Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Mužská frigidita – 17 dôvodov oslabeného alebo žiadneho záujmu o sex

1/52/53/54/55/5 (2 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Frigidita je pojem, ktorý je najčastejšie spájaný ženskou sexualitou. A nie je sa ani čomu diviť. Frigidita je totiž slovo v ženskom rode a označuje chladnosť, postrádajúcu vrelosť či emócie vôbec. Keď sa teda o žene povie, že je frigidná, myslí sa tým, že nemá záujem o intímne hry či má dokonca averziu voči sexuálnemu styku, alebo nie je schopná dosiahnuť orgazmus počas sexu.

Môžete sa však stretnúť aj s pojmom „mužská frigidita”. O čo ide? Kedy je muž frigidný? Čím sa odlišuje mužská frigidita od poruchy erekcie? A ako vlastne mužská frigidita vzniká? To sú otázky, na ktoré budeme hľadať spoločne odpoveď.

mužská frigidita

Mužská frigidita ako zo zajatia ľadového kráľovstva? 

 

Čo je mužská frigidita

Pokiaľ by sme sa bavili o frigidite u žien, je to celkom jasné, žena skrátka nemá dlhodobo chuť na sex. A u mužov je to úplne rovnaké. „Mužská frigiditateda označuje stav, kedy muž nemá z rôznych dôvodov dlhodobo chuť na sex, je chladný, vyhýba sa osobnému kontaktu a nemá záujem ani napríklad o hladenie.

Syndróm mužskej frigidity sa môže u muža objaviť v akomkoľvek veku. Nezáleží na tom, či je muž vysoko postavený, kde pracuje, kde býva alebo koľko zarába. Každého môže v jeho živote postihnúť „frigidita“.

 

Kedy je muž frigidný a kedy sa mu proste len nechce?

To, že občas nemáte chuť na sex, ešte neznamená, že ste frigidný. Nie sme stroje, a tak nemôžeme očakávať, že budete pripravený vždy, za každých okolností v pozore a ready do akcie. Tak to síce môže fungovať v mladosti, kedy ste nabúšený testosterónom, ale rozhodne nie napríklad v pokročilejšom veku. Preto nie je potrebné hneď hľadať pomoc odborníka.

Na druhej strane dlhodobý sexuálny nezáujem, emočná chladnosť či neschopnosť vzrušiť sa napríklad počas hladenia genitálií už môže na mužskú frigiditu ukazovať. Stále sa ale nie je čoho báť! Odborné články upokojujú, že riešenie takých problémov je nielen jednoduché, ale hlavne úspešné. Väčšina „frigidných párov“ do pár týždňov svoje sexuálne problémy vyrieši a vráti sa zase späť do zabehnutých koľají. Stačí len vyhľadať pomocnú ruku odborníka.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: 8 nepríjemných prejavov zníženej hladiny testosterónu.

 

Čím sa odlišuje mužská frigidita od poruchy erekcie?

Mužská frigidita môže tiež veľmi verne pripomínať poruchu erekcie alebo erektilnú dysfunkciu. Skôr, ako si tieto dva stavy spojíte do jedného, urobíme vám v tom jasno.

  • Frigidita označuje stav, kedy je muž emočne chladný, nemá o sex vôbec záujem, nemá naň pomyslenie a ani nevyhľadáva žiadny fyzický kontakt s partnerkou.
  • Keďže poruchy erekcie sa vyznačujú snahou muža o sex, jeho silnou emocionálnou stránkou a tiež vyhľadávaním fyzického kontaktu. Bohužiaľ sa mu ale všetky jeho snahy nedaria. Či už sa snaží ako vie, jeho penis sa nechce postaviť alebo ihneď po pár sekundách klesá k zemi.

Rozhodne si teda pojmy „mužská frigidita” a „erektilnú dysfunkciu” nepleťte dohromady.

 

Hlavné príčiny mužskej frigidity

Čo ale stojí za tým, že naraz inak zdravý muž nemá chuť na sex? Ako to, že napríklad do svojich 25 rokov žije normálnym sexuálnym životom, a potom sa to naraz z ničoho nič zlomí? Čím je mužská frigidita spôsobená?

Za mužskou frigiditou stojí celý rad príčin:

 

Slabá erekcia

Ako sme uviedli vyššie, že by ste si nemali poruchy erekcie a mužskú frigiditu pliesť dohromady, predsa majú tieto dva stavy niečo spoločné. Slabá erekcia totiž môže byť príčinou mužskej frigidity. Typický príklad – mužovi sa párkrát poriadne nepostaví, má zo svojho výkonu zlý pocit a výčitky, a tak sa sexu pomaly začne strániť, až oň stratí záujem úplne.

Samotné poruchy erekcie pritom môžu mať pôvod v celom rade zdravotných a psychických problémov. Na vyriešenie tohto problému urobíte najlepšie, pokiaľ navštívite svojho lekára či sexuológa. Ten vás vypočuje, prehliadne a určí ideálnu liečbu.

 

Predčasná ejakulácia

Problémom, ktorý môže viesť až k frigidite, je tiež predčasná ejakulácia. Muž sa počas sexuálnych stykov urobí niekoľkokrát po sebe až príliš rýchlo, čo mu tiež dá partnerka náležite najavo. Má z toho opäť výčitky svedomia, zlý pocit a znížené sebavedomie. A než aby proste zase zlyhal a urobil sa príliš rýchlo, radšej sa sexu úplne vyhne.

Našťastie ale existuje riešenie, ako jednoducho sex predĺžiť. Častejšie masturbujte. Pravidelnou masturbáciou totiž znížite najväčšie sexuálne napätie, ktoré vo vás prúdu, a pri sexe potom vydržíte oveľa dlhšie. Alebo zaveďte s partnerkou častejšie intímne hry, počas ktorých pravidelne upustíte sexuálnu paru.

 

Bolesti pri erekcii

Horší je prípad, kedy trpíte bolestivou erekciou. V takej chvíli by muž sex veľmi chcel, ale erekcia je pre neho tak bolestivá a nepríjemná, že sa mu opäť radšej začne strániť. To však nie je správne. Bolestivá erekcia môže značiť závažný zdravotný problém, a tak okamžite vyhľadajte odbornú pomoc.

Lekár vás prehliadne a predpíše vám vhodné lieky. Na vine totiž môže byť zápal močového mechúra, zlomené toporivé telesá či niektorá z pohlavných chorôb. Rozhodne teda nejde o nič banálne a nemali by ste to preto podceňovať.

 

Bolestivá a úzka predkožka

Podobný a rovnako nepríjemný je tiež problém s bolestivou a úzkou predkožkou. V normálnom stave vám síce vadiť nemusí, ale erekcia je s ňou prakticky neznesiteľná.

Túto komplikáciu bohužiaľ žiadne lieky nespravia. Budete musieť podstúpiť operatívny zákrok – obriezka – počas ktorého vám bude predkožka mierne uvoľnená a zväčšená. Nie je to nič strašné, len je potrebné riešiť to a nebáť sa o tom hovoriť. Určite za to zdravý partnerský vzťah nestojí.

 

Bolesť semenníkov

A ani bolesť semenníkov sa pánom nevyhýba. Semenníky sú jednou z najcitlivejších oblastí na mužskom tele. A pokiaľ začnú bolieť, je to snáď to najhoršie, čo môže muž zažiť. Nie je sa však čomu diviť, že sa intímnym hrám radšej vyhýba.

Mužské semenníky môžu bolieť krátkodobo, napríklad po dlhodobom sedení alebo po nešťastnom „nakopnutí“. V tej chvíli nie je potrebné vyhľadať odbornú pomoc. Stačí si semenníky ľadovať a za pár dní budú zdravé a pripravené na akciu.

Ak však semenníky bolia dlhodobo, značí to jasný zdravotný problém. Na vine môže byť napríklad aj obávaná rakovina prostaty alebo rakovina semenníkov. Preto na nič nečakajte a okamžite utekajte k doktorovi. Toto sa rozhodne nesmie podceniť.

 

Bolesť prostaty

Aby sme tej bolesti nemali málo, môže vás bolieť dokonca aj prostata. Tá sa počas rokov postupne zväčšuje a bobtná. Preto môže v určitom veku začať aj bolieť. A ako už viete z predošlých bodov, akákoľvek bolesť v intímnych partiách môže chlapa sexuálne celkom vyradiť.

V tomto prípade môže byť na vine buď príliš zväčšená prostata, alebo naša stará známa rakovina. Radšej teda nič neriskujte a navštívte svojho lekára. Ten vašu prostatu prehliadne a určí, čo je príčinou vašich problémov.

 

Bolestivá ejakulácia

Veľmi nepríjemná môže byť aj bolestivá ejakulácia. Taký stav sa prejavuje pomerne jednoducho – normálne sa vzrušíte, normálne si užívate spoločné erotické chvíle so svojou partnerkou,, avšak keď dôjde k vyvrcholeniu, môžete vyskočiť od bolesti z kože. Taký stav bolestivej ejakulácie potom opäť vedie k vyhýbaniu sa sexu, stráneniu sa akémukoľvek fyzickému kontaktu s partnerkou a nakoniec k frigidite.

Bolestivá ejakulácia rozhodne nie je normálna a mali by ste s ňou zájsť k lekárovi. Môže totiž značiť silný zápal močového mechúra, ktorý je veľmi nebezpečný a môže sa preniesť aj na vašu partnerku.

 

Skryté ochorenie

Samozrejme, nemusíte mať problémy len v intímnych partiách. Pekné problémy môže napáchať aj skryté ochorenie. V takom prípade prichádza na scénu celý rad faktorov. Ste unavený, málo jete, rýchlo strácate hmotnosť, máte zlú náladu, nič sa vám nechce. V takej chvíli je jasné, že na sex ani nepomyslíte.

Pokiaľ máte taký stav dlhodobo, určite by nebolo od veci navštíviť svojho obvodného lekára. Ten vás vyšetrí a zistí, či s vami niečo nie je v poriadku. Možno je vo vašom prípade nejaká skrytá pomoc, ktorú ste ešte doteraz neodhalili.

 

Únava

Veľké sexuálne výkony určite nebudete podávať, pokiaľ ste neustále unavený. Dlhodobá únava vás vyradí nie len v práci a vo voľnom čase, ale aj v posteli. Hovoríme tu o skutočne obrovskej únave spôsobenej napríklad dlhodobým podávaním všetkých fyzických výkonov.

Riešenie je ale jednoduché. Skrátka trochu spomaľte. Viac odpočítajte, snažte sa čo najviac relaxovať a skúste zregenerovať telo aj myseľ. Uvidíte, že sexuálna aktivita sa s novo nabitou energiou znovu dostaví.

 

Prepracovanosť

Na vine ale môže byť aj príliš veľká prepracovanosť. V dnešnej dobe, kedy sú na nás kladené obrovské nároky, nie je výnimkou pracovať aj niekoľko desiatok hodín týždenne naviac. Skrátka sa to tak nejak od nás očakáva. Lenže bohužiaľ to nemá na náš intímny život príliš pozitívny dôsledok.

Opäť ako v predošlom prípade je riešenie pomerne jednoduché. Spomaľte. Prestaňte toľko pracovať, viac odpočívajte a viac času trávte spoločne s vašou partnerkou. Uvidíte, že aj intímne hry na seba nenechajú príliš dlho čakať.

 

Nové zamestnanie

Zmena zamestnania môže mať na človeka obrovský vplyv, a to aj v posteli. Zmenili ste v posledných niekoľkých týždňoch zamestnanie? Začala vaša sexuálna túžba s novou prácou ochabovať? Prinášate si domov z práce viac starostí ako radostí? Tu je zakopaný pes.

V tomto prípade nie je riešenie tak jednoduché. Nemôžeme vám povedať, aby ste novú prácu len tak opustili. Možno ste sa o ňu dlho usilovali a teraz je to vaše splnenie veľkého sna. Naviac nemôžete všetky problém riešiť vždy útekom. Potom by ste sa nikdy nikam nedostali.

Rozriešenie v tomto prípade hľadajte skôr v ordinácii psychológa alebo v kancelárii osobného coacha. Ten vám poradí, ako danú situáciu najlepšie vyriešiť a ako zároveň v danej práci zostať.

 

Stres

A ani stres nám v posteli nepridáva. Vystresovaný muž je snáď ešte horší ako ten unavený.

V takom prípade je nutné radikálne zmeniť svoj životný štýl. Poriadne odpočívajte, snažte sa tráviť viac času na čerstvom vzduchu, choďte často do prírody, hýčkajte sa, snažte sa menej pracovať, menej času trávte pri počítači alebo televízii a užívajte si viac voľných chvíľ so svojou milovanou osobou. Pokiaľ ste skutočne v obrovskom strese už niekoľko rokov, možno nebude odveci kontaktovať aj psychológa alebo osobného coacha.

 

Pomer s inou ženou

Pokiaľ ste si začali s inou ženou, je jasné, že na svoju partnerku nebudete mať až takú chuť. V tejto chvíli však nehovoríme o frigidite ako takej, ale čisto o nevere. Ta má jediné možné riešenie – úprimnosť. Buďte úprimný a povedzte to svojej partnerke. Nemá to totiž zmysel ututlávať a tváriť sa, že je všetko v poriadku. Rovnako sa na to raz príde, a tak je lepšie utnúť hneď na začiatku.

 

Častá masturbácia

Častá masturbácia môže byť ďalšou príčinou sexuálneho ochladnutia. Tak často sa robíte sám bez partnerky, až na to potom nemáte vôbec chuť.

Našťastie vás upokojíme. Nejde o žiadnu poruchu alebo chorobu. Stačí proste menej masturbovať a viac sexuálneho chtíča si nechávať na spoločné chvíle s partnerkou. Situácia sa tak vyrieši prakticky sama.

 

Skrytá homosexualita

Rozhodne nie je výnimočné, že muž prestane javiť záujem o sex po tom, čo si uvedomí, že ho vlastne priťahujú muži. Ide o ďalšiu možnú príčinu mužskej frigidity.

V takom prípade je prvým krokom priznať si to. Priznajte si pravdu, priznajte si to, že vás viac priťahujú muži a povedzte to aj svojmu okoliu. Uvidíte, že to prijme lepšie, ako si myslíte. Keď urobíte tento najťažší prvý krok, pôjde potom všetko oveľa ľahšie a vaša sexualita sa vrát do normálu.

 

Depresia

To, že sa vám nechce do sexu ani intímnych hier, môže byť spôsobené aj depresiou. Zlá nálada, pochmúrne myšlienky, neustále premietanie nad životom, smútok. Presne tak sa prejavuje depresia. A je jasné, že v takom stave rozhodne nebudete mať chuť na sex.

Pokiaľ máte zlú náladu len krátkodobo, a to napríklad z dôvodu úmrtia niekoho z vašich blízkych, nie je potrebné sa s tým nejak znepokojovať. Depresia je v takej chvíli úplne bežný jav. Avšak pokiaľ vás také myšlienky zožierajú dlhodobo, a to väčšinou úplne bezdôvodne, je namieste navštíviť odborníka.

 

Psychické poruchy

A naše hovorenie uzavrieme celkovo psychickými poruchami. A tie môžu zapríčiniť mužskú frigiditu. Keď totiž nie ste v psychickej v pohode, nemôžete byť v pohode ani v posteli. Preto v takom prípade opäť radšej navštívte psychológa, ktorý vám dozaista pomôže.

 

Pár slov záverom k mužskej frigidite

Vidíte, že nie je možné jednoznačne povedať, čím je mužská frigidita spôsobená. Samotná sexualita je totiž spojením tela a ducha a pokiaľ v tomto spojení nie je niečo v poriadku, prejaví sa to samozrejme problémami v posteli. Našťastie má každý problém svoje riešenie. Preto sa určite nebojte vyhľadať pomoc odborníka.

ĎALEJ ČÍTAJTE: Z poklesu záujmu o sex sa môže stať aj asexualita. Čítajte, ako sa takému človeku žije. 

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze