Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Transplantácia penisu – drahá a výnimočná operácia, ktorú určite nechcete

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Áno, aj na túto tému nakoniec došlo. Transplantácia penisu. Pre niekoho úplne neprijateľný a nepochopiteľný zákrok, pre iného jediná možnosť, ako sa zas cítiť dobre. Možno ste nad tým nikdy nepremýšľali. Možno vám to nikdy nenapadlo. Možno je toto pre vás úplne neprebádané územie.

Nech už tak, či onak, v tomto krátkom článku vám popíšem, prečo ľudia vlastne transplantáciu penisu podstupujú, kde a ako sa vykonáva, aké sú jej výhody a nevýhody. Samozrejme nezabudnem spomenúť ani zdravotné riziká. Pohodlne sa usaďte, začíname.

transplantácia penisu

 

Transplantácia penisu – prečo ju muži podstupujú?

Muži sú rôzni. Prežívajú rôzne životy. Stretávajú sa s rôznymi nástrahami. Od vážnej dopravnej nehody cez zranenie v boji až po rakovinu penisu, z týchto všetkých dôvodov si ľudia nechávajú transplantovať penis. Mnohí vďaka tomu získajú späť svoju sebadôveru, mužnosť alebo konečne nájdu sami seba.

Napríklad by vás mohlo vystrašiť, koľko sa ročne stane dopravných nehôd, pri ktorých dôjde k poškodeniu alebo úplnej strate penisu. Sú ich desiatky. Po takýchto nehodách sú muži často handicapovaní na zbytok života. O tom, že už nemusia môcť mať deti, ani nehovorím.

Obrovskú rolu zohráva psychika. Niekto sa so svojím „novým ja“ zžije, niekto na to neustále myslí, zožiera sa depresívnymi myšlienkami a doslova zažíva vnútorné muky. To je prvým najčastejším dôvodom, prečo muži chodia pod skalpel.

transplantácia penisu kvôli autonehode

Najbežnejším dôvodom pre transplantáciu je úraz alebo dôsledky ťažkých ochorení.

 

Ďalším častým dôvodom je ochorenie. Už skôr lekári transplantovali penis mužovi, ktorý o neho prišiel v dôsledku rakoviny.

A v neposlednom rade môže byť dôvodom pre transplantáciu penisu vážne zranenie vo vojne. Aj dnes totiž prebiehajú na mnohých miestach sveta boje, kde každý deň dochádza k najrôznejším zraneniam. Jedným z nich je aj poranenie či úplná strata penisu.

 

Kde k transplantácii penisu dochádza?

Transplantácia penisu rozhodne nie je bežným zákrokom. Nerobí ho hocijaké nemocničné zariadenie. Naopak, existuje iba pár kliník, kde sa doteraz vykonala komplexná transplantácia penisu.

Ide o univerzitnú nemocnícu Johnsa Hopkinsa v meste Baltimore v americkom štáte Maryland, o fakultnú nemocnicu v meste Stellenbosch neďaleko Kapského Mesta v Juhoafrickej republike alebo o nemocnicu v americkom Massachusetts. Nemocníc, kde by vám urobili transplantáciu penisu teda nie je mnoho a, pokiaľ úraz neohrozuje život, bude aj poriadne drahá.

 

Ako sa transplantácia penisu vykonáva?

Celý proces transplantácie je veľmi komplikovaný. Vykonávajú ju len skutoční odborníci vo svojom odbore. Lekári sa na takýto zákrok pripravujú pokojne aj 5 rokov. Je to až také náročné a zložité.

Najprv je nutné nájsť vhodného darcu – čerstvú mŕtvolu, ktorá poskytne svoj penis. Ďalej sa pripravia tkanivá, nervové zakončenia a cievy na prepojenie. Skutočno ide o veľmi náročný proces, takže vám ho tu nebudem celý popisovať. Celkový zákrok trvá od jedenástich do dvadsiatich hodín.

Výsledkom je plne funkčný penis, ktorý muž môže používať nie len na močenie, ale aj na sex. Áno, čítate správne. S transplantovaným penisom je možné dosiahnuť erekciu. Samozrejme, je diskutabilné, nakoľko je táto erekcia kvalitná, no podľa lekárov je sex s transplantovaným penisom možný.

TIP. Kliknite na video zjednodušenej transplantácie penisu

 

Ako vyzerá transplantovaný penis?

Ako nakoniec takýto penis vyzerá? Nebudeme si klamať, súťaž krásy by asi nevyhral. Dôležité však je, že je funkčný. Aj keď doteraz prebehlo len pár úspešných transplantácií, žiadne fotografie nemožno nájsť. Môžeme sa teda iba domnievať, ako taký penis asi vyzerá.

Každému je ale jasné, že už to nikdy nebude ako predtým. Existuje napríklad prípad, keď muž dokonca požiadal po dvoch týždňoch o odstránenie transplantovaného penisu, pretože sa s ním psychicky nedokázal vyrovnať.

Transplantovaný penis má inú farbu, inú veľkosť, iný tvar a napríklad aj iné zahnutie. Je to skrátka niečo úplne iné.

 

Výhody a nevýhody transplantácie penisu

Ako každá operácia a zákrok, má aj tento rad výhod a nevýhod. V tomto prípade ich je možno v porovnaní s bežnými zákrokmi viac.

VÝHODY:

 • Môžete získať späť funkčný penis.
 • Nemusíte sa vzdať sexuálneho života.
 • Vráti sa vám späť sebavedomie.
 • Budete znova kompletným mužom.
 • Nemusíte močiť ako žena, ale znova ako muž.
 • Získate psychickú pohodu.
NEVÝHODY:

 • Počas operácie môže nastať niekoľko komplikácií.
 • S penisom sa nikdy nemusíte psychicky zžiť.
 • Môžu u vás nastať pooperačné komplikácie, telo penis neprijme a dôjde k zápalu či iným komplikáciám.
 • Penis nebude taký funkčný, ako ste si sľubovali. Budete z toho cítiť sklamanie.
 • Nakoniec nemusíte dosiahnuť erekciu.

 

Zdravotné reakcie transplantácie penisu

Transplantácia penisu je skutočne jedným z najnáročnejších zákrokov. Zdravotných komplikácií je celý rad. Možno ani samotní lekári ešte nezmapovali všetky, ktoré môžu nastať.

Medzi tie najpravdepodobnejšie patria:

 • Komplikácie počas zákroku – zástava srdca, zástava dýchania a pod.
 • Zápal.
 • Neprijatie penisu a jeho následné vynútené odstránenie.
 • Otrava krvi.
 • Porušenie nervov.
 • Porušenie močovej rúry.
 • Porušenie močového mechúra.
 • Komplikácie po zákroku.

Zdravotných rizík je mnoho. A toto sú skutočne len tie najbežnejšie. Nastať môže celý rad ďalších.

 

Transplantácia zachráni penis a pokiaľ vám hrozí, podstúpte ju

Transplantácia penisu má pred sebou ešte dlhú cestu. Lekári sú stále na počiatku bádania. Prvá úspešná transplantácia penisu aj s nervovými zakončeniami a močovou trubicou prebehla až na jar roku 2018.

Napriek tomu, že zdravotníctvo počas posledných niekoľkých rokov prešlo ohromnou cestou, v tomto odvetví sme ešte na počiatku a stále sa toho máme veľa čo učiť. Raz však určite nastane doba, kedy bude transplantácia penisu úplne bežným zákrokom alebo aspoň nie tak rizikovým.

 

ĎALŠIE ČLÁNKY O PENISE A OBMEDZENÝCH MOŽNOSTIACH ZVÄČŠENIA

Zväčšenie penisu je výmysel klamlivých reklám. Penis sa nedá predĺžiť.
Jelqing – „nadojte“ si maximálnu erekciu a veľkosť
Veľkosť penisu – verte alebo nie, ste v norme. Aké sú čísla?
Rast penisu štatisticky v priebehu života – aké sú slovenské štandardy?
Masáž penisu – vplyv na veľkosť penisu a pevnosť erekcie. Pomôže?
Penilný implantát – drahé, ale finálne riešenie dysfunkcie
Zanorený penis – normálny, ale neviditeľný penis ukrytý pod vrstvou tuku

 

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze