Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Potencia – pre ženu ste príťažlivý iba ak dokážete splodiť deti

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Pod slovom potencia si často ľudia predstavujú niečo úplne iné, ako toto slovo presne znamená. Ono totiž potencia nemá až takú súvislosť s erekciou. V žiadnom prípade to nie je to isté.

Je možné pozrieť sa na potenciu cez wikipediu a budete mať jasno. Pozrieme sa, aké vplyvy oslabujú potenciu, teda plodnosť a ako sa stať plodnejším mužom.

veľká rodina vďaka potencii

Aby muž plodil zdravé deti, potrebuje silnú potenciu a zdravé spermie

 

Význam slova potencia

Slovo potencia pochádza z latinčiny a v preklade znamená moc, výkonnosť, schopnosť či možnosť pohlavného styku a biologickú schopnosť plodenia, teda aj schopnosť tvorby zdravých spermií.

Potenciu je možné definovať ako schopnosť muža oplodniť ženu. Erekcia je len konkrétne zväčšenie objemu a stvrdnutie penisu nevyhnutné na pohlavný styk. Jedno bez druhého ale ťažko môže existovať.

Ešte nedávno bol meradlom mužskej potencie počet jeho detí. Dnes je často skôr synonymom pevnej erekcie, schopnosti uspokojiť ženu a splodenie potomkov. Často stoja za problémami s potenciou psychické ťažkosti.

MUSÍTE VEDIEŤ: Potentný muž má silné spermie, ktoré oplodnia každé vajíčko. Aká kvalita spermií je ideálna? 

 

Význam slova impotencia

Problémy s potenciou a impotencia ohrozujú ľudstvo samé. Z histórie ich ale nepoznáme. Muži nikdy kedysi neriešili zníženú schopnosť plodiť potomkov a nízku kvalitu sexuálneho života.

Z biologického hľadiska môže byť problém s erekciou spôsobený fyzickými aj psychologickými faktormi. Porucha potencie u starších mužov známa bola, dnes sa s ňou však stretávajú aj mladí chlapci. Biologické prekážky je často možné odstrániť užívaním liekov a doplnkov na erekciu.

 

VIDEO: Šokujúca reportáž o mužskej neplodnosti na Slovensku počet spermií sa znížil za pár desiatok rokov o 80 %.

 

Príčiny impotencie

Môže ísť o symptóm mnohých chorôb, veľkého stresu aj nežiaduce účinky liekov. Trápi množstvo mužov. Impotencia u mladých mužov je spôsobená najmä psychikou, s pribúdajúcim vekom ide o problém s krvným obehom a nervovou sústavou.

Potom dochádza k andropauze – obdobie mužského prechodu. Príčiny impotencie môžu byť aj v zlej životospráve. Nadmerná konzumácia alkoholu, drog, najmä cigariet a cigár.

Potraviny s vysokým obsahom bieleho rafinovaného cukru, konzervované potraviny či fast food. Skôr, ako začnete zháňať lieky na potenciu, upravte stravu.

  • Nadváha – s narastajúcou hmotnosťou sa veľmi rapídne znižuje aj potencia a prichádzajú ťažkosti s erekciou kvôli oslabeniu kardiovaskulárneho systému. Je potrebné schudnúť a pravidelne rozhýbavať lymfatický systém. Denne aspoň 20 minút rýchlejšej chôdze a aspoň 60 minút 3 x týždenne cvičenie vrátane úpravy životného štýlu a stravovania.
  • Antidepresíva už po prvom týždni znižujú potenciu až o 50 % a drvivá väčšina mužov počas užívania úplne stráca chuť na sex. Antidepresíva sú veľmi nebezpečné a rad štúdií tvrdí, že naopak stoja za prehlbovaním psychických problémov. Lieky majú za úlohu vypnúť hlavu, aby mužom problémy nevadili a ako dlhodobé riešenie majú veľmi negatívny dopad na telo. Záujem o sex je teda prakticky nulový.
  • Stres je veľkým zabijakom nielen erekcie, ale aj potencie v podobe plodnosti. Niekedy je na vine partnerka, ktorá na vás kladie príliš veľké nároky a neohľaduplne vám pripomína, že ste neschopný. Pokiaľ pred každým pohlavným stykom premýšľate o tom, či uspejete, je to problém s potenciou ako vyšitý. Pomáha jeden pohár vína na uvoľnenie, jemná hudba a dlhšia predohra, kedy máte čas upokojiť sa.

TIP: Najlepšie potraviny pre podporu erekcie a potencie. 

 

Potraviny na zvýšenie potencie

Na zlepšenie potencie sa traduje veľa receptov. V Japonsku mušle, v Egypte cesnak, vo Francúzsku koňak s vaječným žĺtkom, morské plody, ako ustrice, kraby, krevety, losos a morské ryby všeobecne. Ďalej je to kaviár a šampanské.

V Európe je to pravý cider. Sigmund Freud odporúčal huby, žitný chlieb a tekvicové semienka. Konzumácia potravín zvyšujúcich potenciu môže prispieť k zlepšeniu problémov a úprave životného štýlu.

 

VIDEO: Ako rapídne sa znižuje množstvo spermií v mililitre ejakulátu? 

 

Ako si zlepšiť potenciu?

Problémy potencie u mužov prichádzajú s vyšším vekom úplne bežne. Dlhodobé zlé stravovanie si najneskôr po dovŕšení 50 rokov vyberá svoju daň. Nadmerné fajčenie cigariet, pitie alkoholu, jedenie bieleho pečiva, konzervovaných potravín, fast foodu, príjem sladkých nápojov a zvýšený stres sú prehrešky proti prirodzenosti nášho tela.

Vo veku 30 rokov už ide dole aj potencia. Keď k tomu zlým životným štýlom prispejeme, telo začína vypovedať služby a plodnosť slabne. Je potrebné tieto vplyvy odstrániť.

  • Zmena jedálnička dokáže divy počas niekoľkých týždňov. Zapojte odšťavovač a urobte si smoothie, ovocné a hlavne zeleninové šťavy. Vyraďte zo svojho jedálnička rafinovaný cukor, bielu múku, kravské mlieko, fast food a pocítite podstatný rozdiel v kvalite sexuálneho života. Zlepší sa vám aj cievny systém, lepšie odbúrate psychický stres a napätie a zlepšíte aj svoju potenciu.
  • Začnite sa hýbať. Pohyb a správne stravovanie prinesie optimálnu hmotnosť. Začne fungovať metabolizmus, tvoriť sa testosterón, vyplavovať adrenalín, začnú sa obnovovať svaly a nakoniec fungovať erekcia aj potencia.
  • Prestaňte fajčiť, piť alkohol, zdravo a pravidelne jedzte, ráno začnite cvičením, aj keby to mala byť len jóga alebo pokojne niekoľko klikov. Potom si dajte pol litra čerstvo odšťavenej zeleninovej, ovocnej či kombinovanej šťavy. Potom si choďte zacvičiť dopoludnia a už po 14 dňoch pocítite podstatný rozdiel aj v oblasti sexu.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Plodnosť ovplyvňuje aj hladina testosterónu. Ako sa prejavuje nízka hladina

 

Čo sa stane, keď sa muž stane impotentným?

Je potrebné pozrieť sa na to očami ženy. Ženy chcú silného chlapa, žiadneho metrosexuála bez testosterónu. Pokiaľ muž vyzerá, že má slabú potenciu a je v jej očiach impotentný alebo slaboch, žena takého muža pravdepodobne po čase opustí.

Od prírody je žena naprogramovaná na materstvo. Muž, ktorý ju nedokáže oplodniť, sa v jej očiach stáva menejcenným. Pokiaľ na sebe makáte, cvičíte, zdravo sa stravujete, dokážete ženu brániť, ale súčasne sa s ňou podeliť aj o každodenné ťažkosti vrátane starostlivosti o rodinu a o domácnosť, žena to ocení.

Pokiaľ sa potom objavia ťažkosti s plodnosťou, ale inak všetko funguje, ženy dokážu byť veľmi veľkorysé. U ženy začína všetko v hlave. Takže pokiaľ zase myslíte na erekciu a sex, žena vás hodnotí najprv ako partnera pre život a až potom hodnotí sex a plodnosť. Počas liečby potom pri vás stojí.

 

Aj impotentný pár môže mať dieťa

Slovo potencia sa skloňuje hlavne v ženských kruhoch a mnoho mužov si ju spája so schopnosťou byť v okamihu pripravený na pohlavný styk. Niekedy to však nie je samozrejmé a je potrebná liečba problémov potencie.

Pomôcť môže aj kalkulačka plodnosti a počítanie plodných dní partnerky. Mnoho neplodných párov potom musí podstúpiť umelé odplodnenie. Na to slúži ponuka darcovskej spermy na oplodnenie. Pomôcť si môžete aj darcovskou spermou. Umelé oplodnenie je úspešné až pri 85 % zákrokov.

 

Test plodnosti a liečba impotencie

U lekára je súčasťou vyšetrenia kontrola pohlavných orgánov, vyšetrenie konečníka a prostaty. Je potrebné vylúčiť choroby, ako je cukrovka, ateroskleróza alebo vysoký krvný tlak. Odbery krvi doprevádza test mužskej plodnosti, kde sa kontroluje hladina testosterónu a prolaktínu, ktoré môžu poukázať na zlú funkciu žliaz s vnútornou sekréciou.

Čím skôr liečbu začnete, tým lepšie. S vekom aj postupom choroby šanca klesá. Testy plodnosti môžu dopadnúť aj tak, že sú spermie v poriadku, aj keď ste bez erekcie. Niekedy sa zase dostavuje erekcia, ale spermie sú nekvalitné. Inokedy to ide súčasne.

 

Bylinky na podporu plodnosti

Bylinky na potenciu majú veľkú moc. Kotvičník zemný je napríklad veľmi užívaná bylina a je možné piť aj čaj na podporu plodnosti muža. Okrem úpravy stravy a životného štýlu začnite užívať aj vitamíny pre muža na plodnosť.

Účinná je aj psychoterapia, ktorá vám pomôže vyrovnať sa s krízovými situáciami, kedy sexuálne zlyhanie prináša obavy z ďalšieho neúspechu, veľkú neistotu a úzkosť. Terapia pomôže zbaviť sa týchto pocitov a nájsť racionálne sexuálne konanie.

 

Lieky na potenciu na predpis

Najlepší liek na potenciu sa určiť nedá. Na každého platí niečo iné. Liekov na liečbu impotencie je veľké množstvo. Viagra je liek pôsobiaci priamo na nervové zakončenia penisu s nemalými nežiaducimi účinkami.

Obsahuje dusíkaté látky spôsobujúce vazodilatáciu alebo rozšírenie ciev a stimulujú erekciu pri sexuálnom dráždení. Nesmú ich pacienti so srdcovo-cievnymi chorobami a užívajúci lieky s obsahom nitrátov. Je možné užívať aj generické lieky. Všetko je ale na lekársky predpis a bez vyšetrenia sa k vám liek nedostane.

ĎALEJ ČÍTAJTE: Pokiaľ ste potentný a máte kvalitné spermie, môžete ich darovať. Koľko si zarobíte a kam ich zaniesť

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze