Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Ako často by mal zdravý muž ejakulovať? Má ejakulácia prospešné účinky?

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 3,00 z 5)
Loading...

Ako často ejakulovať? Väčšina mužov vníma ejakuláciu „iba“ ako príjemnú a očakávanú súčasť orgazmu (vyvrcholenia). Niektorí muži môžu dosiahnuť orgazmus aj bez ejakulácie, obvykle ide o zdravotný problém retrográdnu ejakuláciu, kedy ejakulát putuje do močového mechúra a nie von cez močovú trubicu.

Ejakulát obsahuje prostatickú tekutinu, tekutinu zo semenných vačkov a bulbouretrálnych žliaz. Hlavnou úlohou ejakulátu je bezpečne preniesť spermie do pošvy a oplodniť tak vajíčko. Ejakulát okrem spermií obsahuje aj cholesterol, kyselinu citrónovú, vodu, hlieny a ďalšie látky. Toto zloženie slúži na ochranu a výživu spermií do doby, než dosiahnu svoj cieľ.

Výskumy dokladajú, že frekvencia ejakulácií ovplyvňuje celkové reprodukčné zdravie muža, množstvo a produkciu spermií a tiež celkovú pohodu a dobrú náladu.

Dôkazy, že by chýbajúca ejakulácia a zadržiavanie spermií spôsobili závažnejšie zdravotné problémy, neexistujú. Častá ejakulácia ale má preukázateľné zdravotné benefity, takže je v záujme každého muža, aby ejakuloval pravidelne a často. Buď pomocou masturbácie, alebo ideálne klasickej súlože.

Častá ejakulácia znižuje napríklad riziko vzniku rakoviny prostaty. Zároveň častý sex prehlbuje a upevňuje vzťahy.

Článok vysvetlí,

 • ako často by mal muž uvoľniť spermie a ejakulovať,
 • či existuje priamy súvis medzi ejakuláciou a rakovinou,
 • a aké ďalšie zdravotné výhody častá ejakulácia prináša.

ako často ejakulovať

 

Ako častá ejakulácia je normálna?

Muži často premýšľajú, či ejakulujú príliš často, pretože okrem sexu sú zvyknutí aj masturbovať. Druhí sa pýtajú, či neejakulujú príliš málo, keď práve nemajú partnerku alebo príliš často nemasturbujú.

Je potreba chápať, že neexistuje žiadna „normálna“ frekvencia ejakulácie. To, čo niekomu nestačí, je pre iného až až a platí to aj naopak.

Frekvenciu ejakulácie bežne ovplyvňuje vek, kvôli ktorému muž „nestíha“ ako kedysi, zdravotný stav, prekonané a aktívne choroby, ale tiež súdržnosť vzťahu a početnosť sexu v ňom.

Americký sexuálny prieskum z roku 2015 doložil, že sex a ejakulácia sú najčastejšie u mladších mužov medzi 25 až 29 rokmi. Až 68,9% z nich uviedlo, že za posledný mesiac súložili.

Muži vo veku 30 rokov majú podľa štatistiky menej častý sex a tým pádom aj ejakuláciu, konkrétne 63,2 %. Početnosť ejakulácií behom sexu potom ďalej klesá každou ďalšou dekádou veku mužov.

Ďalší výskum zistil, že muži masturbujú behom celého života a muži každého veku hlásili masturbáciu minimálne behom každého mesiaca. Zároveň tak aj ejakulujú, pokiaľ netrpia komplikáciami s ejakuláciou.

Mládenci a dospievajúci chlapci masturbujú častejšie, než súložia. To se týka prekvapivo aj seniorov okolo 70 rokov.

MAJTE PREHĽAD: Dôchodcovia a erekcia – čo všetko sa dá ešte zvládnuť?

 

Je častá ejakulácia bezpečná?

Áno, je celkom bezpečná, žiaduca a prospešná. Opakujeme, že presný odporúčaný počet ejakulácií nikto nestanovil rovnako, ako nikto neurčil, ako často je vhodné súložiť. Existujú rôzne náboženské či iné moralistické skupiny, ktoré masturbáciu, sex a ejakuláciu zatracujú a očierňujú ju.

To sú ale iba rôzni náboženskí fanatici, ktorých nezaujímajú reálne lekárske zistenia. Ide teda o mýty a pokiaľ sa vám ich niekto snažil vtĺkať, ignorujte ich. Masturbujte, súložte a ejakulujte podľa vlastnej potreby.

O škodlivosti masturbácie neexistujú žiadne reálne dôkazy. Upozorníme iba na riziko závislosti na sexe, ktorá už problémom je.

 • Pokiaľ sa pri masturbácii či sexe cítite príjemne a prirodzene, je to správne.
 • Pokiaľ vám vaše sexuálne aktivity nezpôsobujú bolesť a nepríjemné pocity, je to správne.
 • Pokiaľ si stážite bezpečnosť a behom sexu sa chránite, je to správne.

Podľa štúdie muži s aspoň jednou ejakuláciou denne po dobu 14 dní zaznamenali mierne zníženie počtu spermií v ejakuláte. Neznamená to ale, že by sa kvôli ejakulácii stávali neplodní.

Ich plodnosť sa nijak neznížila a počet spermií nikdy neklesol pod limitné úrovne. Častá ejakulácia zároveň nijak nezhoršila kvalitu spermií, ich tvar, kvalitu ani pohyblivosť.

Výskum doložil, že partneri súložiaci aspoň raz za týždeň sú vo vzťahu omnoho spokojnejší. Sex častejšie než raz za týždeň už celkovú spokojnosť nezvyšoval, ani neznižoval.

MÁTE POCIT, ŽE MÁTE MENEJ SPERMIÍ ALEBO SI PRAJETE SPERMIÍ VIAC?

Užívajte kanadské rastlinné toboľky Vimax. Vyživujú semenníky a tie tak produkujú viac kvalitných spermií. 

Okrem toho Vimax posilňuje erekciu, sexuálny výkon a prirodzenú produkciu testosterónu.

tablety vimax na erekciu

Kliknite na tlačidlo a vyberte si počet balení. Odporúčame 3 balenia na 3 mesiace výživy semenníkov. Balíček diskrétne doručíme do 2 dní.

 

VLASTNOSTI ZDRAVÉHO A KVALITNÉHO EJAKULÁTU PODĽA WHO - SVETOVEJ ZDRAVOTNÍCKEJ ORGANIZÁCIE

objem ejakulátunad 2 ml
hmotnosť ejakulátu1,5 g a viac
pH ejakulátu7,2 – 8,0 – zásadité pH
počet spermiínad 20 miliónov/ml
koncentrácia spermií15 mil/ml a viac
pohyb40 % a viac spermií s pohybom progresívnym a neprogresívnym (A+B) alebo 32 % spermií a viac s progresívnym pohybom (A)
pohyblivé spermieaspoň 50 %
správne tvarované spermieaspoň 30 %
morfológia (spravna veľkosť a tvar)aspoň 4 % spermií normálneho tvaru
viskozita ejakulátu (hustota a väzkosť)normálna

 

Má častá ejakulácia súvis s rakovinou?

Áno, má. Často ejakulujúci muži majú znížené riziko rakoviny prostaty a dokladá to aj štúdia z roku 2016. Sledovala mužov 20 rokov, takže výsledky sú veľmi presné.

Podľa vedcov mali znížené riziko rakoviny prostaty práve muži medzi 40 až 49 rokmi, ktorých rakovina prostaty postihuje najčastejšie. Najnižšie riziko rakoviny mali muži ejakulujúci minimálne 21 x za mesiac.

Štúdia bohužiaľ nezistila, či častá ejakulácia bráni aj vzniku rakoviny u mladších mužov a vedci zatiaľ netušia, či ejakulácia ochráni pred rakovinou prostaty či inou rakovinou aj mužov mladších 40 rokov.

Jedno je ale jasné. Pokiaľ ste už 40 mal alebo sa k tomuto veku blížite, ejakulujte čo najčastejšie a pokojne aj niekoľkokrát denne. Dôkazy, že by ejakulácia škodila, neexistujú a zábrany sú iba v hlavách náboženských a morálnych fanatikov.

 

Prospešné účinky ejakulácie na organizmus

Ejakulácia má mnohé prospešné účinky. Zvlášť prospešná je, pokiaľ je záverom partnerského sexu. Ani muži, ktorí masturbujú sami, o tieto účinky neprídu.

 • Sex je fyzická aktivita, a teda určitý druh cvičenia. Cvičenie znižuje riziko problémov so srdcom a cievami, vznik obezity a cukrovky a mnohých ďalších problémov, ktoré trápia ľudí bez fyzickej aktivity.
 • Štúdia sledovala mužov s erektílnou dysfunkciou. Zistila, že vyššie riziko vzniku chorôb srdca mali tí, ktorí súložili menej než jedenkrát za mesiac.
 • Sex zmierňuje stres, úzkosť, zlepšuje náladu a povzbudzuje sebavedomie.
 • Aspoň 1 dobrý sex za týždeň posilňuje imunitu.
 • Ejakulácia prirodzene tlmí bolesť a to aj chronickú (dlhodobú).
 • Dobrý sex a ejakulácia podporujú dobrý spánok a urýchľujú zaspávanie.

POKIAĽ SA BOJÍTE STRATY ALEBO ZNÍŽENIA POČTU SPERMIÍ, nemáte sa prečo báť. Telo produkuje spermie sústavne a ani častá ejakulácia ich nedokáže vyčerpať. Spermia potrebuje priemerne 74 dní do plného dozretia, ale telo ich za deň vyprodukuje milióny a nie je fyzicky možné vyejakulovať ich všetky.

Pokiaľ máte zdravé, normálne a priemerné množstvo spermií, nemáte sa čoho obávať. Pozor by si mali dávať iba muži s veľmi nízkym množstvom spermií. Podozrivé množstvo ale zistí iba lekár na vyšetrení spermiogram. Ihneď vám tak odporučí metódy, ako kvalitu a množstvo spermií zvýšiť.

 

Čo sme zistili?

 • častá ejakulácia má zdravotné benefity podložené štúdiami
 • pravidelná a častá ejakulácia nespôsobuje zdravotné problémy, je bezpečná a žiaduca
 • neexistuje odporúčané množstvo ejakulácií a platí čím viac, tým lepšie
 • pokiaľ vám ejakulácia spôsobuje nepohodlie alebo bolesť, zájdite na vyšetrenie k urológovi alebo sexuológovi

 

ĎALŠIE ČLÁNKY O PREDČASNEJ EJAKULÁCII, METÓDACH ODDIALENIA A ZVÝŠENÍ MNOŽSTVA EJAKULÁTU

Ejakulácia – kompletný sprievodca oddialením, poruchami a liekmi
Oddialenie ejakulácie – metódy predĺženia súlože
Poruchy ejakulácie – 6 intímnych utrpení muža. Čo s nimi?
Krv v ejakuláte – hematospermia – 15 častých príčin + metódy liečby
Retrográdna ejakulácia – trápi vás suchý orgazmus?
Predčasná ejakulácia – 14 tipov pre najdlhšiu súlož
Ako zvýšiť objem ejakulátu pre vyššiu kvalitu spermií, a tiež pre ohromenie partnerky?

 

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze