Hloh jednosemenný a potvrdené zdravotné účinky vrátanie podpory erekcie
Hloh jednosemenný (latinsky Crataegus monogyna, anglicky hawthorn) je strom alebo vyšší krík bežne rastúci aj na Slovensku. Pre svoje pôsobivé zdravotné účinky nás budú zaujímať bobule hlohu, a teda jeho plody.
Bobule sú bohaté na živiny. Vďaka jemne sladkej a pikantnej chuti ich možno konzumovať aj samotné za surova. Tisícky rokov ľudia konzumovali plody hlohu ako pomoc s tráviacimi problémami, srdečnými problémami a proti vysokému tlaku. Bobule sú dokonca súčasťou tradičnej čínskej medicíny.
Účinok na reguláciu krvného tlaku a podporu prekrvenia organizmu považujeme za hlavné účinky hlohu. Presne vďaka nim pridávame extrakt z hlohu do kapsúl Vimax pre podporu erekcie. Erekcia totiž závisí od dostatočného prúdenia krvi penisom a práve hloh hrá v tomto smere očakávanú úlohu.
Predstavíme vám vedecky potvrdené prospešné účinky hlohu. Pod preklikmi nájdete odkazy na potvrdzujúce odborné štúdie. Vimax s prospešným hlohom a ďalšími účinnými látkami si môžete objednať (kliknite a vyberte počet balení). Balíček doručíme diskrétne do 2 pracovných dní. Ihneď tak môžete začať s cielenou podporou erekcie a ťažiť zo všetkých jeho vedecky preukázaných účinkov.
Potvrdené zdravotné účinky Hlohu jednosemenného
Pokiaľ vo vašom okolí rastie stromček hlohu, zrelé plody môžete nazbierať a konzumovať surové. Kvety možno použiť na prípravu čaju.
Pokiaľ by vám nevyhovovala chuť, z plodov možno vyrobiť chutný domáci džem alebo likér. Jednoduchšie je samozrejme užívať hloh v podobe doplnku stravy, napríklad kanadského Vimaxu.
Denná dávka Vimaxu obsahuje extrakt 10 ku 1 z bobúľ hlohu v množstve 17 mg na jednu kapsulu.
Zníženie krvného tlaku
Vysoký krvný tlak ohrozuje celkové zdravie a tiež erekciu. Bobule hlohu sa ako potravina bežne odporúčajú pre zníženie vysokého tlaku v tradičnej čínskej medicíne.
Hloh má vazodilatačné účinky, čo znamená, že pomáha šetrne rozširovať zúžené cievy a zlepšiť prietok krvi. Dobrá vazodilatácia je nevyhnutná pre vznik pevnej a spoľahlivej erekcie. Týmto spôsobom hloh pomáha znížiť rizikovo zvýšený krvný tlak a prospieva tak aj erekcii.
Zníženie hladiny cholesterolu
Zvýšený cholesterol je pre erekciu veľmi škodlivý, pretože postupne zanáša a upcháva cievy. Choroba upchatých ciev sa nazýva ateroskleróza. Zhoršuje prietok krvi penisom a vyvoláva problémy s erekciou. Pokiaľ sa cieva úplne upchá, dôjde k infarktu srdca alebo mozgovej mŕtvici.
Podľa štúdií hloh reguluje hladinu krvného cholesterolu vďaka obsahu flavonoidov a vlákniny pektínu. Udržuje tak priepustné cievy a krv môže dostatočne naplniť penis pre pevnú erekciu.
Bohatý zdroj antioxidantov
Antioxidanty (prevažne vitamíny a ďalšie rastlinné zložky), konkrétne polyfenoly neutralizujú škodlivé voľné radikály v organizme. Zvýšená hladina voľných radikálov poškodzuje organizmus na úrovni buniek.
Voľné radikály sa do organizmu dostávajú v strave, ale pochádzajú tiež z rôznych toxínov vo vode, ovzduší, drogérii a kozmetike alebo cigaretovom dyme.
Polyfenoly s antioxidačnými účinkami v plodoch hlohu prirodzene znižujú riziko:
- cukrovky typu 2. (cukrovka vo veľkej miere zhoršuje erekciu u pacientov a môže vyvolať až erektílnu dysfunkciu)
- astma (respiračné problémy vedú ku zhoršenému okysličeniu krvi a oslabujú erekciu)
- zápalov (zápaly v tele zhoršujú kondíciu ciev, ktoré sú nevyhnutné pre pevnú erekciu)
- problémov so srdcom a cievami (pevná erekcia vyžaduje silné srdce a priechodné cievy)
- predčasného starnutia (v predčasne zostarnutom organizme dochádza k rýchlejšiemu zhoršeniu erekcie)
- niektorých typov rakoviny (rakovina oslabuje celý organizmus a môže mať negatívny vplyv na silu a výdatnosť erekcie)
Protizápalové účinky
Chronické zápaly zvyšujú riziko vzniku civilizačných ochorení. Typicky ide o cukrovku, astma a niektoré druhy rakoviny.
V štúdii sa plodom hlohu podarilo významne znížiť hladinu zápalových zlúčenín v organizmoch sledovaných. Došlo tak ku zníženiu zápalov a poškodení pečene vyvolaného zápalmi.
Tlmenie úzkosti
Úzkosť a všetky ostatné duševné problémy zhoršujú erekciu a môžu vyvolať až psychogénnu erektílnu dysfunkciu. Vedci sa v štúdiách snažili dokázať potenciál hlohu ako súčasť liečby úzkostných porúch.
Výhodou hlohu je, že v porovnaní s bežnými liekmi proti úzkosti (anxiolytikami) má minimum vedľajších účinkov. Pokiaľ trpíte zhoršeným duševným stavom a vaša úzkosť prerastá až do depresie, popremýšľajte, či nevyskúšate hloh a bezpečné výrobky z neho. Pokiaľ ale máte predpísané lieky, nikdy nemeňte ich dávkovanie ani ich nevysaďte bez dohľadu lekára.
Podpora trávenia
Ľudia bobule hlohu tradične využívajú proti poruchám trávenia a bolestiam žalúdka. Plody sú bohaté na vlákninu pektín, ktorá zmierňuje zápchu, napomáha tráveniu a funguje ako prebiotikum (potrava pre prospšné probiotické baktérie v ľudských črevách).
Dostatok pektínu aj iných druhov vlákniny v strave zrýchľuje priechod potravy tráviacim traktom. Rýchlejší pohyb obsahu čriev tlmí tráviace problémy.
Zlúčeniny v plodoch hlohu zvyšujú produkciu a aktivitu tráviacich enzýmov, hlavne tých, ktoré potrebujeme pre trávenie tukov a bielkovín. Hloh tak pomáha čiastočne bojovať proti nadváhe a obezite, ktoré sú rizikovými faktormi pre vznik problémov s erekciou.
Spomalenie predčasného starnutia
Plody hlohu bránia predčasnému starnutiu pokožky v dôsledku nadmerného pôsobenia ultrafialového žiarenia. Extrakt z hlohu zmiešaný s extraktom zo Ženšenu pravého podporil hydratáciu pokožky a bránil predčasnému vzniku vrások. Aj za tento účinok sú zodpovedné antioxidanty.
Nejde síce o podporu sexuálneho zdravia, ale pokiaľ si chcete udržať mladistvý vzhľad, hloh vám môže pomôcť.
Ako Hloh jednosemenný konzumovať?
Hloh môžete pridať do jedálnička mnohými spôsobmi:
- Zrelé surové plody: Chuť bobúľ je kyslastá, sladkastá a mierne pikantná. Snažte sa ale nejesť ich aj so semienkami, pretože obsahujú určité množstvo škodlivého kyanidu.
- Čaj: Zoženiete ho v obchodoch so zdravou výživou alebo e-shopoch. Čaj sa vyrába z plodov, kvetov alebo listov.
- Lekvár, džem a koláče: V niektorých krajinách sa z bobúľ celkom bežne vyrábajú džemy alebo sirupy a pridávajú sa do koláčov.
- Ocot a víno: Z fermentovaných plodov hlohu sa vyrába chutný alkoholický nápoj alebo ocot, ktorý využijete ako dochucovadlo v kuchyni.
- Doplnky stravy: S doplnkami z hlohu sa stretnete často aj na Slovensku v podobe sušeného prášku, kapsúl, tabliet a niekedy aj v tekutej forme. Doplnky môžu obsahovať rôzne časti hlohu alebo ich zmesi.
Tu odporúčame kanadské kapsuly Vimax pre podporu erekcie so 17 mg extraktu z hlohu v dennej dávke.
Vimax ďalej obsahuje ginkgo, ženšen, kotvičník, kajenské korenie, ovos, serenou a vitamín E pre bezpečnú podporu erekcie a prekrvenie organizmu.
Kliknite na tlačidlo a vyberte si počet balení Vimaxu. Balíček vám doručíme diskrétne do 2 pracovných dní. Ihneď môžete začať s cielenou a bezpečnou podporou erekcie.
Nežiaduce účinky Hlohu jednosemenného a interakcie s liekmi
Hloh sa považuje za prevažne bezpečný, pretože bolo hlásených iba málo negatívnych vedľajších účinkov. Pokiaľ sa prejavili, najčastejšie šlo o potenie, bolesť hlavy, nepokoj, búšenie srdca, ospalosť alebo črevné problémy.
Nešlo teda o život ohrozujúce stavy. Ak by ste zaznamenal niektoré negatívne účinky, určite ich nahláste aspoň praktickému lekárovi.
Hloh a výrobky z neho sa obecne neodporúčajú konzumovať ľuďom, ktorí užívajú lieky na riedenie krvi, na zníženie krvného tlaku a lieky proti zlyhaniu srdca. Pokiaľ tieto lieky užívate a máte záujem konzumovať hloh, informujte predpisujúceho lekára.
ĎALŠIE ČLÁNKY O PROBLÉMOCH S EREKCIOU A METÓDACH ZLEPŠENIA