Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Krátka sexuálna výdrž nie je choroba ani hanba, to iba vaša žena si neužije. Ako sa dá predĺžiť súlož?

1/52/53/54/55/5 (2 hlasů, průměr: 4,50 z 5)
Loading...

Máte problém s výdržou v posteli? Chceli by ste pri sexe vydržať dlhšie? Urobíte sa tak rýchlo, že ani nestačíte dostatočne uspokojiť vašu partnerku? Máte obavy ako pán Mirek: „Počas sexu vyvrcholím vždy veľmi rýchlo, a preto nikdy nebudem mať dlhodobý vzťah.“

Nie sú to predsa iba zbytočné obavy? Je slabá výdrž skutočný problém? Upozorňuje krátka výdrž pri sexe na nejakú poruchu alebo ochorenie? Poďme si spoločne odpovedať na všetky otázky, ktoré vám k tejto téme kolujú hlavou.

krátka sexuálna výdrž

 

Je krátka sexuálna výdrž skutočný problém? Pre muža primárne nie

Malá sexuálna výdrž je nočnou morou radu mužov. Asi 20 až 30 % mužov aktuálne bojuje s nedostatočnou sexuálnou výdržou. Niektorí sa jej boja natoľko, že ich dokonca strach úplne sexuálne paralizuje. Môže sa objaviť u mužov všetkých vekových kategórií ale aj sociálneho postavenia. Je však krátka sexuálna výdrž skutočne problémom?

Známy sexuológ, klinický psychológ a psychoterapeut prof. PhDr. Petr Weiss, Ph. D. upokojuje:

„Defakto sme všetci potomkami predčasných ejakulácií – v dávnych dobách sa pohlavný akt musel odohrať veľmi rýchlo, aby aktérov medzitým nezožrala divoká hladná zver. Takže, kto to stihol, predal genetickú informáciu ďalej. Tú dnes nosíme aj my…“

 

Samozrejme ale nie vždy je príjemné vyvrcholiť do pár minút. Uznávaný odborník v oblasti sexuológie MUDr. Václav Urbánek, CSc. preto radí:

„Úplne najzákladnejším predpokladom pri terapii predčasnej ejakulácie je zabezpečenie pravidelnosti v sexuálnom režime muža. Inými slovami, pravidelnosť a dostatočná početnosť pohlavných stykov. Je vhodné uskutočňovať ich niekoľkokrát týždenne.

Pokiaľ totiž medzi jednotlivými ejakulačnými vybitiami (najmä u mladého jedinca) vznikne časový výpadok celotýždenný alebo ešte podstatne dlhší, tak pri následnom pohlavnom styku potom u každého muža nastúpi tendencia k urýchleniu či dokonca až k predčasnosti ejakulácie. To, prosím, nie je žiadna porucha, ale fyziologická zákonitosť.

ĎALEJ SI PREČÍTAJTE: Viac o sexuálnej výdrži v článku Predčasná ejakulácia – čo to je a ako ju ovládnuť?

 

Prečo je dôležité vydržať počas sexu čo najdlhšie? Ide hlavne o ženine blaho a uspokojenie

Kde sa vlastne vzala tá potreba vydržať počas sexu čo najdlhšie? Pre muža je predsa ejakulácia vyvrcholením blaha. Prečo by sa teda mal snažiť vydržať pri sexe čo najdlhšie? Odpoveďou je partnerka.

Ženám totiž podľa výskumu sexuológov Williama Mastersa a Virginie Johnsonovej trvá vyvrcholenie 10 až 20 minút. Zdá sa teda, že čím dlhšie počas sexu vydržíte, tým lepšie pre blaho vašej partnerky.

Sexuológ Doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina, CSc. dopĺňa:

„Predčasná ejakulácia je jedna z najčastejších dysfunkcií mužov. Príliš krátke trvanie pohlavného spojenia nie je reprodukčnou výhodou. Aspoň nie u ľudí. Nezabúdajme, že aj žena má na dobe trvania súlože svoj záujem. Predčasný výron semena len málo žien dokáže pozitívne oceniť.

 

Môže výdrž pri sexe značiť nejaký zdravotný problém?

Vráťme sa ale k samotnej krátkej výdrži pri sexe. Môže tento handicap značiť nejaký zdravotný problém? Je znížená sexuálna výdrž ochorením?

MUDr. Veronika Horáková z Kliniky pracovního lékařství a cestovní medicíny FNKV tvrdí:

„Pojem predčasná ejakulácia zahŕňa širokú škálu krátkeho trvania pohlavných stykov, ktorú nemožno bez výhrad vnímať ako sexuálnu dysfunkciu. Nepochybným defektom sexuálnej fyziológie je predčasná ejakulácia.

Pri tomto stave dochádza k výronu semena niekedy už pred imisiou (ejaculatio ante portas). Inokedy pri zavádzaní pohlavného údu do pošvy alebo po niekoľkých kopulačných pohyboch.

Predčasná ejakulácia je definovaná ako neschopnosť dostatočne oddialiť ejakuláciu, aby mohlo dôjsť k uspokojeniu z pohlavného styku“. K ejakulácii dochádza pred, alebo do 15 sekúnd od začiatku súlože.

Našťastie ale nejde o žiadne ochorenie či poruchu. Malá sexuálna výdrž je úplne bežným úkazom u mužov všetkých vekových kategórií. Je síce pomerne nepríjemná, no nemá žiadne zdravotné následky.

Na vine krátkej výdrže pri sexe nebýva ochorenie, ale skôr väčšia citlivosť vášho penisu či žaluďa, mladícka neskúsenosť, nervozita, ale aj dlhá sexuálna abstinencia. A rozhodne nemožno povedať, že by mladí muži ejakulovali rýchlejšie než tí starší. Problém nie príliš dlhej sexuálnej výdrže sa môže objaviť kedykoľvek a v akomkoľvek veku.

ĎALEJ SI PREČÍTAJTE: Aký bude váš sexuálny život po päťdesiatke?

 

Ako predĺžiť sexuálnu výdrž?

Pán Mirek hľadá odpoveď:

„To je síce fajn, že to nie je choroba, no aj tak je predčasné vyvrcholenie problém, ktorý potrebujem vyriešiť.“

Nebojte, tipov na predĺženie pohlavného styku je hneď niekoľko. Skúste ich skombinovať a súložiť čo najčastejšie:

 

Znecitlivejúce gély

V prvom rade máte dnes možnosť použiť najrôznejšie znecitlivejúce gély či spreje. Fungujú tak, že mierne znecitlivia váš penis a žaluď penisu, vďaka čomu tak vydržíte pri sexe dlhšie.

MUDr. Václav Urbánek, CSc. vysvetľuje:

„Váš lekár vám môže predpísať niektoré z lokálne znecitlivejúcich prípravkov, ktorými docielite primeraného zníženia taktilnej, alebo aj dotykovej citlivosti penisu. Aplikujú sa v tenkej vrstve na celý povrch žaluďa pohlavného údu, a to pod kondóm.

V niektorých prípadoch postačí anestézovať len oblasť uzdičky na mužskej predkožke. Lokálne znecitlivejúce prípravky (teda lokálne anestetiká) vyrobené vo forme masti je potrebné na penis aplikovať približne tridsať minút pred súložou, vo forme gélu pätnásť minút pred súložou a v podobe spreja iba päť minút pred súložou.

V takúto chvíľu však nezabudnite na následnú ochranu pri sexe, aby sa gél nedostal do pošvy vašej partnerky.

Sexuológ prof. PhDr. Petr Weiss, Ph. D. odporúča:

„Nesmieme však zabúdať, že pokiaľ natrieme znecitlivejúcu masť či gél (spravidla obsahujú formy prekaínu a timekaínu) na penis, samozrejme znecitlivíme aj vnemy partnerky v pošve (je teda vhodné ho používať s kondómom). K lokálnym anestetikám je však potrebné pristupovať opatrne a najprv vyskúšať, či nebudú vyvolávať alergickú reakciu (u nás či u partnerky). Niektorým mužom pomáha myslieť na niečo iné (odpútať pozornosť) – sexuológovia v tomto prípade odporúčajú napríklad odpočítať po 7 z tisícky. Znie to síce úsmevne, no zaberá to.“

POZOR NA GÉLY A KRÉMY, ktoré sľubujú zväčšenie penisu alebo spevnenie erekcie. Je to lož a žiadny takýto prípravok neexistuje.

 

Kegelove cviky

Niektorým pánom pomáha aj pravidelné cvičenie kegelovych cvikov. Pri nich posilňujete svaly panvového dna, vďaka čomu vydržíte nie len dlhšie pri sexe, ale aj zlepšíte svoje intímne zdravie a predídete tak inkontinencii.

 

VIDEO: Podrobne o kegelových cvikoch. 

 

Pravidelnosť v sexe

Základom je ale vždy pravidelnosť v sexe.

MUDr. Václav Urbánek, CSc. ešte raz opakuje:

„Musím zdôrazniť, že úplne najzákladnejším predpokladom k terapii predčasnej ejakulácie je zaistenie pravidelnosti v sexuálnom režime muža. Inými slovami, pravidelnosť a dostatočná početnosť pohlavných stykov. Je vhodné uskutočňovať ich niekoľkokrát týždenne.“

 

Zmeny polôh počas sexu

Pomôcť môžu aj časté zmeny polôh počas sexu. Akonáhle už na sebe cítite, že sa blíži vyvrcholenie, okamžite prestaňte a vymeňte si s partnerkou polohu. Nielenže tak vydržíte pri sexe omnoho dlhšie, ale tiež prestriedate veľké množstvo polôh. Rozhodne sa tak nestanete nudným slimákom.

Počas zmien ale nezabudnite ženu neustále dráždiť rukou, jazykom, dildom či vibrátorom, aby „nevychladla“.

 

Masturbácia pred sexom

Vyskúšať môžete tiež masturbáciu priamo pred sexom. Stačí napríklad popoludní pred večerným sexom trocha vypustiť paru pri porne alebo časopisoch pre dospelých. Nestane sa tak, že by ste začali súložiť s partnerkou úplne nabitý sexuálnou túžbou.

 

Kondóm

Niektorí páni zase objavili kúzlo pevných kondómov. Ide o špeciálne kondómy, ktoré majú silnejšiu stenu. Môžete ich vyskúšať samotné alebo so znecitlivejúcim gélom.

MUDr. Barbora Bačová z Kliniky pracovního a cestovního lékařství Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Prahepopisuje:

„Pokiaľ chcete svoj pohlavný styk predĺžiť, skúste iné polohy. Ďalej môžete vyskúšať rôzne znecitlivejúce krémy, spreje či kondómy. Niekedy je príčinou príliš nízka frekvencia pohlavného styku. Pomáha tiež tesne pred vyvrcholením stlačiť penis tesne za žaluďom. Navyše existuje šanca, že s pribúdajúcim vekom sa vaša výdrž bude predlžovať.“

 

Chladenie penisu

Znecitlivejúce gély sú ale bohužiaľ stále iba na lekársky predpis. Pokiaľ teda nechcete obťažovať svojimi problémami vášho ošetrujúceho lekára, môžete si poradiť aj svojpomocne. Podobné znecitlivejúce účinky má totiž aj ľad alebo studená voda. Sami doma pomocou chladenia penisu tak môžete dosiahnuť podobné výsledky, ako s pomocou znecitlivejúcich gélov.

ABY STE VEDELI, ktorý špecialista rieši konkrétny problém, prečítajte si o rozdieloch medzi urológom, sexuológom a andrológom.

 

Prerušovaná súlož

Nakoniec tu máme prerušovanú súlož. Aj tá vám môže pomôcť k predĺženiu pohlavného styku. Opäť, tak, ako v prípade zmeny polôh, vždy, keď na sebe pocítite nárast vzrušenia, prerušte sex a chvíľu počkajte.

MUDr. Veronika Horáková z Kliniky pracovního lékařství a cestovní medicíny FNKV navyše prípadných skeptikov upokojuje:

„Zadržiavanie ejakulácie vlastnou vôľou nie je zdraviu vôbec škodlivé. Mnoho mužov sa cielene snaží o oddialenie ejakulácie na predĺženie pohlavného styku pred dosiahnutím orgazmu.“

 

Ideálne podmienky maximálnej sexuálnej výdrže

Samozrejme sa ale niekedy proste stretnú všetky vonkajšie vplyvy a vy pri sexe nevydržíte ani minútu. Preto sa do sexuálnych radovánok s partnerkou púšťajte len v prípadoch, že ste:

 • triezvy,
 • odpočinutý,
 • v dobrej nálade,
 • dostatočne najedený,
 • bez stresu,
 • na pokojnom mieste.

Nie nadarmo sa väčšina pohlavných stykov odohráva v spálni. Ide totiž o dokonalé prostredie na radovánky s vašou milovanou. Máte tu pokoj jeden na druhého, môžete sa tam zavrieť pred vonkajším svetom aj problémami, máte tam dostatočné súkromie a pohodlie na vytvorenie dokonalej atmosféry.

 

Tipy na lepšie uspokojenie partnerky

Pokiaľ sa vám stále nedarí predĺžiť sex, môžete na to ísť obkľukou. Nesnažte sa o nemožné, no snažte sa čo najviac uspokojiť vašu partnerku. Nie je nič jednoduchšie, než sa jej dostatočne dlho venovať ešte pred samotným sexom.

Túto techniku odporúča aj odborník v oblasti sexuológie MUDr. Václav Urbánek, CSc. vysvetľuje:

„Vášmu spolužitiu prospeje, keby ste boli ochotný aspoň občas doviesť vašu partnerku k orgazmu nekoitálne, teda bez zavádzania penisu do pošvy. Môžete na to využiť erotické pomôcky zo sexshopu.“

 

Tipy na predĺženie sexu od MUDr. Václava Urbánka, CSc.:

 1. Striktne dodržiavajte početnosť ejakulačných vybití, a to najlepšie každý druhý deň, teda obdeň.
 2. Vyskúšajte tradované rady: Počas súlože, napr. prenášajte svoju myseľ k neerotickým predstavám, čisto prozaicko-pracovným. Niekto tiež do série kopulačných pohybov zaraďuje prestávky. Vyskúšajte zmeny polohy alebo pauzu počas sexu.
 3. Niektorým mužom pomáha, keď pred pohlavným stykom onanujú až do ejakulácie.
 4. Nie len z dôvodov antikoncepčných používajte kondóm. Využijete teda tlmivý mechanický vplyv tejto latexovej membrány.
 5. Lekár vám tiež môže predpísať tlmivú masť alebo gél.
 6. Venujte sa s partnerkou nácviku sexuálnych funkcií, vrátane takzvanej stláčacej techniky.

Vyskúšajte niektorý z týchto tipov a rád a uvidíte, že okamžite predĺžite svoju sexuálnu výdrž. Nie je to vôbec zložité ani náročné. Každý muž môže pri sexe vydržať ako pravý alfa samec – a to aj vy. Úspešnosť vyriešenia vašich problémov je totiž obrovská. Stačí sa do toho pustiť. Krátka výdrž pri sexe nie je choroba, a preto nemaľujte čerta na stenu.

ĎALEJ ČÍTAJTE: Pokiaľ potrebujete v penise udržať krv pre pevnú a trvácnu erekciu, zistite, ako a podľa čoho vybrať bezpečný a účinný doplnok pre podporu erekcie

 

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze