Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Darovanie spermií – koľko zarobíte, aké spermie musíte mať a kam zájsť?

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Pokiaľ uvažujete darovať spermie a privyrobiť si nejaké to euro alebo len urobiť dobrý skutok, pokúsim sa vám priblížiť, ako postupovať. V krajinách Európskej únie, v ktorých je zároveň aj zákonom povolená liečba darovanými spermiami, platí pre darovanie princíp anonymity.

Tým sa zaručí, že sa nikdy žiadny pár, ktorý spermie prijme, nedozvie, kto je darcom spermií a zároveň sa ani žiadny darca nedozvie, kto je liečeným párom, ktorý jeho spermu prijme.

Masturbácia môže byť prospešná nie len pre muža, ktorý sa jej pravidelne oddáva. Niektoré páry sú totiž dnes od cudzích spermií úplne závislé, pretože žena nemôže otehotnieť prirodzenou cestou a muž má napríklad nekvalitné spermie.

Preto existujú spermobanky, v ktorých je možné darovať svoje spermie. Pokiaľ vám napadlo, že pomôže iným ľuďom k vytúženému dieťaťu, prezradíme vám, čo darcovstvo obnáša. Bez ochotných mužov darovať spermie by umelé oplodnenie nebolo možné. Asistovaná reprodukcia potrebuje spermie darcov až v polovici prípadov.

darovanie spermií

Darcovstvo je úplne anonymné a nikto sa nedozvie, že ste darcom práve vy

 

Darcovstvo spermií anonymita a povinné informácie o darcovi

Zákon ukladá zdravotníckemu zariadeniu povinnosť archivovať informácie o darcovi. Darovanie spermií je úplne bezplatné, darca neplatí žiadne poplatky. Vhodný darca, ktorý daruje spermie, absolvuje až 10 odberov. Finančná kompenzácia za všetok vynaložený čas, za náhrady cestovných a ostatných výdajov, sa pohybuje do čiastky 500 eur.

Najčastejšie darujú študenti VŠ. Za jeden odber dostanú až 80 eur. Odbery prebiehajú na klinikách asistovanej reprodukcie a v spermobankách rovnako, ako vyšetrenia. O darcu spermy je neustále záujem.

 

Čo je potrebné na darovanie spermy?

VIETE, že vaše spermie bude posudzovať vyšetrenie spermiogram

 

Zásady darovania spermy

ČÍTAJTE AJ MEGAČLÁNOK o kvalite spermií a vplyvoch, ktoré ich oslabujú a ničia

 

VIDEO: Lesbický pár našiel darcu spermií. 

 

Ako prebieha darovanie spermií?

Celé darovanie je kontrolovaným procesom, počas ktorého vám bude tiež poskytnutá najlepšia možná starostlivosť. Počas darovania sa budete cítiť bezpečne, komfortne, ale aj príjemne.

Ak sa rozhodnete darovaním spermy pomôcť páru, ktorý má problém s otehotnením, objednajte sa na recepcii kliniky alebo kontaktujte kliniku e-mailom. Najprv si s vami koordinátorka dohovorí termín návštevy a zodpovie všetky vaše otázky.

 

Kritériá výberu darcu spermií

Základným kritériom výberu je váš výborný spermiogram, ktorý sa vykoná v deň odberu. Takto si zároveň bezplatne otestujte svoju vlastnú plodnosť – potenciu. Ako záujemca o darovanie spermií musíte celkom zodpovedne vyplniť dotazník darcu, kde uvediete všetky významné fakty z oblasti osobnej aj rodinnej anamnézy a celkového zdravotného stavu.

Špeciálne vyškolená andrologická laborantka s vami následne vykoná pohovor a veľmi podrobne vysvetlí priebeh darovania spermy a súčasne s vami dohodne podrobný plán a všetky termíny darovania spermií.

Následne vám odoberie krv. Z odberu krvi sa potom urobia testy na prenosné infekčné ochorenia, ako je HIV, syfilis, žltačka typu B a C, cytomegalovírusová či chlamýdiová infekcia a genetické vyšetrenia.

Pri každej návšteve sú záujemcovia o darovanie spermií a registrovaní darcovia povinní predložiť platný identifikačný doklad, teda občiansky preukaz alebo napríklad pas. Na preukázanie dosiahnutého vzdelania sú záujemcovia o darovanie a registrovaní darcovia po dohovore povinní predložiť k prípadnému nahliadnutiu maturitné vysvedčenie, výučný list, vysokoškolský diplom, študijný index alebo žiacku knižku.

 

Pri darovaní vás čaká klasická masturbácia

Sperma sa potom získava klasicky masturbáciou do téglika v diskrétne oddelenej miestnosti väčšinou vybavenej počítačom so širokouhlou obrazovkou. K dispozícii je vždy celý súbor videí a tiež erotické časopisy.

S niektorými mužmi dokonca chodí dovnútra aj priateľka. Registrovaní darcovia spermií sú povinní podrobiť sa následne aj opakovaným kontrolným odberom krvi a moču. Pre poskytnutie bližších informácií o darovaní spermy a dohodnutí schôdzky vždy kontaktujte vybranú kliniku.

 

VIDEO: Zaujímavá odberová technológia z čínskej spermobanky. 

 

Darcovstvo spermií často kladené otázky

Je potrebné zmieriť sa s tým, že po svete bude chodiť veľa ľudí vytvorených spolu s vaším genetickým materiálom. A to musíte rozchodiť aj v dobe, keď odpadne doba vašej mládežníckej nerozvážnosti. Psychika dokáže byť zákerná.

Nie je jediný dôvod, prečo sa darovaniu spermy brániť, keď sa s tým ale dokážete vyrovnať. Ide o jednoduchý proces, ktorému predchádza pár nevyhnutných vyšetrení. Pomôžete tiež bezdetným párom splniť ich sen mať dieťa. Na prvý pohľad znie síce masturbácie za peniaze ako rozprávka, ale ako ste si prečítali, darovanie spermií nie je celkom bez práce.

 

Čo sa so spermiami deje po odbere?

Pokiaľ sú všetky nálezy v poriadku, daruje muž spermie a tie sa mu zamrazia na 6 mesiacov. Po polroku musí byť opakovane vyšetrený a znova otestovaný. Pokiaľ sú výsledky opakovane v norme, je možné tieto spermie použiť na darovanie.

Pokiaľ sa na otestovanie darcu použijú metódy založené na technike PCR, teda sa deteguje priamo genetická informácia vírusov, nemusí sa čakať 6 mesiacov a je možné použiť spermie bez tejto karanténnej lehoty, pretože je istota, že muž nie je nositeľom niektorého z daných vírusov.

 

Koľko dávok spermií sa odoberá?

Z jedného odberu sa urobí väčší počet dávok od konkrétneho darcu. Darca môže prísť na odber opakovane. Žiadna centrálna databáza darcov neexistuje, ale kliniky si strážia to, že hneď, ako sa úspešne použije veľa spermií od jedného darcu, vyriadia ho.

Takže donekonečna darovať spermu tiež nejde. Spermie sa skladujú zamrazené v dusíku a ich kvalita sa časom nemení.

 

Ako na kvalitnejšiu spermu?

Nasledujúce vitamíny sa snažte prijímať v prirodzenej forme, teda v strave. Doplnky z lekární a internetu ale neodporúčame alebo ich jedzte v zime, keď je problém dopriať si kilá zeleniny a ovocia. Inak ale vždy upravte svoju stravu.

TIP: Prečítajte si megačlánok o sperme – čo jej škodí, kedy klesá jej produkcia a čo najlepšie pre ňu môžete urobiť

 

Ako zlepšiť kvalitu, a teda aj predajnosť spermií?

Je potrebné zmeniť návyky, zmeniť stravovanie a zbaviť sa zlozvykov. Pokiaľ sa o seba budete príkladne starať, spermie skvalitníte úplne prirodzene. Zdravá strava musí obsahovať v maximálnej miere ovocie, zeleninu, jemné mäso, strukoviny a čistú neperlivú vodu. Obmedzte alebo vylúčte polotovary, rýchle občerstvenia, konzervované a trvanlivé potraviny.

Zlozvyky obsahujú kvalitu spermií, plodnosť, pevnosť erekcie, chuť na sex, tvorbu testosterónu a sexuálnu kondíciu. Ide hlavne o cigarety, alkohol a drogy. So zlozvykmi ste oveľa chorľavejší a náchylnejší vy aj vaše budúce deti.

Súložte čo najčastejšie, aby sa činnosť semenníkov neznižovala, ale zvyšovala. Udržujte semenníky vo vhodných podmienkach, neprehrievajte ich ani neochladzujte, nenoste tesnú bielizeň a často ich vetrajte.

Vyvarujte sa príliš teplých kúpeľov a otužujte sa. Doprajte si masáž penisu a masáž semenníkov pre plodnosť. Vyhýbajte sa ďalším negatívnym vplyvom, ako žiarenie, chemikálie a nestresujte sa.

Kde môžem darovať spermie? Zoznam pracovísk na odber spermy v Čechách. Článok sme prebrali z českej verzie stránky

 

Umelé oplodnenie - kde kúpite spermie, ako prebieha a koľko vás bude stáť?
Anatómia penisu - z akých častí sa skladá vaša pýcha a akú majú úlohu?
Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze