Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

10 prirodzených krokov k podpore mužskej a ženskej plodnosti. Nemusíte nič kupovať ani užívať.

1/52/53/54/55/5 (Žádné hodnocení)
Loading...

Snaha o otehotnenie môže mužov aj ženy stresovať, zvlášť pokiaľ žena nemôže otehotnieť dlhšiu dobu. Šťastné sú tie páry, ktoré otehotnejú na prvý pokus. Vedzte ale, že to nie je vždy tak jednoduché a bezproblémové.

Snažiť sa o prirodzenú podporu plodnosti je zodpovedné ako u párov plánujúcich prvé dieťa, tak u tých, ktoré sú už dávno rodičmi. Odporúčané kroky vedú k celkovému zlepšeniu zdravotného stavu a intímnej kondície, takže sú prospešné nehľadiac na cieľ rýchlo otehotnieť.

Samozrejme na internete a v časopisoch nájdete stovky stopercentne zaručených návodov, podľa ktorých zvýšite plodnosť na maximum. Väčšina z nich je ale obvykle iba skrytou reklamou na nejaké potraviny, výrobky alebo dokonca lieky, ktorých účinnosť nie je ani zaručená, a v mnohých prípadoch ani bezpečná.

Týchto 10 tipov je podložených reálnymi vedeckými poznatkami. Každopádne pre dlhšie sa snažiace páry odporúčame vyšetrenie plodnosti (u mužov spermiogram), ktoré zistia, či jeden z vás netrpí priamo neplodnosťou. V takom prípade je nutné podstúpiť adekvátnu liečbu.

podpora plodnosti

 

Bráňte sa priberaniu a udržte si optimálnu váhu

Okrem priberania a obezity je pre šancu počať riziková tiež podváha a nedostatočný jedálniček. Aj pokiaľ sa človek zatiaľ cíti fyzicky dobre, nemusí to automaticky znamenať, že má bezpečnú váhu. Je teda potrebné schudnúť a v prípade porúch príjmu potravy tieto poruchy cielene liečiť a až potom sa snažiť o dieťa.

Hmotnosť ovplyvňuje hormonálnu hladinu u oboch pohlaví. U žien tak mení ovuláciu. Vďaka vyváženej strave v dostatočnom množstve ideálne spoločne s pravidelným pohybom navodíte hormonálnu rovnováhu, ktorá je pre oplodnenie veľmi dôležitá a zvyšuje šance o desiatky percent.

 

Vyživujte semenníky a starajte sa o nich, aby produkovali silné a zdravé spermie

Zdravie a kvalita spermií v ejakuláte je dôležitá. Záleží na ich pohyblivosti, životnosti, rýchlosti, dostatočnom vývoji, schopnosti smerovať k vajíčku a preniknúť do neho. Všetky tieto aspekty ovplyvňuje hlavne životospráva, strava, pohyb aj psychická kondícia. Kvalitu a množstvo spermií pomôže zistiť vyšetrenie spermiogram.

Aj na kvalitu spermií má vplyv telesná hmotnosť, prekonané alebo aktuálne choroby (plodnosť silno ohrozujú pohlavné choroby), stres a nedostatok zdravého pohybu. Zabijakmi plodnosti sú zlozvyky. Fajčenie, alkohol a drogy. Ďalej potom škodlivé toxíny zo vzduchu, pôdy a vody. Spracované potraviny a rôzne umelé prísady (farbivá, arómy, konzervanty, pesticídy a látky, ktoré v čerstvej strave nenájdete).

Semenníky sa nesmú dlhodobo prehrievať, pretože spermie potrebujú aspoň o 2 C nižšiu teplotu než má zvyšok tela. Nepracujte s počítačom v lone, počas sedavej práce si dávajte pauzy na prevetranie. Sauny a horúce kúpele si doprajte iba výnimočne. Snažte sa nenosiť mobil priamo vo vrecku pri semenníkoch.

Pre podporu prekrvenia semenníkov a plodnosti možno odporúčať masáž semenníkov. Namiesto tesných slipov a džínsov nakúpte širšie nohavice a trenírky alebo boxerky.

Tu ako vhodný doplnok pre mužov odporúčame kanadský Vimax. Ten vďaka vitamínu E a výťažkom z rastlín cielene vyživuje semenníky a tie tak produkujú väčšie množstvo kvalitných spermií. 

Užívajte ideálne dlhodobo. Odporúčame aspoň 3-mesačné dávkovanie.

tablety vimax na erekci

Kliknite na tlačidlo a dostanete sa priamo k výberu balení. Zásielku dostanete diskrétne do 2 dní a hneď tak môžete začať s prirodzenou podporou kvality spermií a plodnosti.

 

Chráňte sa pred pohlavne prenosnými chorobami

Mnohé pohlavné choroby napádajú aj semenníky alebo vaječníky a škodia ich funkcii. Tým je ohrozená mužská aj ženská plodnosť. Najviac nebezpečné sú tu chlamýdie a kvapavka.

Najrýchlejšou možnosťou je klasický kondóm. Ten by so sebou mali nosiť aj ženy pre prípad nečakaného sexu. Veľmi rozumné je nájsť si a udržať iba jedného sexuálneho partnera a držať tak úprimný monogamný vzťah. Vyšší počet sexuálnych partnerov rapídne zvyšuje riziko pohlavných nákaz.

Počas snahy o otehotnenie kondóm samozrejme používať nemožno. Presne v tomto období je tak vhodné zájsť si na preventívne vyšetrenie na pohlavné choroby.

Pohlavné choroby vyšetruje a skúma odbor venerológia. Prečítajte si, ako prebieha venerologické vyšetrenie a ako sa na neho pripraviť.

 

Často súložte

Bez sexu nemožno otehotnieť, preto súložte čo najčastejšie a pokojne aj behom neplodných dní. Čitateľky si môžu svoje plodné dni vypočítať podľa tohoto článku. Pri snahe o počatie odporúčame iba vaginálny sex, aby sa šance zvýšili. Análny ani orálny sex k otehotneniu nevedie.

Žena je najplodnejšia približne 5 dní pred ovuláciou (doba uvoľnenia vajíčka), počas nej a cca 3 dni po nej. Tento čas nadchádza 10 až 16 dní po menštruácii, pokiaľ sa cyklus opakuje každých 28 dní. Každá žena má ale svoj vlastný, mierne odlišný cyklus. Nevyhýbajte sa sexu a pokúšajte sa o oplodnenie stále.

 

Nepoužívajte spermicídne gély ani ochranu

Spermicídy sú látky, ktoré hubia spermie, ale tiež baktérie a vírusy. Pár, ktorý sa snaží o počatie, ale používa napríklad spermicídny lubrikačný gél, logicky znižuje šance na oplodnenie. Pozrite sa preto, či vaše obľúbené výrobky nemajú spermicídny účinok.

Ak potrebujete počas sexu lubrikovať penis a vagínu, nemusíte nakupovať priamo v sex-shope. Zdravší a prirodzenejší je napríklad olivový alebo repkový olej. Niektorí ľudia používajú dokonca vaječné bielky.

Z produktov vyberajte gély na vodnej báze. Tie dokážu zrýchliť putovanie spermií až dvojnásobne a zvýšiť tak šance, že sa dostanú k vajíčku.

 

Cvičte, ale nenamáhajte sa nadmerne

Pravidelný pohyb je pre zdravie doslova nevyhnutný. Pokiaľ sa ale pár pokúša o dieťa, príliš intenzívne záťažové cvičenia a športy nie sú vhodné. Za nadmerné cvičenie sa považuje viac než 5 hodín vysilujúceho tréningu za týždeň.

Extrémna záťaž u žien spôsobuje poruchy ovulácie a produkcie hormónu progesterónu. Oba faktory musia byť v norme. Keďže má každá žena inú výdrž a kondíciu, je vhodné behom snahy o otehotnenie konzultovať cvičenie so športovým lekárom alebo trénerom.

 

Vôbec nefajčite

Fajčenie je najnezdravšia legálna závislosť na svete a silní fajčiari, muži aj ženy majú celkom bežne problémy s plodnosťou. Tabak obmedzuje schopnosť ženy otehotnieť. Spôsobuje predčasné starnutie vaječníkov. Tehotná žena nesmie fajčiť vôbec, inak hrozí poškodenie plodu a doživotné zdravotné komplikácie dieťaťa.

U mužských fajčiarov dochádza k poruchám erekcie až erektílnej dysfunkcii v dôsledku zužovania ciev a a nedostatočného prekrvenia penisu. Fajčenie ďalej poškodzuje semenníky a tvorbu spermií. Znižuje ich pohyblivosť a schopnosť dosiahnuť vajíčko. Fajčiarov často postihuje aj rakovina semenníkov.

 

Nepite alkohol alebo aspoň pite rozumne

Alkohol plodnosti neprospieva. Na zdravie má mnohé negatívne účinky, navyše mužom oslabuje erekciu a ženám narúša prirodzenú vaginálnu lubrikáciu. Časté pitie spôsobuje tiež hormonálnu nerovnováhu, a práve hormóny v rovnováhe sú veľmi dôležité pri snahe o otehotnenie. U žien vedie pitie k poruchám ovulácie, takže obmedzuje ich schopnosť otehotnieť.

Alkohol znižuje produkciu testosterónu. Ten muži potrebujú pre tvorbu zdravých spermií. Alkohol ich počty výrazne znižuje.

Ak ste zvyknutí popíjať, spravte si pauzu aspoň niekoľko mesiacov pred plánovaným otehotnením. Ženy samozrejme nemôžu piť počas celého tehotenstva.

 

Pite málo kávy a kofeínových nápojov

Kofeín síce má povzbudivé účinky, ale aj on má svoju zdravú hranicu. Jedna až dve kávy alebo zelený čaj za deň nie sú problém. Maximálne bezpečné množstvo je 200 až 250 miligramov. Za rizikové sa považuje množstvo nad 400 mg kofeínu, čo je približne 5 silných káv za deň.

 

Vyhýbajte sa toxínom vo svojom okolí

Toxíny sú škodlivé látky, ktorých zvýšené množstvo môže spôsobovať až neplodnosť. Nachádzajú sa prakticky všade. V strave, vo vode, v pôde a vzduchu, v kozmetike a drogérii, v oblečení, nábytku a veciach každodennej potreby. Je ťažké pred nimi ujsť.

Na plodnosť má veľmi negatívny vplyv napríklad olovo, pesticídy alebo organické rozpúšťadlá. Problémami s plodnosťou trpia často zamestnanci nadmerne vystavovaní toxínom. Tlačiari, pracovníci čističiek a čistiarní, pracovníci v priemyselnej výrobe a poľnohospodárstve a mnohí ďalší. Sú dlhodobo a pravidelne vystavovaní toxickým chemikáliám, kvôli čomu je ich plodnosť dlhodobo oslabovaná a poškodená.

ĎALEJ ČÍTAJTE: Príznaky neplodnosti u muža a ženy: Čo sledovať a ako postupovať, pokiaľ sa potvrdí?

príčiny neplodnosti u muža a ženy

Ďalšie články o zdraví a chorobách semenníkov

VYŠETRENIE SEMENNÍKOV
SAMOVYŠETRENIE SEMENNÍKOV
ZÁPAL SEMENNÍKOV
HYDROKÉLA (VODNÁ CYSTA)
TORZIA SEMENNÍKOV
BOLESŤ NADSEMENNÍKOV
ORCHIEKTÓMIA - ODSTRÁNENIE SEMENNÍKOV
Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze