Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Čo by ste mali vedieť o esenciálnych olejoch určených na erektílnu dysfunkciu?

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Erektilná dysfunkcia alebo impotencia je medzi mužmi široko rozšíreným problémom. Súvisí s neschopnosťou dosiahnutia alebo udržania si erekcie a často tak bráni pohlavnému styku.

Hlavné príčiny erektilnej dysfunkcie sú premenlivé, ale ED môže byť často vyliečená aj bez nutnosti nasadenia medikácie.

V tomto článku sa budete preberať použitie esenciálnych olejov s cieľom liečby ED.

esenciálne oleje na erektílnu dysfunkciu

 

Rýchle fakty o esenciálnych olejoch na erektilnú dysfunkciu

 • Penis je prekrvovaný tepnami a krvnými cievami, ktoré ním vedú.
 • Éterické oleje si ľudia spájajú predovšetkým s terapeutickými účinkami pri vdychovaní alebo pomocou aplikácie na koži.
 • Rozhodnutie vedúce k použitiu éterických olejov by malo byť vykonané so súhlasom profesionála v oblasti starostlivosti o zdravie.

 

Čo je erektilná dysfunkcia?

Keď sa mozog ocitne v stave vzrušenia, vyšle do penisu signály, ktoré spôsobujú rozšírenie tepien, čím je dosiahnuté väčšie prekrvenie.

Pokiaľ je množstvo krvi prúdiace do penisu obmedzené, dochádza k strate erekcie. Neschopnosť dosiahnuť alebo udržať si erekciu môže byť spôsobená veľkým množstvom príčin, ako je napríklad nadmerná konzumácia alkoholu alebo únava.

Pokiaľ k neschopnosti udržať si erekciu dochádza trvalo, je diagnostikovaná ako erektilná dysfunkcia.

Tento stav je známkou prítomnosti hlavnej príčiny, ktorá zabraňuje dosiahnutiu dostatočnej erekcie.

 

Problém najčastejšie súvisí s:

 • Nedostatočným prietokom krvi: Ťažkosti, ako vysoký krvný tlak alebo vysoký cholesterol, môžu viesť k nedostatočnému prekrveniu.
 • Poškodeným nervovým tkanivom: Niektoré druhy medikácie alebo problémy, ako Peronieova choroba môžu spôsobiť poškodenie nervového tkaniva v okolí penisu a zabrániť tak erekcii.
 • Nedostatkom stimulácie: Tento problém môže súvisieť s psychologickými faktormi, ako je depresia alebo úzkosť, alebo s neurologickými ťažkosťami, ako je napr. roztrúsená skleróza, ktorá narušuje signály medzi mozgom a penisom.

V závislosti od príčiny môže byť ED liečená mnohými rôznymi spôsobmi, z ktorých niektoré môžu zahŕňať medikáciu, terapiu alebo zmenu životného štýlu.

Pri liečbe ED u mužov môžu byť užitočné aj prírodné liečivé prípravky, ako napríklad esenciálne oleje.

 

Éterické oleje a erektilná dysfunkcia

Éterické (esenciálne) oleje sú vysoko koncentrované rastlinné výťažky, ktoré zahŕňajú chemické zlúčeniny, ktoré tvoria arómy rastliny, z ktorej pochádzajú.

Vyrábajú sa pomocou destilácie a ich použitie môže byť škodlivé: pred použitím sa tak čistý éterický olej musí riediť v oleji.

Éterické oleje neaplikujte priamo na kožu. Éterický olej zrieďte v nosnom oleji, ako je napr. sladký mandľový olej. Bežný pomer je 3 – 5 kvapiek esenciálneho oleja na jeden a pol deci nosného oleja.

Každý druh oleja má iné kvality a môže sa použiť na dosiahnutie rôznych efektov.

Aj napriek tomu, že existujú dôkazy naznačujúce, že esenciálne oleje môžu pomôcť v liečbe určitých ťažkostí, ako je napr. akné alebo bolesti hlavy, štúdie tiež ukázali možný výskyt niekoľkých vedľajších účinkov vrátane alergických reakcií.

The U.S. Food & Drug Administration (FDA) nereguluje použitie éterických olejov, preto by sa mali užívať s vysokou mierou opatrnosti a len za predpokladu konzultácie s lekárom alebo odborníkom na ľudské zdravie.

 

6 esenciálnych olejov na erektilnú dysfunkciu

Dôkazy súvisiace s použitím esenciálnych olejov pri liečbe ED sú väčšinou neoficiálne, avšak niektoré empirické práce naznačujú, že esenciálne oleje môžu byť užitočné:

 1. Zázvor: Zázvor je široko užívaný v alternatívnej medicíne pre svoje antioxidačné a protizápalové vlastnosti. Štúdia z roku 2014 zistila, že každodenné užívanie zázvorového extraktu u myší po 22 dňoch stimulovalo produkciu spermy v porovnaní s kontrolnou skupinu. Iné štúdie zistili, že zázvorový extrakt u myší redukuje neplodnosť.
 2. Škorica: Výskum potkanov zistil, že extrakty zo škorice môžu podporiť reproduktívne zdravie a stimulovať produkciu spermy a testosterónu s cieľom zlepšenia sexuálnej funkčnosti.
 3. Semienka dyne: Extrakty zo semien dyne majú antioxidačné vlastnosti a môžu ochrániť a podporiť zdravie spermií u potkanov. Štúdia z roku 2013 zistila, že každodenné užívanie extraktu zo semien dyne u samcov potkanov po dobu 28 dní zvýšila koncentráciu a pohyblivosť spermií v porovnaní s kontrolnou skupinou.
 4. Aloe vera: Aloe vera je široko používané aj v tradičnej, aj v modernej medicíne z niekoľkých dôvodov. Výskum u potkanov zistil, že extrakt z aloe vera môže byť použitý na liečbu sexuálnych dysfunkcií, pretože dokáže stimulovať bunkové delenie a zvyšovať produkciu testosterónu, čo vedie k zvýšeniu počtu spermií.
 5. Muškátový orech: Extrakty z muškátového orechu boli po dlhú dobu používané v tradičnej medicíne Južnej Ázie (Unani medicína) na liečbu mužskej sexuálnej dysfunkcie. Jedna zo štúdií zistila, že muškátový orech môže súvisieť s vyššou úrovňou aktivity u potkanov.
 6. Klinček: Extrakty z klinčeka sú ďalším afrodiziakom používaným v Unani medicíne, čo naznačuje aj jedna zo štúdií, ktorá zistila trvalé zvýšenie sexuálnej aktivity u potkanov, ktoré konzumovali extrakty z klinčeka.

 

Záverom

V súčasnej dobe neexistujú žiadne presvedčivé štúdie preukazujúce, že by esenciálne oleje mohli efektívne liečiť ED u mužských jedincov, pretože väčšina empirických výskumov bola vykonaná skôr u hlodavcov, než u ľudí.

Éterické oleje môžu byť toxické a nikdy by sa nemali podávať orálne. Každý, kto zvažuje použitie esenciálnych olejov s cieľom liečby ED, by si mal najprv pohovoriť s certifikovaným aromaterapeutom.

Éterické oleje by pred použitím mali byť rozptýlené do vzduchu alebo nariedené v nosnom oleji pred tým, než budú aplikované na pokožku

Aj napriek tomu, že éterické oleje môžu spôsobovať rad vedľajších účinkov, pri správnom použití sú považované za bezpečné a užitočné pre jedincov s ED.

Okrem esenciálnych olejov existujú ďalšie možné alternatívne liečebné metódy ED. Poraďte sa s odborníkom v oblasti zdravia ohľadne najlepších možností liečby.

ED môže byť symptómom iných ťažkostí, ako je napr. diabetes, vysoký krvný tlak, ateroskleróza alebo ochorenia prostaty.

 

ĎALŠIE ČLÁNKY O PROBLÉMOCH S EREKCIOU A METÓDACH ZLEPŠENIA

Ako konečne vybrať účinný a bezpečný doplnok na erekciu, ktorý pomôže?
Steroidy oslabia vašu erekciu, celý organizmus aj plodnosť
Dôchodcovia a erekcia – čo všetko sa dá ešte stihnúť?
Cukrovka a erekcia – rozlúčia sa diabetici so sexom?
Lieky, generiká a doplnky na erekciu – hlavné rozdiely
Poruchy erekcie 1. časť – mierne, ale nedostatočné stoporenie penisu
Podpora erekcie, 2. časť – 25 príčin oslabenia erekcie a mäknutia penisu

 

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze