Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Zmenšenie penisu: Ktoré vplyvy vám uberú na dĺžke a objeme?

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Zmenšenie penisu je normálnym dôsledkom starnutia a postupného uvoľňovania penilného tkaniva. Ak máte cez 60 rokov, zo zmenšovania penisu si nerobte ťažkú hlavu. Spoločne s vekom slabne tiež erekcia, pretože je čoraz náročnejšie penis prekrviť naplno.

Rôzne iné faktory ale môžu za zmenšenie penisu už u mladých mužov na vrcholu sexuálnych síl. Vtedy už problém skutočne vzniká. Zásadné faktory zmenšovania penisu menujem v článku. Niekedy sa penis iba javí menší, pričom sa ale v skutočnosti nezmenšil. Aj tieto skutočnosti vysvetlím podrobnejšie.

V článku naopak nemenujem možnosti cieleného zmenšenia penisu, ktoré ste možno hľadal. Niektorí muži by si totiž chceli nechať zmenšiť penis, pretože je príliš veľký alebo široký pre uspokojivý sexuálny život. Vagíny niektorých žien sú totiž príliš úzke, takže v sexuálnych vzťahoch môže príliš veľký penis narobiť neporiadok. K možnostiam cieleného chirurgického zmenšenia penisu sa v tomto článku nevyjadrujem.

V článku zároveň poradím, čo možno robiť, aby sa vám penis ďalej nezmenšoval a neprišiel ste už ani o jeden milimeter.

zmenšenie penisu

Nenechajte sa okradnúť: Zväčšenie penisu je iba výmyslom klamavých reklám. Penis nie je možné nijak zväčšiť do dĺžky. Nevyhadzujte peniaze.

 

Priemerná veľkosť nezmenšeného penisu

Muži si často nesprávne myslia, že majú príliš malý penis alebo že sa im v poslednej dobe „tak nejak“ zmenšil. Mnohokrát ale majú nesprávnu predstavu o tom, aký veľký priemerný penis je.

Priemerná dĺžka penisov slovenských mužov je v erekcii 12 až 16 cm. Ak toľko nameriate, spadáte do normálneho priemeru a určite sa nemusíte trápiť.

Porovnávanie sa s pornohercami alebo nadmerne obdarenými kamarátmi je zbytočné. Okrem chirurgického zákroku aktuálne nie je možné penis nijak zväčšiť ani predĺžiť a to ani pomocou doplnkov stravy, na ktoré ste už určite videl reklamy. Žiadna z nich ale nie je pravdivá.

Čo ale je možné spraviť, je v maximálnej miere prekrviť penis. K tomu vám dopomôže kanadský doplnok stravy VIMAX s obsahom ženšenu, Serenoy plazivej,  Ginkgo biloby a ďalších bylín a živín.

VIMAX teda penis nezväčšuje, ale umožňuje mu naplniť sa krvou v maximálnej miere. Vďaka výdatnému prekrveniu bude penis vyzerať pevnejšie a robustnejšie. Ak máte pocit, že máte penis malý alebo že sa vám začal zmenšovať, pomocou VIMAXu môžete udržať dostatočné prekrvenie a to dlhodobo. Kapsuly je vhodné užívať dlhodobo aspoň 1, ideálne však až 3 mesiace.

vimax

Kliknite na tlačidlo a čítajte o všetkých účinkoch VIMAXu. Pokiaľ si kapsuly objednáte, doručíme vám ich diskrétne do 2 pracovných dní. Ihneď tak môžete podporiť mikrocirkuláciu krvi v penise a tým dosiahnuť jeho najväčší potenciál.

 

Atrofia penisu

Penilná atrofia je lekárske označenie pre trvalé a nezvratné zmenšenie penisu. Odborníci sa odvolávajú na pravidlo „používaj to alebo to strať„. To znamená, že pokiaľ sa penis používa veľmi málo a neslúži na sex ani masturbáciu, slabé a iba občasné prekrvenie povedie k jeho zmenšovaniu.

Aj tu sú ohrození starší muži, ktorým slabne erotické libido a súložia veľmi málo, ak vôbec. Vekom sa penilné tkanivo mení a obvykle tuhne, avšak nie v pozitívnom význame slova. Keď tkanivo stuhne, nejde o stuhnutie vďaka naplneniu krvou, ale kvôli zmenám v štruktúre tkaniva. Penis sa tak opäť zmenšuje.

Podľa štúdií sa tieto prípady objavujú najčastejšie u mužov nad 70 rokov a je málo pravdepodobné, že by sa objavili niekedy okolo 40 až 60 rokov. Stať sa to ale môže.

 

Zmenšenie penisu kvôli veku

Netvrdím, že každý starnúci muž si prejde zmenšením penisu, ale je vhodné s tým počítať. Priama súvislosť medzi vyšším vekom neexistuje, ale pokiaľ sa pozriete na seniorov, jasne vidíte, že im začína všetko ovísať. Možno teda očakávať, že sa toto uvoľnenie a postupné slabnutie podpíše aj na zmenšení, respektíve scvrkávaní penisu.

S vyšším vekom úmerne stúpa tiež riziko:

  • Zníženej hladiny testosterónu: Po 30 roku začína úroveň testosterónu klesať zhruba o 1 % ročne. Testosterón ovplyvňuje pevnosť a výdatnosť erekcie, takže pokiaľ je ho málo, erekcia slabne. Vtedy krv nevypĺňa penis tak výrazne a penis sa zdá menší aj pokiaľ k reálnemu úbytku tkaniva nedošlo. Nízky testosterón opticky zmenšuje penis.
  • Vysoký krvný tlak (hypertenzia): Kvôli vysokému tlaku krvi sa krvné cievy zužujú a viac namáhajú. To vedie k horšiemu prekrveniu penisu a opäť sa javí o niečo menší. Absolvujte pravidelné lekárske prehliadky, a pokiaľ máte podozrenie na choroby srdca a ciev, odporúčam kardiologické vyšetrenie. Tlak pomôže znížiť a cievy spriechodniť zdravá strava, dostatok pohybu a žiadne zlozvyky ako fajčenie a pitie alkoholu.
  • Erektílnej dysfunkcie: U starších mužov je erektílna dysfunkcia pomerne častá. Ide o natoľko zúžené alebo poškodené cievy, že cez nich do penisu vteká veľmi málo krvi alebo dokonca žiadna. Erektílna dysfunkcia penis priamo nezmenšuje a menší sa javí práve kvôli nedostatočnému prekrveniu.

 

Optické zmenšenie penisu kvôli nadváhe a obezite

Ani vysoká váha ani obezita nemenia reálnu veľkosť penisu. Keďže má ale obézny muž veľké brucho, môže mu začať prekrývať penis, takže ho nemôže vidieť celý a zdá sa mu menší. Opäť ide o optické zmenšenie penisu.

Odborníci tento stav nazývajú zanorený penis a podrobný článok nájdete pod preklikom. Vhodným postupom je tu schudnutie vďaka zdravej strave, zníženiu kalorického príjmu a zvýšeniu výdaju pomocou športu a zmien v stravovaní.

Nezdravá strava totiž zanáša cievy tukom, kvôli čomu výrazne zvyšuje riziko rozvoja erektílnej dysfunkce. Penis tak bude na pohľad malý a nefunkčný kvôli slabému prekrveniu.

 

Zmenšenie penisu kvôli niektorým operáciám

Existujú operácie, u ktorých môže byť zmenšenie penisu ich dôsledkom, väčšinou celkom neúmyselne:

Sporné zmenšenie penisu kvôli stavom prostaty

Ako som písal, dĺžke alebo objemu penisu môže ubrať odstránenie prostaty. Samotné stavy prostaty ale penis nezmenšujú, takže sa zatiaľ nemusíte báť ani pokiaľ aktuálne trpíte zápalom prostaty (prostatitída), nezhubne zväčšenou prostatou (benígna hyperplázia prostaty) alebo až rakovinou prostaty.

Existuje niekoľko nových dôkazov o tom, že zväčšená prostata môže dokonca o niečo málo zväčšiť penis. Ako totiž prostata rastie, môže „vytláčať“ penis smerom od jeho základne. Hovorím tu ale o pokročilých prípadoch veľmi zväčšenej prostaty.

 

Peyronieho choroba

Počas Peyronieho choroby sa pod kožou penisu vytvárajú zhluky penilného tkaniva, ktoré ho zakrivuje a môže ho zmenšiť. Najčastejšie Peyronieho choroba postihuje mužov po 40 rokoch a typicky je dôsledkom nejakého poškodenia penisu. To hrozí aj mladším mužom, takže bez rizika nie je žiadna veková skupina.

Počas Peyronieho choroby sa množí a tuhne penilné tkanivo, čo opäť zhoršuje adekvátne prekrvenie penisu. Okrem skrátenia penisu o cca 1 cm môže byť ďalším negatívnym dôsledkom tiež erektílna dysfunkcia.

 

Nezdravý životný štýl, ktorý prispieva zmenšovaniu penisu

Každý vplyv, ktorý upcháva cievy a zhoršuje prekrvenie penisu, môže potenciálne spôsobiť jeho zmenšenie.

Medzi na Slovensku najrozšírenejšie nezdravé návyky patrí fajčenie a pitie alkoholu, absolútne nezdravá strava a chronický nedostatok pohybu. Penilné cievy upcháva tuk a nečistoty z fajčenia. Oslabuje a zužuje ich tiež nikotín a alkohol. Nezdravé návyky vedú k chorobám srdca a ciev, ktorých zdravie je pre pevnú erekciu aj veľkosť penisu zásadné.

Aj životné návyky majú iba optický efekt a veľkosti penisu v reáli neuberú. Kvôli slabému prekrveniu sa ale bude javiť malý, ovisnutý a nevýrazný. Začnite žiť zdravšie a optického zväčšenia penisu sa dočkáte už za niekoľko týždňov.

 

Faktory životného prostredia zmenšujúce penis

Aj prostredie, v ktorom sa vyskytujete, môže mať určitý vplyv na zmenšenie penisu.

Ak sa často vystavujete chladu, nízka teplota penis dočasne zmenší. V zime sa cievy zužujú, aby sa krv udržala v životne dôležitých orgánoch. Z penisu vtedy odteká a výsledkom je na pohľad zmenšený penis.

Správne prekrvenie penisu ohrozuje aj životné prostredie, hlavne čistota ovzdušia, vody a potravín. Dlhodobo pôsobiace škodlivé chemikálie môžu pozmeňovať hormonálnu rovnováhu a viesť k hypogonadizmu, ktorého dôsledkom je zníženie hladiny testosterónu. Snažte sa čo najviac vyhýbať všetkým škodlivým faktorom, pokiaľ je to samozrejme vo vašich možnostiach.

 

Čo sme zistili o zmenšovaní penisu?

  • Penis sa prirodzene zmenšuje vekom. Vtedy ide o dôsledok zníženej hladiny testosterónu, priberania na váhe a chorôb srdca a ciev, ktoré zhoršujú prekrvenie penisu.
  • Zmenšenie penisu môže byť tiež dôsledkom operácií, úrazov a rôznych liečebných postupov. Tie sú ale vždy dôležitejšie, než veľkosť penisu, preto dodržte akúkoľvek predpísanú liečbu.
  • Penis môže zmenšiť i vyhýbanie sa sexu a masturbácii. Vtedy penis nie je pravidelne prekrvovaný a postupne môže začať atrofovať rovnako ako iné časti tela, ktoré dlhodobo nepoužívate.
  • Ak sa vám zdá, že sa vám zmenšil penis, snažte sa zaradiť zdravé životné návyky a ideálne schudnúť.
  • Ak užívate nejaké lieky alebo si prechádzate liečebnou terapiou, o prípadnom zmenšení si pohovorte s predpisujúcim lekárom. Prijme opatrenia, aby ku zmenám penisu nedochádzalo.
  • Pre podporu správneho prekrvenia penisu, ktoré zabráni jeho zmenšovaniu, si objednajte kanadské kapsuly VIMAX. Doručíme ich diskrétne do 2 pracovných dní. 

 

ĎALŠIE ČLÁNKY O PENISE A OBMEDZENÝCH MOŽNOSTIACH ZVÄČŠENIA

Zväčšenie penisu je výmysel klamlivých reklám. Penis sa nedá predĺžiť.
Jelqing – „nadojte“ si maximálnu erekciu a veľkosť
Veľkosť penisu – verte alebo nie, ste v norme. Aké sú čísla?
Rast penisu štatisticky v priebehu života – aké sú slovenské štandardy?
Masáž penisu – vplyv na veľkosť penisu a pevnosť erekcie. Pomôže?
Penilný implantát – drahé, ale finálne riešenie dysfunkcie
Zanorený penis – normálny, ale neviditeľný penis ukrytý pod vrstvou tuku

 

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze