Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Operácia penisu – 9 najčastejších zákrokov na Slovensku

1/52/53/54/55/5 (2 hlasů, průměr: 4,50 z 5)
Loading...

Najčastejšie sú u mužov problémy s prostatou. Pokiaľ máte problémy s močením z dôvodu benígnej hyperplázie prostaty, bude zrejme nutný chirurgický zákrok. Operácia zväčšenej prostaty je najčastejšie vykonávaná operácia penisu.

 • Pokiaľ sa nemôžete vymočiť, je potrebná katetrizácia, kedy sa cez penis do močového mechúra zasunie trubička a moč sa odčerpá. U polovice mužov to zaberie, iní potrebujú operáciu.
 • Ak je močová trubica čiastočne zablokovaná, mávate opakované infekcie močových ciest, močové kamene a poškodenie močového mechúra.
 • Ak máte krv v moči, tvoria sa zrazeniny, ktoré sťažujú močenie.
 • Máte poškodené obličky.

pomôcky na operáciu penisu

Štatisticky je potrebné počas života operovať každého tretieho muža

 

Možnosti chirurgického zákroku pri benígnej hyperplázii prostaty

Obyčajne operácia nevyžaduje rez do kože. Chirurgické nástroje sa do prostaty zavedú cez močový otvor a ide o transuretrálnu operáciu prostaty.

 • Transuretrálna resekcia prostaty – TURP – je operácia používaná pri benígnej hyperplázii prostaty a je odstránená časť prostaty.
 • Transuretrálna incízia prostaty – TUIP – je operácia, kedy sa do prostaty robia zárezy, čo spôsobí menší tlak prostaty na močovú trubicu.
 • Laserová terapiatransuretrálna laserová koagulácia a transuretrálna laserová vaporizácia, kedy sa používa laser na vytvorenie rezov do prostaty alebo odstránenie jej časti.
 • Transuretrálna mikrovlnná terapia – TUMT, kedy sa použije mikrovlnná energia na zničenie časti prostaty teplom.
 • Transuretrálna ablácia ihlou – TUNA – kedy sa časť prostaty zničí zahriatou ihlou.
 • Otvorená prostatektómia je najstaršia chirurgická metóda, kedy je na dosiahnutie prostaty vedený rez cez kožu. Robí sa, pokiaľ je prostata veľmi veľká.

 

VIDEO: Ako sa vykonáva prostatektómia?

 

Zlomenina penisu a pretrhnutá močová trubica

Najčastejšie pri pohlavnom styku, ale aj pri úraze. Počas zlomeniny sa objaví ostrý zvuk, erekcia zmizne takmer okamžite a objaví sa veľká bolesť. Vzhľadom na vnútorné krvácanie a hematóm sa objaví tmavo fialová alebo čierna farba na mieste zlomeniny a rastie po celom povrchu penisu. Potom penis bobtná. Často ide aj o poškodenie močovej trubice a nie je možné močiť. Potom lekár vloží katéter.

Najprv je nutné čo najrýchlejšie dať na penis pevne obväz. Použiť ľad a okamžite zavolať sanitku. Ultrazvukové vyšetrenie na potvrdenie diagnózy zistí presný rozsah zlomeniny a ruptúry tunica albuginea. Pri operácii sa koža posunie do spodnej časti penisu a lokalizuje poškodená oblasť. Hospitalizácia podľa hojenia asi 10 dní. Obnoviť sexuálnu aktivitu je možné asi 30 až 45 dní po operácii a po opätovnom vyšetrení lekárom.

ČÍTAJTE PODROBNE: O zlomenine penisu, náročnej liečbe a sexuálnom živote po vyliečení

 

Peyronieho choroba

Peyronieho choroba je zjazvenie väzivového tkaniva vnútri penisu spôsobujúce zakrivenie a bolestivú erekciu. Postihuje mužov najčastejšie vo veku od 30 rokov vyššie. S vekom častosť stúpa. Chorému spôsobuje značné fyzické a psychické utrpenie, významný ohyb alebo bolesť.

To môže zabrániť mužom mať sex a udržať erekciu. Pokročilejšie formy sa liečia chirurgicky, kedy sa penis vracia do normálneho tvaru. Niekedy je zákrok na úkor citlivosť penisu a zhoršenia poruchy erekcie.

Operácia sa vykonáva v celkovej anestézii s predoperačným vyšetrením. Po 3 týždňoch pred plánovanou operáciou nesmie pacient používať lieky ovplyvňujúce zrážanlivosť krvi a fajčiť. Postup operatívnej liečby je individuálny.

Po operácii je dôležitý pokojový režim a pooperačné kontroly. Musíte sa vyhýbať kontaktným športom a aktivite narúšajúcej hojace sa tkanivo a stehy. Samozrejmosťou je sexuálna abstinencia po dobu 6 až 8 týždňov po operácii.

 

VIDEO: Otázky ohľadom Peyronieho choroby zodpovedá sex koučka Gaia. 

 

Burianova plastika

Ide o neúplné odstránenie predkožky, ktoré sa kombinuje s rozšírením otvoru vaku predkožky po žaluď. Postup sa volí vo väčšine prípadov, kedy je operácia indikovaná zo zdravotných dôvodov.

Fimóza, kedy nejde pretiahnuť predkožka cez žaluď smerom dozadu, alebo je príliš úzky otvor, kedy k zúženiu dôjde z najrôznejších dôvodov, ako je poranenie či chronický zápal. Parafimóza, kedy nejde pretiahnuť predkožka cez žaluď smerom dopredu a totálne zaškrcuje žaluď, ktorý sa neprekrvuje.

ČÍTAJTE PODROBNE: O fimóze, ktorá postihuje novorodencov aj dospelých mužov

 

Obriezka cirkumcízia

Totálne odstránenie predkožky pohlavného údu, kedy je žaluď obnažený. Zošitá operačná rana prebieha pod žaluďom. Dôvodom operácie žaluďa býva náboženský rituál či zdravotný. Komplikácie fimózyparafimózy.

Obidva typy operácií je možné vykonávať v celkovej anestézii, s niekoľko hodinovou či jednodennou hospitalizáciou. Alebo je možné vykonávať v lokálnej anestézii, ambulantne, kedy po operácii odchádza muž domov. Stehy sú zo vstrebateľného materiálu, a preto sa neodstraňujú. Čaká vás asi mesačná sexuálna abstinencia.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Veľmi detailný článok o druhoch obriezky.

 

Chirurgické zväčšeniepenisu

Predĺženie a prípadne aj zväčšenie objemu penisu zahŕňa niekoľko výkonov a je vhodná ich kombinácia. Chirurgický výkon má svoje úskalia a riziká komplikácií nie sú malé. Komplikácie môžu viesť až k nenapraviteľnému poškodeniu penisu nielen po anatomickej, ale aj funkčnej stránke. Hrozí deformácia penisu, poruchy erekcie a ďalšie nenávratné poškodenie.

 • Najmenej razantná je liposukcia v oblasti koreňa penisu, kedy dôjde k dosiahnutiu uspokojivého výsledku. Riziko komplikácií je minimálne a vykonáva sa väčšinou ambulantne.
 • Odpojenie úponov toporivých telies penisu od kosti lonovej je oveľa razantnejšie. Rez je vedený nad koreňom penisu. Môže viesť k zvýšenému nebezpečenstvu poranenia penisu pri pohlavnom styku a erekcia môže byť negatívne ovplyvnená. Po operácii je nutné nosenie špeciálnej bandáže so závažím na udržanie dosiahnutého stavu niekoľko týždňov. Pri jej nenosení by počas hojenia mohlo dôjsť k skráteniu penisu do východiskového stavu.
 • Výhodná kombinácia s liposukciou tukového tkaniva v oblasti koreňa penisu, ale výsledok môže negatívne ovplyvniť komplikácie druhej metódy.

ANI CHIRURG NIE JE BOH: Všetky operácie na zväčšenie penisu sú len dočasné a optické

 

Zväčšenie objemu penisu

Najvýhodnejšie je použitie vlastného tkaniva, väčšinou tukového.

 • Lipofilling je najšetrnejša metóda, má ale najmenšiu a najkratšiu dobu pretrvávajúcí efekt. Tkanivo je odobrané z podbruška a aplikačnými ihlami zavedené do podkožia penisu. Vykonáva sa väčšinou ambulantne.
 • Koriotukový implantát je metóda, kedy sa koža s podkožným tukom zbaví vrchnej vrstvy epidermy a vloží do malých nárezov do podkožia penisu po stranách. Tkanivo sa odoberá v oblasti dolného okraja zadku vyrezaním tkaniva z oboch strán. Rana sa zošije, vzniká jazva, ktorá je uložená v riase pod zadkom. Môže prísť riziko odumretia implantovaného tkaniva aj k zahnisaniu. Potrebné je primerané chladenie, pokojový režim mesiac až dva. Efekt je výraznejší, dlhodobý.
 • Penilné implantáty k podpore nie len objemu, ale aj funkcie erekcie.

 

Operácia semenníkov

Najčastejšie ide o operáciu nezostúpeného semenníka najmä v detskom veku alebo pri zväčšených semenníkoch. Ďalšou častou komplikáciou je nádor, ale nie každý nádor musí byť nutne zhubný. Nezhubné nádory sú častejšie u chlapcov do 5 rokov. Nezhubný nádor je možné najčastejšie rozpoznať podľa hrčky na semenníku, ktorá je ohraničená a oddelená od ostatného tkaniva.

Musíte navštíviť urológa, ktorý odhalí, o aký nádor ide a určí ďalší postup. Nasleduje operácia a histológia. Základnou liečbou je operácia, kedy sa odstraňuje celý semenník. Operácia sa vykonáva cez trieslový kanál a na genitáliách nie je žiadna jazva. Rez sa vedie niekoľko centimetrov nad trieslom pri koreni penisu. Rekonvalescencia sa odvíja v závislosti od rozsahu postihnutia tkaniva v rade týždňov.

 

Varikokéla

Varikokéla je hromadenie a rozšírenie žilných pletení, ktoré odvádzajú krv zo semenníka, nadsemenníka a mieška. Pri rozširovaní žilných pletení dochádza aj k hromadeniu krvi a horšiemu odtoku odkysličenej krvi späť do krvného obehu.

Pri operácii sa postihnuté žily vyberú alebo prerušia klasicky otvorením tkaniva alebo laparoskopicky, kedy sa do brušnej steny urobia len malé otvory. To je možné aj ambulantne a rekonvalescencia je rýchla.

 

VIDEO: Ako prebieha operácia varikokély? 

 

Sterilizácia vazektómia

Ide o prerušenie obidvoch semenovovodov, najčastejšie v oblasti mieška, čím je trvale znemožnené, aby sa spermie po zhojení dostali k ejakulátu. Vykonáva sa v lokálnom znecitlivení do podkožia v oblasti triesla a mieška po oboch stranách. Drobným rezom sa otvorí kožný kryt tam, kde semenovod prebieha tesne pod kožou, uvoľní sa a preruší.

Uzavrie sa elektrokoaguláciou a každý koniec je založený do inej vrstvy podkožia. Operácia trvá 20 až 30 minút a uzatvára sa vstrebateľnými stehmi. Objavuje sa potom drobný hematóm či opuch.

Nutné je nosenie pevnej spodnej bielizne po dobu týždňa od zákroku a vyhýbanie sa zvýšenej fyzickej námahe. Rekonvalescencia je rýchla.

BUDE VÁS ZAUJÍMAŤ: Sex po vazektómii: Obvykle dokonale možný, počkajte aspoň 2 týždne.

 

ĎALŠIE ČLÁNKY O PENISE A OBMEDZENÝCH MOŽNOSTIACH ZVÄČŠENIA

Zväčšenie penisu je výmysel klamlivých reklám. Penis sa nedá predĺžiť.
Jelqing – „nadojte“ si maximálnu erekciu a veľkosť
Veľkosť penisu – verte alebo nie, ste v norme. Aké sú čísla?
Rast penisu štatisticky v priebehu života – aké sú slovenské štandardy?
Masáž penisu – vplyv na veľkosť penisu a pevnosť erekcie. Pomôže?
Penilný implantát – drahé, ale finálne riešenie dysfunkcie
Zanorený penis – normálny, ale neviditeľný penis ukrytý pod vrstvou tuku

 

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze