Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Poruchy erekcie 2. časť – žiadna alebo dlhotrvajúca a boľavá erekcia

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

V prvej časti sme písalo o slabom, no pre sex nedostatočnom prekrvení penisu – o slabej erekcii. Článok si prečítajte tu. Dnes si vysvetlíme, čo robiť, ak penis prestáva fungovať úplne a nedovolí žiadnu erekciu. Pozrieme sa tiež na dlhotrvajúcu erekciu, ktorá bolí a penis počas nej môže dokonca odumrieť.

poruchy erekcie 2

 

Žiadna erekcia v prípade, že v penise nie je žiadna krv

Ak sa už nedostavuje žiadna erekcia a prakticky sa nedostaví ani pri sexuálnom vzrušení, niečo nie je v poriadku. Pokiaľ sa u vás stav vyskytuje dlhodobo, mali by ste bezodkladne navštíviť lekára a začať situáciu jednoznačne riešiť.

 

Ako na problémy nedostavujúcou sa erekciou a ich príčiny

Príčinou nedostavenia erekcie môžu byť mnohé zdravotné problémy. Ak erekcia zlyháva dlhodobo, môže byť na riešenie neskoro. Preto na nič nečakajte a nechajte sa vyšetriť čo najskôr. Pamätajte, že je lepšie vyraziť k lekárovi hneď pri prvom náznaku problémov, než prísť neskoro. Napriek tomu ide o stav, ktorý sa dá riešiť v prípade, ak si necháte príčinu odhaliť vyšetrením.

Civilizačné choroby

Fyzické príčiny poruchy erekcie

Následok úrazu, poškodenie a ochorenie nervovej sústavy

 

Dlhodobá a bolestivá erekcia – priapizmus

Niekedy penis býva veľmi tvrdý a bolestivý. Tu väčšinou ide o iný problém tzv. priapizmus. Ak erekcia nechce povoliť, musíte čo najskôr vyhľadať lekára. Dlhodobá erekcia – priapizmus – je sprevádzaná veľmi bolestivým stavom.

Erekcia pri priapizme nesúvisí s pohlavným dráždením, libidom a pocitmi. Erekcia je dlhodobá a nekončí ejakuláciou. Patologický stav si vyžaduje lekársky zásah. Priapizmus sa môže objaviť v každom veku. U detí a adolescentov sa najčastejšie vyskytuje v kombinácii s ochorením krvi v podobe srpkovitej anémie.

 

Príznaky a diagnóza priapizmu

Priapizmus postihuje vždy iba párové toporivé teleso a prejaví sa tvrdou hornou stranou a mäkkou spodnou stranou penisu s úplne mäkkým žaluďom. Lekár vykoná ultrazvukové vyšetrenie a zistí, či je problém v arteriách alebo v žilových telesách. Pri podozrení na fistulu sa vykoná nástrek artérií kontrastnou látkou, ktorá presne zobrazí poškodenia artérie a komunikáciu s dutinami.

 

Liečba priapizmu

Komplikácie pri liečbe priapizmu delíme na včasné a neskoré. Medzi časté patria vysoký krvný tlak, bolesť hlavy, krvácanie a bohužiaľ aj možnú infekciu po punkcii. Časté sú tiež modriny a pomliaždeniny po odsatí krvi z penisu Z neskorých komplikácií hovoríme najmä o výraznej prestavby ciev s následnou erektilnou dysfunkciou.

 

Bolestivá erekcia v dôsledku fimózy

Fimóza je stav, kedy sa erekcia stáva bolestivou. Fimóza je u detí väčšinou vrodená a u dospelých vzniká po opakovaných zápaloch predkožky – typicky u cukrovkárov. Fimóza sa prejavuje zúžením predkožky, ktorá bráni vysunutiu žaluďu. Existujú rôzne formy fimózy, a to najmä detská fimóza a fimotický prstenec.

ĎALEJ ČÍTAJTE: Podrobne o fimóze a jej liečbe.

 

Príznaky fimózy v dospelosti

Pri erekcii penisu sa predkožka nedá stiahnuť za žaluď. Pokiaľ sa semeno dostane von, nespôsobí to pri súloži problém. Niekedy je ale predkožka taká veľká, že môže brániť oplodneniu. Často sa v dospelosti objavujú infekcie.

Omnoho častejšie ale fimóza spôsobuje len problémy spojené s intímnou hygienou. Ak fimóza bráni možnosti udržať hygienu medzi žaluďom a predkožkou, penis zapácha a často sa objavuje infekcia. Keď sa v tomto priestore uloží ejakulát, čoskoro sa začne rozkladať. Chirurgický zákrok je potom rýchlym a bezbolestným riešením.

 

Liečba fimózy

Fimóza môže spôsobiť rakovinu penisu aj krčka maternice u žien. Nahromadená smegma obsahuje karcinogénne látky. Fimóza sa pri zápale v ľahkých prípadoch lieči harmančekom a v ťažších prípadoch protizápalovou masťou. Niekedy úplnému stiahnutiu predkožky bráni uzdička, ktorá je krátka a môže sa natrhnúť. Vtedy sa pristupuje iba k drobnému chirurgickému zákroku. Niekedy to na vyriešenie fimózy postačí, inokedy je nutný väčší zákrok v podobe obriezky. O tej sa viac dočítate tu.

Ak sa vám teda stále darí predkožku sťahovať cez žaluď, často to cvičte. Po dohode s lekárom ju môžete skúsiť nechať aj nejaký čas pretiahnutú, ak vás príliš neškrtí. Vykonávajte cviky na jej roztiahnutie, čím predídete operácii.

Nejde len o problém s erekciou, ale aj o ohrozenie zdravia a zdravia vašej partnerky – preto problémy riešte.

 

Môže erekciu oslabiť príliš častá masturbácia?

Aby sme nekončili tak tragicky, otvoríme aj tému častej masturbácie. Častá masturbácia býva veľmi obľúbenou záležitosťou najmä počas dospievania. Ak dokážete masturbovať aj niekoľkokrát za deň, môžete mať problémy s erekciou.

Môže totiž jednoducho dôjsť k tomu, že vám pri väčšom množstve masturbácie už nebude chcieť stáť váš penis pred partnerkou a vaše telo vám dá jasný signál v podobe nulovej erekcie. Nejde ale o žiadnu chorobu ani chybu. Penis je iba vyčerpaný.

Držte sa hesla „všetkého veľa škodí“. K svojmu penisu sa správajte jemne a občas ho radšej šetrite. Adrenalín vyplavte aj rôznymi druhmi športu. Zlepšíte tvorbu testosterónu a to bude mať vplyv aj na návrat pevnej erekcie.

ĎALEJ ČÍTAJTE: Čo keď vás znenazdajky začnú bolieť semenníky? Kde môže byť problém?

Podpora erekcie, 1. ČASŤ - rozdelenie porúch a 9 metód zlepšenia
Poruchy erekcie 1. časť - mierne, ale nedostatočné stoporenie penisu
Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze