Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Jelqing – „nadojte“ si maximálnu erekciu a veľkosť

1/52/53/54/55/5 (2 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Jelqing je základnou technikou na predĺženie a zhrubnutie penisu a zlepšenie erekcie. Postup je jednoduchý. V článku sa dočítate, ako jelquing cvičiť, ako funguje a do akej miery dokáže predĺžiť penis.

dojenie kravského vemena

Jelqing pripomína dojenie kravy. Nejde však o mlieko, ale o dôkladné a pravidelné prekrvovanie penisu

 

Jelqing na podporu erekcie

Pôvod slova je pravdepodobne neznámy. Šepká sa však, že pochádza z arabčiny. V Amerike je táto technika známa už od 70. rokov a označuje dojenie. Je to tým, že svojimi pohybmi naozaj pripomína proces dojenia. Na čo je toto cvičenie dobré?

Jelqing krok za krokom

  1. Na penis naneste dostatočné množstvo lubrikantu. Možno tiež použiť masážny olej alebo gél určený špeciálne na jelging.
  2. Penis stoporte na 50 až 75 %. Penis by sa nemal nachádzať v stopercentnej erekcii, pretože by krv neprešla do celého orgánu.
  3. Palec spojte s ukazovákom a z prstov utvorte krúžok (gesto pre OK). Následne zovrite koreň penisu čo najbližšie pri tele.
  4. Udržujte jemné zovretie a postupujte pomaly k žaluďu. Zovretie nesmie byť príliš bolestivé, no zároveň musí tlačiť krv penisom.
  5. Zovretie uvoľnite tesne pred žaluďom (samotnému žaluďu sa vyhnite). Takto prebieha jeden cyklus jelqu. Každý cyklus by vám mal trvať 2 až 3 sekundy.
  6. Ihneď po dokončení jedného jelqu opakujte postup aj druhou rukou. A tak dookola.

 

VIDEONÁVOD: Jelqing je maximálne jednoduchý a cvičiť sa dá kedykoľvek, pokiaľ to súkromie dovoľuje. 

 

Jelqing efektívne prekrví penis. Čo zväčšenie?

Mnoho ľudí zaujíma, či jelqing naozaj funguje. Odpovede sú rôzne. Mnohí na túto techniku nedajú dopustiť. Na internete kolujú výsledky zväčšenia dĺžky od 2 do 10 cm!

Tým ale neverte. Penis má svoje maximá a 10 cm vám ozaj žiadne cvičenie ani tablety nepridajú. Počítajte s maximálne 2 cm navyše a to tiež iba ojedinele. 

 

Problémy s erekciou? Platí na ne rutina!

Ako by mali vyzerať základné cviky? Túto techniku spočiatku vykonávajte 2 až 3-krát denne. Nasledujúci deň si vyhraďte pre odpočinok. Postupne bude vašim cieľom 5 cvičení denne. Postup je nasledujúci:

Silnejšia erekcia znamená, že cvičíte správne! Cvičením vystavujete penis tlaku, ktorému sa prispôsobuje. Pri svaloch aj pri penise platí, že ak chcete udržať rast, musíte zvýšiť dávky.

Ak sa vaša erekcia aj penis zväčšujú, postupne zvyšujte dávky cvičení. V prípade, že je erekcia horšia a penis nerastie, uberte. Rozhodne sa vyhnite pretrénovaniu penisu. Počúvajte svoje telo a erekciu.

 

Slabá erekcia? Nevadí, pri jelqingu je to spočiatku skôr výhoda

Jelqing je skvelý v tom, že ho možno začať cvičiť aj keď máte slabú erekciu. Pri tejto technike je plná erekcia skôr kontraproduktívna. Krv vtedy neputuje tam, kam má. Ideálny stav pri cvičení erekcie je okolo 50 až 75 %.

Stupne erekcie podľa Európskej urologickej asociácie:

Pri jelqingu potrebujete dosiahnuť bod medzi 2. a 3. úrovňou. To úplne stačí. Pointa je v tom, aby sa počas techniky nedosiahla úplná erekcia, lebo tá by bránila v pretláčaní krvi. Úplná erekcia je potrebná až pri pokročilejších cvičeniach.

 

Ako na zahrievanie a odpočinok

Zahrievanie a odpočinok sú rovnako ako pri kulturistike a iných športoch nesmierne dôležité súčasti. Vďaka nim predídete zraneniam a z cvičenia vyťažíte maximum.

Zahrievanie by malo trvať od 5 do 10 minút. Penis tak pripravíte na intenzívnejšiu časť cvičenia. Pár tipov na zahriatie penisu:

Ako prekrviť penis a zlepšiť výsledok cvičenia?

Správny lubrikant vám pomôže pri dosiahnutí 100 % účinku. Znižuje trenie. Možno použiť mnohé druhy lubrikantov. Nikdy však nepoužívajte šampón alebo telové mlieko. Citlivá pokožka penisu ich neznáša dobre.

Najvhodnejšie sú lubrikanty založené na vode alebo oleji. Ak chcete, aby váš penis vyzeral zdravší, siahnite po prírodnom lubrikante s obsahom aloe vera alebo vitamínu E.

 

LubrikantVýhody:  Nevýhody:
Detský ojejstarostlivosť o pokožku, varibalitanízka viskozita
BIO olejbohatý na vitamíny,starostlivosť o pokožku, variabilitanízka viskozita, cena
Kokosový olejvôňa, starostlivosť o pokožku, variabilitanižšia viskozita

 

Bez dostatočnej lubrikácie horzí poranenie pokožky

 

Suchý jelqing bez lubrikácie

Suchý jelqing bez lubrikácie je možný, no dajte si pozor na vedľajší efekt v podobe zodratej a podráždenej pokožky.

Ide o vhodnú techniku, ak vyžadujete diskrétnosť a nechcete, aby ostatní zistili, čo robíte. Je vhodný do sprchy a výhoda je v tom, že po skončení nie je potrebný žiadny zdĺhavý očistný proces.

TIP: Pri suchom jelqingu použite slabšie zovretie prstov. Zabránite tak odretiu kože.

 

Správny sklon penisu

Uhol penisu závisí od toho, ktorú časť penisu chcete masírovať. Pri polohe penisu smerom nadol dochádza k preťahovaniu väzov penisu (tým sa tiež predlžuje jeho dĺžka).

Odporúča sa uhly a sklony striedať. Väzy penisu preťahujte na všetky strany. Hore, dole, doľava aj doprava. Všetky spomínané prípady predstavujú základné variácie jelqingu.

Správna frekvencia

Začnite s frekvenciou 3 sekundy na jeden cyklus. Keď pokročíte, pomaly zvyšujte časy medzi jednotlivými cyklami na 5 až 10 sekúnd. Dosiahnete tak intenzívnejšie masírovanie.

Druhým spôsobom je aj rýchly jelq. Spočíva vo frekvenciách do 2 sekúnd medzi cyklami. Účelom je rovnako, ako pri cvičení, zmiasť svaly penisu a bombardovať ich novými podnetmi. Tým dochádza k rastu.

Zmena úchopu

Aby ste mali istotu, že premasírujete všetky časti penisu, nebojte sa zmeny pozície vášho „OK“ úchopu. Meniť môžete zo štandardného úchopu na smer dlaňou nahor, úchop cez ruku s dlaňou smerujúcou nadol. Úchop môžete tiež počas celého pohybu meniť.

Pozor na pretrénovanie

Pretrénovanie môže spôsobiť zranenia.  Myslite na to. Predstavte si behanie. Pár metrov po vybehnutí sa budete cítiť, že dáte aj 20 kilometrov. Ďalší deň budete trpieť ako zviera. Dokonca si môžete aj poškodiť telo.

Rovnaký princíp platí aj pri tréningu penisu. Nemá cenu zraniť sa vplyvom príliš intenzívneho a dlhého cvičenia.  Pretrénovanie hrozí aj v prípade, že zanedbávate odpočinok a odpočinkové dni.

Existuje však aj riziko podtrénovania. Ide o prípady, kedy je cvičenie až priveľmi rutinné bez alternácie pohybov, vzniká v dôsledku nedostatku vôle a neplnenia plánov.

Variácie klasickej metódy na zlepšenie erekcie

Postranný efekt

Postranný jelq je skvelý, ak nechcete mať zahnutý penis. Spočíva vo väčšom pôsobení prstencom viac na ohnutú stranu. Všetko sa to deje pri približne 75 % stoporenom penise (3. úroveň). 

Táto metóda je skvelá pre ľudí, ktorí chcú dosiahnuť väčšiu šírku alebo hľadajú intenzívnejší druh cvičenia.

Véčko

Tento typ cvičenia kladie väčší dôraz na strany penisu. Namiesto prstenca utvorte ukazovákom a prostredníkom tvar písmena V s dlaňou smerom k vám. Následne pokračujte po penise nahor ako pri klasickom cvičení.

Jednoručná alternatíva

Je určená pre pokročilejších. Namiesto striedania jednej ruky všetko robíte len pomocou jednej. Cvik si vyžaduje určitú finesu a nie je určený pre úplných začiatočníkov.

Minipohyby

Spočívajú v tom, že robíte len minimalistické pohyby. Táto metóda je dobrá aj na narovnanie krivého penisu. Pohyb nedokončíte až k žaluďu, no pôsobíte len v mieste ohnutia.

 

Kedy sa dostavia výsledky jelqingu?

Každý sme iný a každý máme inú vôľu. Výsledky teda budú závisieť hlavne od miery snahy, ktorú obetujeme. Rovnakú úlohu hrá tiež psychológia.

Niektorí jedinci tvrdia, že výsledky sa dostavili už niekoľko týždňov po začiatku cvičenia. Iní niečo spozorujú až po mesiacoch snaženia.

Väčšina uvádza viditeľné zmeny po prvom mesiaci. Ak sa výsledok nedostaví do 2 až 3 mesiacov, niekde bude chyba. V takomto prípade sa obráťte na povolanú osobu.

TIP: Kondíciu penisu, erekciu a plodnosť vyšetrí urológ. Ako prebieha urologické vyšetrenie? 

 

Sú výsledky jelquingu trvalé?

Dobré správy! Výsledky sú trvalé. Ttkanivo ostáva predĺžené. Užite si to.

Je to tým, že penis sa mierne posilní pri každej erekcii. Tým pádom sa získaná hmota udržuje v kondícii a neopadne tak jednoducho, ako tomu býva pri klasickom posilňovaní. Preto je dobré občas cvičenie raz za čas zopakovať a mať tak často erekciu.

 

Pravidlá bezpečnosti pri jelqingu

Základom je načúvať svojmu telu a nedovoliť mu pretrénovanie. Pred začiatkom cvičenia je potrebné dodržať rozcvičku a po skončení odpočinok. Ale pozor.

Ako pri iných cvičeniach môžete v prípade, že techniku nebudete praktizovať technicky správne, pocítiť nechcené vedľajšie efekty.  

 

Vedľajšie účinky jelqingu:

Efekt baseballovej pálky

Špička penisu je v tomto prípade omnoho väčšia, než zvyšok. Najlepším spôsobom, ako zabrániť vzniku, je správna technika. Eekt sa často objavuje pri začiatočníkoch.

Dá sa mu jednoducho predchádzať. Stačí techniku praktizovať správne podľa návodu vyššie. Cvičenie je potrebné robiť po celej dĺžke penisu. Nestačí len jeho horná časť. Musíte začať hneď pri koreni a zastaviť sa až tesne pred žaluďom.

Šiškový efekt

Šiškový efekt sa môže objaviť po dlhej alebo intenzívnej seanse. Počas tohto času je krv tlačená smerom k žaluďu a zostáva v prstenci pod špičkou penisu.

Nakoniec to pripomína šišku. Máme na mysli tú, čo vyzerá ako veľký prsteň. Pre neobrezaných mužov to znamená opuch kože. Nejde však o nič vážne. Opuch zmizne počas niekoľkých nasledujúcich hodín.

Červené fľaky a poranenia

Najčastejší vedľajší efekt. Červené škvrny sú spôsobené popraskaním mikrokapilár v koži počas cvičenia. Fliačiky zmiznú do 48 hodín.

Je to však znamenie, že penis neprešiel rozcvičkou, prípadne ste použil príliš veľkú intenzitu. Choďte na to pomaly a všetko bude v poriadku.

 

Jelqing si žiada pravidelnosť a opatrnosť

Mnoho mužov má za svoj životný cieľ zväčšiť si penis a zlepšiť jeho zdravie. Z cvičení ide práve o jelqing, ktorý viackrát dokázal, že je najvhodnejším nástrojom na dosiahnutie týchto cieľov.

Neexistuje žiadna zázračná metóda, ktorá by ihneď zaistila výsledky. Ak si odhodlanie udržíte aspoň mesiac, výsledky sa dostavia.

ĎALEJ ČÍTAJTE: Ako cvičiť Kegelove cviky pre podporu plodnosti a posilnenie erekcie? 

 

Mužský orgazmus - Ako sa najlepšie starať o vlastné blaho?
Libido a 15 deštruktívnych situácií, ktoré ho úplne zničia
Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze