Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Nechuť na sex u mužov – nebude na vine vaša partnerka?

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Nechuť na sex nie je ničím neobvyklým a stretáva sa s ňou asi 25 % mužov. Muža dokáže poriadne vykoľajiť stres a problémy v práci, ale aj nezhody v manželstve alebo choroba.

Naviac sa muži často trápia problémami s erekciou a predčasnou ejakuláciou. Najhorším vinníkom nechuti na sex sú nezhody, ktoré niekedy dokážu ochromiť sexuálny život aj na niekoľko mesiacov. Prichádzajú pomaly a dlhodobo a my si ani neuvedomíme, že s nimi strácame chuť na sex.

muž bez záujmu o sex

Muž nie je mašina na sex, takže ani on nie je vždy úplne pripravený a nemusí byť ani vzrušený

 

Nechuť na sex u mužov je aj vinou žien

Či vyhľadať pomoc psychológa, sexuológa alebo radšej manželskú či partnerskú poradňu záleží od typu partnerských svárov. Záleží na tom, či ide o nezhody čisto sexuálne, problémy ohľadom detí, práce v domácnosti, trápenie psychického rázu alebo iné.

Väčšinou to potrebuje odísť a dopriať si dovolenku inde, než doma. Potom netlačiť na pílu. Telo si povie samo, kedy sa už zotavilo a má chuť na sex. Myseľ je na tom podobne.

TIP: 33 jedál a nápojov s afrodiziakálnym účinkom. 

 

Znechutený muž obyčajne nemá záujem o zlepšenie situácie

Častý problém dnešných mužov je ten, že im proste nechýba sex. Mnoho manželských alebo partnerských vzťahov sa stretáva s problémom nezáujmu mužov o sex. Muži majú v poslednej dobe väčšiu nechuť na sex ako ženy.

Je potrebné zistiť príčinu, a to najmä, či sa muž milovať nechce alebo nemôže. Výsledok je ale väčšinou až tragicky rovnaký, aj keď sú príčiny rôzne. Základným problémom nechuti na sex je problém psychický, teda zásadná nechuť chcieť čokoľvek pre svoju partnerku ohľadom sexu urobiť. Je potrebné komunikovať obojstranne a obojstranne chcieť niečo urobiť.

ČÍTAJTE TIEŽ: Ako sa v dlhodobých vzťahoch vysporiadať s erektílnou dysfunkciou?

ako sa vysporiadať s erektílnou dysfunkciou vo vzťahu?

 

Keď vymiznú sexuálne túžby a potreby

Nechuť mužov na sex je väčšinou kombináciou psychických a fyzických problémov v rôznom pomere. Často ide o prejav vyčerpaného vzťahu, kedy vymizla vášeň a s ňou aj fyzická potreba sexuálneho uvoľnenia.

Nikdy v histórii spolu neboli páry tak dlho, ako dnes. Preto je aj toľko rozchodov a rozvodov. Aj strata vášne môže byť zodpovedná za problémy s erekciou – erektilnú dysfunkciu. Po stránke fyzickej súbežne môže ísť o rad ďalších zdravotných problémov znižujúcich sexuálnu túžbu alebo vymiznutie sexuálnej potreby, a to hlavne:

starý tučný muž

Obezita, vek, vysoký tlak a fajčenie spoľahliví zabijaci nie len záujmu o sex, ale aj erekcie ako takej

 

Žena môže časom stratiť príťažlivosť

Sexuálny vzťah predpokladá aj istú sexuálnu príťažlivosť. Preto je potrebné, aby sa o seba stále staral muž aj žena. O svoj fyzický vzhľad, hmotnosť, postavu, upravenosť, čistotu, venoval sa športu, osobnej hygiene a duševnému rozvoju.

Ľudia sa milujú a priťahujú vtedy, pokiaľ si majú vzájomne čo ponúknuť. Pokiaľ je na jednej strane len očakávanie, ale nie je tam žiadna snaha starať o seba a vzájomný vzťah a rozvíjať ho, môže to byť dôvodom straty chuti na sex. Platí to obojstranne.

Ďalšou vecou je stereotyp, ktorý je potrebné rozbiť sexuálnymi hrami, pomôckami, erotickými filmami a všetkými možnými prostriedkami.

TIP: Tie najlepšie antistereotypné sexuálne pomôcky pre muža. 

 

Nezáujem o sex spôsobí problémy v partnerstve

Zamyslite sa nad tým, ako vyzerá váš partnerský život. Nemôžete riešiť len problémy so sexom, keď je váš partnerský život nanič. Nevera, prezradená aj utajovaná, sa vždy na vzťahu podpíše, aj keď si vy myslíte, že partnerka nič nepozná.

Pokiaľ pochádza od partnerky, príčinou môže byť práve to, že sa o ňu málo zaujímate. Chuť na sex u ženy začína v hlave, nie vo vagíne. Žena potrebuje komunikovať, zdieľať, deliť sa o domáce práce a ďalšie povinnosti a nie byť len sexuálny stroj vylepšený plastickými operáciami, ktorý vás po ostatných stránkach inak nezaujíma.

Naopak nechuť partnera na sex s partnerkou často pramení z toho, že už spolu inak vlastne nežijú. Vyhýbanie sa sexu alebo problémy so sexom sú často vrcholom problémov, z ktorých ste celý rad nevideli a ani by ste vidieť nechceli.

 

Život bez sexu sa podpíše na zdraví

Zdravotné problémy sa v dnešnej dobe na sexuálnych problémoch a znížení sexuálnej potreby podpisujú oveľa viac, ako si myslíme. Na vine často bývajú lieky, ktoré síce na jednej strane život zachraňujú, na druhej strane však postupne znižujú jeho kvalitu.

Môže ísť o lieky na cukrovku, ťažkosti s cievami, srdcom s prostatou a mnoho ďalších chorôb. Zdravotný stav je potrebné sledovať a kedykoľvek sa vám niečo nezdá, nechať sa vyšetriť.

V minulosti sa na choroby rýchlo zomieralo, dnes sa pomocou liekov choroby liečia a potlačujú sa ich negatívne prejavy. Dané je aj zníženie sexuálnej túžby. Na rade je zmena liečby a hľadanie alternatívnej cesty, či je naozaj potrebné lieky brať. Možno vám napovie ďalší odstavec.

 

Ako životospráva ovplyvňuje záujem o sex?

Je to stále dookola. V zdravom tele zdravý duch. Je potrebné cvičiť, udržovať fyzickú kondíciu a zdravo jesť. Obezita je často príčinou nechuti na sex. Nesprávna životospráva, alkohol a najmä cigarety sú zabijakom chuti na sex.

Po 40 rokoch veku to spoznáte aj 2 cigarety denne a erekcia bude minulosťou. Fajčíte a neveríte? Časom to príde. Nezáujem chcieť so sebou čokoľvek robiť je pre ženu očistcom a platí to aj obrátene. Vždy to platí vzájomne. Pokiaľ sa dostavil problém s erekciou, je potrebné nechať sa vyšetriť a vylúčiť zdravotný problém.

VIETE, aké možnosti v sexe majú obézni ľudia? 

 

Erektilná dysfunkcia ako nemožnosť súložiť

Mnoho mužov sa sexu radšej vyhne skôr, než by sa dostali do situácie, kedy sa prevalí, že sex už fyzicky nezvládajú. Dôvodom vyhýbania sa sexu tak môže byť obava zo zlyhania.

Dá sa to riešiť vzájomným pochopením zo strany obidvoch partnerov. Žena pochopí stav, ale musí zároveň vidieť snahu muža s tým niečo robiť. Muž ale zase musí pochopiť, že žena bude hľadať cesty, ako sa uspokojiť inak a záleží od toho, či sama alebo spoločne.

Môžete zapojiť aj iné techniky. Muži by si mali uvedomiť, že len pri súloži totiž veľká väčšina žien orgazmus proste nedosahuje, takže je potrebné skúšať.

TIP: Ovládnite jej bod G a už sa od vás nepohne. 

 

Ako prekonať nechuť na orálny sex?

Na orálny sex sa pozrite rovnocenne. Pokiaľ si ho radi necháte vyfajčiť a vy sami sa na nič nezmôžete, ste sebec. Orálny sex začína, samozrejme, v dômyselnej hygiene obidvoch partnerov a tiež vo vzájomnej príťažlivosti. Kde nič nie je, ani smrť neberie.

Iskrenie je potrebné a keď tam po rokoch nie je, je treba ho doplniť. To stále súvisí s tým, ako sa o seba obaja partneri fyzicky starajú, ako spolu komunikujú a trávia čas. Naviac orálny sex nie je jediná alternatíva. Máte ruky, sexuálne pomôcky a fantáziu. Pokiaľ vás to nebaví so ženou, pýtajte sa seba, či vaša sexuálna orientácia nie je iná.

rozhádaný pár

Ženy často nemajú dostatok sebareflexie a čakajú, že keď priberú 40 kíl a 20 rokov, budú pre muža rovnako príťažlivé, ale pravda je inde

 

Liečba mužskej nechutiť na sex

Sú lieky, ako antihypertoniká na báze beta-blokátorov, ktoré brzdia erekciu, ale ich vysadenie by znamenalo zhoršenie zdravotného stavu. Veľa liekov, predovšetkým na cukrovku, vysoký krvný tlak a tiež antidepresíva sa dajú v spolupráci s lekárom doplniť o iné formy liečby, aby viedli k zlepšeniu zdravotného stavu a následnému vysadeniu pôvodne predpísaných liekov.

Pokiaľ nejaké beriete, pátrajte po tom, či vám neškodia. Ďalšia cesta je opäť jasná. Zmena životosprávy, životného štýlu, zníženie stresu, preťažovanie, dostatok spánku, dostatočná fyzická aktivita a šport, pobyt a prechádzky v prírode, cestovanie, relaxácia, koníčky a činnosti, ktoré zlepšujú náladu. Sex je ideálnou liečbou depresie, len naň musíte dostať chuť.

TIP: Tu sa dočítate, aké zdravotné benefity má pravidelný každodenný sex

 

Madonin komplex

Madonin komplex má symptómy, ktoré popísal už Sigmund Freud. Odpor k sexu sa objaví u mužov a nejde len o prítomnosť muža pri pôrode, mnoho mužov prestáva mať chuť na sex už v dobe, keď je partnerka tehotná. Nedokážu spojiť rolu matky so svojím poňatím sexuality. To je ale problém muža, nie ženy.

Väčšinou sa odvíja od vzťahu muža s matkou. Muž otec prestane vnímať svoju ženu ako milenku, ale len ako matku svojich detí. To je dosť alibistické, povrchné a prízemné, najmä pokiaľ si riešite sexuálny pretlak inde, často s lacnou prvoplánovo vyzývavou ženou. Chce to odhodlanie a trpezlivosť, zapojiť masáže, maznanie a nekoitálne techniky aj sexuálne pomôcky.

ĎALEJ ČÍTAJTE: Stereotyp môže ozvláštniť aj výmena partneriek. Prečítajte si, či by ste o také niečo mal záujem. 

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze