Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Obriezka – druhy, postup, cenník a jej vplyv na erekciu a oddialenie ejakulácie

1/52/53/54/55/5 (9 hlasů, průměr: 3,67 z 5)
Loading...

Pýtate sa, čo je vlastne cirkumcízia? Operácia predkožky penisu alebo mužská obriezka je malý chirurgický zákrok, kedy sa odstráni predkožka, teda kožná riasa, ktorá prekrýva žaluď penisu. Ten potom zostáva po zákroku trvalo odkrytý. Na svete je obrezaná asi ¼ mužov. Dôvody obriezky sú náboženské, zdravotné, hygienické aj estetické.

nožnice na obriezku

Obriezka je krátky a nenáročný zákrok 

 

Zmena v sexuálnom živote po obriezke

Prvá súlož po cirkumcízii nemusí byť veľmi príjemná z dôvodu vyššej citlivosti jazvy, ale je možné cítiť aj krátku kožu na penise. To sa ale samo rýchlo spraví. Na jednej strane koža trochu povolí a jazva po nejakej dobe nie je viditeľná. Obriezka ovplyvňuje sexuálnu výkonnosť pozitívne a muži majú pri sexe dlhšiu výdrž. Ide o zníženie citlivosti penisu na dotyky aj o zníženie výskytu predčasnej ejakulácie. Ženy oceňujú estetické a hygienické hľadisko najmä pri orálnom sexe.

Žaluď penisu pôvodne krytý predkožkou je po operácii čiastočne či úplne obnažený a viac vystavený vonkajším podnetom. Stáva sa menej citlivým najmä pri kontakte so spodnou bielizňou. Skúsenosti mužov aj žien ale nie sú jednoznačné.

Obrezaným chýba citlivosť a nástup ejakulácie je o čosi dlhší. Efekt predĺženej výdrže je ale veľmi individuálny. Má naň vplyv aj mnoho iných faktorov, psychika i choroby. V neskoršom veku, kedy sú už ťažkosti s erekciou, môže byť dosiahnutie orgazmu v primeranej dobe naopak dosť obtiažne, čo obťažuje partnerku a frustruje muža.

 

Mužská obriezka cirkumcízia

Ide o malý chirurgický zákrok a rozlišuje sa obriezka čiastočná a úplná. Detská cirkumcízia je najvhodnejšia. Väčšinou ide o problém nazývaný fimóza, kedy je predkožka natoľko zúžená, že ju nie je možné pretiahnuť cez žaluď a nepomôže ani uvoľnenie pomocou kortikoidných či steroidných mastí. Rozlišujeme medzi jednoduchou a relatívnou fimózou.

Za relatívnu fimózu označujeme stav, kedy predkožku v erekcii nestiahneme voľne zo žaluďa. Relatívna fimóza je najmä dôsledkom liečby masťami, kedy sa síce predkožku podarí pretiahnuť, ale fimóza zostáva behom erekcie.

Parafimóza je stav, kedy je možné predkožku síce pretiahnuť cez žaluď, ale je úzka a škrtí, čo zamedzí zásobovanie krvi do penisu. Stav môže viesť k vážnym zdravotným problémom vedúcim až k odumretiu tkaniva. Ide v podstate o následok násilného preťaženia predkožky a je potrebné tento stav riešiť počas niekoľkých hodín, inak to môže viesť až k amputácii žaluďa alebo penisu. Nechceme teda nijako strašiť, ale pokiaľ má dieťa či dospievajúci muž ťažkosti s predkožkou, musí sa rýchlo vyriešiť.

 

Priebeh obriezky

Pacient pred zákrokom absolvuje klasické predoperačné vyšetrenie, zákrok prebieha pri anestézii a je v podstate bezbolestný. Po preberaní z narkózy môžete pociťovať nevoľnosť a nemôžete v deň zákroku šoférovať.

Lokálna anestézia predstavuje aplikáciu znecitlivejúcej látky priamo do penisu pomocou niekoľkých injekčných vpichov. Ide o menšiu záťaž pre organizmus ako celková anestézia. Nemocnicu je možné opustiť už za 30 až 60 minút po zákroku a môžete po zákroku šoférovať. Samotná aplikácia anestetík môže byť trochu bolestivá, čo je možné riešiť znecitlivejúcou masťou pred vykonaním vpichu a môže byť nepríjemné aj vedomie počas operačného zákroku.

 

Operácia cirkumcízie

Samotný zákrok trvá 15 až 20 minút. Koža je odstránená skalpelom alebo špeciálnymi nožnicami. Rana je zošitá niekoľkými stehmi. Pri obriezke je možné odstrániť viac vnútornej alebo vonkajšej predkožky.

Úzka obriezka sa oproti čiastočnej prejavuje rýchlejším hojením a menším počtom pooperačných komplikácií. Predkožka mužského penisu obsahuje bunky náchylné k infekcii vírusom HIV alebo vírusom HPV. Jej odstránenie obriezkou potom sťažuje vírusu cestu do mužského organizmu.

 

Cenník cirkumcízie dieťaťa

V Českej republike sa obriezka vykonáva len na odporúčanie lekára kvôli zdravotným komplikáciám. Vykonáva sa na urológii a zákrok plne hradí poisťovňa. Ak chcete tento zákrok podstúpiť zo svojho presvedčenia, z kozmetického dôvodu či oddialenia ejakulácie, vykonáva sa na plastickej chirurgii, kde nie je zákrok hradený zo zdravotného poistenia. Cena sa pohybuje niekde medzi 300 až 800 eur.

 

Nevýhody a riziká cirkumcízie

Pri obriezke novorodencov môže dôjsť k poškodeniu žaluďa penisu, znetvoreniu a zrastom. U starších chlapcov vo veku 2 až 15 rokov sa robí obriezka aj u detí z lekársky nevyhnutných dôvodov. Ide o zákrok, ktorý ako riešenie stačí. Robí sa pod anestetikami, nie je bolestivý, ale bolesť sa objavuje po dobu niekoľkých dní po odpuchnutí. Niekedy pretrváva ďalej pri erekcii. Tu teda platí, u bábätiek nie, že čím skôr, tým lepšie.

 

Citlivosť penisu a uspokojovanie po obriezke

Pripravte sa na zmenu pocitu a techniky. Pokiaľ sa má obrezanému mužovi poskytovať orálny sex, je potrebné zmeniť techniku manuálneho dráždenia. Preťahovať predkožku cez žaluď nejde. Chce to veľa experimentovať a zvlhčovať lubrikantom.

Na výdrž má obriezka vo väčšine prípadov pozitívny efekt, najmä pokiaľ majú problém s predčasnou ejakuláciou. Ženy môžu mať aj zlý pocit z toho, že naraz nedokážu muža uspokojiť tak rýchlo a celkom spoľahlivo tak, ako tomu bolo predtým.

 

Obriezka čiastočná a nízka Partial circumcision

Je odstránená celá vnútorná predkožka a vonkajšia je ponechaná v dĺžke, kedy v normálnom stave prekrýva pol žaluďa. Zvyšok predkožky sa pohybuje po žaludi, a to niekedy môže vyvolávať nepríjemné pocity.

Jedna polovica žaluďa oschne a druhá zostane prirodzene vlhká. Pokiaľ sa obriezka robí z dôvodu fimózy, môže sa stav vrátiť. Masturbácia je po mechanickej stránke rovnaká, len sa dostavujú trocha iné pocity. Je vhodná pre tých, čo obriezku podstupujú neradi, ale pohyb predkožky môže aj prekážať.

 

Obriezka čiastočná a vysoká Loose circumcision

Odstraňuje sa sčasti vnútorná a sčasti vonkajšia predkožka. Pomer skrátenia časti predkožky je individuálny. Záleží od toho, kto obriezku vykonáva a ako si praje pacient. Žaluď je väčšinou obnažený. Nie je vhodná pri fimóze.

Pri stoporení je zvyšná predkožka napnutá, ale je s ňou možné pohybovať až do polovice žaluďa. Sex bude iný ako pred obrezaním. Pri masturbácii sa z mechanického hľadiska nemení nič.

 

Obriezka úplná a nízka Low circumcision

Vnútorná predkožka sa celkom odstrániť a vonkajšia sa skráti tak, že je neustále napnutá. Zvyšná predkožka je napnutá a nedá sa s ňou veľmi hýbať. Masturbácia je potrebná s použitím lubrikačného gélu. Sex je bez ťažkostí a je potom vnímaný výraznejšie a penis budí tvrdší dojem. Môže sa ale stať, že sa bude takzvane ťahať miešok k žaluďu.

 

Obriezka úplná a vysoká Tight circumcision

Vnútorná časť predkožky sa odstráni čiastočne a vonkajšia tak, že je predkožka neustále napnutá a nedá sa s ňou veľmi hýbať. Pomer skrátenia jednotlivých listov predkožky je individuálny. Masturbácia je potrebná s použitím lubrikačného gélu.

ĎALEJ ČÍTAJTE: 6 najčastejších porúch ejakulácie, ktoré sa môžu prejaviť kedykoľvek.

 

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze