Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Testosterónové tablety – kto ich môže užívať a komu ich bohužiaľ nepredpíšu?

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Testosterón. Najdôležitejší mužský hormón. Bez testosterónu by muž nebol mužom. Nemal by typické ochlpenie, hlboký hlas, erekciu, pevné svaly, ani by nemohol plodiť potomkov. Vedeli ste, že pre ženu ste dlhodobo príťažlivý len keď dokážete splodiť deti? Bohužiaľ, testosterónu postupne v tele každého muža ubýva. A nie je to len tak zanedbateľný úbytok. Ide o asi 1 % testosterónu v mužskom tele ročne.

MUDr. Taťána Šrámková, CSc. upozorňuje:

MUDr. Taťána Šrámková

Pozvoľný úbytok hormónov je prirodzený. U mužov pokles testosterónu nikdy nie je taký rýchly ako celkom náhly pokles estrogénu u žien. Hladina testosterónu klesá postupne od 35 rokov vyššie. Viac ohrození sú muži obézni, trpiaci cukrovkou, nemajúci pohyb. Najmä obezita a cukrovka tzv. 2. typu predstavujú doslova epidémiu 21. storočia a obzvlášť u mužov s cukrovkou sa stretávame s nedostatkom testosterónu a poruchou erekcie skôr, než u rovnako starých, zdravých mužov.

 

Sexuológ MUDr. Pavel Turčan popisuje:

Produkcia testosterónu sa mení v závislosti od veku muža. Najviac testosterónu majú mladí muži vo veku dvadsaťpäť až tridsať rokov. Po tridsiatke jeho produkcia začne klesať zhruba o jedno percento za rok. Štatistiky ukazujú, že približne dvadsať percent mužov okolo päťdesiatky sa stretáva s nedostatkom tohto hormónu. Skúsenosti z ordinácií naznačujú, že sa s nedostatkom tohto hormónu stále častejšie stretávajú aj muži mladší ako päťdesiat rokov.

Našťastie existuje zaručená pomoc, ktorá úbytok testosterónu dokáže liečiť – testosterónové tablety. Kedy sa bez nich nezaobídete? Kde si ich môžete zakúpiť? Majú nejaké nežiaduce účinky? Aké je dávkovanie testosterónových tabliet? A dá sa testosterónom vôbec predávkovať? Zaujímajú vás odpovede na tieto otázky? Potom rozhodne neprestávajte čítať.

testosterónové tablety

Kedy muž potrebuje testosterónové tablety?

Testosterónové tablety nie sú lentilky, ktoré by sa predpisovali všetkým mužom na požiadanie. Či už dochádza k postupnému znižovaniu hladiny testosterónu, a to u všetkých mužov, testosterónové tablety sa lekármi odporúčajú len niektorým pacientom. Na Slovensku vám môže lekár odporučiť Methyltestosteron a Undestor. To sú jediné registrované tablety na podporu testosterónu u nás.

K tomu, aby ste mohli začať užívať testosterónové tablety, musíte podstúpiť podrobné vyšetrenie. Lekár vás prehliadne, odoberie vám krv a vypočuje si vaše problémy.

Urologická klinika Praha bližšie popisuje, ako také vyšetrenie prebieha:

Vyšetrenie sa skladá z poriadne odobranej anamnézy (vaše zdravotná história, choroby, užívanie liekov, nástup ťažkostí atď.), fyzického vyšetrenia vrátane vyšetrenia vonkajšieho genitálu a prostaty a špecifických hormonálnych testov (testosterón, voľný testosterón, FSL, LH) krvný obraz, lipidový profil a PSA (prostatický špecifický antigén-test používaný na detekciu karcinómu prostaty). Cieľom vyšetrenia je zhodnotiť normálny a lipidový profil u muža a vplyv hladiny testosterónu na ťažkosti chorého.

Ak testy odhalia, že máte testosterónu v tele naozaj málo, a to konkrétne pod úroveň 300 ng/dl, môže vám lekár odporučiť užívanie testosterónových tabliet. Avšak nepleťte si tablety na podporu testosterónu s doplnkami stravy. Medzi týmito dvomi skupinami je priepastný rozdiel.

Pokiaľ vás zaujímajú prejavy zníženej hladiny testosterónu v tele, prečítajte si článok Testosterón – 8 nepríjemných prejavov zníženej hladiny.

 

Kde si môžete zakúpiť tablety na zvýšenie testosterónu?

Bez lekárskeho predpisu sa k testosterónovým tabletám nedostanete. Najskôr je teda dôležitá konzultácia u vášho praktického lekára alebo urológa. Keď od neho dostanete lekársky predpis, môžete navštíviť najbližšiu lekáreň, v ktorej si testosterónové tablety zakúpite.

Pokiaľ predsa len narazíte na internete na testosterónové tablety bez predpisu, rozhodne si ich nekupujte. Nikdy totiž neviete, čo v takých voľne predajných prípravkoch na internete je. Neoverené lieky na erekciu môžu predstavovať riziko. Voľne predajné lieky bez lekárskeho predpisu môžu mať nedozerné následky. Testosterónové tablety na predpis nie sú pod poriadnym dozorom len tak pre nič za nič.

 

Majú tablety s testosterónom nežiaduce účinky?

Zároveň ani testosterónové tablety, ktoré vám odporučil a predpísal samotný lekár, neužívajte v rozpore s priloženým letákom. V takom prípade totiž môžu mať tablety na zvýšenie testosterónu vážne nežiaduce účinky.

Medzi najčastejšie nežiaduce účinky testosterónových tabliet sa zaraďuje erytrocytóza, akné, mastná pleť a citlivosť pŕs. U niektorých mužov boli pozorované aj príznaky gynekomastie, opuchy nôh, srdcová nedostatočnosť a vyvolanie či zhoršenie obštrukčného spánkového apnoe. Objaviť sa u vás môže aj v prípade nevhodného dávkovania napätie na hrudi, pokles objemu ejakulátu či plešatenie.

NAUČTE SA: Ako zvýšiť objem ejakulátu?

 

Je možné predávkovanie testosterónom?

Pokiaľ to s testosterónovými tabletami preženiete, môžete sa dokonca aj predávkovať. V takom prípade sa u vás môže objaviť neobyčajná agresivita, hypersexualita, zvýšenie krvného tlaku, karcinómy pŕs, hypernefrón, bronchiálny karcinóm či kostné metastázy.

Hoci sú tieto nežiaduce účinky skôr vzácne, nie je dobré to s testosterónovými tabletami preháňať. Vždy sa preto riaďte príbalovým letákom.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Sú lieky na potenciu povinnéalebo ich je možné nahradiť či úplne ignorovať?

 

Aké je ideálne dávkovanie testosterónových tabliet?

Každý prípravok má svoje špecifické dávkovanie. Aké je teda ideálne dávkovanie testosterónových tabliet?

Tablety Methyltestosteron by ste mali užívať 3 až 8-krát za deň. V prípade Undestoru sa berú 3 až 4 tobolky za deň počas prvých 2 až 3 týždňov. Potom dávka klesá na 1 až 3 tobolky denne. Správne dávkovanie vám vždy poradí váš lekár, lekárnik alebo sa ho dočítate v príbalovom letáku.

Určite ale odporúčanú dennú dávku neprekračujte. Možno to znie lákavo, dosiahnuť pozitívne výsledky rýchlejšie, ale predávkovaním to rozhodne nedocielite. Naopak tým len zvýšite pravdepodobnosť nástupu nežiaducich účinkov.

A pokiaľ chcete slabú erekciu ešte viac podporiť, prinášame vám zoznam príčin, ktoré odstránite sám a tie, ktoré je ešte možné vyliečiť.

 

Aké sú účinky testosterónových tabliet?

Bavili sme sa o nežiaducich účinkoch, o správnom dávkovaní a o tom, kde môžete testosterónové tablety zohnať. Ale ako vlastne testosterón v tabletách účinkuje? Cieľom liečby testosterónovými tabletami je samozrejme v prvom rade doplnenie testosterónu do tela.

Na základe tejto liečby sa vám zvýši vaše libido a chuť na sex, zlepší sa vám erekcia, spevnia sa vám svaly, môžete aj trochu schudnúť, zhrubne vám hlas, môže vám začať rásť viac ochlpenia, budete mať viac energie a pre svoju partnerku budete viac charizmatický. Sú to účinky, po ktorých nepochybne túži každý chlap.

MUDr. Pavel Turčan popisuje:

Dostatočná hladina pohlavného hormónu je totiž nevyhnutná pre správnu tvorbu spermií a nedostatok testosterónu u mužov môže byť príčinou neplodnosti. Sprievodné príznaky, ako je vyššia únava, nižšia chuť na sex alebo slabšia erekcia, muž obvykle pripisuje prepracovaniu a stresu, a nie nedostatku testosterónu.

Ako inak môžete podporiť svoju erekciu a libido? Prečítajte si 9 metód a 25 príčin oslabenia.

 

Pre koho sú testosterónové tablety vhodné?

To, či sú práve pre vás tablety na zvýšenie testosterónu vhodné, môže určiť len váš lekár na základe vyšetrenia. Bez toho by ste sa ale jednoznačne nemali púšťať do žiadnych pokusov. Liečbu testosterónom by mal naviac vždy riadiť lekár, ktorý danej problematike rozumie.

MUDr. Pavel Turčan totiž zdôrazňuje:

I medzi lekármi sú stále rozšírené mýty, napríklad o substitučnej liečbe testosterónom a jej bezpečnosti. Pokiaľ je liečba testosterónom indikovaná (je preukázané lekárskym vyšetrením, že je pre pacienta vhodná a odporúčaná), je bezpečná a jej prínos pre pacienta pacienta je významný,

 

Kto by nemal testosterón v tabletách užívať?

Bohužiaľ nie je liečba testosterónovými tabletami vhodná úplne pre každého. Napríklad muži, ktorí majú nejaký druh rakoviny, sú po prekonanej srdcovej zástave či s vážnym kardiovaskulárnym ochorením, s hypertenziou, epilepsiou, migrénou či s rizikovými faktormi, ako je obezita alebo chronické ochorenie pľúc, by tento typ liečby mali poriadne zvážiť.

Samozrejme sa ale aj v takom prípade môžete obrátiť na svojho lekára a vhodnosť takej liečby s ním prekonzultovať.

ĎALEJ ČÍTAJTE: 12 krokov k zvýšeniu testosterónu.

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze