Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

GINKGO BILOBA – profil účinnej látky na erekciu

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

V podrobnom profile ginkgo biloby zistíte:

  • ako presne vám môže ginkgo biloba zlepšiť sexuálny život;
  • aké je odporúčané dávkovanie ginkgo biloba;
  • aké sú nežiaduce účinky ginkgo biloby;
  • kto by nemal ginkgo bilobu užívať.

ginkgo biloba a erekcia

 

Ginkgo biloba zlepší vám pamäť, ale aj erekciu

Ginkgo bilobaginko dvojlaločné je prastarý listnatý strom rastúci na území Číny. Už starí Číňania poznali jeho pozitívne účinky na človeka. Zlepšuje pamäť, pomáha v boji proti Alzheimerovej chorobe, podporuje prekrvenie organizmu, priaznivo pôsobí proti migréne, má antioxidačné účinky, pomáha znižovať riziko demencie a v neposlednom rade aj podporuje erekciu.

Ginko dvojlaločné je asi najstaršou rastlinou na našej planéte. Je veľmi odolné voči klimatickým zmenám a dokáže človeku predať veľa pozitívnych účinkov. V čom teda tkvie tajomstvo jeho blahodárnych účinkov na náš organizmus? Ako vám Ginkgo biloba môže podporiť erekciu? A prečo má práve Ginkgo biloba toľko pozitívnych účinkov pre človeka?

VIETE, že kanaské tablety Vimax obsahujú 100 mg ginkga v jednej tablete? 

Ginkgo pomáha prekrvovať telo vrátane penisu, vďaka čomu je erekcia pevnejšia a trvácnejšia. 

tablety vimax na erekciu

 

 

Čo je ginkgo biloba?

Ginkgo biloba je listnatý strom pochádzajúci pôvodom z Číny. Dnes už sa s ním ale môžete stretnúť aj na našom území. Ginkgo biloba na zemeguli rastie už viac ako 5 000 rokov, a preto je považovaný za jednu z najstarších rastlín.

Najviac účinných látok sa nachádza v listoch tohto stromu. Obsahuje približne na 60 biologicky aktívnych látok. Medzi tie najdôležitejšie patrí veľké množstvo flavonoidov, terpenov, organických kyselín a ďalších látok, ktoré majú na človeka v správnom pomere blahodárne účinky.

Listy ginka dvojlaločného sa zbierajú od jari do leta, kedy obsahujú najväčšie množstvo účinných látok.

Výťažky z listov ginkgo biloby majú rad pozitívnych účinkov na človeka. Najmä dokážu pánom zlepšiť a tonizovať erekciu. Je tomu tak preto, že látky obsiahnuté v ginkgo bilobe podporujú prekrvenie organizmu, a to vrátane penisu. A ak váš penis dobre prekrvený, dosiahnete aj lepšiu a pevnejšiu erekciu.

 

Užívanie ginkgo biloby

V súčastnosti sa výťažky z listov ginkgo biloby najčastejšie užívajú v podobe doplnkov stravy. Na trhu však nájdete ginkgo bilobu v najrôznejších prevedeniach, od čajov až po kapsle.

Keďže nie je stanovené žiadne odporúčané denné množstvo ginkgo biloby, obsahujú tieto doplnky najrôznejšie množstvo výťažkov ginka dvojlaločného. Môžete sa stretnúť s výživovými doplnkami obsahujúcimi len 40 mg extraktu z listov ginkgo biloby, ale tiež na trhu nájdete tabletky obsahujúce 250 mg extraktu z listov ginka dvojlaločného.

V tomto prípade odborníci presne nehovoria, aké množstvo by mal človek denne prijať a aké množstvo by už nemal prekročiť. Podľa toho je tiež možné súdiť, že sa človek nemôže predávkovať výťažkami z ginkgo biloby.

 

Správne dávkovanie ginkgo biloby

Pokiaľ stavíte na doplnky stravy s extraktmi z listov ginkgo biloby vo forme tabletiek, väčšinou sa u nich stretnete s odporúčaným dávkovaním 1 kapsľa denne.

Kapsľa sa užíva vcelku a zapíja sa dostatočným množstvom vody. Tabletky sa nehryzú ani necmúľajú.

Ak radšej pijete čaj skôr, aby ste prehĺtali každý deň tabletky, je potom odporúčané denné dávkovanie 1 až 2 šálky čaju s ginkgo bilobou za deň. To zodpovedá zhruba 50 mg extraktu z listov ginkgo biloby, pretože čajové zmesi väčšinou obsahujú aj ďalšie zložky, ako je zelený čaj, rozmarín alebo napr. mäta.

 

Účinky ginkgo biloby potvrdené vedcami

Výťažky z listov ginkgo biloby dokážu pánom tonizovať erekciu. Toto tvrdenie potvrdil rad vedcov a odborníkov.

Akákoľvek liečba erektilnej dysfunkcie, ktorá zlepšuje prietok krvi, teda aj užívanie ginkgo biloby, môže pomôcť. Erekcia je totiž len o dobrom prekrvení penisu,” vysvetľuje urológ Dr. Richard Harris z Gottlieb Memorial, čo je súčasťou Loyola University Health System v Chicagu.

Nejrelevantnejšie výsledky priniesla štúdia z roku 2008 s názvom „Short- and Long-term Effects of Ginkgo Biloba Extract on Sexual Dysfunction in Women”. Sledovala pozitívne účinky ginkgo biloby na sexualitu žien, avšak priniesla natoľko preukázané a dôležité výsledky, že ich tu nemôžem nespomenúť.

Štúdia vyniesla na svetlo sveta niekoľko podstatných účinkov ginkgo biloby. Po prvé potvrdila fakt, že ginkgo biloba uľahčuje prietok krvi, ovplyvňuje systémy oxidu dusnatého a má relaxačný účinok na tkanivo hladkého svalstva. Tieto procesy sú naprosto kľúčové pre sexuálnu odpoveď nie len u žien, ale aj, a to najmä, u mužov.

Oxid dusnatý totiž hrá v procese erekcie nezastupiteľnú rolu. Vo chvíli, keď dochádza k erotickej stimulácii, sa do tela uvoľňuje oxid dusnatý. Ten pomáha zrelaxovať hladké svalstvo nachádzajúce sa okrem iného aj v penise, a tým sa tu uľahčuje prietok krvi.

A čím viac krvi v penisu je, tým pevnejšiu erekciu dosiahnete. V penise sa totiž nenachádzajú žiadne kosti, ktoré by ho postavili. Preto je poriadny prietok krvi v penise pre erekciu tak dôležitý.

Zároveň táto štúdia odhalila, že dávka 300 mg ginkgo biloby mala síce malý, ale zásadne významný účinok na fyziologické, nie subjektívne sexuálne vzrušenie v porovnaní s placebom u 99 sexuálne dysfunkčných žien. To znamená, že výťažok z ginkgo biloby preukázateľne napomohol k vzrušeniu žien.

V rámci štúdie boli sledované aj dlhodobé účinky výťažkov z ginkgo biloby na sexuálnu funkciu. Tieto výsledky boli hodnotené u 68 žien. Sledované ženy boli sexuálne dysfunkčné a boli náhodne zaradené do 8 týždňovej liečby buď výťažkom z ginkgo biloby (300 mg/deň), placebom alebo sexuálnou terapiou plus Ginkgo bilobou.

Pri kombinácii so sexuálnou terapiou dlhodobá liečba výťažkov z ginkgo biloby výrazne zvýšila sexuálnu túžbu a spokojnosť nad rámec placeba. Dlhodobé podávanie ginkgo biloby významne zvýšil odpoveď na erotickú stimuláciu.

V rámci tejto štúdie teda vedci zhrnuli, že krátkodobé aj dlhodobé podávanie výťažkov z ginkgo biloby významne ovplyvňuje sexuálnu funkciu u žien. A rovnaký výsledok môže byť očakávaný aj u mužov.

Ďalšia štúdia z roku 2015 sledovala účinky ginkgo biloby v terapii erektilnej dysfunkcie. Pre túto štúdiu bolo vybraných 50 pacientov s preukázanou erektilnou dysfunkciou. Po dobu 9 mesiacov užívali títo páni 240 mg extraktu z ginkgo biloby. Avšak narozdiel od predchádzajúcej štúdie boli v tomto prípade k parametrom subjektívneho úspechu pridané kritériá a objektívne odpovede.

A aké boli výsledky? Všetci pacienti vykazovali lepšie výsledky v dosahovaní pevnej erekcie. Už po 6 mesiacoch liečby bol u nich zmapovaný lepší prietok krvi v penise a pevnejšia erekcia ako na počiatku liečby.

Posledná štúdia, ktorá priniesla pozitívne výsledky po užívaní výťažkov z ginkgo biloby, niesla názov „Erectile dysfunction treatment and traditional medicine—can East and West medicine coexist?”. Táto štúdia si dala za cieľ zistiť, či môžu vedľa seba koexistovať tradičná liečba erektilnej dysfunkcie a liečba pomocou doplnkov stravy s ginkgo bilobou.

Výsledky štúdie ukázali, že ľudia, ktorí liečia erektilnú dysfunkciu tradičnými postupmi, ako sú inhibítory fosfodiesterázy typu 5, a naviac k tomu pridávajú výťažky z ginkgo biloby, dosahujú lepšie výsledky než muži, ktorí stavili pri liečbe erektilnej dysfunkcie len na jednu z týchto možností.

 

Čo robiť, ak ginkgo biloba nezaberie?

Hoci sú výsledky týchto štúdií veľmi pozitívne a optimistické, bohužiaľ musím priznať jeden dôležitý fakt – Ginkgo biloba nie je liekom na erekciu. Je to len strom, ktorého výťažky majú priaznivé účinky na človeka. Ale bohužiaľ vám nemôže vyliečiť erektilnú dysfunkciu. To môžu iba overené lieky priamo určené na liečbu erektilnej dysfunkcie.

Či už sa teda bavíme o Ginkgo bilobe alebo o akomkoľvek inom doplnku stravy, je to výhradne podporný prostriedok na zlepšenie a tonizáciu erekcie, nie liek ako taký. Na to je teda potrebné myslieť.

Je totiž pokojne možné, že na vás nebude Ginkgo biloba ihneď účinkovať. Ako napríklad zistili vedci v druhej vyššie uvedenej štúdii, pozitívne účinky na sebe páni v spomínanej štúdii začali pociťovať až po 6 mesiacoch užívania Ginkgo biloby.

Preto nečakajte, že užijete jednu tabletku s extraktom z Ginkgo biloby a okamžite budete mať erekciu ako pravý alfasamec. Tak to bohužiaľ nefunguje. Je potrebné Ginkgo bilobu užívať dlhodobo a pravidelne, aby ste na sebe pocítili jeho pozitívne účinky.

 

Riziká užívania ginkgo biloby

Našťastie ale nemá užívanie Ginkgo biloby žiadne väčšie negatívne účinky. Samotné ginko neprináša užívateľom žiadne problémy a zatiaľ neboli popísané žiadne závažné prípady alergie na výťažok z ginkgo biloby.

Jediné, čo so sebou môže prinášať riziká užívania, sú doplnkové zložky obsiahnuté v doplnkoch stravy s extraktami z gingko biloby. Doplnky stravy totiž neobsahujú iba čisto výťažok z ginkgo biloby, väčšinou sa v týchto tabletkách nachádza napríklad aj rybí olej, želatína, slnečnicový olej, včelí vosk či farbivá.

Práve tieto látky môžu vyvolávať alergické reakcie či nežiaduce účinky. Pokiaľ ale nie ste na žiadnu z týchto látok alergický, potom sa nemusíte doplnkov stravy s ginkgo bilobou obávať.

 

Ginkgo biloba a alkohol

Rovnako, ako v prípade akýchkoľvek iných doplnkov stravy, nebol ani v tomto prípade testovaný vplyv alkoholu na účinnosť extraktov z ginkgo biloby. Keďže výživové doplnky s ginkgo bilobou obsahujú iba prírodné zložky, nemal by alkohol pre vás znamenať žiadne väčšie nebezpečie.

Samozrejme vás ale týmto nenabádam na miešanie koktejlov z ginkgo biloby a alkoholu. Doplnky stravy s výťažkami z ginkgo biloby užívajte vždy podľa pokynov na obale a podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia.

 

Pre koho nie je ginkgo biloba vhodné?

Doplnky stravy s výťažkami z ginkgo biloby nie sú vhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy a pre ľudí, ktorí sú alergickí na niektorú zo zložiek obsiahnutých v doplnkoch stravy s extraktmi z ginkgo biloby. Inak sa ale užívania ginkga biloby báť nemusíte.

 

Ginkgo biloba a sex

Tabletky s ginkgo bilobou či čajové zmesi obsahujúce ginkgo bilobu sú určené len na tonizáciu určitej oblasti života, v tomto prípade na zlepšenie erekcie. Bohužiaľ vám ale ginkgo biloba nemôže vyliečiť erektilnú dysfunkciu, nedokáže predísť predčasnej ejakulácii ani nevie zlepšiť váš zážitok zo sexu.

Pokiaľ teda hľadáte tieto účinky pre svoj sexuálny život, potom sa obráťte na svojho lekára alebo sexuológa.

 

Ginkgo biloba a tehotenstvo

Ako som už niekoľkokrát uviedla, ginkgo biloba je len doplnkom stravy na podporu erekcie. Nejde o žiadny typ antikoncepcie ani podpory počatia. Pred nechceným tehotenstvom sa preto chráňte klasickou antikoncepčnou metódou, a to buď kondómom, ale napríklad hormonálnou antikoncepciou.

Naopak, pre zvýšenie šancí na počatie oslovte vášho gynekológa či sexuológa. K tomuto vám bohužiaľ ginkgo biloba nepomôže.

To je ale samozrejme iba čiastočné vymenovanie doplnkov stravy určených na podporu erekcie s výťažkami z ginkgo biloby. Na trhu nájdete veľa ďalších doplnkov stravy, či už so samotnými extraktmi z ginkgo biloby, alebo v zmesi s ďalšími účinnými látkami. Stačí si iba vybrať. A pokiaľ si pri výbere nie ste istý, obráťte sa na svojho lekárnika.

 

Ginkgo biloba bez predpisu

Výťažky z ginkgo biloby nie sú liekom ani liečivým prípravkom. Ide len o doplnky stravy, teda zvláštnu kategóriu potravín. Tieto tabletky síce vyzerajú ako lieky, ale liekmi ako takými nie sú. Obsahujú vitamíny, minerály a ďalšie látky, ktoré dodajú organizmu potrebné živiny. Preto je tiež možné zakúpiť si všetky tieto produkty voľne bez lekárskeho predpisu.

Na kúpu doplnku stravy s výťažkami z ginkgo biloby nepotrebujete žiadne potvrdenie ani lekársky predpis. Na druhej strane pamätajte na to, že doplnky stravy nikdy nedokážu vyliečiť vaše problémy v posteli. To dokážu výhradne skutočné lieky na lekársky predpis, ktoré sú na to určené.

Napríklad na liečbu erektilnej dysfunkcie sú určené inhibítory fosfodiesterázy typu 5. Doplnky stravy s ginkgo bilobou len tonizujú a podporujú sexuálne funkcie, zlepšujú erekciu, prispievajú k lepšiemu prekrveniu organizmu a celkovo podporujú zdravý sexuálny život muža.

tablety vimax na erekciu

 

ĎALŠIE ČLÁNKY O PROBLÉMOCH S EREKCIOU A METÓDACH ZLEPŠENIA

Ako konečne vybrať účinný a bezpečný doplnok na erekciu, ktorý pomôže?
Steroidy oslabia vašu erekciu, celý organizmus aj plodnosť
Dôchodcovia a erekcia – čo všetko sa dá ešte stihnúť?
Cukrovka a erekcia – rozlúčia sa diabetici so sexom?
Lieky, generiká a doplnky na erekciu – hlavné rozdiely
Poruchy erekcie 1. časť – mierne, ale nedostatočné stoporenie penisu
Podpora erekcie, 2. časť – 25 príčin oslabenia erekcie a mäknutia penisu

 

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze