. Spočíva v chirurgickom vytiahnutí penisu z tela.

Penis sa tak opticky predĺži o 1,5 až 4 cm. Zároveň počas operácie dochádza aj k zhrubnutiu penisu pomocou lipotransferu. Táto operácia však bohužiaľ nie je najlacnejšia. Cena zákroku sa pohybuje od 3 000 €.

Čo na takýto zákrok hovorí uznávaný český sexuológ Doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina, CSc.?

„Chirurgovia vedia pohlavný úd trocha povytiahnuť z tela, no to je skôr na úkor jeho stability. Dokážu ho tiež opticky mierne zväčšiť tým, že sa do podkožia penisu vloží tuk alebo syntetické hmoty. Muž sa potom môže predvádzať v sprchách kamarátom, no funkciu penisu tým nezlepší. Zákrok je navyše sprevádzaný rizikami ako pri každom chirurgickom výkone.“

vimax facebook

 

Metódy na lepší sex s mikropenisom

A čo doplnky stravy alebo rôzny pomôcky na zväčšenie penisu? Nepomôžu?

Sexuológ Doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina, CSc. uvádza:

„Na internete nájdete mnoho klamlivých reklám na pomôcky a prípravky, ktoré sľubujú trvalé zväčšenie penisu. Nedokáže to však žiadny z nich. Páni, ktorí trpia komplexom malého penisu, by sa mali sústrediť skôr na skutočnú sexuálnu výkonnosť a schopnosť ženy uspokojiť.

To môže byť pre temperamentné a sexuchtivé dámy zaujímavejšie než iba dĺžka pánskeho prirodzenia.“

Preto sa radšej než na dĺžku penisu zamerajte na techniku pri sexe a na celkové uspokojenie svojej partnerky. Rozhodne budete pre ženu prítažlivejším, ak budete v posteli postupovať inovatívne a aktívne, než keby ste len nečinne ležali a o ženine uspokojenie sa nijakým spôsobom nestarali.

Určite však kvôli veľkosti svojho údu nemusíte hádzať flintu do žita. Uvidíte, že aj vy si nájdete partnerku, s ktorou budete prežívať spokojný sexuálny život.

 

ĎALŠIE ČLÁNKY O PENISE A OBMEDZENÝCH MOŽNOSTIACH ZVÄČŠENIA

Zväčšenie penisu je výmysel klamlivých reklám. Penis sa nedá predĺžiť.
Jelqing – „nadojte“ si maximálnu erekciu a veľkosť
Veľkosť penisu – verte alebo nie, ste v norme. Aké sú čísla?
Rast penisu štatisticky v priebehu života – aké sú slovenské štandardy?
Masáž penisu – vplyv na veľkosť penisu a pevnosť erekcie. Pomôže?
Penilný implantát – drahé, ale finálne riešenie dysfunkcie
Zanorený penis – normálny, ale neviditeľný penis ukrytý pod vrstvou tuku

 

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze