Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Psychický sexuálny blok u ženy – ako sa jej dostať do nohavičiek?

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Afefóbia má svoj sexuálny variant pevne zakorenený a je potrebné vedieť, akým spôsobom sa lieči. Chorobný strach pred dotykmi, latinsky haptefóbia a hafefóbia, má podobu strachu pred erotickými dotykmi. Možno vás prekvapí, že tieto ťažkosti má vysoké percento ženskej populácie.

žena s psychickým blokom

Nevýhodou je, že so ženou sa veľmi ťažko hovorí úprimne a narovinu. Muž často len odhaduje, čo je vo veci a či je sám na vine 

 

Časté príčiny psychického sexuálneho bloku

Príčiny sú psychické a nejde o strach z telesného úrazu či ujmy. Ide o bloky, prekážky a problémy s psychickým podkladom. Môže byť rôzneho druhu, ale prevažne je jeho základná príčina v tom, čo žena či dievča zažilo vo svojom ranom detstve.

Ide o to, aké sa tam diali veci ohľadom sexuality, intimity a erotických záležitostí. Dieťa nemusí byť priamo prítomné pri sexuálnom živote rodičov, ale vidí, ako sa k sebe správajú a veľa si vydedukuje. To má významný vplyv na detskú psychiku.

 

Psychický sexuálny blok postihuje skôr ženy

Vedú určite ženy, ale sexuálna afefóbia sa občas vyskytuje aj u mužov. U mužov je to často zapríčinené komplexom menejcennosti, napríklad problémom s erekciou alebo veľkosťou penisu či trvaním súlože. Preto sa potom vyhýba aj sexuálnym situáciám.

Každá žena má zase pochybnosti, že nie je dokonalá. Pokiaľ nemá psychický problém, muž ju rýchlo presvedčí, že je krásna. Strach má väčšina žien, ale pokiaľ má pre muža úžasné, voňavé a príťažlivé telo, psychika sa posilňuje.

Potrebuje to niekedy počuť aj tisíckrát, kým sa to zlomí. Keď ide o psychický problém, začne robiť problémy pri sexuálnom kontakte. Prevažujú úzkosti, pochybnosti, strachy, desy a hrôzy. Stavy začínajúce neistotou, až po vaginizmus, čo je kŕč v pošve, pri ktorej nie je možné realizovať pohlavný styk.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Pevná erekcia je primárnym ukazovateľom príťažlivosti pre ženu. 

 

Ako sa máte k takej žene zachovať?

Pokiaľ ide o milovanie a nie o sex, začnite slovami, ako: „Všetko vyriešime. Ja sa bojím, ty sa tiež bojíš, ale spolu nájdeme cestu.“ Zvoľte láskavý a citlivý prístup. U mužov začína milovanie občas predčasnou ejakuláciou a ženy povedia, že sa nič nedeje.

Rovnako je to aj u ženy. Pokiaľ sa dvaja majú radi, navzájom sa upokojujú a chcú to zvládnuť. Keď to nejde, je dobré zájsť k dobrému psychológovi a problém rozobrať. Psychológ už cestu pozná a ukáže im možnosť, ako psychiku napraviť.

Chce to pomaly posilňovať psychiku a dať milostným večerom oveľa lepší význam, než im bol prisúdený v detstve. Liečiť sa to dá. Muž musí fungovať vo vzťahu ako v takom, nenaliehať len na sexe. Za umytý riad a uvarenú večeru urobí žena divy.

 

Ako odhodiť psychické zábrany?

Schopnosť otvorene hovoriť o svojich problémoch či túžbach je prvý krok k vlastnej spokojnosti. Bohužiaľ, veľa žien to nedokáže, čo vo výsledku vedie k hromadeniu psychických blokov, kvôli ktorým nie je sexuálny život taký, aký mohol byť.

Neistota, nevedomosť a strach z odmietnutia bráni ženám užiť si sex naplno. Všetko začína tým, aký vzťah má žena k sebe. Niektoré negatívne pocity, ako ovisnuté brucho, som čudná, pretože nedosiahnem orgazmus, nie som pekná atď., ovplyvňujú aj schopnosť hovoriť o sexe, a tiež si ho užívať. Pokiaľ ženu milujete, milujete ju so všetkým, a to je potrebné s ňou zdieľať v rôznych podobách a chváliť.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Aká erekcia ženu zaručene uspokojí? 

 

Žena často sama nevie, čo vlastne chce

Ženy, ktoré si sex neužívajú podľa svojich predstáv, veľmi často nevedia, aké majú možnosti. Potom nemôžu voči partnerovi vzniesť nijakú požiadavku, aby sa im milostný život obojstranne zlepšil.

Skúste romantický a ľahko erotický film, nie porno, a pomaly skúmajte, čo sa žene páči. Choďte na to pomaly, aj keď je to ťažké. Trpezlivosť sa naozaj vypláca. Žena musí vidieť, že sa o ňu zaujímate a venujete sa jej.

Pokiaľ nerobíte nič spoločne a idete spolu len do postele, nie je to dobrá cesta. Skúste niekedy napríklad začať masážou. Úplne obyčajnou a postupom času sa z toho bude robiť masáž erotická.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Čo je tantrická masáž a prečo ju budete chcieť tiež?

 

Žena sa bojí, že bude súdená

Strach, že žena bude kvôli niečomu súdená, je síce často neoprávnený, ale je jednou z hlavných prekážok k zážitkom. Prvotný strach vychádza z neznalosti, ako prežívajú sex ostatní a ako o ňom hovoria.

Je teda jednoduché domnievať sa, že to, čo prežíva žena alebo ako sa cíti, nemusí byť podľa ostatných normálne. Je potrebné skúsiť zabudnúť na všetky predsudky a negatíva a zamerať sa na to, čo žena chce a čo sa jej páči.

Vy jej v tom musíte pomôcť. Objímať, láskať, chváliť, obdivovať a nežne milovať. Dotýkajte sa jej nežne aj počas dňa, aby si nemyslela, že to je len kvôli sexu. U ženy je to v hlave, u muža v penise. Musíte pochopiť, ako uvažuje a čo miluje. Napríklad miluje kvety, čokoládu a ocení pomoc v domácnosti. Žena neoddeľuje sex od vzťahu, potrebuje partnerstvo. Muži to majú bežne inak.

domáce násilie

Sex si určite nevynucujte hádkami a násilím. Ženská psychika by trpela ešte viac

 

Neistota a strach z odmietnutia

Vlastná sexualita je citlivá téma, a keď sa k tomu pridá neistota, môže byť aj zdrojom bolesti psychickej i fyzickej. Žena má obavu, že sa mužovi ohľadom sexu nebude páčiť. Zo strachu, aby partner na prianie a túžby nereagoval odmietavo, drží sa späť a prijme sex a milostný život aj bez toho, aby ju úplne uspokojoval.

Odmietnutie si ženy berú veľmi osobne. Vo chvíľach, keď si žena nie je istá vzťahom, nepomôže ani ten najlepší sex. Negatívne reakcie k životu patria a je potrebné vyrovnať sa s nimi. A pokiaľ jedno prianie nevyjde, iste si nájdete niečo ďalšie, čo uspokojí obidvoch partnerov. Takže ubezpečovať, byť nežný a trpezlivý.

 

Robím, čo by som robiť mala

V spoločnosti panuje obmedzený pohľad na vnímanie sexu a praktík. Mnoho mužov zastáva názor, že najdôležitejší je sexuálny styk samotný. U žien je hlavne predohra tým, čo určuje ich sexuálnu spokojnosť, nie vyvrcholenie partnera.

Rozdielnemu vnímaniu uspokojivého mužského milostného života je v spoločnosti venovaný taký veľký priestor, že na potreby žien už často čas nezostáva. Potom sa niet čomu diviť, že ženy dosiahnu vaginálny orgazmus málokedy. Zabehnutý model sexu je síce nazývaný ako tradičný, ale neznamená, že je to ten správny.

Pokiaľ s tým žena nesúhlasí, môže navrhnúť partnerovi drobné zmeny. Môže mu popísať a ukázať, čo sa jej páči, a vysvetliť mu, prečo. Len jej muž musí dodať trochu odvahy a potom sa môžu vzoprieť zažitému spoločenskému stereotypu. Je potrebné postupovať po malých krôčikoch.

ĎALEJ SI PREČÍTAJTE: Zdravotné benefity pravidelného sexu. Nevyhýbajte sa súloži. 

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze