Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Oneskorená (retardovaná ejakulácia) – ako ju urýchliť?

1/52/53/54/55/5 (3 hlasů, průměr: 4,67 z 5)
Loading...

Väčšina mužov rieši, ako ejakuláciu oddialiť. Niektorí z nás však majú opačný problém – cesta k vyvrcholeniu je až príliš dlhá. Poradíme, ako príliš oneskorenú ejakuláciu priblížiť.

oneskorená retardovaná ejakulácia

Príliš dlhé čakanie na ejakuláciu dokáže partnerku nudiť

 

Oneskorená – oddialená ejakulácia je menej častým problémom. Odborne sa jej tiež hovorí retardovaná ejakulácia. Oneskorenou ejakuláciou sa nazýva stav, kedy muž potrebuje k výronu semena dlhú stimuláciu stoporeného penisu.

Ide o zložitejšie riešenie, než u predčasnej ejakulácie. Príčiny sú psychologické aj organické. Na fyziologickej úrovni sa interval predlžuje s vekom a súčasne sa znižuje množstvo tvoreného semena.

Retardovaná ejakulácia sa často objavuje u mužov s cukrovkou, úrazom miechy a po urologických a brušných operáciách. Ovplyvňuje ju užívanie liekov proti depresii a liekov proti vysokému krvnému tlaku. Zdravotný problém sa prejavuje potrebou niekoľkých desiatok minút k dosiahnutiu ejakulácie.

Najčastejšie je na vine psychika a príčina nie je zdravotná. Ak zvládnete bez problémov ejakulovať pri masturbácii, je najvyšší čas správne hmaty a dotyky naučiť aj partnerku. Je potrebné zmeniť zabehnuté sexuálne praktiky.  Vždy je však nutné včas vyhľadať pomoc špecializovaného odborníka a začať problém riešiť. Samo sa to naozaj väčšinou nezlepší. Je potrebné hľadať spôsob, ako urýchliť ejakuláciu.

TIP DO SPÁLNE: Ako vám s erekciou pomôže partnerka? 

 

Keď „to“ trvá pridlho

Keď mužovi trvá veľmi dlho, kým vyvrcholí, je tu problém s názvom retardovaná ejakulácia. Dĺžka sexuálneho styku závisí naozaj predovšetkým od muža. Zjednodušene môžeme povedať, že predstavenie sa končí jeho vyvrcholením.

To je tiež dôvod zažitého názoru, že čím dlhšie muž vydrží, tým má tiež žena väčšiu šancu dosiahnuť orgazmus. Dlhý sex sa rovná skvelý sex. Ak však ideme do extrému, všetkého veľa škodí.

Zatiaľ čo predčasná ejakulácia je často nočnou morou mnohých mužov, problém opačný je oddialená ejakulácia. Nočná mora sa z toho môže stať tiež. Retardovaná ejakulácia zo začiatku na ženy pôsobí tak, že partner odďaľuje vyvrcholenie kvôli nim. Majú tak dosť času na vlastný pôžitok.

Po hodine a pol to však ženu stopercentne prestane baviť. Necíti žiadne vzrušenie, len si praje, aby sa to už konečne skončilo. Pokiaľ sa to stane pravidlom, je to nepríjemné.

VIETE, aká je ideálna dĺžka súlože? Väčšina žien sa uspokojí aspoň s 15 minútami dráždenia penisom. Ak zvládate viac, partnerka bude ešte spokojnejšia. Bežne ale muž ejakuluje po 4 až 6 minútach, tí šťastnejší vydržia 10 minút. Skorou ejakuláciou trpí väčšina mužov.

 

Oddialená ejakulácia a návšteva sexuológa

Ak žena príde na to, že to asi ukončiť chcete, ale nejde vám to, musíte povedať pravdu. Tu platí pravidlo, čím skôr, tým lepšie. Otrávená partnerka s vami do sexuologickej poradne už naozaj nepôjde.

Návšteva sexuológa nie je nič, za čo by ste sa mali hanbiť. Zoberte to tak, že pracujete na niečom, čo vás naozaj baví a snažíte sa to zdokonaliť. Do práce tak radi asi nechodíte. Takže hurá do toho a choďte spoločne hľadať spôsob, ako urýchliť ejakuláciu.

ČO SA DEJE U UROLÓGA? Takto prebieha urologické vyšetrenie. Nie je sa čoho báť. Je bezbolestné a rýchle.

Niekedy sa stáva, že sa muž pokúša  lámať rekordy a orgazmus plánovane odďaľuje. Keď však muž odmieta vyvrcholiť, kým žena nebude mať na konte aspoň 3 orgazmy, tak sa z toho tiež môže stať nekonečný maratón.

So ženami to nie je také jednoduché. Nenúťte ich k hereckým výkonom, stačí raz a poriadne ako 3 x na oko. Ženy často predstierajú orgazmus, aby muž mal radosť, a aby neranili jeho sebavedomie. Navyše sa vám to môže vypomstiť. Budete odďaľovať a odďaľovať, až to vôbec nepôjde. Voľte radšej zlatú strednú cestu.

 

Oneskorená ejakulácia a príčiny

Príčiny retardovanej ejakulácie môžu byť aj vo vašej osvedčenej masturbačnej technike, ktorá je príliš odlišná od techniky a priebehu milovania so ženou. Muži, ktorí si zvykli často masturbovať, môžu mať problém vyvrcholiť počas klasickej súlože.

Potom zapojte partnerku a je tu ďalšie heslo, učiť sa, učiť sa, učiť sa. Ste na to dvaja, tak to musíte zvládnuť. Niektorí muži potrebujú aj inú erotickú stimuláciu, aby pocitovo dospeli k vyvrcholeniu.

Najčastejšie príčiny retardovanej ejakulácie:

 • strach, úzkosť, nervozita, nepriateľstvo
 • napätie vo vzťahu s partnerkou
 • fyzické vyčerpanie
 • psychické vyčerpanie
 • nedostatok pohybu a svalovej hmoty, s tým aj málo testosterónu
 • diabetická neuropatia
 • poranenie miechy
 • ťažkosti s prostatou a prostatitída
 • poruchy po operácii prostaty a po urologických operáciách
 • prekonané operácie v panvovej oblasti a zlomeniny kostí v panve
 • depresie, úzkosti a ich medikácie
 • užívanie liekov ako sú antidepresíva, selektívne inhibítory pre tvorbu serotonínu
 • nadmerné požívanie alkoholu a fajčenie

 

Retardovaná ejakulácia môže byť dočasná

Nie je dôvod panikáriť, pokiaľ sa vám nedarí dosiahnuť orgazmus len občas. Iba občasné neúspechy spôsobí napríklad alkohol, abnormálny stres alebo únava. Ak sa však tento problém stane pravidlom a bude vám brániť v spontánnom prežívaní vašich milostných radovánok, je čas poradiť sa s odborníkom.

Fakty týkajúce sa mužského vyvrcholenia sú veľmi fascinujúce. Veď sa hovorí, že žena sa pri milovaní zahreje ako železo a muž sa na nej môže aj popáliť. Ideálne trvanie sa líši pri každej jednej, rovnako aj spôsob dosiahnutia ženského vyvrcholenia. Ako to však majú muži? Prežívajú rovnakú alebo dokonca oveľa väčšiu slasť?

VIETE, ako pôsobí na erekciu psychika? 

 

Najskôr orgazmus a potom ejakulácia

Jeden z najväčších rozšírených omylov je, že orgazmus a ejakulácia prichádzajú súčasne. Nie je to však pravidlo. Skutočnosť je taká, že existujú muži, ktorí ejakulujú až niekoľko sekúnd po nástupe orgazmu.

Zo štartu masturbácie muži dobehnú do cieľa asi za 2 minúty. Výskumníci Masters a Johnson z Univerzity of Chicago zistili, že 75 % mužov je schopných dosiahnuť svoj orgazmus po 2 minútach masturbácie. Niektorí do cieľa dobehnú aj skôr. To však vždy nebýva docenené.

To, čo najviac potrebuje muž po orgazme, je pokoj. To všetko pôsobí na kvalitu pohlavného styku aj dĺžku toho ďalšieho. Muži to v posteli majú o niečo jednoduchšie, pokiaľ nemajú problém.

V rámci svojho sexuálneho života dosahuje orgazmus 50 % žien a 75 % mužov. Kým žena sa potrebuje tesne po súloži maznať, pre muža je orgazmus bungee jumping a z vrcholu ide hneď dole. Potrebuje pokoj a spánok.

Dĺžka mužovho vyvrcholenia môže byť aj iba 5 sekúnd, to je taká malá sexuálna satisfakcia pre ženy. Orgazmy mužov sú teda kratšie ako orgazmy žien a trvajú od 5 do 25 sekúnd čistého potešenia. Spermie podľa Kinseyho inštitútu dosahujú priemernú rýchlosť  45 km/hod počas mužského orgazmu. Vyrovná sa to jazde na skútri.

ako oddialiť ejakuláciu

Infografiku sme si požičali zo stránky lepšia-erekcia.sk

 

Oneskorená ejakulácia a ako jej čeliť

Oneskorená ejakulácia alebo retardovaná ejakulácia je asi najmenej spomínaný druh mužskej sexuálnej dysfunkcie. Problém s ťažko dosiahnuteľnou ejakuláciou sa prejavuje pozdržaním ejakulácie až do plnej neschopnosti vypudenia semena zvanej tiež anejakulácia.

Často dochádza k poklesu objemu, fyzickej sily a psychických pocitov pri ejakulácii. Extrémna forma je retrográdna ejakulácia a ako oneskorená ejakulácia sa skôr označuje jej miernejšia forma či predchádzajúce štádium.

V súčasnosti u väčšiny sexuálne aktívnych mužov dochádza k ejakulácii do 4 až 10 minút od začiatku súlože. Muži s takzvanou ejakulačnou latentnou dobou 25 až 30 minút, v priemere sa uvádza 21 až 23 minút, pozorujúci veľký rozvoj stresu, prerušujúci pohlavný styk v dôsledku svojho vyčerpania, s pocitmi frustrácie a podráždenia, spadajú práve do kritérií tejto diagnózy.

Neschopnosť ejakulovať však môže byť aj vrodená, teda trvajúca celý život. To sa nazýva kongenitálna anorgazmia alebo tiež získaná. Opakuje sa potom buď pri každom pohlavnom styku, alebo len z času na čas. Formy porúch ejakulácie delíme do dvoch kategórií:

 • absolútna neschopnosť dosiahnutia ejakulácie – anejakulácia či anorgazmia
 • relatívna anejakulácia, kedy pri pohlavnom styku k vypudeniu semena vôbec nedochádza, ale dochádza k nemu pri masturbácii, pettingu alebo v spánku, teda prichádza tzv. polúcia

 

Liečba retardovanej ejakulácie

Psychoterapeutické techniky pre liečbu retardovanej alebo oneskorenej ejakulácie sú nasledujúce:

 • sexuálne vzdelávanie a praktiky
 • zvýšená stimulácia zameraná najmä na genitálie
 • nové formy masturbácie
 • reštrukturalizácia rôznych sexuálnych fantázií a rozličných stratégií vzrušenia
ideálna dĺžka súlože

10 minút je už dobrý čas na dosiahnutie orgazmu muža aj ženy

 

Skôr ako sa obrátite na odborníka

Retardovaná ejakulácia je problém signalizujúci hlbšie komplexné poruchy v tele. Môžete ale vyskúšať aj niekoľko typov, ako urýchliť ejakuláciu, skôr ako sa obrátite na odborníka. Pokiaľ je oneskorená ejakulácia spôsobená psychologickými faktormi, nie organickými poruchami alebo užívaním liekov, skúste nasledujúce tipy.

Pokiaľ sa chystáte na to, ako urýchliť ejakuláciu, najskôr analyzujte všetko, čo bolo napísané a postupujte podľa pokynov a tiež presne naopak. To znamená, že ak sa vám nedarí uvoľniť pri sexe, skúste sa naopak celkovo napnúť a plytko dýchať až do zadržania dychu na veľmi krátku chvíľu. Sústreďte sa na pocity fyzickej blízkosti, na napätie v oblasti genitálií a na rytmické pohyby panvy. Skrátka vypnite mozog.

Nevnímajte však milovanie ako prácu zameranú na dosiahnutie cieľa, teda vytúženého orgazmu. Sex je proces na získanie potešenia. Má ísť o príjemný pôžitok. Pokiaľ riešite pri sexe akékoľvek iné problémy namiesto užívania si pocitu prítomného okamihu, úspech nebude ľahký.

Praktikujte tie polohy, ktoré mužom umožňujú spôsob, ako urýchliť ejakuláciu. Teda muž hore, zozadu v kľaku či psia poloha. Efektívny spôsob, ako urýchliť ejakuláciu je tiež felácia, pokiaľ teda mužovi spôsobuje naozaj úžasnú rozkoš.

 

ĎALŠIE ČLÁNKY O PREDČASNEJ EJAKULÁCII, METÓDACH ODDIALENIA A ZVÝŠENÍ MNOŽSTVA EJAKULÁTU

Ejakulácia – kompletný sprievodca oddialením, poruchami a liekmi
Oddialenie ejakulácie – metódy predĺženia súlože
Poruchy ejakulácie – 6 intímnych utrpení muža. Čo s nimi?
Krv v ejakuláte – hematospermia – 15 častých príčin + metódy liečby
Retrográdna ejakulácia – trápi vás suchý orgazmus?
Predčasná ejakulácia – 14 tipov pre najdlhšiu súlož
Ako zvýšiť objem ejakulátu pre vyššiu kvalitu spermií, a tiež pre ohromenie partnerky?

 

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze