Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Najlepšie a najhoršie sexuálne polohy pre otehotnenie

1/52/53/54/55/5 (Žádné hodnocení)
Loading...

Pár plánujúci spoločné dieťa by za čo najrýchlejšie počatie dal aj modré z neba. Faktom zostáva, že pri plánovaní dieťaťa postupuje mnoho ľudí intuitívne. Na svete nájdete milióny rád, ako zaručene otehotnieť. Čo funguje a čo je mýtus? Čítajte ďalej, budúci oteckovia a mamičky.

nožičky malého bábätka

V súčasnosti pôrodnosť klesá a detí sa u nás rodí čoraz menej

Najlepšie sexuálne polohy pre otehotnenie

Na svete neexistuje žiadna ideálna sexuálna poloha pre otehotnenie. Aspoň žiadna vedecky overená. Aj veda však priznáva, že niektoré babské recepty môžu fungovať. Prečo teda šancu na splodenie potomka nezvýšiť? História je plná tipov a rád. Aké sú najlepšie polohy?

Misionárska poloha

Misionári boli pragmatici. Hlásali, že sex je predovšetkým záležitosťou zachovania rodu. Nešlo im o sexuálne potešenie, ale o plodenie detí. Táto poloha nesie práve ich meno.

Žena v tejto polohe leží na chrbte a má mierne naklonenú vagínu, vďaka čomu by spermie mali teoreticky mať do maternice jednoduchšiu cestu. Počas súlože penis preniká veľmi hlboko a pri ejakulácii je sperma blízko krčku maternice. Spermie tak majú kratšiu cestu k cieľu. Poloha sa dá ešte vylepšiť. Stačí, ak pod zadoček umiestnite vankúšik. Sklon sa tak ešte o niečo zlepší.

TIP PRE NEHO: Pre správne oplodnenie je nutná dobrá erekcia s hlbokým vnikom do vagíny. Kliknite a čítajte, prečo erekcia zlyháva a ako jej dopomôcť. 

„Zadné vrátka“

Partnerka leží na bruchu a muž do nej vnikne. V tejto polohe docielite hlboký prienik, pričom váš penis bude v porovnaní s krčkom maternice v špecifickej polohe. Šťastný výstrek tak môže byť omnoho pravdepodobnejší.

Magazín Journal of Sex & Marital Therapy polohu uznal ako jednu z najúspešnejších pri pokusoch o otehotnenie. Obdobou tejto pozície je poloha na psíka, keď žena kľačí na všetkých štyroch a muž do nej vniká zozadu.

VIDEO: Ako otehotnieť čo najrýchlejšie?

Najhoršie sexuálne polohy pre otehotnenie

Ak existujú zaručene najlepšie polohy, musia zákonite byť aj tie „papierovo“ najhoršie. Poďme si ich predstaviť.

Poloha na stojáka

Gravitácia dokáže narobiť neplechu v rôznych oblastiach. Spermie sú veľmi mrštné a bez problémov dokážu plávať aj proti gravitácii. Ich cesta je však v tomto prípade o niečo náročnejšia, a preto sa táto poloha veľmi neodporúča pri snahe o dieťa.

Poloha posediačky

Tieto polohy majú rovnaké nevýhody ako polohy postojačky. Gravitácia a poloha krčku maternice hrajú v neprospech otehotnenia. Niektorí odborníci však nesúhlasia. Podľa ich názoru je dôležitejšie pohodlie a príjemný pocit počas sexu. Poloha, keď je žena hore, je pre mnohé ženy veľmi príjemná. Ak ju majú rady, netreba ju vynechávať ani počas pokusov o otehotnenie.

stoličky

Polohy posediačky či postojačky sú nežiaduce. Snažte sa o také polohy, kedy majú spermie „voľnú cestu“ po prúde

 

Ako zvýšiť šancu na otehotnenie?

Maznanie sa pred sexom

Máte radi maznanie a dlhšie predohry? Skvelé! Máte našliapnuté ku skorej ceste do pôrodnice. Maznanie pred milovaním prináša tie správne iskry na vzplanutie ohnivého sexu.

Odborníci na reprodukciu tvrdia, že milostná predohra pred sexom zvyšuje počet spermií v ejakuláte, čím zvyšuje aj šancu na počatie. Nikto tým však nechce mužov nútiť, aby ejakuláciu zadržovali pridlho. Nie je to nutné. Rozhodne však nechcete predčasnú ejakuláciu.

TIP: Ak vás trápi predčasná ejakulácia, skúste ju o niečo posunúť vďaka 14 tipom. 

Po sexe odpočívajte na chrbte

Ležať na chrbte sa ženám po sexe odporúča už stáročia. Docieli sa tým, aby spermie dostali dostatok času na doputovanie až do maternice. Odpočinok by mal v kľude trvať 20 až 30 minút. Podľa tradície by si žena mala vyložiť nohy.

Vzrušenie je viac než poloha

Pri pokusoch o otehotnenie sa uistite, že ste obidvaja vzrušení. Ak sex pre ženu nie je dostatočne vzrušujúci, bude jej prírodné mazanie horšie a nedôjde tak ku kvalitnému prieniku. Znižuje sa tým šanca na počatie.

Príliš často býva cesta za dieťaťom tŕnistá. Chceme na to „hupnúť“ a za desať minút byť hotoví. Tak to prirodzene nefunguje. V konečnom dôsledku je najlepšie užívať si sex naplno.

ČÍTAJTE AJ: Prečo párom klesá sexuálne libido a ako ho znovu rozprúdiť? 

Čo ďalšie môže pomôcť otehotneniu?

Ďalšie triky, ktoré dokážu pomôcť:

Čo môže brániť otehotneniu?

Ľudia majú pocit, že je tehotenstvo jednoduchou záležitosťou, ktorá prichádza sama od seba ihneď po ejakulácii do vagíny. Rozhodne to nie je pravda!

Môže sa stať, že stvoreniu nového života zabráni maličkosť či nevedomosť ľudí.

ČÍTAJTE AJ PODROBNÉ ČLÁNKY: 

 

Čo je to ovulácia a kedy je žena plodná?

V polovici obdobia medzi menštruáciami dochádza k uvoľneniu vajíčka – ovulácii. Vajíčko zostúpi z jedného alebo druhého vaječníka do maternice, kde čaká na oplodnenie.

Spermie vstúpia do maternice cez jej krčok a iba jediná získa šancu dostať sa do vajíčka. Vajíčko po ovulácii zanikne veľmi rýchlo – približne do 24 hodín. Spermie muža si uchovajú schopnosť oplodnenia 3 až 5 dní. Spoločne tieto životnosti nazývame plodným obdobím.

VIDEO: Cyklus ovulácie a počatia.

Ako spoznáte, že žena ovuluje a je tak najlepší čas na počatie?

 

Ako zlepšiť kvalitu spermií a zvýšiť šance na oplodnenie?

ĎALEJ ČÍTAJTE: Najpodrobnejší článok o spermiách, ejakulácii a plodnosti.

Sex po potrate - po akej dobe môžeme opäť súložiť?
Sex v trojici - osviežte stereotyp vzťahu v 8 TOP polohách
Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze