Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Bežné potraviny pre podporu sexuálneho zdravia a kondície, erekcie, libida a výdrže. Čo jesť každý deň?

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Ľudia sa po celý život prirodzene snažia zlepšiť svoj sexuálny život. Hľadajú spôsoby pre podporu erekcie, intenzitu libida a silnejšie uspokojenie zo sexu. Voľba padá často práve na potraviny, ktoré by mohli lepšie prekrviť pohlavné orgány a tak zlepšiť erekciu a zvýšiť citlivosť mužského aj ženského genitálu.

V článku menujeme potraviny, ktoré samotní vedci označili ako bezpečný spôsob pre zlepšenie sexu. Konzumujte ich častejšie, ideálne denne a podporte tak erekciu, posilnite libido a pozdvihnite svoj intímny život o niečo vyššie.

potraviny pre sexuálne zdravie a kondíciu

 

Potraviny pre lepšie prekrvenie organizmu a zvýšenie výdrže

Platí, že zdravý človek je obvykle v dobrej sexuálnej kondícii. Aj pokiaľ sa cítite zdravo, mali by ste jesť zdravo po celý život. Zdravá strava je pestrá, čo najviac čerstvá a v dostatočnom množstve.

Pre sexuálne zdravie je nevyhnutný dobrý obehový systém, a teda srdce silné a cievy dostatočne priechodné, aby sa do penisu alebo klitorisu dostalo maximum krvi. Dobrá cirkulácia krvi tak podporuje erekciu a výdrž muža, ale tiež citlivosť ženského klitorisu a lepší zážitok behom jeho stimulácie. Zjednodušene možno tvrdiť, že „čo je dobré pre srdce, to je dobré aj pre sexuálnu silu a schopnosti„.

American Heart Association odporúča tieto stravovacie návyky pre optimálnu kondíciu srdca a ciev:

 • čo najširší výber zeleniny a ovocia
 • celé zrná a výrobky z nich (obilniny, semienka, orechy)
 • zdraviu prospešné tuky a oleje (masť, rybací olej, kvalitné rastlinné oleje)
 • dostatok chudého mäsa a mastných rýb

Podľa výskumov takto zostavený jedálniček zlepšuje mnohé faktory ženského aj mužského sexuálneho zdravia. Štúdia účinkov stredomorskej stravy sa zamerala na pacientov s metabolickým syndrómom. Tí, ktorí dôkladne dodržali odporúčaný jedálniček, mali omnoho menšie problémy s erektílnou dysfunkciou.

Ďalšie štúdie potvrdzujú prospešné účinky konkrétnych plodín na sexuálne zdravie, ako napríklad morské plody, špargľa a avokádo, orechy, rôzne druhy ovocia a orechov. Konzumujú sa celé tisícročia a ich účinky si na sebe ľudia dávno overili. Dnes tieto účinky potvrdzujú mnohé odborné štúdie.

ZAUJÍMAVOSŤ: Avokádo má v jazyku starovekých Aztékov rovnaké znenie ako semenníky. Nebolo to ale iba kvôli ich podobnému tvaru, ale tiež vďaka skutočnosti, že avokádo je plné látok pre kvalitnú výživu semenníkov.

Pokiaľ hľadáte najrýchlejší spôsob, ako semenníky vyživiť pre tvorbu kvalitných spermií a prirodzenú produkciu testosterónu, odporúčame VIMAX.

Mierne rozťahuje cievy a navodzuje mužom pevnú erekciu. Vďaka bylinám a vitamínu E podporuje produkciu spermií a testosterónu, čím posilňuje aj plodnosť a mužskú silu.

tablety vimax na erekci

 

Potraviny pre podporu libida s afrodiziakálnymi účinkami

Tieto potraviny posilňujú mužské aj ženské libido a označujú sa tiež ako afrodiziaká. Názov dostali po gréckej bohyni lásky Afrodite.

So silou libida sa najčastejšie spájajú ustrice, ale nejde iba o nich. Dôležitý je tu obsah zinku, ktorý sa prirodzene vyskytuje aj v iných zdravých potravinách.

Zinok naše telá potrebujú každý deň. Má na starosti mnohé životne dôležité funkcie, napríklad bunečný metabolizmus, fyzickú a psychickú kondíciu, ale tiež udržanie optimálnej hladiny testosterónu, kvalitu a produkciu spermií

Podľa štúdie môže zinok prospievať v rámci doplnkovej liečby erektílnej dysfunkcie u mužov s chorými obličkami.

Spomenuté ustrice obsahujú vysoký podiel zinku. Zamerajte sa aj na ostatné morské plody a ryby. Pridajte aj červené mäso, rôzne semená, obilniny a orechy. Dennú dávku zinku tak hravo naplníte a zároveň si pochutíte.

Iba doplníme, že sexuálne libido nezávisí iba od stravy. Tá síce hrá rolu, ale nie je jediným dôležitým faktorom. Dôležitá je tiež kvalita vzťahu a to, či sa partneri ešte priťahujú a majú na seba chuť spoločne. Libido oslabí aj stres alebo rozdiely v očakávaniach a potrebách partnerov.

Je bežné a celkom normálne, že v rôznych etapách vzťahu a života sa sexuálny apetít ľudí mení a nikdy nie je zaručené, že sa bude meniť rovnako u obidvoch. Aj preto sa páry po rokoch rozvádzajú. Jeden potrebuje sexu viac, iný menej, takže jeden sa cíti pod tlakom a druhý je frustrovaný. Rozchody kvôli nepochopeniu v sexe sú veľmi časté.

Ako veľmi vhodné byliny pre posilnenie mužského libida odporúčame aj ženšen, macu, kotvičník alebo Senovku grécku. Nájdete ich aj v rastlinných toboľkách Vimax, ktoré môžu byť u vás do 2 pracovných dní (kliknite).

 

Potraviny pre pevnú a spoľahlivú erekciu

Existujú mnohé príčiny erektílnej dysfunkcie. Tá je klasifikovaná ako choroba, takže pokiaľ vám ju lekár diagnostikuje, musíte dodržať všetky jeho odporúčania. Príčinou ED môže byť aj iná choroba, takže sa liečba v prvom rade zameriava na týchto pôvodcov problému.

Potraviny erektílnu dysfunkciu nevyliečia. Takú moc nemajú. Môžu ale pomôcť s prekrvením penisu a toto prekrvenie je veľmi potrebné pre dosiahnutie erekcie.

Tieto vplyvy zvyšujú riziko vzniku ED alebo prehlbujú tie už existujúce:

 • problémy prúdenia krvi do penisu a problémy s udržaním krvi v penise
 • žiadny prísun krvi do penisu
 • poškodenie nervov, ktoré erekciu spúšťajú
 • negatívne účinky iných liekov, ktoré erekciu oslabujú až ničia úplne
 • psychické problémy

Liečba je efektívna až vtedy, pokiaľ sa zistí príčina erektílnej dysfunkcie a začne sa pracovať na jej liečbe. K tomu všetkému je ale vždy vhodné myslieť na zdravý a prekrvujúci jedálniček.

Podľa štúdie vhodná strava s vysokým podielom čerstvých plodov znížila prejavy ED až o 14%. Významnou a prospešnou zložkou sú hlavne rastlinné flavonoidy, ktoré nájdete hlavne v ovocí a zelenine. Preto by mali byť súčasťou každého jedla ako príloha a hlavný chod.

Najviac prospešných flavonoidov nájdete v: 

 • drobnom bobuľovitom ovocí
 • citrusy
 • jablká
 • melóny
 • papriky
 • červená repa
 • kakao
 • červené víno
 • bylinkový a čierny čaj

Opäť ale zdôrazňujeme dôležitosť pestrosti a čerstvosti. Jedzte rastlinné potraviny každý deň v niekoľkých chodoch. Mäsu sa nevyhýbajte, iba jedzte chudé a nespracované kúsky a ryby. Nejedzte údené, prepečené, silno pražené a inak nešetrne a škodlivo upravené mäsá.

 

Čo sme zistili?

 • Ľudia odpradávna používajú stravu pre zlepšenie sexuálnej kondície, sily erekcie, libida a lepší pôžitok zo sexu.
 • Mnohé moderné štúdie tieto účinky potvrdzujú a odporúčajú konkrétne potraviny s preukázateľnými účinkami.
 • Primárnym cieľom je jesť také potraviny, ktoré nezaťažujú srdce ani cievy a prospievajú ich kondícii.
 • Pamätajte, že čo je dobré pre srdce, to je dobré aj pre sexuálnu silu a schopnosti.

ĎALEJ ČÍTAJTE: Zdravým životným štýlom ku zdravej erekcii (MANUÁL). Čo robiť a ako presne?

zdravý život, zdravá erekcia

 

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze