Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Zdurené uzliny v trieslach – majú vplyv na erekciu?

1/52/53/54/55/5 (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

Zväčšené lymfatické uzliny v trieslach môžu mať rôzne príčiny. Väčšinu mužov pri tom napadne, či zdurené lymfatické uzliny nemôžu mať vplyv na erekciu. Zdurené lymfatické uzliny v trieslach v tú chvíľu pôsobia ako nedostatočne fungujúce zberné miesto, kde dochádza k hromadeniu nežiaducich buniek, tkanív a lymfy.

Pokiaľ fungujú správne, zabraňujú vniknutiu nežiaducich látok do krvného obehu. Lymfatické cesty sú naplnené bielymi krvinkami.

Zväčšené uzliny nám naznačujú, že naše telo s niečím bojuje. Normálne si uzliny ani nenahmatáme, ale zväčšené lymfatické uzliny pri ich zdurení môžu aj pekne bolieť. Postihnutý muž môže pociťovať bolesti aj v pokoji. Za zväčšené sa lymfatické uzliny s považujú, pokiaľ majú veľkosť 1,5 cm a viac. Pozrite sa na jednotlivé možné príčiny a možnosti ich zmiernenia.

zablokovaná lymfa

Uzlinu tvorí nahromadená lymfa, ktorá vytvorí bolestivý hrboľ

 

Príčiny zväčšených lymfatických uzlín v trieslach

 • reakcia po očkovaní
 • nadmerná záťaž nôh
 • zápal
 • leukémia
 • lymfóm
 • nádor
 • chlamýdie
 • mononukleóza
 • zlatý stafylokok

 

Liečba zdurenej lymfatickej uzliny nie len v trieslach

Zväčšené lymfatické uzliny v trieslach sú vždy len zdravotným príznakom, nie samotnou chorobou. Vždy je nutné podstúpiť odborné vyšetrenie lekára, ktorý vám stanoví príčinu vašich ťažkostí. Podľa nej sa potom bude líšiť aj liečba.

Návštevu lekára nikdy neodkladajte. Pokiaľ ide o zápal, sami môžete skúsiť kúru s betaglukánmi, ktoré pôsobia protizápalovo, posilňujú imunitu a majú regeneračné účinky. Veľkosť uzlín by erekciu nemala ovplyvniť, ale pokiaľ sa nelieči, môže mať také dôsledky, že na sex ani nepomyslíte, a to aj v prípade zápalu.

 

VIDEO: Krátky dokument o význame lymfatického systému. 

 

Liečba chlamýdiovej infekcie a forma nákazy

Ide o pohlavnú civilizačnú chorobu, pretože už teraz postihuje veľkú časť populácie. Baktérie sa často správajú veľmi nenápadne a nadobúdame dojem, že nákaza sama odznela.

Chlamýdie sú najčastejšie prenášané pri sexe, análne a orálne nakazeným partnerom. Ďalej potom priamym kontaktom s kontaminovaným uterákom, obliečkami, na toalete, v bazéne, saune a sprche. Ochorenie je mimochodom prenosné z matky na dieťa počas tehotenstva. Vyplatí sa dodržovanie zásad bezpečného sexu, použitie prezervatívu a stály sexuálny partner. Prenosnosť je veľmi vysoká.

PREČÍTAJTE SI AJ: O ostatných nebezpečných pohlavných chorobách. 

 

Príznaky a prejavy chlamýdiovej infekcie

Zákernosť chlamýdií je v tom, že u 75 % žien a 50 % mužov sa typické príznaky vôbec neprejavia. Inkubačná doba je uvádzaná asi 1 – 3 týždne. U mužov sa môžu objavovať neobvyklé pocity okolo močovej trubice ako bolesť a svrbenie. Počas močenia potom pálenie.

Semenníky bývajú opuchnuté a bolestivé na dotyk, objavujte sa bolestivosť kĺbov. Pri análnom styku môže infekcia vyvolať zápal konečníka a predstojnej žľazy. Lekár vám urobí výter močovej trubice a je potrebné okamžite nasadiť antibiotiká.

 

Trieslová lymfadenitída

Ide o jednu z foriem zápalových zmien v lymfatických uzlinách. Ochorenie sa prejavuje v dôsledku vstupu mikroorganizmov do trieslových lymfatických uzlín. Väčšina ostatných zápalov sú stafylokoky, streptokoky, diplokoky, E – coli a pohlavné choroby patogénov.

 • Primárna lymfadenitída – vyvíja sa, keď lymfatické uzliny napadajú patogény
 • Sekundárna lymfadenitída – najbežnejšia v prítomnosti pohlavne prenosnej choroby

 

Liečba zápalov lymfatických uzlín v trieslach u mužov

Liečba môže byť konzervatívna alebo radikálna. Medzi konzervatívne techniky patria antibiotiká, v prípade vredov miestne antiseptické obväzy. Hnisavý zápal lymfatických uzlín môže viesť až k nekróze okolitých tkanív.

Potom už táto situácia vyžaduje chirurgický zákrok, otvorenie lymfatických uzlín a extrakciu patologického obsahu doplnenú o antimikrobiálnu liečbu a antibiotiká. Pokiaľ už ide o zápal v chronickej forme, je potrebné najprv zistiť príčinu ochorenia.

Odstránenie uzlín sa najnovšie neodporúča pretože sa poškodí prirodzená činnosť tela. Pokiaľ je to teda možné ešte zachrániť, uzlina sa len vyčistí.

 

Babské radyna liečbu lymfatických uzlín

Zaberá čerstvá tráva púpava, z ktorej vylisujte šťavu, namočte čistú gázu a aplikujte na zapálené lymfatické uzliny asi na 2 hodiny asi 2 x denne po dobu 3 dní. Odporúčajú sa aj listy mäty priepornej.

Ďalej sa odporúča čajová zmes, kde je mäta prieporná, oregano, šalvia, ľubovník, maliny, túžobník, lipový kvet a koreň púpavy. Uvariť denne pol litra čaju a popíjať ho po celý deň. Pokiaľ stále premýšľate, aký vplyv má zdurenie uzlín na erekciu, vždy, keď sa uzlina objaví, nechajte sa vyšetriť a riešte to. Potom vplyv na vašu erekciu mať nebude.

 

Zápal lymfatických uzlín v trieslach u mužov

Pri prehmataní lymfatických uzlín v trieslach u mužov nie sú takmer hmatateľné, ale pokiaľ sa zväčšia, svedčí to najskôr o zápalovej reakcii, ktorá sa nakoniec šíri do ďalších orgánov a tkanív.

Pokiaľ zo začiatku nemáte s erekciou ťažkosti, neskôr by ste ich naozaj mohli mať. Z lymfatických uzlín majú batérie a vírusy tendenciu preniknúť s prúdom lymfy napríklad pod kožu, kde sa urobia hnisavé vredy. Hneď, ako sa zápal začne šíriť cez krvné riečisko, môže mať veľké následky. Šíri sa v dôsledku:

 • bakteriálnych, vírusových a plesňových infekcií
 • vnikajú do tela ústami, dýchacím ústrojenstvom a potravou až do čriev
 • príčinu môžu byť aj benígne nádory dutiny brušnej
 • malígne nádory môžu byť primárne, potom sa vyvíjajú lymfatické uzliny – lymfóm alebo tkanivo začne metastázovať do iných orgánov

 

S preniknutím infekcie do lymfatických tkanív obyčajne nastanú tieto prejavy:

 • opuchy lymfatických uzlín
 • bolesť pri dotyku a stlačení triesiel
 • začervnenanie kože nad zdurenými lymfatickými uzlinami
 • teplota 37,5 °C a viac
 • nepohodlná a zhoršená chôdza
 • bolesť pri fyzickej záťaži

 

Komplikácie trieslovej lymfadenitídy

Je tu riziko šírenia zápalového procesu v mieste lymfatických uzlín, kde je vytvorený absces a masívny zápal. Absces je plný hnisu v tkanive a je vždy sprevádzaný veľmi závažnými príznakmi intoxikácie.

Pokiaľ je imunitný systém muža dobrý, niekedy stačí len izolovať a liečiť ohnisko zápalu a dostať hnis z tkaniva. Niekedy je ale dutina naplnená hnisom tak, že sa musí odstrániť chirurgicky.

V prípade, že zápal ovplyvňuje žilový systém, môžu regionálne žily vytvoriť infikované zrazeniny, ktoré sú rozvádzané pomocou krvného riečiska. Tento stav sa potom nazýva tromboflebitída a vždy vyžaduje aktívnu liečbu. Zdurené uzliny nikdy nepodceňujte, i keď ide len o zápal.

ĎALEJ ČÍTAJTE: Aký vplyv má na erekciu cukrovka – diabetes? 

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze