Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Lieky na predčasnú ejakuláciu existujú, vždy ich ale musí predpísať sexuológ

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Lieky na predčasnú ejakuláciu vyžadujú lekársky predpis. Lekár môže odporučiť aj iné metódy liečby predčasnej ejakulácie. V článku vymenujeme dostupné lieky, ich riziká, prípadné negatívne účinky a alternatívne možnosti oddialenia predčasnej ejakulácie.

lieky na predčasnú ejakuláciu

 

Čo je to predčasná ejakulácia?

Predčasná ejakulácia (skratka PE) je sexuálna dysfunkcia, ktorou trpí zhruba 30 % všetkých mužov. Môže sa objaviť u mužov v každom veku. PE môže byť iba krátkodobá a dočasná alebo dlhodobá.

Nejde o život ohrozujúcu chorobu ani zdravotný problém, ktorý by vyžadoval pobyt v nemocnici. Aj s predčasnou ejakuláciou možno viesť spokojený a aktívny život.

PE bohužiaľ môže zhoršiť sexuálny život postihnutého, pretože nedokáže oddialiť ejakuláciu a súložiť tak dlho, aby uspokojil partnerku. Výsledkom je sexuálna frustrácia a nezhody v otázke sexu. To je problém a PE môže byť príčinou rozchodov a rozvodov.

Charakteristika predčasnej ejakulácie:

 • muž ejakuluje do 1 minúty od penetrácie vagíny (od vniknutia penisu do vagíny)
 • k ejakulácii môže dôjsť aj do niekoľkých sekúnd
 • muž nie je schopný ejakuláciu kontrolovať a vedome oddialiť
 • muž sa môže začať sexu vyhýbať a brániť kvôli stresu a strachu z opakovaného zlyhania

PODROBNE SME O PREDČASNEJ EJAKULÁCII PÍSALI V ČLÁNKU Predčasná ejakulácia a 14 tipov pre čo najdlhšiu súlož.

Každý muž má inak citlivý penis, a pokiaľ je citlivý a rýchlo vyvrcholí, nejde o chorobu ale sexuálny problém.

 

Lieky na predčasnú ejakuláciu

Tu upozorňujeme, že je rizikové zháňať a užívať akékoľvek lieky bez lekárskeho predpisu. Lieky predávané na internete často nepodliehajú kontrole úradov, takže predstavujú riziko negatívnych vedľajších účinkov alebo otravy.

Predčasnú ejakuláciu posúdi sexuológ. Pokiaľ vás predčasná a rýchla ejakulácia do 1 minúty trápi dlhšiu dobu, určite si dohodnite návštevu sexuológa.

Lieky môžu negatívne reagovať s inými liekmi, ktoré možno užívate alebo nie sú vhodné v kombinácii s inou chorobou, ktorou trpíte. Všetky tieto riziká zhodnotí práve sexuológ.

S predčasnou ejakuláciou môžu pomôcť:

Opakujeme, že tieto lieky možno získať iba na lekársky predpis.

DOPLNOK PRE UDRŽANIE EREKCIE BEZ LEKÁRSKEHO PREDPISU:

Kanadské rastlinné toboľky Vimax pomáhajú prekrviť penis a udržať erekciu dlhšie aj po vyvrcholení. Vďaka Vimaxu možno súložiť aj po orgazme a príliš rýchle vyvrcholenie nepredstavuje taký problém.

tablety vimax na erekciu

Vimax nie je liek proti predčasnej ejakulácii, ale doplnok pre podporu prekrvenia penisu a udržanie erekcie. Užívajte dlhodobo. Objednávku doručíme do 2 pracovných dní.

 

Lieky proti erektílnej dysfunkcii a predčasná ejakulácia

Lieky proti ED patria do skupiny inhibítorov fosfodiesterázy typu 5. Liečia erektílnu dysfunkciu a umožňujú krvi vtekať a udržať sa v penise dostatočne dlho pre uspokojivý sex. Zároveň môžu byť účinné aj v prípade predčasnej ejakulácie.

Ide o tieto lieky a liečivá:

Sexuológ konkrétny liek odporučí až po zhodnotení vášho zdravotného stavu. Podľa štúdií môžu byť PDE5 účinné proti predčasnej ejakulácii samotné aj v kombinácii s inými metódami či liekmi.

 

Nežiaduce účinky liekov zo skupiny PDE5

Očakávaným účinkom liekov proti ED je umožniť mužovi lepšie kontrolovať ejakuláciu, oddialiť ju a zlepšiť jeho sebavedomie a sebadôveru vo vlastné schopnosti.

Tieto lieky môžu mať vedľajšie účinky, a práve to je dôvodom, prečo ich môže predpísať a vydať iba lekár po dôkladnom zhodnotení zdravotného stavu.

Medzi časté vedľajšie účinky patrí:

Predpisujúceho lekára informujte o všetkých ďalších liekoch, ktoré užívate. Lieky tohoto typu niekedy nemožno kombinovať s inými liekmi.

 

Antidepresíva proti predčasnej ejakulácii

Antidepresíva užívajú ľudia trpiaci úzkosťami a depresiami. Existujú ale štúdie, ktoré potvrdili ich účinnosť aj v prípade predčasnej ejakulácie. Účinné antidepresíva patria do skupiny selektívnych inhibítorov spätného vychytávania serotonínu (SSRI) a tricyklických antidepresív (TCA).

Po užití týchto liekov môže dôjsť k oddialeniu ejakulácie až na 10 dní. Maximálny účinok môžu muži dosiahnuť po 3 týždňoch užívania. Aj antidepresívum môže predpísať iba lekár. Článok sme prevzali zo zahraničného zdroja, preto sa môže stať, že vám slovenský lekár možnosť antidepresív neponúkne. Vždy preto poslúchnite jeho rady.

Možné riziká a komplikácie:

 • Dostupnosť: Iba na predpis po zvážení zdravotného stavu a rizík. Nie každý muž s predčasnou ejakuláciou získa nárok na tieto lieky.
 •  Nežiaduce účinky: Žalúdočná nevoľnosť a hnačky, únava, silné potenie, v niektorých prípadoch problémy s erekciou, záchvatové stavy, nepravidelný srdečný tep a abstinenčné príznaky.

 

Analgetiká proti predčasnej ejakulácii

Analgetiká znižujú citlivosť receptorov, ktoré produkujú hormón sérotonín. Zjednodušene sex muža až toľko „nedráždi“, takže trvá dlhšie, než vyvrcholí.

Analgetikum (konkrétne tramadol) sa užíva hodinu pred sexom. Vďaka nemu muž vydrží súložiť dlhšie, oddiali ejakuláciu a zvýši potešenie zo súlože.

Tramadol je viazaný na lekársky predpis. Ide o opioid, ktorý môže spôsobiť aj závislosť, abstinenčné príznaky a zvyšovať riziko zneužívania.

Ďalším typom analgetika je kodeín. Podľa štúdií existujú prípady, kedy muži po užití kodeínu zlepšili kontrolu ejakulácie behom súlože. Bohužiaľ aj na tomto lieku sa dá vybudovať závislosť.

 

Rizikové lieky bez predpisu a doplnky stravy proti predčasnej ejakulácii

Na internete možno nájsť mnohé lieky alebo doplnky stravy, ktoré sľubujú, že pomôžu oddialiť ejakuláciu a predĺžiť sex. Konkrétne značky zámerne nemenujeme a odporúčame iba vyšetrenie na sexuológii, kde získate istotu, že predpísaný liek pre vás bude bezpečný, je overený a zohľadňuje váš zdravotný stav. Žiadne iné lieky ani doplnky nemôžeme odporúčať.

Stáva sa, že výrobca predáva doplnky stravy voľne a bez predpisu, ale pridáva do nich liečivá, ktoré doplnky stravy nemôžu obsahovať. Užívateľ tak môže ohroziť zdravie, pretože užije liečivo, ktoré prr neho môže byť nebezpečné, pričom výrobca tieto zložky zatají.

Je preto rozumné vyhýbať sa doplnkom, ktoré sľubujú pomoc s predčasnou ejakuláciou a spoliehať sa iba na informácie, ktoré poskytne sexuológ po vyšetrení. Nákup neoverených výrobkov je hazardom so zdravím.

POMÔŽE KANADSKÝ DOPLNOK VIMAX PROTI PREDČASNEJ EJAKULÁCII?

Vimax pomáha navodiť a udržať erekciu. Predčasnú ejakuláciu nelieči, pretože nejde o chorobu, ale umožňuje súložiť aj po vyvrcholení, pretože erekcia ostáva pevná.

Pokiaľ teraz vyvrcholíte príliš rýchlo, užite Vimax 45 minút pred sexom a vďaka pevnej erekcii môžete súložiť dlhšiu dobu.

Vimax vám doručíme diskrétne do 2 pracovných dní. Kliknite na obrázok a zvoľte počet balení. Vimax je určený na dlhodobé užívanie.

vimax

 

Ďalšie metódy proti predčasnej ejakulácii

Muži, ktorí nechcú alebo nemôžu užívať uvedené lieky, môžu vyskúšať ďalšie metódy proti predčasnej ejakulácii.

 

Cviky pre posilnenie svalov panvového dna

Cvičenie svalov panvového dna zlepšuje kontrolu nad ejakuláciou. Stretnúť sa môžete aj s názvom Kegelove cviky. Kliknite a čítajte podrobný návod, ako Kegelove cviky cvičiť.

Podľa štúdie je tento tréning veľmi vhodný a účinný pre oddialenie ejakulácie u plnoletých mužov. Jednoznačné odporúčanie, ako dlho a ako často cvičiť zatiaľ bohužiaľ neexistuje. Najlepšie spravíte, pokiaľ si na cvičenie nájdete niekoľko minút každý deň.

 

Anestetické (znecitlivujúce) kondómy a gély

Behom sexu s kondómom dochádza k menej silnému treniu žaluďa a penisu o vagínu. Dráždenie nie je tak silné, takže môže trvať dlhšie, než vyvrcholíte. V drogérii nájdete aj kondómy obsahujúce lokálne anestetikum, ktoré tlmí dráždenie a umožňuje dlhšie súložiť. Podobné anestetiká nájdete aj v rôznych lubrikačných géloch, sprejoch alebo krémoch, takže sa v drogérii alebo lekárni spýtajte na odporúčanie.

Všímajte si, či vám nedráždi pokožku penisu alebo partnerkinu vagínu. Zároveň zvážte, či nie je účinok až príliš silný a či po použití cítite sexuálne dráždenie. Tak nájdete optimálne množstvo a značku prípravku.

Tieto pomôcky síce nevyriešia príčinu vzniku predčasnej ejakulácie, ale dokážu pomôcť predĺžiť styk o niekoľko sekúnd až minút. Najlepšie spravíte, pokiaľ si nájdete kondóm a gél, ktoré vám najlepšie vyhovujú.

 

Lieky na predčasnú ejakuláciu vždy predpisuje lekár

 • predčasnú ejakuláciu vyšetrí a pomôže s ňou sexuológ
 • môže vám predpísať lieky na erektílnu dysfunkciu, ktoré pomôžu aj s oddialením ejakulácie
 • lieky sú iba na predpis
 • nezháňajte lieky bez predpisu
 • doplnky stravy ejakuláciu neoddialia a pomáhajú „iba“ podporiť erekciu
 • penis znecitlivíte pomocou kondómov, gélov, krémov alebo sprejov s anestetikom z drogérie, lekárne alebo sex-shopu
 • pre predĺženie trvania erekcie odporúčame bylinný kanadský doplnok Vimax pre dlhodobé užívanie
 • čítajte ďalší článok nižšie o metódach oddialenia ejakulácie

ĎALEJ ČÍTAJTE: Predčasná ejakulácia – 14 tipov pre najdlhšiu súlož.

 

ĎALŠIE ČLÁNKY O PREDČASNEJ EJAKULÁCII, METÓDACH ODDIALENIA A ZVÝŠENÍ MNOŽSTVA EJAKULÁTU

Ejakulácia – kompletný sprievodca oddialením, poruchami a liekmi
Oddialenie ejakulácie – metódy predĺženia súlože
Poruchy ejakulácie – 6 intímnych utrpení muža. Čo s nimi?
Krv v ejakuláte – hematospermia – 15 častých príčin + metódy liečby
Retrográdna ejakulácia – trápi vás suchý orgazmus?
Predčasná ejakulácia – 14 tipov pre najdlhšiu súlož
Ako zvýšiť objem ejakulátu pre vyššiu kvalitu spermií, a tiež pre ohromenie partnerky?
Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze