Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Ako zvýšiť libido? 10 dobrých rád, ktoré vás dostanú do varu nech ste muž alebo žena

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Libido je sexuálny chtíč (apetít) a u každého človeka má rôznu silu. Ani nízke libido nemusí byť problém, pokiaľ to osamelému človeku alebo obom v páre neprekáža. K problému dochádza až pokiaľ má jeden z partnerov libido vyššie a sex tak potrebuje častejšie. Dlhodobý nedostatok sexu a z neho prameniaca frustrácia stojí za mnohými rozchodmi. Ľudia s nízkym libidom sa tak pre záchranu svojich vzťahov snažia logicky libido zvýšiť, aby si udržali svoje sexuálne alebo partnerské vzťahy.

Človek so slabým libidom sa často cíti nepotrebný, nemilovaný a trpí tak aj jeho sebavedomie. Po čase sa môže začať sexu vyhýbať úplne a to aj pokiaľ na sex chuť občasne mal.

K častým zabijakom libida patria stresy, úzkosti a psychická nepohoda, hormonálna nerovnováha, ďalej zdravotné komplikácie, choroby a celkom prirodzene tiež vyšší vek.

Článok poradí niekoľko „domácich“, a teda neliečebných metód, ako zvýšiť mužské a ženské libido. Nebojte sa, svoj sexuálny apetít môžete posilniť, ale chce to premýšľať čo, ako a kedy robíme.

ako zvýšiť libido?

 

Ako zvýšiť libido bez liekov alebo doplnkov?

Nasledujúce metódy sú účinné pre zvýšenie mužského aj ženského libida. Pokiaľ sa vám zo vzťahu vytratila erotický iskra, zapojte ich do života spoločne a zlepšite svoj chtíč spoločne. Vzájomná motivácia bude viesť k ešte rýchlejším výsledkom.

Pokiaľ ale chcete vyskúšať prírodní rastlinný doplnok pre zvýšenie libida, pre pánov odporúčame kanadský Vimax. 

Okrem povzbudenia libida spevňuje tiež erekciu, zlepšuje kvalitu spermií (plodnosť) a zvyšuje citlivosť penisu.

Pre dlhodobé pôsobenie odporúčame dlhodobú, aspoň 3-mesačnú kúru.

tablety vimax na erekciu

Kliknite na tlačidlo a dostanete sa priamo k výberu počtu balení. Objednávku vám diskrétne doručíme do 48 hodín. Ihneď tak môžete začať s dlhodobou posilou sexuálneho libida.

 

Naučte sa zvládať úzkosti a nepodliehajte stresu

Stres a dlhodobý duševný nepokoj spoľahlivo oberá o libido mužov aj ženy. Stres môže byť budovaný dlhodobo vplyvom stresujúcich situácií (práca, partnerstvo, deti, financie, zdravie), alebo sa stres cyklicky objavuje, u žien napríklad behom menštruačných cyklov.

Stres spôsobuje duševné aj fyzické napätie, ktoré ľudí vyčerpáva, znižuje im životnú energiu a tento deficit sa prejavuje na oslabenom záujme o sex. Platí, že čím viac má človek povinností, úloh a aktivít a nedokáže ich managovať, tým nižšie je libido. Keď nás o pozornosť a silu oberajú iné faktory, je jasné, že na sex často nezostane ani pomyslenie.

U muža dochádza vplyvom týchto faktorov tiež k oslabeniu erekcie. Telo a myseľ sú ve strachu a keď sa muž bojí (aj keď bez zjavnej príčiny), krv sa z tela a penisu sťahuje do životne dôležitých orgánov, medzi ktoré penis nepatrí. Výsledkom je slabá, nedostatočná erekciaerektílna dysfunkcia.

U žien sa môže stres okrem oslabenia libida prejavovať napríklad vaginálnou suchosťou. Aj tu strach spôsobuje oslabenie vaginálnej lubrikácie a pre ženu môže byť sex bolestivý, nepríjemný a partnera odmieta.

Pre obe pohlavia je preto dôležité uvedomiť si stresujúce vplyvy a situácie a naučiť sa ich v pokoji zvládať alebo sa im celkom vyhýbať. Duševné zdravie pomôže navrátiť:

 • dostatočný odpočinok a spánok, ktorý nabije energiou a udržiava hormonálnu rovnováhu
 • trávenie viac času aktivitami, ktoré nás tešia a nestresujú
 • pravidelný pohyb, ktorý prekrví telo a upraví nedostatočné hladiny hormónov
 • pestrá, čerstvá a vyvážená strava, ktorá telu dodá energiu a neunaví ho
 • zlepšenie vzťahov, lepšia a otvorenejšia komunikácia o svojich predstavách a potrebách
 • rozhovory so špecialistom, pokiaľ sa vám samotným nepodarí libido zlepšiť

 

Snažte sa upokojiť nepokoje vo vzťahu

Záujem o sex sa u partnerov obvykle mení behom celého vzťahu. Sila libida častejšie kolíše u žien kvôli menštruácii a v neskoršom veku kvôli nástupu menopauzy. Menopauza ale libido dokáže u žien aj podporiť, takže sa nemusíte báť predčasne, že by vám libido zaručene slablo.

U mužov má libido tendenciu pomaly klesať behom celého života. Deje sa tak kvôli zníženiu hladiny testosterónu, ktorý od 30. roku prirodzene klesá o približne jedno percento ročne.

Bohužiaľ libido oslabuje aj stereotyp a dĺžka vzťahu. Je jasné, že na začiatku vzťahu v dobe akútnej zamilovanosti chcú partneri súložiť stále. Po niekoľkých rokoch im stačí raz za čas, a veľmi často sa stáva, že starší partneri spolu už nespávajú vôbec, pretože sa vzájomne odcudzia a sex im nechýba. To je ale škoda, pretože ako vieme, sex má pre starších ľudí a seniorov mnohé zdravotné benefity.

Pokiaľ ste sa v predošlých riadkoch spoznali, skúste:

 • spoločne naplánovať dátum sexu a dodržať ho
 • tráviť viac času spoločne aj mimo posteľ, nájsť si záujmy či športy a znovu nakopnúť erotické iskrenie medzi sebou
 • byť čo najviac úprimní, nič v sebe netajiť a snažiť sa s partnerom jednať férovo

 

Vždy myslite erotickú predohru a nechoďte na vec ihneď

Rýchly sex a náhlenie sa s orgazmom libidu príliš neprospieva. Celé mužské aj ženské telo je posiate erotogénnymi zónami, ktoré by bola škoda ignorovať. Dráždením a stimuláciou možno partnera viac vzrušiť a tým ho lepšie navnadiť na sex. Predohru veľmi často preskakujú práve muži, kvôli čomu ženy nie sú dostatočne vzrušené a na sex sa môžu tešiť menej.

Predohra ale pomôže aj mužovi, keďže sexuálne dráždení silnejšie nabudia jeho zmysly a môže predviesť lepší výkon, než bez predohry. Viac sa preto bozkávajte, láskajte, hlaďte, masírujte, maznajte, vyskúšajte aj erotické hračky zo sex-shopu, vyskúšajte vzájomnú masturbáciu a orálny sex.

Vhodnosť erotickej predohry dokladajú aj výsledky štúdie, podľa ktorej iba 18% ženských orgazmov spôsobuje pohlavný styk, ale až 33,6% stimulácia klitorisu. Tú partner ťažko dosiahne penisom, takže v rámci predohry sú potrebné ruky, ústa a erotické hračky.

 

Výdatne spite a odpočívajte vždy, keď sa ohlási únava

Pre dobré libido a uspokojivý sex potrebujú obaja partneri dostatok energie. Okrem energie spánok zlepšuje náladu a eliminuje negatívne myšlienky. Vedecké výskumy tiež spájajú silu libida s kvalitou odpočinku.

Podľa štúdie ženy, ktoré spali dostatočne, mali na druhý deň omnoho vyšší záujem o sex a tiež dostatok energie vykonať ho. Navyše dobre odpočinuté ženy hlásili tiež lepšiu vaginálnu citlivosť než tie, ktoré test podstúpili unavené.

 

Jedzte obaja zdravo, aby vás jedlo neunavovalo

Zdravá strava je prírodným liekom takmer na všetko. U väčšiny chorôb vám lekár odporučí vhodnú diétu. Radostná správa je, že zlepšenie libida si špecifický jedálniček nevyžaduje a stačí dodržiavať „iba“ zásady zdravého, pestrého a čerstvého stravovania. Taká strava navyše udržiava srdce a cievy v dobrej kondícii, vďaka čomu sa páni môžu tešiť na pevnejšiu a spoľahlivejšiu erekciu, ženy zas na dobre lubrikovanú vagínu.

Ťažká, často mastná slovenská strava unavuje telo a zanáša cievy cholesterolom. Výsledkom je nadváha, obezita, cukrovka, tráviace komplikácie a ďalšie negatívne stavy, ktoré oslabujú libido. Strava má zásadný vplyv na produkciu hormónov, a ako vieme, správna hormonálna rovnováha je pre silu libida zásadná.

Do jedálničku zaraďte maximálne množstvo čerstvej a šetrne upravenej zeleniny, ryby, chudé mäso, mliečne výrobky s prevahou tých kyslých, strukoviny, obilniny, semená a v menšej miere tiež ovocie. Pite čistú vodu, slabé bylinkové čaje a zeleninové šťavy. Vylúčenie alkoholu vám iba prospeje.

 

Rastlinné a prírodné doplnky stravy

Ako sme písali, libido možno úspešne zvýšiť vďaka zmenám životosprávy aj bez doplnkov výživy. Keďže ale doplnky stravy spadajú do skupiny špeciálnych potravín, a teda ide skutočne o potraviny, možno ich ako súčasť vhodného jedálnička zaradiť tiež.

Doplnky vždy užívajte podľa odporúčania výrobcu, pretože každý má iné zloženie s inak koncentrovaným zložením. Upozorňujeme, že doplnky nie sú lieky, preto nemajú účinok pokiaľ je libido znížené dôsledkom choroby alebo úrazu. Zároveň nefungujú ani ako prevencia pred vznikom chorôb. Nie sú všemocné, ale majú dokázané stimulačné účinky. Lekársky predpis nie je potrebný, pretože ide stále o potravinu.

Najčastejšie účinkujú formou podpory prekrvenia organizmu vrátane genitálu, vďaka čomu muži dosahujú lepšiu erekciu a a spoločne so ženami majú citlivejší genitál. Ďalej navodzujú ideálnu hormonálnu rovnováhu, ktorá je pre dostatočné libido zásadná.

Prospievajú plodnosti, tlmia negatívne prejavy menštruácie a menopauzy, dokážu tlmiť infekcie a zápaly mechúra a močových ciest a tak ďalej. Konkrétne účinky sa vždy menia podľa konkrétneho výrobku a jeho zloženia.

Pre mužov opäť odporúčame kanadský Vimax, ktorý okrem posilnenia libida spevní tiež erekciu, podporí plodnosť a tvorbu testosterónu (kliknite a prezrite si účinky).

V doplnkoch pre podporu libida nájdete najčastejšie sušené mleté rastliny alebo extrakty z Macy peruánskej, Kotvičníku zemného, Ginkgo biloba, Ženšenu pravého a mnohých ďalších.

 

Zvyknite si na pravidelný pohyb

Šport a pravidelný pohyb je to najlepšie, čo pre seba môže človek spraviť a táto prospešná záťaž sa premietne aj do sily libida. U mužov cvičenie zvyšuje testosterón, ktorý je pre libido zásadný. Navyše šport a jeho výsledky v podobe sily, výdrže, vyrysovaných svalov a dobrého pocitu dvíhajú sebavedomie muža (a samozrejme aj žien), vďaka čomu viac veria v svoju silu a schopnosti. Už to im môže dopomôcť k silnejšiemu záujmu o sex.

Štúdia skúmala diabetické ženy a zistila, že šport rapídne znížil negatívne príznaky cukrovky, medzi ktoré patrí aj oslabené libido. Vďaka športu tieto ženy celkom prirodzene libido posilnili.

Spravte si zo športu rutinu a do týždňa sa aktívne hýbte aspoň 5 x 25 minút. Športujte spoločne a motivujte sa vzájomne. Pokiaľ po výkone nebudete obaja zvládať súložiť, nevadí, pretože v tom budete spoločne a k sexu dôjde až keď budete obaja odpočinutí (nezabúdajte na dostatok spánku, odpočinku a regenerácie).

 

Vďaka športu a strave udržujte zdravú váhu

Obezita preukázateľne zabíja libido. Deje sa tak kvôli nízkej fyzickej energii a na druhej strane kvôli zahanbeniu a zlému pocitu zo samého seba. Obézny človek jednak nemá silu súložiť, a zároveň má nízke sebavedomie a hanbí sa ukazovať pred partnerom. Výsledkom je dlhodobo nízke až žiadne libido.

Obezita škodí tiež plodnosti. Tieto problémy má človek s nadváhou tendenciu zajedať a tlmiť tak zlé nálady, kvôli čomu ešte viac priberá a z bludného kruhu niet úniku.

 

Vyraďte zo života tabak a jeho alternatívy

Opäť sa vraciame ku zdraviu srdca a ciev, ktorým cigarety spoľahlivo škodia a bránia im v normálnom fungovaní. Fajčiari majú obecne omnoho nižšie libido než nefajčiari a to aj pokiaľ sa im občasne súložiť chce. V porovnaní s nefajčiarmi ide ale iba o náznaky libida.

Cigaretový dym, ale aj dym či hmla z rôznych moderných náhrad cigariet zanášajú cievy, poškodzujú srdce, zvyšujú tlak a spôsobujú chronické choroby v celom tele. Libido je veľmi citlivé na prítomnosť chorôb a zhoršeného zdravotného stavu. Cigariet sa zbavte ideálne ihneď a navždy, inak libido nebude ukážkové ani keby ste sa stravovali zdravo a cvičili deň čo deň.

 

Pokiaľ nič nepomôže, zverte sa do starostlivosti špecialistu

Ľudská myseľ je zložitá a nie vždy si dokážeme poradiť sami. Našťastie existujú odborníci, ktorí sa s ľuďmi s oslabeným libidom stretávajú denne a dokážu vám veľmi rýchlo pomôcť.

Ľudská sexualita je totiž súborom mnohých rôznych vplyvov a súvislostí. Závisí od psychického i fyzického zdravia. Pokiaľ za oslabenie môže napríklad cukrovka, je vhodné hľadať pomoc u dietológa. Cukrovka je totiž základným problémom, ktorý je potrebné liečiť, aby sa libido mohlo zlepšiť.

Pokiaľ sú na vine psychické bloky, pomôže psychológ. Ku všetkým špecialistom vás môže odporučiť aj váš praktický lekár, takže sa nehanbite informovať ho a žiadajte o pomoc.

Pokiaľ znížené libido pramení z partnerských nezhôd, na mieste je návšteva vzťahovej poradne. Tú môžete navštíviť aj samostatne, ale pre znalcov je vždy lepšie, pokiaľ spoznajú vás a vašu partnerku a dokážu vás nezávisle posúdiť. Jednostranný popis problému je pre terapeuta nedostatočný.

 

Špecifické rady pre zvýšenie mužského libida

Najčastejšie sila mužského libida zrkadlí hladinu testosterónu. Tá klesá vekom a čím je nižšia, tým slabšie je libido. Muži s extrémne nízkou hladinou a oslabenou produkciou vlastného testosterónu môžu žiadať testosterónovú substitučnú terapiu. Behom nej sa do tela testosterón vpravuje externe formou injekcií, tabliet, gelov, náplastí alebo čípkov. O tejto terapii vždy rozhoduje lekár.

Tieto metódy dopĺňania testosterónu okrem zvýšenia libida pomáhajú zlepšiť aj psychický stav, silu erekcie a mužského tela celkovo.

V rámci jedálničku pre zvýšenie testosterónu zaraďte minerály (zinok, selén, horčík), vitamíny (D, E) a mastné kyseliny. Často športujte a dodržiavajte ideálne všetky vyššie spomenuté kroky spoločne.

 

Špecifické rady pre zvýšenie ženského libida

Aj ženské libido je z veľkej časti podmienené hormonálnou rovnováhou, pričom je tu dôležitá hladina estrogénu. K prirodzenému poklesu libida dochádza pred a behom menopauzy, kedy spoločne s estrogénom ustupujú aj ďalšie ženské hormóny. Tu môže pomôcť estrogénová substitučná terapia, a teda externé dopĺňanie estrogénu do ženského tela.

Pokiaľ žena trpí vaginálnou suchosťou (atrofiou), je vhodné nakúpiť lubrikačné gely, ktoré zlepšia kĺzanie behom sexu, tlmia bolesti a pomáhajú viesť komfortnejší a uspokojivejší sexuálny život.

Pozor na antikoncepčné pilulky, pretože mnohé z nich oslabujú libido. Pokiaľ máte podozrenie, že vášmu libidu škodí práve antikoncepcia, hovorte s lekárom o ich výmene alebo úprave dávkovania.

 

Kedy sa s nízkym libidom zastaviť u lekára?

Slabé libido je problém, a kvôli tomu je vhodné zájsť na prehliadku kedykoľvek máte pocit, že trpíte vy, partner alebo spoločný vzťah. Lekár musí zistiť konkrétnu príčinu, preto čakajte, že vás môže poslať na rôzne vyšetrenia. Ak ste muž, behom celej doby môžete voľne užívať kanadské toboľky Vimax.

Za lekárom choďte, pokiaľ:

 • došlo k náhlemu zníženiu libida bez zjavnej príčiny
 • sa spolu s nezáujmom o sex vyskytne ďalší problém, ako napríklad vysoký tlak či bolesti behom a po sexe
 • sa libido znížilo ako dôsledok nejakej liečby alebo po úraze či jeho doliečení
 • slabé libido škodí vášmu vzťahu alebo hrozí, že kvôli problému prídete o partnera

 

Čo sme o zvyšovaní nízkeho libida zistili?

 • libido a záujem o sex sú veľmi krehké a menia sa vekom a zmenami zdravotného stavu
 • nízke libido nemusí byť problém, pokiaľ to vyhovuje obom partnerom a nevznikajú medzi nimi hádky a sexuálne frustrácie
 • pre prirodzené zvýšenie libida dodržte odporúčané rady pre zlepšenie životosprávy
 • niektoré príčiny si vyžiadajú lekárske vyšetrenie. Pokiaľ naše rady nezaberú, nebojte sa vyhľadať pomoc lekára. Poradí vám aj praktický lekár.

ĎALEJ ČÍTAJTE: Zdravotné príčiny nízkeho libida u mužov a žien – identifikujte ich a vyliečte.

príčiny nízkeho libida

 

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze