Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Masáž penisu nezväčší penis, ale prospeje erekcii aj kondícii. Ako na ňu?

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Masáž penisu je jednou z najdiskutovanejších techník na zlepšenie sexuálneho zdravia muža. Jej prínosy sú diskutabilnejšie než čokoľvek iné. Masáž penisu môže značiť ručnú masážnu techniku, ale aj metódy, ktoré využívajú najrôznejšie masážne prístroje.

Na nasledujúcich riadkoch zistíte, aké benefity prináša pravidelná masáž penisu, aké sú jej účinky a čo na masáž penisu hovoria vedci a odborníci.

masáž penisu

Pokiaľ si doprajete dobrú a pravidelnú masáž penisu, budete spokojnejší a v lepšej psychickej aj fyzickej kondícii

 

Masáž penisu ako druh masážnej techniky

Masáže ako také majú už od nepamäti pozitívny vplyv na ľudský organizmus. Či už hovoríme o masáži chrbta, šije, hlavy, alebo už o spomínanej masáži penisu. V poslednom zmienenom prípade si však nepredstavujte žiadnu erotickú techniku či masturbáciu. Masáž penisu je úplne seriózna masážna technika, ktorá prináša mužovi rad benefitov.

 

Účinky masáže penisu

Bc. Lenka Kylarová popisuje vplyv masáži vo svojej bakalárskej práci:

Účinok masáže vplýva z pôsobenia masérskych hmatov. Tie majú svoje charakteristické zvláštnosti, ktoré im umožňujú rôznym spôsobom ovplyvňovať organizmus. Dôležitá je aj technika vykonávania masáži (dráždivá, upokojujúca).

Mechanizmus pôsobenia masáže je komplikovaný. Medzi miestnymi reakciami a celkovým účinkom je však úzka súvislosť. V konečnej relácii sa totiž každá miestna zmena tak či onak odrazí na celkovom stavu organizmu masírovanej osoby. Pôsobenie je teda vo veľkej miere komplexné.“

 

Profesor MUDr. Zdeněk Jirka, CSc. píše vo svojej odbornej publikácii Regenerace a sport z roku 1990:

„Pri masáži dochádza k dráždeniu najrôznejších receptorov umiestnených v pokožke, podkoží a pri hĺbkovej masáži aj v šľachách, kĺboch a svaloch. Povrch kože môžeme rozdeliť do určitých oblastí, tzv. headových zón.

Pôsobením na tieto zóny môžeme nepriamo ovplyvniť aj niektoré orgány, ktoré sú intervenované z rovnakého segmentu. V centrálnej nervovej sústave dochádza vždy k určite iradiácii vzruchov, takže sú ovplyvnené aj okolité centrá. Tým sa množstvo následných reakcií rozširuje a každá (aj miestne vykonávaná) masáž má v podstate celkový vplyv.“

A práve tieto zóny sa nachádzajú aj v okolí či priamo v penise.

regenerácia penisu

ZDROJ OBRÁZKU: JIRKA, Zdeněk. Regenerace a sport. Vyd. 1. Praha: Olympia, 1990. 253 s. ISBN 807033052X.

 

Masáž penisu ako seriózna masážna technika?

Masáž penisu býva striedavo dynamická a meditatívna. Jej súčasťou môže byť aj análna masáž, masáž semenníkov alebo masáž prostaty. Po masáži by mal byť váš penis perfektne prekrvený, uvoľnený, prípadne pripravený na sex.

 

Pozitívne účinky masáže penisu:

  • zbavuje muža stresu a napätia,
  • pravidelným prekrvením sa zlepšuje zdravotný stav penisu,
  • striedaním fáze vzrušenia a relaxácie muž trénuje svoju výdrž,
  • naučíte sa prežívať hlbšie podnety zo stimulácie.

 

VIDEO: O masáži penisu hovorí sex-koučka Gaia. 

 

Ako masírovať penis?

Masáž penisu praktizujte iba v stave polovičnej, maximálne trištvrtinovej erekcie. S penisom v plnej erekcii totiž môže dôjsť k jeho poškodeniu. Teraz si popíšeme jednotlivé postupy a techniky:

 

1 – Preťahovacie cvičenie

Najprv vyskúšajte jednoduché preťahovacie cvičenie. Z ukazováka a palca vytvorte znak „OK“, ako keď potápači ukazujú pod vodou, že je všetko v poriadku. Uchopte penis pri koreni a postupne ho ťahom smerom von k žaluďu preťahujte. Týmto spôsobom dôjde k prekrveniu penilného tkaniva.

jelquing a masáž penisu

 

2 – Masáž semenníkov

Americká sexuologička a blogerka Svetlana Ivanova odporúča aj druhú techniku, keď sa zameriate viac na svoje semenníky. Uchopte semenníky do rúk, zaborte do nich jemne prsty a začnite jemne masírovať a stimulovať tlakové body.

Týmto spôsobom si opäť nie len prekrvíte túto oblasť, ale zároveň skontrolujete prípadné nerovnosti vo svojich intímnych partiách, ktoré by mohli značiť závažné ochorenie.

 

3 – Naťahovanie penisu

Častou a obľúbenou technikou je naťahovanie penisu. Uchopte žaluď a ťahajte penis jemne nahor. Podržte túto pozíciu približne 10 sekúnd a potom uvolnite. Opakujte spoločne s masážou penisu a masážou semenníkov.

 

4 – Rotácia žaluďa

Nakoniec tu mám techniku, ktorá nadväzuje na metódu naťahovania penisu. Akonáhle budete držať penis v natiahnutej pozícii, uchopte ešte navyše žaluď penisu a opatrne ho otočte v smere hodinových ručičiek. Výsledkom by opäť malo byť pasívne prekrvenie penilného tkaniva.

 

Pomôcky na masírovanie penisu

Masáž penisu možno samozrejme vykonávať samostatne len s pomocou svojich rúk, ale aj s výpomocou špeciálnych masážnych prístrojov.

Túto metódu odporúča Doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina, CSc.:

„Ak má do toho muž chuť ísť, potom by mohli byť prospešné vákuové erektory. Ide o pomerne energickú a špecifickú masáž, ktorá pri opakovaní môže výrazne zlepšiť prekrvenie pohlavného údu.“

V takomto prípade sú najvhodnejšie vákuové pumpy, ktoré na základe podtlaku masírujú penis a zároveň v ňom zlepšujú prekrvenie. Okrem toho si vďaka vákuovej pumpe zlepšíte krátkodobú erekciu.

Podtlakom, ktorý si sám regulujete, sa do penisu nahrnie viac krvi, a tým dôjde ku krátkodobému miernemu zväčšeniu jeho objemu a citlivosti. Masáž penisu môže zbaviť muža stresu a napätia. Pravidelná masáž dokáže dokonca zlepšiť celkový zdravotný stav mužského pohlavného orgánu,.

 

Vedecké výskumy zdravotných benefitov masáže penisu

Výskumy v oblasti masáží penisu sú skôr obmedzené, než aby prinášali nejaké hĺbkové a detailné výsledky. Podľa štúdií sú ale jednoznačne účinnejšie masáže s pomocou vákuových púmp a iných masážnych prístrojov.

Potvrdila to napríklad štúdia z roku 2010. Tá sledovala mužov, ktorí každodenne využívali masážny prístroj. Účastníci štúdie zaznamenali po štyroch mesiacoch výrazné zlepšenie prekrvenia penisu a zároveň spevnenie erekcie v porovnaní so skupinou, ktorá penis masírovala ručne.

Profesor MUDr. Zdeněk Jirka, CSc. vo svojej knihe píše:

„Mechanický účinok masáží sa prejavuje predovšetkým v zlepšení činnosti žilového a miazgového cievneho systému. Všeobecne sa udáva zrýchlenie prietoku krvi.“

 

To potvrdzuje aj Bc. Lenka Kylarová, ktorá popisuje vplyv masáží vo svojej bakalárskej práci:

Dôkazom tohto javu je Lasserov výskum. Pri tomto výskume sa preukázalo, že sa masážou dá dosiahnuť lepšia cirkulácia miazgy (až osemkrát rýchlejší prietok). Dá sa však dosiahnuť aj lepšie a rýchlejšie vstrebávanie a odplavovanie škodlivých látok.

Mechanickým pôsobením sa zrýchľuje cievny aj miazgový obeh. Masážou sa podporuje odtok prebytočnej vody a nežiadúcich metabolitov z medzibunkových priestorov do ciev a odtiaľ do vylučovacieho systému.“

vimax facebook

 

Potenciálne riziká masáže penisu

Tak, ako pri všetkom, platí aj v tomto prípade „všetko s mierou“. Rozhodne to s masážou penisu nepreháňajte. Nebuďte na neho príliš drsný ani tvrdý. Pokiaľ totiž budete pôsobiť na penis príliš veľkou silou, môžete si ho dokonca poškodiť. Preto buďte počas masáže veľmi opatrný.

Zároveň sa nepúšťajte do masáže po výdatnom jedle, po nadmernej telesnej námahe, pri celkovom vyčerpaní a po užití alkoholu či pod vplyvom omamných látok.

Inak sa ale masáže penisu báť nemusíte. Pre muža má veľa blahodarných účinkov, ktoré by bolo škoda nevyužiť. Masírujte si preto penis aspoň raz týždenne a pozorujte na sebe pozitívne zmeny.

 

ĎALŠIE ČLÁNKY O PENISE A OBMEDZENÝCH MOŽNOSTIACH ZVÄČŠENIA

Zväčšenie penisu je výmysel klamlivých reklám. Penis sa nedá predĺžiť.
Jelqing – „nadojte“ si maximálnu erekciu a veľkosť
Veľkosť penisu – verte alebo nie, ste v norme. Aké sú čísla?
Rast penisu štatisticky v priebehu života – aké sú slovenské štandardy?
Masáž penisu – vplyv na veľkosť penisu a pevnosť erekcie. Pomôže?
Penilný implantát – drahé, ale finálne riešenie dysfunkcie
Zanorený penis – normálny, ale neviditeľný penis ukrytý pod vrstvou tuku

 

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze