Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

AVANAFIL – podrobný profil účinnej látky na erekciu

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

V podrobnom profile avanafilu zistíte:

  • aká je história účinnej látky nazývanej avanafil
  • ako presne vám môže avanafil zlepšiť sexuálny život
  • aký vplyv má avanafil na erekciu, erektilnú dysfunkciu či na problémy s plodnosťou
  • aké je odporúčané dávkovanie avanafilu
  • nežiadúce účinky avanafilu a kto by ho nemal užívať

avanafil pro léčbu erekce

Avanafil – nová účinná látka na liečbu erektilnej dysfunkcie

Každý druhý muž na Slovensku vo veku od 35 do 65 rokov to veľmi dobre pozná. Stretáva sa s tým prakticky každý deň. Neustále na to musí myslieť, je mu to neustále v pätách, nikde mu to nedá pokoj. Hovoríme o erektilnej dysfunkcii, ktorá má obrovský vplyv na intímny život každého druhého páru na Slovensku.

Príliš sa o tom nehovorí, no postihnúť môže aj vás. Stačí jedna upchatá cievka a okamžite sa vám nebude chcieť postaviť. Erektilná dysfunkcia, inak povedané aj problém s erekciou, bohužiaľ, nie je banalita. Dokáže vám poriadne rozhodiť psychiku, znížiť sebavedomie a nabúrať pokojný partnerský život.

Tisíce mužov po celom svete preto hľadajú pomoc v lekárskych ordináciách. Tam im lekári môžu predpísať rad účinných liekov, ktoré im pomôžu tieto problémy vyriešiť. Medzi tieto lieky sa radí aj účinná látka s názvom avanafil. S tou sa muži môžu stretávať iba pomerne krátko.

Ako avanafil funguje? Akú má históriu? Aké lieky avanafil obsahujú? Aké prípadne nežiadúce účinky môže avanafil mať? Na to sa pozrieme práve v tomto článku.

 

Čo je to avanafil?

Avanafil je rovnako, ako sildenafil či tadalafil, inhibítor fosfodiesterázy typu 5. Ide o látku určenú na liečbu erektilnej dysfunkcie. Inhibítor fosfodiesterázy typu 5 podporuje vylučovanie oxidu dusnatého z neurónov v penise, čo vedie k uvoľňovaniu hladkého svalstva, ktoré sa (okrem iného) nachádza práve v penise, a zároveň dochádza k lepšiemu zásobeniu krvou penisu.

Aj keď celý tento proces vyzerá zložito, výsledok je veľmi jednoduchý – po erotickej stimulácii dochádza u muža k pevnej erekcii. A to je celé kúzlo nie len avanafilu, ale aj sildenafilu či tadalafilu pri liečbe erektilnej dysfunkcie.

Oproti sildenafilu či tadalafilu má avanafil zo všetkých účinných látok na liečbu erektilnej dysfunkcie úplne najrýchlejší nástup účinku:

 

Doba nástupu účinku liečiv na erektílnu dysfunkciu

Účinky liekov na erekci sú si veľmi podobné, avšak každý má iný nástup a dobu účinnosti. Nezabúdajte, že liečivá na erektílnu dysfunkciu sú iba na lekársky predpis. Bez receptu ich nezháňajte. Riskujete komplikácie, a dokonce smrť.
AvanafilSildenafilTadalafilVardenafil
Nástup účinku15 - 30 minút60 minút30 minút25 – 60 minút

Doba účinnostivyše 6 hodín4 až 5 hodínaž 36 hodín (vždy je nutná erotická stimulácia)4 až 5 hodín

 

Pozitívne zmeny na sebe môžete pozorovať už do štvrťhodiny. Ide najmä o jednoduché dosiahnutie vysoko kvalitnej a pevnej erekcie. Vďaka avanafilu mužom stojí penis v pozore ako nikdy predtým. Môže za to práve inhibítor fosfodiesterázy typu 5.

Našťastie sa však nemusíte báť, že by ste po užití avanafilu mali oceľovú erekciu aj niekoľko hodín vkuse. Inhibítory fosfodiesterázy typu 5 sú síce vysoko účinné a pomôžu vám pri dosiahnutí pevnej erekcie, ale najprv je potrebné sa nejakým spôsobom vzrušiť. Až potom dosiahnete erekciu. Bez erotickej stimulácie erekciu sám od seba nedosiahnete.

 

Užívanie avanafilu

Avanafil sa užíva v dávkach po 50 mg, 100 mg alebo 200 mg. Bežné odporúčané množstvo avanafilu býva 100 mg. Ak toto množstvo dostatočne neúčinkuje, je možné dávku po konzultácii s lekárom zvýšiť na 200 mg. Toto množstvo by ste však nemali prekračovať. Radšej sa na to vždy spýtajte lekára.

Ak chcete maximalizovať účinok, mali by ste užiť jednu tabletku so 100 mg účinnej látky približne 20 minút pred plánovaným pohlavným stykom. V porovnaní napríklad so sildenafilom, ktorý by ste mali užiť aspoň hodinu pred sexom, ide o rekordný čas. 20 minút navyše nie je dlhá doba, pretože už počas tohto času sa môžete s partnerkou maznať a sexuálne dráždiť.

MUDr. Lukáš Bittner, FEBU, FECSM z Urologické kliniky 3. LF UK a FNKV v Prahe uvádza vo svojej odbornej práci venovanej avanafilu:

Vieme si predstaviť, že nutnosť užitia tabletky 30 minút, ideálne hodinu pred súložou, prináša mnohé „organizačné“ problémy a niektorým pacientom aj chvíľky hanby či napätia. Práve zlé užívanie liekov a pokus o súlož pri nedostatočnej hladine účinnej látky je najčastejším dôvodom zlyhania liečby iPDE-5. Podľa výskumov sexuálneho správania českej populácie od Weissa a Zvěřiny (1) trvá priemerná predohra 14 minút.

Tabletky avanafilu sa užívajú perorálne, čo znamená, že sa prehĺta jedna celá tableta. Tabletky sa nehryzú ani necmúľajú. Následne by sa mali zapiť dostatočným množstvom vody.

 

Ako dlho avanafil pôsobí?

Pozitívny účinok avanafilu pretrváva zhruba 6 hodín. Doba je približne o hodinu dlhšia než v prípade sildenafilu, no o 30 minút kratšia než v prípade tadalafilu. Neznamená to však, že počas nasledujúcich šiestich hodín budete mať nepretržitú erekciu. V tomto čase len jednoduchšie dosiahnete pevnú a kvalitnú erekciu. Po sexe či erotickom šantení vám vždy klesne tak, ako ste zvyknutý.

Rovnako, ako sildenafil či tadalafil, nie je ani avanafil určený na každodenné užívanie. Avanafil by ste mali užívať len zriedka pre tonizáciu a stimuláciu sexuálneho libida. V opačnom prípade sa totiž vaše problémy s erektilnou dysfunkciou môžu prehĺbiť. Hneď vysvetlíme, prečo je tomu tak.

Oxid dusnatý, ktorý sa vďaka inhibítorom fosfodiesterázy typu 5 uvoľňuje z neurónov v penise, sa v tele bežne nenachádza. Aj počas normálnej erekcie sa z neurónov v penise uvoľňuje.

Ak by ste tento proces vždy umelo vyvolali pomocou inhibítorov fosfodiesterázy typu 5, vaše telo by si zvyklo, že k domu dochádza umelo a nemalo by potrebu samo uvoľňovať oxid dusnatý.

Výsledkom by bolo úplne nemožné dosiahnutie erekcie bez užitia nejakého liečivého prípravku s inhibítormi fosfodiesterázy typu 5. Preto rozhodne ani avanafil, no ani sildenafil či tadalafil neužívajte každý deň. Na všetko vás určite upozorní aj ošetrujúci lekár.

 

Správne dávkovanie avanafilu

Podobne, ako sildenafil či tadalafil, je aj avanafil výlučne na lekársky predpis. Nie je to preto, že by vám lekárnici chceli sťažiť život a zisťovať o všetkých slovenských mužoch to, či netrpia erektilnou dysfunkciou. Dôvodom je, že aj avanafil môže mať, podobne ako väčšina inhibítorov fosfodiesterázy typu 5, silné negatívne účinky. O negatívnych účinkoch avanafilu ešte bude reč.

Preto by ste si rozhodne za žiadnu cenu nemali avanafil kupovať sám, bez lekárskeho dohľadu a najmä bez lekárskeho predpisu. E-shopom, kde si možno avanafil kúpiť bez lekárskeho predpisu, by ste sa mali veľkým oblúkom vyhnúť.

Lekár vám zároveň určí, aká dávka avanafilu je pre vás vhodná. Avanafil sa totiž užíva v množstvách po 50 mg, 100 mg alebo 200 mg, pričom dávka závisí od mnohých faktorov. Záleží od vášho fyzického stavu, na závažnosti vašej erektilnej dysfunkcie, na vašom zdravotnom stave a na tom, čo vlastne od takýchto prípravkov očakávate. Lekár má roky praxe a skúseností. Pod jeho rukami prešli stovky pacientov a vie, čo vám môže odporučiť a poradiť. Nehrajte sa preto sám na lekára a nechajte si poradiť od profesionála.

 

Účinky sildenafilu potvrdené vedcami

Rovnako, ako sildenafil či tadalafil, bol aj avanafil testovaný v rade odborných štúdií. Aj keď mnohé štúdie sa ešte pripravujú a budú sa realizovať v najbližšej budúcnosti, máme dnes pozitívne ohlasy aj výsledky.

MuDr. Taťána Šrámková, CSc. v odbornom magazíne REMEDIA uvádza:

Účinnosť a bezpečnosť avanafilu bola skúmaná v rozsiahlom programe klinického vývoja, ktorý zahŕňal štúdiu REVIVE (Research EValuating an InVestigational medication for Erectile dysfunction – Výskum hodnotiaci skúmaný liek na liečbu erektilnej dysfunkcie) TA-301, TA-302, TA-303 a TA-314. 

Nedávna práca Porsta (2), ktorý v dvojito zaslepenej a placebom kontrolovanej štúdii skúmal účinok 100 a 200 mg avanafilu do 15 minút od užitia, ukazuje, že po takto krátkej dobe bolo možné v 47 % prípadoch (100 mg), respektíve v 48, 7 % (200 mg) uskutočniť úspešný pohlavný styk. Pri placebe bola táto hodnota 27,7 %.

Aj štúdia s názvom Avanafil: a review of its use in patients with erectile dysfunction prišla na úplne rovnaké výsledky. Odhalila, že sa avanafil po perorálnom podaní rýchlo vstrebe a zároveň významne pomáha zlepšovať stav mužskej erekcie.

Účinky liečby boli významne väčšie u príjemcov liečivých prípravkov s prípravkom avanafil 100 a 200 mg než u príjemcov po 50 mg. U príjemcov prípravku avanafil boli úspešné približne dve tretiny pokusov o pohlavný styk v prípadoch, keď k užitiu prípravku došlo 15 minút pred alebo viac než 6 hodín po podaní lieku. Na porovnanie pri placebe to bolo za rovnaké časové približne jedna štvrtina pokusov.

Docent LeRoy Jones z University of Texas, ktorý testovanie lieku vykonával, uviedol:

Tieto údaje naznačujú, že avanafil dosahuje plného účinku do tridsiatich minút, prípadne ešte skôr. Jeho účinok sa dá predĺžiť až na šesť hodín, čo môže byť pri liekoch na poruchu erekcie veľmi vítané.

Ešte priaznivejšie výsledky priniesla hojne citovaná multicentrická štúdia Goldsteina (3), v ktorej bolo schopných úspešne zvládnuť pohlavný styk 67 % pacientov s erektilnou dysfunkciou do 15 minút po užití avanafilu v dávke 100 mg a 71 % skúmaných po užití 200 mg.

Ďalšia odborná štúdia Avanafil for male erectile dysfunction: a systematic review and meta-analysis odhalila, že avanafil 100 alebo 200 mg funguje veľmi účinne a dobre pri liečbe erektilnej dysfunkcie. Avšak v porovnaní s prípravkom avanafil 100 mg sa u pacientov užívajúcich prípravok avanafil 200 mg zvyšuje pravdepodobnosť bolesti hlavy.

Rovnaké výsledky potom dosiahli aj odborné štúdie Avanafil for treatment of erectile dysfunction: review of its potential, Avanafil for the Treatment of Erectile Dysfunction: A Multicenter, Randomized, Double-Blind Study in Men With Diabetes Mellitus či Avanafil for erectile dysfunction in elderly and younger adults: differential pharmacology and clinical utility.

 

Porovnanie s ďalšími účinnými látkami

Kedže avanafil prišiel na trh až 15 rokov po sildenafile a 10 rokov po tadalafile, nevyhne sa porovnaniu s týmito notoricky známymi látkami. Obrovskou prednosťou avanafilu je rýchlosť nástupu účinkov.

Avanafil sa zo všetkých účinných látok na liečbu erektilnej dysfunkcie rozpúšťa v tele úplne najrýchlejšie. Už do 20 minút môžete na sebe cítiť pozitívne účinky tejto látky. Tomu sa žiadna doteraz objavená účinná látka nemôže rovnať.

A ani dĺžka pretrvávania účinkov po použití nie je najhoršia. Avanafil totiž môže pozitívne pôsobiť ešte aj 6 hodín po užití. Aj keď sa nemôže rovnať tadalafilu s jeho 36 hodinami, stále ide o skvelý výsledok, ktorý určite poteší nejedného muža.

 

Doba nástupu účinku liečiv na erektílnu dysfunkciu

Účinky liekov na erekci sú si veľmi podobné, avšak každý má iný nástup a dobu účinnosti. Nezabúdajte, že liečivá na erektílnu dysfunkciu sú iba na lekársky predpis. Bez receptu ich nezháňajte. Riskujete komplikácie, a dokonce smrť.
AvanafilSildenafilTadalafilVardenafil
Nástup účinku15 - 30 minút60 minút30 minút25 – 60 minút

Doba účinnostivyše 6 hodín4 až 5 hodínaž 36 hodín (vždy je nutná erotická stimulácia)4 až 5 hodín

 

Čo ak avanafil neúčinkuje?

Oproti sildenafilu a tadalafilu má avanafil jednu obrovskú výhodu. Pokiaľ vám totiž nebude odporúčané množstvo 100 mg avanafilu účinkovať, môžete po konzultácii s lekárom túto dávku navýšiť na 200 mg. Kým v prípade sildenafilu a tadalafilu takéto jednoduché navýšenie nehľadajte.

Aj v tomto prípade však potrebujete dostatok trpezlivosti. Najväčšiu chybu robia začiatočníci, ktorí sú tak natešení na nástup účinku, že nevyčkajú ani niekoľko minút a už užívajú ďalšiu tabletku. To by samozrejme bolo kontraproduktívne.

Ako sme už uviedli vyššie, aj odborné štúdie potvrdili, že síce 200 mg účinnej látky zvyšuje účinnosť avanafilu, avšak so zvýšením rizikom bolesti hlavy. Preto počkajte aspoň hodinu a pokiaľ sa ani potom nebude nič diať, môžete po predošlej konzultácii s lekárom navýšiť dávku na 200 mg. Pokiaľ vám ale tento postup lekár neodporučí, rozhodne sa nepúšťajte do žiadnych pokusov.

Ak sa ani po niekoľkých ďalších minútach nebude nič diať, vyskúšajte sa vzrušiť erotickou stimuláciou. Možností máte nekonečne veľa. Skúste sa s priateľkou začať maznať, poproste ju o erotický tanček, začnite sa sám ručne stimulovať alebo si pozrite nejaký erotický snímok.

Stále sa nič nedeje? Stále avanafil neúčinkuje? Už ste skúsili naozaj všetko? Potom to skúste zase zajtra presne podľa pokynov v príbalovom letáku. Skúste sa zároveň pred užitím vyhnúť tučným jedlám, alkoholu či omamným látkam, ktoré môžu účinnosť avanafilu znižovať.

 

Riziká spojené s užívaním avanafilu

Aj keď je avanafil pre mnoho mužov darom z nebies a nie jednému už zachránil partnerstvo, neobíde sa, bohužiaľ, bez rizík. Avanafil by rozhodne nemali užívať páni, ktorí zároveň berú nitráty alebo donátory oxidu dusnatého. Tieto látky totiž fungujú na podobnom princípe ako inhibítory fosfodiesterázy tyup 5. Uvoľňujú taktiež hladké svalstvo, čo však môže mať v konečnom dôsledku fatálne následky.

Hladké svalstvo sa totiž nenachádza iba v penise, ale napríklad aj v srdci. Pokiaľ by ste teda užili zároveň nitráty spoločne s avanafilom, mohlo by to viesť k infarktu a zástave srdca. Na to vás opäť musí váš lekár upozorniť.

Rizikom je aj nestabilná angina pectoris. Ak touto chorobou trpíte, rozhodne by ste avanafil nemali začať užívať. Zároveň môže avanafil vyvolať celú škálu nežiadúcich účinkov, o ktorých si povieme práve teraz.

 

Avanafil – najčastejšie nežiadúce účinky

Medzi časté nežiadúce účinky, ktoré môže vyvolať užívanie avanafilu, patrí klasická triáda – bolesť hlavy, začervenanie a kongescia nosovej sliznice, ktorá je na rozdiel od avanafilu u väčšiny ostatných iPDE-5 doplnená ešte dyspepsiou a myalgiou.

Ďalšími častými nežiadúcimi účinkami po užití avanafilu sú bolesti chrbta a brucha, problémy s dýchaním, zhoršenie zraku alebo sluchu či zažívacie problémy.

Môžeme vás ale upokojiť – klinické testovanie avanafilu preukázalo, že táto účinná látka nemá negatívny vplyv na väčšinu zdravých pacientov. Pokiaľ vás teda nič netrápi, ste zdravý ako rybička a nemáte žiadne ochorenie, nemusíte sa užívania avanafilu báť.

 

Avanafil – menej časté nežiadúce účinky

Okrem častých negatívnych účinkov sa však, samozrejme, môžu objaviť aj tie menej časté. Medzi ne môžeme radiť bronchitídu, chrípku, sinusitídu, kongesciu sinusu, hypertenziu, dyspepsiu, nevoľnosť, zápchu a vyrážky.

U mužov so slabým srdcom bolo hlásené aj pichanie na hrudi a arytmia. Môže sa objaviť aj brnenie alebo opuch končatín. Počas klinického testovania to však nebolo príliš časté.

Miera prerušenia liečby v dôsledku nežiadúcich účinkov u pacientov liečených avanafilom bola len 2,8 %. Pokiaľ teda užívanie avanafilu riadne skonzultujete s lekárom, nemáte sa čoho báť.

 

Avanafil a alkohol

Alkohol a avanafil nejdú dohromady. Alkohol totiž nielenže môže účinok avanafilu znížiť, ale môže tiež vyvolať niektoré nežiadúce účinky, ktoré by sa u vás inak vôbec neobjavili.

V samotnom príbalovom letáku avanafilu sa dočítate, že pacienti by mali byť poučení, že súbežné užívania avanafilu a alkoholu môže zvýšiť pravdepodobnosť hypotenzie, závratí alebo synkopie. Lekár by vás teda mal poučiť, ako máte správne avanfil užívať a že jeho miešanie s alkohol nebude zrovna ten najlepší drink. Preto to radšej nepodceňujte a alkoholu sa pred intímnymi chvíľkami vyhnite.

 

Pro koho nie je avanafil vhodný?

Avanafil nie je vhodný pre osoby trpiace kardiovaskulárnymi ochoreniami, diabetom 2. typu, nestabilnou anginou pectoris, pre osoby so srdcovým zlyhaním stupňa NYHA II, pre pacientov šesť mesiacov po prekonaní srdcového infarktu či cievnej mozgovej príhody alebo závažnej a život ohrozujúcej arytmie. Všetci títo ľudia by sa mali užívaniu avanafilu vyvarovať. Zároveň by ste avanafil nemali užívať spoločne s nitrátmi alebo donátormi oxidu dusnatého.

A len na pripomenutie uvedieme, že avanafil je určený výhradne ako liečivý prípravok na liečbu erektilnej dysfunkcie, teda pre mužov. Rozhodne by ho preto nemali užívať ženy!

 

Avanafil a tehotenstvo

Zároveň by sa mu, samozrejme, mali vyhnúť tehotné a dojčiace ženy. Dámy, ak si chcete zvýšiť libido, budete musieť vyskúšať niektoré iné postupy a možnosti. Avanafil rozhodne nebude to pravé orechové.

Pokiaľ sa snažíte o bábätko, nemusíte sa avanafilu báť. Avanafil nefunguje ako antikoncepcia, má iba dopomôcť pri dosiahnutí erekcie. Nemusíte sa teda báť, že by sa vám s ním nepodarilo založiť rodinu.

 

Avanafil v spojení s niektorými ochoreniami

U zdravých mužov nie je čo riešiť. Tí s avanafilom nebudú mať absolútne žiadny problém. Problémy však môžu nastať v spojení s niektorými ochoreniami. Len v rýchlosti si teda zopakujme, že by ste sa užívaniu avanafilu mali vyhnúť, ak trpíte kardiovaskulárnym ochorením, diabetom 2. stupňa, nestabilnou anginou pectoris, srdcovým zlyhaním stupňa NYHA II, ste šesť mesiacov po prekonaní srdcového infarktu či cievnej mozgovej príhody alebo trpíte na závažnú a život ohrozujúcu arytmiu. V taktomto prípade by ste sa mali avnafilu radšej vyhnúť.

 

Avanafil a retinopatia

Erektilná dysfunkcia je najčastejšiu sexuologickou komplikáciou cukrovky. Objavuje sa u 35 – 75 % mužov s diabetom. U diabetikov druhého typu má navyše vysokú pravdepodobnosť výskytu spojenú s endoteliálnou dysfunkciou.

Otázkou teda zostáva, môžu títo páni užívať avanafil? To, bohužiaľ, nemôžeme tak jednoducho určiť. Avanafil vám môže v tomto prípade odporučiť iba váš lekár.

Aj keď sú účinky avanafilu doslova zázračné, nie je dobré podceňovať celkové zdravie pacienta. Preto je užívanie avanafilu iba na lekársky predpis.

 

Lieky s obsahom avanafilu

Už vieme, že najznámejšie lieky, ktoré obsahujú účinnú látku avanafil, sa volajú Stedra a Spedra. Nachádza sa ešte v nejakých iných účinná látka avanafil? Avanafil nájdete v týchto prípravkoch:

Lieky s obsahom avanafilu

Stendra
Spedra
Avana
Avanafil 50 mg
Avanafil 100 mg
Avanafil 200 mg

 

Avanafil bez predpisu

Erektilná dysfunkcia je problém s veľkým P. Rozhodne neprajeme žiadnemu mužovi, aby ho postihla. Niekedy sa tomu však neubránite a aj na vás ukáže prstom. V takúto chvíľu sú muži schopní urobiť čokoľvek, len aby boli zase v pohode a v posteli nemali žiadne problémy. Teda, takmer čokoľvek…

Často sa o svojom probléme hanbia hovoriť a hľadajú možnosti, ako sa k podobným liekom, napr. avanafil, dostať pokútne. Aj keď je to veľmi lákavé, kúpiť si na internete pochybný liek s avizovanou látkou avanafil len za zlomok ceny, rozhodne to nikdy neodporúčame!

V takýchto tabletkách totiž neviete, čo sa v nich skrýva. Avanafil v nich síce môže byť, no aké bude jeho množstvo? 10 mg, 20 mg, 50 mg, 100 mg? Kto vám zaručí že skutočne ide o účinný liek? Napodobeniny majú neznámy pôvod, neznáme zloženie, ilegálny zdroj. Iba 10 % všetkých napodobenín obsahuje delkarovanú účinnú látku v uvedenom množstve. Neoverené prípravky si preto nikdy nekupujte! Takéto napodobeniny môžu dokonca aj v najhoršom prípade spôsobiť smrť.

Nie nadarmo sa hovorí, že pevná erekcia je barometrom zdravia každého muža. Aj keď týmito pochybnými liekmi možno vyriešite slabnúcu erekciu, môžete tiež zároveň prehliadnuť závažné príznaky. Preto sa nehrajte na doktora a nikdy si takého podivné prášky nekupujte! Radšej sa obráťte na skutočného odborníka.

 

História avanafilu

Modrú pilulku – teda účinnú látku sildenafil, ľudstvo pozná už dvadsať rokov. Mladšia kolegyňa, účinná látka tadalafil, prvýkrát uvidela svetlo sveta v roku 2003. Avanafil je ich najmladšia sestrička, ktorú v roku 2012 vynašla spoločnosť Mitsubishi Tanabe Pharma – predtým známa ako Tanabe Seiyaku Co.

Avanafil teda na trhu nie je tak dlho ako sildenafil či tadalafil, jej účinok však nie je o nič slabší. Na trhu je táto účinná látka známa najmä pod samotným názvom ale aj pod názvami liečiv Stendra a Spedra, v ktorých sa avanafil nachádza.

Stendra aj Spedra sú na Slovensku povolené liečivá, ktoré vám váš lekár môže pri liečbe erektilnej dysfunkcie predpísať.

 

ĎALŠIE ČLÁNKY O PROBLÉMOCH S EREKCIOU A METÓDACH ZLEPŠENIA

Ako konečne vybrať účinný a bezpečný doplnok na erekciu, ktorý pomôže?
Steroidy oslabia vašu erekciu, celý organizmus aj plodnosť
Dôchodcovia a erekcia – čo všetko sa dá ešte stihnúť?
Cukrovka a erekcia – rozlúčia sa diabetici so sexom?
Lieky, generiká a doplnky na erekciu – hlavné rozdiely
Poruchy erekcie 1. časť – mierne, ale nedostatočné stoporenie penisu
Podpora erekcie, 2. časť – 25 príčin oslabenia erekcie a mäknutia penisu

 

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze