Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Rozdiel medzi liekmi na erekciu a doplnkami stravy bez predpisu

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Na svete existuje obrovské množstvo preparátov na posilnenie erekcie. Delia sa na dva základné tábory – lieky a výživové doplnky. Hlavným rozdielom je, že lieky si možno bezpečne zaobstarať iba u lekára na predpis, kým výživové doplnky si možno zakúpiť voľne.

UPOZORNENIE NA ZAČIATOK: Doplnky sú obvykle rastlinného zloženia s prídavkom vitamínov a minerálov pre kondíciu penisu, prostaty a mechúra. Ich účinok môže byť dobrý, no záleží vždy na konkrétnom zložení. Najčastejšie sa používa Ginkgo biloba, Ženšen pravý, Tribulus terrestris alebo Saw palmetto. Tie zlepšujú normálnu cirkuláciu v tele, prípadne pôsobia na normálnu funkciu prostaty.

Lieky obsahujú silné a prísne schvaľované liečivá. Môžu mať aj negatívne účinky pre pánov s labilným srdcom, problematickým tlakom, pre pacientov po úrazoch alebo pre diabetikov. Práve preto sa prísne obmedzujú výhradne na lekársky predpis.

Rozdiel medzi liekmi a doplnkami stravy je aj v procese registrácie a schvaľovania. Mnohé doplnky stravy majú veľmi podobné zloženie ako liečivá, napríklad multivitamíny, glukozamín, bylinné čaje a pod. Pripravili sme návod, ktorý vám umožní obidve skupiny rozlíšiť.

tablety na erekciu

Doplnky stravy pre podporu cirkulácie krvi v tele – prekrvenie sa prejaví aj na erekcii

Štátny ústav pre kontrolu liečiv uvádza, že doplnky stravy sú určitá skupina potravín, ktoré sa od potravín pre bežnú spotrebu odlišujú zvýšeným obsahom vitamínov, minerálnych alebo iných látok s nutričným alebo fyziologickým účinkom. Boli vyrobené s cieľom doplnenia bežnej stravy spotrebiteľa na úroveň priaznivo ovplyvňujúcu jeho zdravotný stav.

Tejto charakteristike môžeme porozumieť pomerne jednoducho. Doplnky stravy v podstate obsahujú vitamíny či ďalšie látky, ktoré pozitívne ovplyvňujú stav človeka. Sú tu od toho, aby váš život skvalitnili.

Doplnky stravy posudzuje a schvaľuje Ministerstvo zdravotníctva SR. Látky musia prejsť schvaľovacím postupom, ktorý preukáže ich zdravotnú nezávadnosť. Takmer teda nie je možné, aby doplnky stravy akýmkoľvek spôsobom ohrozovali vaše zdravie. Rozdielom sú lieky, ktoré môžu mať aj vedľajšie účinky.

Ak náhodou áno, na výrobku musí byť jasne uvedené, pre koho je a pre koho nie je vhodný a aké hrozia riziká vedľajších účinkov. Proces skúma dlhodobé užívanie, takže doplnky sú spravidla bezpečné. aj keď ich budete užívať niekoľko mesiacov.

Na každom balení doplnkov stravy by ste mali nájsť informácie o jeho užívaní a zložení. Aj keď Ministerstvo zdravotníctva nepožaduje od výrobcov doplnkov stravy podklady na overenie účinnosti, výrobcovia a predajcovia sa často snažia odkazovať na štúdie, ktoré potvrdzujú priaznivé vplyvy jednotlivých zložiek. Je to logické, pretože účinok látok je to, čo od doplnkov stravy spotrebiteľ očakáva.

Doplnky stravy možno po schválení ministerstvom predávať na rôznych miestach, okrem iných sú to lekárne, bežné obchody, drogérie, prezentačné akcie alebo cez internet. Z legislatívy vyplýva, že tieto látky musia byť povinne označené ako „doplnok stravy“ a nemôžu sa propagovať ako látky s preventívnymi či liečebnými vlastnosťami (napríklad kanadský Vimax alebo česká Proerecta KLASIK).

Preto aj napríklad pri látkach na zvýšenie imunity či vitamínov nikdy nenájdete formulku, že prípravok má preventívne vlastnosti. Vždy bude uvedené niečo v zmysle, že zvyšuje vašu obranyschopnosť vzhľadom na obsah niektorej konkrétnej zložky.

 

Lieky určené na liečbu erektilnej dysfunkcie a problematického prekrvenia tela na predpis

Lieky majú v porovnaní s doplnkami stravy iný schvaľovací režim. Na Slovensku ich posudzuje Štátny ústav pre kontrolu liečiv. Musia prejsť registračným procesom, ktorého súčasťou je okrem posúdenia akosti a bezpečnosti aj testovanie účinnosti prípravku vo vymedzených liečebných a preventívnych indikáciách.

Toto posúdenie sa hodnotí na základe klinických štúdií. Po vyhodnotení môže liek obsahovať popis, že lieči či preventívne pôsobí proti konkrétnemu ochoreniu.

Ak by vám teda lekár predpísal prípravok, na obale ktorého by bolo napísané „liek na erekciu“, ide o štátnym ústavom schválené liečivo. Lieky majú spravidla oproti doplnkom stravy vyššiu cenu, ktorá je spôsobená vyššími nákladmi pre ich distribútorov. Často vám teda v lekárni ponúknu alternatívu v podobe doplnkov stravy s rovnakými účinkami a nižším doplatkom. Nebýva to síce pravidlom, ale skôr snahou lekárne zarobiť si.

Ako už bolo naznačené, lieky sa vydávajú na lekársky predpis v lekárne alebo existujú aj tzv. voľnopredajné lieky, na ktoré predpis potrebovať nebudete. Lieky môžu vydávať iba osoby stanovené zákonom, a to najmä farmaceuti či ich asistenti. Lieky na predpis nemožno predávať po internete.

Lieky sú, rovnako ako potravinové doplnky, počas pôsobenia na trhu pod dozorom. Každá kategória je však pod iným štátnym orgánom. Lieky kontroluje Štátny ústav pre kontrolu liečiv. Ak by sa preukázalo, že určité liečivo prináša pacientom viac rizík než prínosov, príjmu sa nápravné opatrenia. Pri potravinových doplnkoch má dozor na starosti Ministerstvo zdravotníctva, ktoré v prípade problémov rovno celý doplnok zakáže.

 

Riziká užívania liekov a doplnkov pre podporu erekcie

Pri doplnkoch stravy je riziko pri užívaní podľa návodu v podstate jediné. Ide o to, že prípravok nie úplne naplní vaše očakávania. Hroziť môže aj alergická reakcia na niektorú z bylinných zložiek.

Lieky môžu obsahovať látky, ktoré vyvolávajú vedľajšie účinky a v krajnom prípade môžu poškodiť zdravie. Preto je u liekov vždy potrebné si prečítať príbalový leták a prípadný výskyt nežiaducich účinkov konzultovať s lekárom. Niektoré silné lieky vám lekár nepredpíše, pokiaľ počas vyšetrenia zistí, že vám môžu uškodiť.

Nebezpečenstvo ale predstavujú lieky, ktoré si človek nelegálne, načierno kúpi cez internet. Pred takýmto počínaním varoval aj známy sexuológ Petr Weiss, ktorý tvrdí, že väčšinou ide o falzifikáty. Kupujúci tak nevie, či výrobok obsahuje účinnú látku. Ak áno, tak nevie, v akom množstve. Po požití tak môže dôjsť k zdravotným komplikáciám a dokonca až k zástave srdca.

 

Ako rozlíšiť lieky na erekciu a doplnky stravy?

Existujú tri základné pravidlá, pomocou ktorých zistíte, či je daný výrobok liekom alebo doplnkom stravy.

  1. Na obale doplnku stravy musí byť zo zákona uvedené „doplnok stravy“.
  2. Pri niektorých doplnkov stravy nájdete aj tzv. HEM číslo, čo predstavuje číslo rozhodnutia, pod ktorým bol pre daný výrobok v minulosti Ministerstvom zdravotníctva SRvydaný súhlas s uvedením výrobku do obehu.
  3. Pri liekoch musí byť na obale a v príbalovej informácii podľa zákona uvedené tzv. registračné číslo. Toto registračné číslo môže mať dvojitú štruktúru podľa toho, či je liečivo zaregistrované iba v SR alebo aj vo viacerých štátoch EÚ. Vždy má ale označenie „registračné číslo“.

V neposlednom rade existuje aj databáza registrovaných liečivých prípravkov a doplnkov stravy. Databázu liečivých prípravkov nájdete na webových stránkach SUKL.

Databáza doplnkov stravy obsahuje Register rozhodnutí hlavného hygienika. Nájdete v ňom množstvo užitočných informácií, okrem iného aj spôsob užívania, účinnú látku či detailné zloženie.

 

ĎALŠIE ČLÁNKY O PROBLÉMOCH S EREKCIOU A METÓDACH ZLEPŠENIA

Ako konečne vybrať účinný a bezpečný doplnok na erekciu, ktorý pomôže?
Steroidy oslabia vašu erekciu, celý organizmus aj plodnosť
Dôchodcovia a erekcia – čo všetko sa dá ešte stihnúť?
Cukrovka a erekcia – rozlúčia sa diabetici so sexom?
Lieky, generiká a doplnky na erekciu – hlavné rozdiely
Poruchy erekcie 1. časť – mierne, ale nedostatočné stoporenie penisu
Podpora erekcie, 2. časť – 25 príčin oslabenia erekcie a mäknutia penisu

 

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze